Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Szczęść Boże!

Jak tam Posłu Kacapu Brałnu? Coś ostatnio ciekawego mówił czy głowa w piasek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha czyli wszystko się wydało były wielkie obietnice co tam uchodźcy dostaną bo chcieli "przekupić" w ten sposób UE by dostać pieniądze z KPO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lokiju napisał:

Haha czyli wszystko się wydało były wielkie obietnice co tam uchodźcy dostaną bo chcieli "przekupić" w ten sposób UE by dostać pieniądze z KPO.

Krótko mówiąc, szuje splunięcia nie warte. W dodatku rząd się chwali jak swoją pomocą, którą niosą sami z siebie zwykli ludzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wystarczy poszukać na Facebooku grupy Pomoc dla Ukrainy by zobaczyć jak to zwykli ludzie stają na głowie by to jeszcze jakoś działało poświęcenie jest ogromne a i pojawiają się życzliwi ludzie z zagranicy, którzy tak samo jak Polacy stają na głowie a wcale przecież nie muszą tego robić a w międzyczasie nasz rząd ma wyje..... Naobiecywali Ukraińskim uchodźcom gruszki na wierzbie licząc na łatwą kasę a tu lipa i co teraz? Różne słowa mi się cisną na usta ale nie chcę dostać bana.... Sam też się staram pomagać podbijam mało widziane posty próbuję dotrzeć do ludzi z zagranicy, którzy mogli by udzielić jakiejkolwiek pomocy bo na tych jełopów nie ma co liczyć.

 

Prawda jest bolesna tak na prawdę pomagając uchodźcom mówię o zwykłych ludziach pomagamy pisowi załatwiając im kolejną kadencję bo "myślących inaczej" nie brakuje. źle to zabrzmi ale ludzie powinni to olać niech rząd radzi sobie sam i wtedy zobaczymy co się będzie działo bo coś mi się wydaję, że wyjechali by na taczkach szybciej niż myślą. 

Edytowane przez lokiju
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta interpretacja że polska pomaga, Polacy pomagają a nie rząd. I  trzeba jasny przekaz powielać, im więcej zrozumienie tłuków tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lokiju napisał:

Wystarczy poszukać na Facebooku grupy Pomoc dla Ukrainy by zobaczyć jak to zwykli ludzie stają na głowie by to jeszcze jakoś działało poświęcenie jest ogromne a i pojawiają się życzliwi ludzie z zagranicy, którzy tak samo jak Polacy stają na głowie a wcale przecież nie muszą tego robić a w międzyczasie nasz rząd ma wyje..... Naobiecywali Ukraińskim uchodźcom gruszki na wierzbie licząc na łatwą kasę a tu lipa i co teraz? Różne słowa mi się cisną na usta ale nie chcę dostać bana.... Sam też się staram pomagać podbijam mało widziane posty próbuję dotrzeć do ludzi z zagranicy, którzy mogli by udzielić jakiejkolwiek pomocy bo na tych jełopów nie ma co liczyć.

Rozczarowujące, ale nie zaskakujące. To wręcz klasyczny wątek w przypadku wszelkich rządów populistycznych, że kiedy przychodzi prawdziwy kryzys, a nie taki który sami medialnie wykreowali i mogą rozegrać na własnych warunkach, to mają pełno w gaciach i zamierają bez ruchu jak sarna która wyszła na jezdnię prosto pod koła ciężarówki.

Co do drugiej części posta, to rozumiem logikę, ale IMHO stawka jest zbyt wysoka, żeby wykorzystywać tę sytuację do zaszkodzenia PiSowi. Pamiętaj, że patrzy nam też na ręce cały świat. Jest to szansa na zrehabilitowanie wizerunku po bardzo kiepskiej postawie narodu parę lat temu, kiedy inna fala uchodźców zalewała Europę, ale z powodów które przemilczę wtedy tacy skorzy do pomocy nie byliśmy, co Zachód skrzętnie odnotował ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Parlament Belgii zakazał przekazania Polsce pieniędzy z KPO póki nie zastosuje wyroków TSUE.
Przy dobrych wiatrach wywalą nas z UE. Putin będzie mógł sobie wziąć ten śmieszny kraik.
Jak dla mnie pisowcy i konfederaci powinni mieć takiego samego bana na zachód jak rosyjscy oligarchowie. A każdego który już tam siedzi bezwzględnie deportować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, lokiju napisał:

Wystarczy poszukać na Facebooku grupy Pomoc dla Ukrainy by zobaczyć jak to zwykli ludzie stają na głowie by to jeszcze jakoś działało poświęcenie jest ogromne a i pojawiają się życzliwi ludzie z zagranicy, którzy tak samo jak Polacy stają na głowie a wcale przecież nie muszą tego robić a w międzyczasie nasz rząd ma wyje..... Naobiecywali Ukraińskim uchodźcom gruszki na wierzbie licząc na łatwą kasę a tu lipa i co teraz? Różne słowa mi się cisną na usta ale nie chcę dostać bana.... Sam też się staram pomagać podbijam mało widziane posty próbuję dotrzeć do ludzi z zagranicy, którzy mogli by udzielić jakiejkolwiek pomocy bo na tych jełopów nie ma co liczyć.

 

Prawda jest bolesna tak na prawdę pomagając uchodźcom mówię o zwykłych ludziach pomagamy pisowi załatwiając im kolejną kadencję bo "myślących inaczej" nie brakuje. źle to zabrzmi ale ludzie powinni to olać niech rząd radzi sobie sam i wtedy zobaczymy co się będzie działo bo coś mi się wydaję, że wyjechali by na taczkach szybciej niż myślą. 

Zgadza się obecnie najbardziej pomagają zwykli ludzie, czy firmy i nie tylko Polskie. Np. z tego co czytałem to ten duży obiekt dla uchodźców w Przemyślu na byłych terenach tesco udostępniła np. niemiecka firma i jeszcze pokrywa koszta jego użytkowania.

U mnie w DE, w najbliższym punkcie Czerwonego krzyża już 4 dnia od wybuchu konfliktu chwilowo musieli wstrzymać przyjmowanie darów i paczek, bo ludzie w ekspresowym tempie nanieśli tego tyle ton, że nie mieli już gdzie składować i jak tego przerabiać do wysyłki do Polski dla uchodźców. Tak samo grupy Ukraińców i innych wolontariuszy organizują się i pomagają tym uchodźcom co przyjeżdżają do Niemiec.

Tyle, że przyjdzie czas i zainteresowanie pomocą się zmniejszy ludzie nie będą robić co kilka dni paczek i pomagać tak jak na początku konfliktu, a uchodźcy będą dalej napływać. Zobaczymy co zrobi PIS. Bo tutaj nie ma wątpliwości, że Polska jest głównym miejscem gdzie większość z nich zostanie czy będzie chciała zostać.

 

Edytowane przez lukadd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
36 minut temu, lukadd napisał:

Zgadza się obecnie najbardziej pomagają zwykli ludzie, czy firmy i nie tylko Polskie. Np. z tego co czytałem to ten duży obiekt dla uchodźców w Przemyślu na byłych terenach tesco udostępniła np. niemiecka firma i jeszcze pokrywa koszta jego użytkowania.

U mnie w DE, w najbliższym punkcie Czerwonego krzyża już 4 dnia od wybuchu konfliktu chwilowo musieli wstrzymać przyjmowanie darów i paczek, bo ludzie w ekspresowym tempie nanieśli tego tyle ton, że nie mieli już gdzie składować i jak tego przerabiać do wysyłki do Polski dla uchodźców. Tak samo grupy Ukraińców i innych wolontariuszy organizują się i pomagają tym uchodźcom co przyjeżdżają do Niemiec.

Tyle, że przyjdzie czas i zainteresowanie pomocą się zmniejszy ludzie nie będą robić co kilka dni paczek i pomagać tak jak na początku konfliktu, a uchodźcy będą dalej napływać. Zobaczymy co zrobi PIS. Bo tutaj nie ma wątpliwości, że Polska jest głównym miejscem gdzie większość z nich zostanie czy będzie chciała zostać.

 

Jeżeli tak jak zapowiadają konflikt będzie długofalowy to Ukraińcy nie wrócą do swojego kraju i nie uważam żeby większość z nich chciała zostać w Polsce. Będą mięli otwartą drogę do bogatszych krajów. Może pierwsze miesiące w Polsce a później kierunek zachód.
No i tak na prawdę nie wiadomo ilu ich jeszcze ucieknie i kiedy ta liczba zacznie się zmniejszać. Szacują 4-5 mln Ukraińców a mają 45mln ludności. Więc jakby pomnożyć tę liczbę przez 2 to jest masa ludzi. Nieporównywalna z tym co napływało z Syrii i innych krajów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lukadd napisał:

Już się zaczyna Pisuar wyrzucony z rozmowy w radio Zet :E Dla typa wszystko to wina Tuska :E

https://streamable.com/svfm0y

O co poszło? Nic z tego bełkotu nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wompierz napisał:

Jeżeli tak jak zapowiadają konflikt będzie długofalowy to Ukraińcy nie wrócą do swojego kraju i nie uważam żeby większość z nich chciała zostać w Polsce. Będą mięli otwartą drogę do bogatszych krajów. Może pierwsze miesiące w Polsce a później kierunek zachód.
No i tak na prawdę nie wiadomo ilu ich jeszcze ucieknie i kiedy ta liczba zacznie się zmniejszać. Szacują 4-5 mln Ukraińców a mają 45mln ludności. Więc jakby pomnożyć tę liczbę przez 2 to jest masa ludzi. Nieporównywalna z tym co napływało z Syrii i innych krajów.

taaa tak samo jak te poprzednie fale uciekały na zachód, a na chwile obecna w Warszawie co drugi przechodzień gada po ukraińsku

co do działania rządu to z dnia na dzień staje się mniejszym fanem

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
21 minut temu, baron6b napisał:

O co poszło? Nic z tego bełkotu nie rozumiem.

Gdzieś pewnie jest cały materiał do obejrzenia. O co poszło wiadomo. O winę Tuska :E

 

26 minut temu, Wompierz napisał:

Jeżeli tak jak zapowiadają konflikt będzie długofalowy to Ukraińcy nie wrócą do swojego kraju i nie uważam żeby większość z nich chciała zostać w Polsce. Będą mięli otwartą drogę do bogatszych krajów. Może pierwsze miesiące w Polsce a później kierunek zachód.
No i tak na prawdę nie wiadomo ilu ich jeszcze ucieknie i kiedy ta liczba zacznie się zmniejszać. Szacują 4-5 mln Ukraińców a mają 45mln ludności. Więc jakby pomnożyć tę liczbę przez 2 to jest masa ludzi. Nieporównywalna z tym co napływało z Syrii i innych krajów.

Cześć pojedzie na zachód to na pewno. Do znajomych do swoich rodzin, są też tam organizacje co pomagają, więc na pewno ci bardziej wykształceni i znający języki zachodnie się zdecydują jechać bardziej w ciemno dalej na zachód itd. Ale procentowo najwięcej ich zostanie w Polsce. Z kilku powodów.

W Polsce jeszcze przed wybuchem konfliktu przebywało ponad milion Ukraińców. Społeczność Ukraińców w Polsce jest najbardziej rozwinięta z wszystkich krajów EU. Więc najłatwiej będzie im się tutaj zasymilować i uzyskać pomoc. Do tego w Polsce dla Ukraińców dużo łatwiej jest uzyskać papiery na pobyt stały w przeciwieństwie do zachodu. Łatwiej z językiem itd. Do tego większość tych osób to kobiety, dzieci i starsi ludzie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
49 minut temu, chartkor napisał:

taaa tak samo jak te poprzednie fale uciekały na zachód, a na chwile obecna w Warszawie co drugi przechodzień gada po ukraińsku

co do działania rządu to z dnia na dzień staje się mniejszym fanem

Tak bo to może trwać nawet miesiącami ale ja uważam, że duża część z nich pojedzie na zachód. Zaczną wyjeżdżać tam pierwsi w większej ilości to poleci fala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
57 minut temu, chartkor napisał:

taaa tak samo jak te poprzednie fale uciekały na zachód, a na chwile obecna w Warszawie co drugi przechodzień gada po ukraińsku

co do działania rządu to z dnia na dzień staje się mniejszym fanem

A mnie ktos hejtowal jak napisalem ze to samo spostrzeglem w 2013 we Wrocku :E

Takich ludzi jak Ty bedzie wiecej z dnia na dzien, a jak jeszcze dzwigna podatki, bo z czegos kase musza brac to bedzie jeszcze "weselej" Czyli wychodzi na to ze jeszcze troche i z empatii przejdziemy na antypatie :P

Edytowane przez adask0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, adask0 napisał:

A mnie ktos hejtowal jak napisalem ze to samo spostrzeglem w 2013 we Wrocku :E

Takich ludzi jak Ty bedzie wiecej z dnia na dzien, a jak jeszcze dzwigna podatki, bo z czegos kase musza brac to bedzie jeszcze "weselej" Czyli wychodzi na to ze jeszcze troche i z empatii przejdziemy na antypatie :P

Tylko że ja do nich absolutnie nic nie mam. Wręcz przeciwnie, sądzę że Ukraińcy są nam potrzebni. Oni mogą być częścią rozwiązania naszego problemu z niżem demograficznym bez ryzyka zmagania się z takim problemami jak zachód. Oto mamy napływ migrantów którzy szybko się asymilują, są z tego samego kręgu kulturowego co my, dzielą z nami krew i historię a co za tym idzie zarówno my jak i oni niecierpimy ruskich bardziej niż siebie nawzajem, a języki są do siebie na tyle zbliżone że można z nimi porozmawiać, nie wspomniawszy że przez to podobieństwo to oni polski w kilka miesięcy ogarniają. Imigranci marzenie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wompierz napisał:

Będą mięli otwartą drogę do bogatszych krajów.

Już mają 2 dni temu rada EU przegłosowała? prawo dla nich że mogą wjechać do każdego kraju EU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, chartkor napisał:

Tylko że ja do nich absolutnie nic nie mam. Wręcz przeciwnie, sądzę że Ukraińcy są nam potrzebni. Oni mogą być częścią rozwiązania naszego problemu z niżem demograficznym bez ryzyka zmagania się z takim problemami jak zachód. Oto mamy napływ migrantów którzy szybko się asymilują, są z tego samego kręgu kulturowego co my, dzielą z nami krew i historię a co za tym idzie zarówno my jak i oni niecierpimy ruskich bardziej niż siebie nawzajem, a języki są do siebie na tyle zbliżone że można z nimi porozmawiać, nie wspomniawszy że przez to podobieństwo to oni polski w kilka miesięcy ogarniają. Imigranci marzenie. 

Ja tez nic nie mam do tych ludzi, sam pracowalem z ukraincami. Czy sa rozwiazaniem, moglbym sie spierac, a problemy sa zawsze, mniejsze czy wieksze ;) No wlasnie o to chodzi ze nawet po nauce jezyka, i tak beda mowic swoim jezykiem ;) dlatego bedziesz slyszal coraz czesciej slyszal ukrainski na ulicy, pomimo tego ze beda znali polski ;)

2 minuty temu, Camis napisał:

Już mają 2 dni temu rada EU przegłosowała? prawo dla nich że mogą wjechać do każdego kraju EU.

Moze Ci z kasa to pojada, biedni raczej zostana u nas - takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kulturowo na pewno bliżej Ukraińcom do nas. Czują się tu bezpieczniej i bardziej swojo niż w Europie Zachodniej. Problem jest w ekonomii. Mamy inflacje, będziemy mieli zablokowane środki z budżetu unijnego. KPO nie zostanie raczej uruchomiony. Teraz się o tym nie mówi, gdy PL przyjęła 0.5-1mln uchodźców. Ale jak emocje opadną to do tego dojdzie.

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służba zdrowia już w ogóle zdechnie, już jest ~milion uchodźców a to dopiero początek. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
56 minut temu, Camis napisał:

Już mają 2 dni temu rada EU przegłosowała? prawo dla nich że mogą wjechać do każdego kraju EU.

Nie wiem czy wszystko już przyklepane na 100%, ale mechanizm na pewno ruszył i jest traktowany priorytetowo.

Będą mogli się starać o tymczasową ochronę i prawo do pobytu początkowo na okres roku czasu w dowolnym kraju EU do jakiego dotrą i złożą wniosek. Dostaną prawdo do pracy, opieki zdrowotnej, socjalnej itd.

"Sięgnięcie po przepisy o „tymczasowej ochronie” oznacza, że uciekinierzy z Ukrainy (obywatele i inni stali mieszkańcy) będą mogli przez rok zamieszkać w każdym kraju Unii, do którego dotrą, mając tam dostęp do opieki zdrowotnej, edukacji, rynku pracy, świadczeń socjalnych. Ten okres może być potem wydłużony przez Unię do trzech lat, podczas których status Ukraińców byłby uregulowany np. na podstawie zwykłych przepisów o ochronie międzynarodowej. A w dalszej przyszłości, w przypadku wygasania „ochrony tymczasowej”, wnioski o azyl od uchodźców z Ukrainy powinny być przyjmowane we wszystkich krajach Unii, pomimo że w zwykłych warunkach wymogiem jest proszenie o azyl w pierwszym kraju wjazdu do UE (np. w Grecji dla Syryjczyków przeprawiających się do Europy z Turcji)."

https://www.iz.poznan.pl/publikacje/serwis/uruchomienie-dyrektywy-w-sprawie-tymczasowej-ochrony-dla-osob-uciekajacych-przed-rosyjskim-atakiem-na-ukraine

https://www.dw.com/pl/prawo-pobytu-dla-ukraińców-w-całej-ue/a-60990184

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Camis napisał:

Służba zdrowia już w ogóle zdechnie, już jest ~milion uchodźców a to dopiero początek. 

  Ale oni tu nie przyjeżdżają po trafieniu bombą, damy radę tylko trochę zbiedniejemy.

54 minuty temu, adask0 napisał:

a tez nic nie mam do tych ludzi, sam pracowalem z ukraincami. Czy sa rozwiazaniem, moglbym sie spierac, a problemy sa zawsze, mniejsze czy wieksze ;)

Pewnie będą jakieś problemy w końcu to taka Polska ale jakieś 20-25 lat do tyłu ;-)

Mimo wszystko to najlepsi imigranci na rynku imigrantów :D więc życzę jak najlepiej, potrzebujemy właśnie takich ludzi

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
23 minuty temu, Camis napisał:

Służba zdrowia już w ogóle zdechnie, już jest ~milion uchodźców a to dopiero początek. 

Obstawiam, że ułatwią możliwość rozpoczęcia pracy medykom z Ukrainy w krajach EU i w tym wiadomo Polski.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
30 minut temu, Camis napisał:

Służba zdrowia już w ogóle zdechnie, już jest ~milion uchodźców a to dopiero początek. 

 Co za problem, oni sa uchodzcami i beda mieli pierszenstwo, Ty jak czekales 2 lata to mozesz jeszcze chwile poczekac :E:E:E  Mnie rozbraja ze czesc lekarzy zrzeka sie kasy za prace na rzecz leczenia ukraincow (ciezkich operacji dla dzieci itp) ale jak chodzi o leczenie polskich dzieci, no to musismy sie skladac na siepomaga i innych portalach tego typu... ;) widac nasze dzieci sa gorsze od innych dzieci ;)

16 minut temu, Wu70 napisał:

  Ale oni tu nie przyjeżdżają po trafieniu bombą, damy radę tylko trochę zbiedniejemy.

Pewnie będą jakieś problemy w końcu to taka Polska ale jakieś 20-25 lat do tyłu ;-)

Mimo wszystko to najlepsi imigranci na rynku imigrantów :D więc życzę jak najlepiej, potrzebujemy właśnie takich ludzi

No raczej troche nie zbiedniejemy ;) my juz teraz biedniejemy, zlotowka slaba jak nigdy, inflacja coraz wieksza, surowce coraz drozsze, podatki coraz wyzsze, normalnie raj na ziemi :E

Wystarczyloby sprowadzic polskich emigrantow i zapewnic im godziwe warunki zyciowe ;) a ta imigracja sprawi jeszcze ze wiecej polakow wyjedzie - praca bedzie coraz mniej wynagradzana / oplacalna w stosunku do cen ;)

9 minut temu, lukadd napisał:

Obstawiam, że ułatwią możliwość rozpoczęcie pracy medykom z Ukrainy w krajach EU i w tym wiadomo Polski.

Ci wyksztalceni napewno pojada za zachod, bo warunki beda lepsze niz w Polsce ;) (obecnie juz 5x lepsze :E )

Edytowane przez adask0
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...