Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RyszardGTS napisał:

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art35749191-terlecki-nie-sadzilem-ze-putin-zdecyduje-sie-zaatakowac-ukraine

Jakby Terlecki miał godność człowieka to by dziś odszedł z polityki po ostatnim jego pajacowaniu i lizaniu tyłka Putinowi sprzed dwóch dni, a to co się wydarzyło dziś że jednak poszedł praktycznie atak pełną skalą.

No ale gość nie ma honoru, zresztą jak większość polityków.

Akurat tu bym się go nie czepiał. Nie jest szefem MON, wywiadu, MSZ itp. Jest wiernym sługusem i politykiem pilnującym jedynie klubu PiS dla Kaczyńskiego. Nie wypowiadał się w imieniu państwa czy nawet parlamentu, a jedynie w swoim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano wparowali. Przyznam, że ja też się myliłem i w większą operację po prostu nie wierzyłem. Że to głupota to wszyscy wiemy, nawet jakby ich ukraińcy kwiatami witali to sankcje będą na tyle dotkliwe, że Rosja na tym może jedynie stracić. Cóż, Putin chyba chce zostać "wielką" postacią historyczną na miarę Iwana Groźnego czy Stalina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, darkonza napisał:

Putin okazał się bandytą i to głupim, bo było wielu Ukraińców nastawionych prorosyjsko:

Początkowo Rosja domagała się jak najszerszej autonomii dla Donbasu. Po to by rządzić nim przez swoich ludzi, a region pozostał w ramach Ukrainy i wpływał na wybory. Dlatego tak się ciągnęło, a Ruscy wspierali dezerterów i bojówki zamiast działać jak na Krymie. Jeśli teraz zajmą Donbas bez reszty Ukrainy ( a na to wygląda wbrew medialnej histerii ) to tak na prawdę Putin ten konflikt przegrał. To był najbardziej prorosyjski region, który nie raz wpływał na wynik wyborów na poziomie centralnym.

Dla mnie ten ruch Rosjan to czysta desperacja. Są mocno izolowani i tną koszty nieudanych inwestycji.

Mapka z poparcia Janukowycza. Dysproporcje są masakryczne, oni nigdy nie wygrają już tam wyborów.

350px-Ukraine_ElectionsMap_2010-2_Yanuko

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, darkonza napisał:

Rusie jednak "wparowali" i dziwię sie ze nikt mnie nie zj...ł za wczorajsze pisanie.

2 minuty temu, nemar napisał:

Ano wparowali. Przyznam, że ja też się myliłem i w większą operację po prostu nie wierzyłem.

 

Panowie, chyba zawsze tak jest, że w takich chwilach człowiek zwyczajnie w świecie nie dowierza, odpycha taką myśl od siebie bo wydaje się (takie posunięcie) krokiem absolutnie głupim i ostatecznym. Ja też zacząłem wątpić w inwazję i myślałem, że to prężenie muskułów, aby coś ugrać. Prawdę mówiąc to tak dopiero 4-5 dni temu zacząłem zmieniać zdanie, ale w dalszym ciągu daleko mi było od pewności, co do napaści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darkonza napisał:

Rusie jednak "wparowali" i dziwię sie ze nikt mnie nie zj...ł za wczorajsze pisanie. Wcześniejsze doniesienia prasowe w duzej mierze były nieprawdziwe co było łatwo wykazać. Media czesto przesadzaja i manipulują, ale najwazniejszy fakt, ze ruskie chcą zaatakowac Ukrainę okazał się prawdą. Putin okazał się bandytą i to głupim, bo było wielu Ukraińców nastawionych prorosyjsko:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-12-Ukrainiec-mieszka-w-Rosji-4105762.html

a teraz wszyscy zmienią zdanie

Miała być zj...a, ale nie zdążyłem :) 

Pełna zgoda że media mocno przesadzają i manipulują - albo nabijanie ilości odsłon, albo ze względu na przekonania polityczne/interesy właściciela. Do tego nie brakuje oszołomów piszących bzdury albo z głupoty/nudów albo na zlecenie. Ciężko się czasami połapać. Ale też i sami próbujemy fakty naginać do własnego poglądu/oceny sytuacji. Sam nie do końca wierzyłem że większy atak nastąpi, ale Ty już mocno naginałeś rzeczywistość w drugą stronę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, adashi napisał:

Jak się wydaje celem Rosji nie jest pozabijanie trochę Ukraińców (i tak nie wybiją większości, ani nawet istotnego odsetka), a poszerzenie własnego terytorium lub co najmniej strefy wpływów. Przyjść, postrzelać, wrócić (częściowo w trumnach) i zostawić za sobą tylko spaloną ziemię nie brzmi jak sukces Putina, który da się sprzedać.

Afganistan to inny obszar kulturowy, tutaj to będzie trochę bardziej podobne do wojny domowej. Wątpię aby morale armii rosyjskiej udało się w takich warunkach utrzymać. Zobaczymy jeszcze w tym tygodniu zapewne. O liczbie ofiar pisałem bardziej w kontekście, że to nieopłacalne, ani finansowo, ani psychologicznie (zastraszenie po punktowym ataku jądrowym gdzieś na zadupiu, byłoby znacznie większe).

Jak się go teraz nie otrzeźwi, potem pewnie Estonia i Łotwa. Następne w kolejce Litwa i Polska (jeśli dożyje i nadal będzie mu się na wszystko pozwalać). No ale to już fantazjowanie.

To najpierw piszesz że okupacja nie ma szans powodzenia(dowódcy tamtejszej armii na pewno tego nie wiedzą!), a teraz im to sugerujesz :D. Takie lekkie zaprzeczanie. Poszerzenie wpływów będzie wtedy kiedy zniszczą Ukrainę zachodnią... po kilku latach ten teren po prostu przejdzie w ich ręce(bo nikomu nie będzie zależało na odbudowie, nie będzie też środków na to).

Nie, nic na to nie wskazuje. Żaden konflikt zbrojny wywołany przez Rosję nie kończył się dobrze dla ludności cywilnej państwa zaatakowanego. Szkolenie też tamtejszej armii na pewno wygląda inaczej niż naszej i państw zachodnich(demokratycznych). Zbrodnie wojenne to coś powszechnego i raczej doktryna obowiązująca.

Tutaj generał Skrzypczak:

Cytat

- Naród ukraiński stoi pod morderczym ogniem armii rosyjskiej, która będzie dewastowała Ukrainę, zabijała wszystkich, których może zabijać, każdego kto może chcieć być przeciwko Rosji. Tu Putin swoje cele osiągnął. Politycy Zachodu nadal będą dyskutować, zbierać się, okładać miękkimi sankcjami Moskwę - mówi Skrzypczak. - W zasadzie skazują wschodnią część Ukrainy na zagładę. To świadczy tylko o światowych elitach politycznych, które są niezdolne do szybkiego działania. Ich deklaracje o tym, że życie jest ważne to tylko deklaracje, o czym przekonujemy się obserwując to, co jest na Ukrainie - dodał.

Strona ukraińska:

Cytat

Rosjanie atakują nie tylko ukraińskie obiekty wojskowe, ale też zaczęli atakować infrastrukturę cywilną - powiedział przedstawiciel biura prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. Jak dodał, w mieście Wuhłedar pod ostrzałem znalazł się szpital, a w Mariupolu Gradami ostrzeliwane są dzielnice mieszkalne.

P.S - Może ktoś to forum w końcu naprawi? Wklejanie cytatów tak średnio działa :D...

 

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzio ma rację. Putin jest już "stracony" - wygląda na to, że nie cofnie się przed niczym, a interes Rosji i interes Putina rozjechały się. Putin obecnie realizuje własne ambicje, potrzeby i wyobrażenia na temat świata. Jest to możliwe, gdyż otoczony jest stadem zastraszonych klakierów, a także czubków pokroju Ławrowa, którzy dzielą putinowskie fantazje o ZSRR-bis.

Innymi słowy, jego parlament to wielkie "echo chamber". Nikt z nim nie dyskutuje. Wszyscy się go boją. Innymi słowy, jest tak, jak on sobie wymyśli.

A na starość najwyraźniej jest mu wszystko jedno.

Dla ludzkości, niestety, byłoby najlepiej, gdyby ktoś mu sprzedał herbatę z ich ulubionym słodzikiem w postaci polonu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram, nie jest czas na gospodarkę. Należy jak najszybciej zorganizować mszę w intencji taniego paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spokxik napisał:

Popieram, nie jest czas na gospodarkę. Należy jak najszybciej zorganizować mszę w intencji taniego paliwa.

Na mobilnych ołtarzach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, gotrunks napisał:

Na mobilnych ołtarzach :E

Jeszcze podziękujecie tym mobilnym ołtarzom ;)

m7CXTDwaXKnwb6wt.jpg

Putin: "trochę się cykam" ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Radzio ma rację. Putin jest już "stracony" - wygląda na to, że nie cofnie się przed niczym, a interes Rosji i interes Putina rozjechały się. Putin obecnie realizuje własne ambicje, potrzeby i wyobrażenia na temat świata. Jest to możliwe, gdyż otoczony jest stadem zastraszonych klakierów, a także czubków pokroju Ławrowa, którzy dzielą putinowskie fantazje o ZSRR-bis.

Innymi słowy, jego parlament to wielkie "echo chamber". Nikt z nim nie dyskutuje. Wszyscy się go boją. Innymi słowy, jest tak, jak on sobie wymyśli.

A na starość najwyraźniej jest mu wszystko jedno.

 

Kurcze mi to przypomina coś z naszego podwórka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Wompierz napisał:

Kurcze mi to przypomina coś z naszego podwórka.

Tak, tylko my nie mamy głowic nuklearnych. Polska może jedynie zaszkodzić sobie.

 

Ogólnie to jestem rozczarowany wiadomościami z dzisiaj rana, jest mi wręcz niedobrze. Nie wiem na co EU czeka żeby nałożyć maximum sankcji? Na czołgi w Brukseli, czy może w Warszawie wystarczą? Po za tym Rosija, Niemcy, Włochy i Węgry znów w jednym bloku, brzmi dziwnie znajomo...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, chartkor napisał:

Tak, tylko my nie mamy głowic nuklearnych. Polska może jedynie zaszkodzić sobie.

 

Ogólnie to jestem rozczarowany wiadomościami z dzisiaj rana, jest mi wręcz niedobrze. Nie wiem na co EU czeka żeby nałożyć maximum sankcji? Na czołgi w Brukseli, czy może w Warszawie wystarczą? Po za tym Rosija, Niemcy, Włochy i Węgry znów w jednym bloku, brzmi dziwnie znajomo...

Nie stawiaj ich w jednym bloku bo to ruska propaganda. Nie ma sensu tego powielać.
Sankcje muszą być nakładane stopniowo i odczuwalnie a nie na pałę wszystko jak leci. Na szczęście oni umieją w dyplomację.

Z obecnej perspektywy nawet budowa NS2 nie była taka głupia. Zawsze to jakaś karta przetargowa.
Na zasadzie zaczęliście wojnę to my blokujemy NS2. Lepiej mieć taką kartę niż nie mieć.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Nie sądziłem, że Radzio kiedyś tak mądrze wypali :)

Nie jestem fanem Radka też, ale cholera w porównaniu do tego co jest teraz to tęsknię za MSZ w jego wykonaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy politycy i celebryci już pomagają na granicy i chwalą się wzruszającymi fotkami?

klaudia-jachira-na-granicy-polsko-bialor

062d6206cbfa8d27a6261e79edab0cb2,1000,10

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, Wu70 napisał:

Czy politycy i celebryci już pomagają na granicy i chwalą się wzruszającymi fotkami?

 

Z tego co czytam starają się pomagać ruski trollu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak to dobrze, ruski trollu.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wompierz napisał:

Sankcje muszą być nakładane stopniowo i odczuwalnie a nie na pałę wszystko jak leci. Na szczęście oni umieją w dyplomację.

Nie, nie potrafią w dyplomację. Efektem tego, co możemy obserwować od wczoraj jest polityka UE i pobłażliwość. Powiedz mi ile jeszcze musi się wydarzyć, aby ktokolwiek raz, a mocno uderzył w stół? Gruzja, Donbas, teraz to...

Nikt za Ukrainę umierać nie chce, ok w porządku. Rozumiem to wszystko bo polityka jest złożona i ludzie nie mają ochoty przelewać krwi za swój kraj, a co dopiero za jakiś sąsiedni, albo nawet daleko z innego kontynentu, ale do jasnej... ile jeszcze musi się wydarzyć, aby raz na zawsze zrozumieć, że non stop finansujemy to wschodnie robactwo, które nas obecnie trawi i rozgrywa jak pionki?

Edytowane przez zdunzdun
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...