Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
5 minut temu, crush napisał:

Ale ja na Konfederację i Lewicę nie zagłosuję nawet przeciw PiS.

Po prostu nie pójdę na wybory.

A to Ty myślisz, że Twój czy mój głos ma jakiekolwiek znaczenie? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PL1555 napisał:

A to Ty myślisz, że Twój czy mój głos ma jakiekolwiek znaczenie? ?

Sporo ludzi ma dość głosowania przeciw. Takie połączenia nie zachęcają niezdecydowanych.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, crush napisał:

Sporo ludzi ma dość głosowania przeciw. Takie połączenia nie zachęcają niezdecydowanych.

Gdyby nasz głos mógł cokolwiek zmienić, zabroniliby głosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, PL1555 napisał:

A to Ty myślisz, że Twój czy mój głos ma jakiekolwiek znaczenie? ?

Tak. Niegłosujący są największą partią polityczną w Polsce.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, kalderon napisał:

Tak. Niegłosujący są największą partią polityczną w Polsce.

Nie. Macie prawo głosować jedynie na tych, na których wam łaskawie pozwolą. A co było kiedyś w wyborach do PE? Żeby nikt inny oprócz nich nie mógł nawet kandydować, podnieśli progi do nierealnych wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tą lewicą, oni na pewno chcą wygrać z pisem w ten sposób?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, crush napisał:

Po prostu nie pójdę na wybory.

Czyli oddasz w ten sposób głos na PiS :E

Bądź inaczej,głos na partię która zwycięży przyszłe wybory.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Spl97 napisał:

Czyli oddasz w ten sposób głos na PiS :E

Bądź inaczej,głos na partię która zwycięży przyszłe wybory.

?‍♂️

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, crush napisał:

Ale ja na Konfederację i Lewicę nie zagłosuję nawet przeciw PiS.

Po prostu nie pójdę na wybory.

To w ramach łączonej listy możesz zagłosować na kandydatów pochodzących z innych partii. Warto też rozróżniać zagrożenia systemowe (PiS i najpewniej Konfederacja, która na szczęście nie miała okazji rządzić) od niepasujących nam kierunków politycznych, które jednak trzymają się demokratycznych ram.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Radar28 napisał:

które jednak trzymają się demokratycznych ram.

No dla mnie sposób prowadzenia polityki takiej amerykańskiej lewicy, na którą co raz mocniej wzoruje się nasza, to podobna forma autorytarnego zamordyzmu jak Konfederosja.

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, crush napisał:

No dla mnie sposób prowadzenia polityki takiej amerykańskiej lewicy, na którą co raz mocniej wzoruje się nasza, to podobna forma autorytarnego zamordyzmu jak Konfederosja.

Ok, ale czy Razem odwala jakiekolwiek antypaństwowe numery czy tylko kopiuje pewne poglądy społeczne? Bo jest tutaj zasadnicza różnica. Nie wspominając o tym, że PiS niejako zawłaszczył socjalną część elektoratu lewicy, więc siłą rzeczy pozostaje im lewica światopoglądowa do przekonania.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


Pinokio znowu kłamał, stare znałem. Nie będzie kasy z KPO. 

 

 

Cytat

 

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen o polskim KPO. Politycy komentują

Komisja Europejska nadal nie zaakceptowała polskiego KPO. Szefowa KE Ursula von der Leyen oświadczyła w liście, że organ ten nie zatwierdzi żadnego planu odbudowy, jeśli Polska nie spełnił warunków dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości. - Trochę arogancki był wobec nas, ale staramy się do tego przyzwyczaić - komentował list szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Mówił też o "polu ustępstwa" w sprawie zmian w Sądzie Najwyższym.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen w odpowiedzi na list kilku grup Parlamentu Europejskiego - które odniosły się do pogłosek o możliwym porozumieniu KE z polskim rządem w sprawie Krajowego Planu Odbudowy - napisała, że "Komisja nie zatwierdzi żadnego planu odbudowy, jeśli nie będzie przekonana, że wszystkie kryteria oceny zostały spełnione".

Przypomniała, że warunki to likwidacja nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, reforma systemu dyscyplinowania sędziów gwarantująca niezależność ich oceny oraz przywrócenie do pracy sędziów, którzy zostali odsunięci przez orzeczenia nieuznawanej izby SN. Akceptacja KPO przez Brukselę jest konieczna, by uruchomić wypłatę unijnych środków z Funduszu Odbudowy.

 

https://tvn24.pl/polska/krajowy-plan-odbudowy-i-pieniadze-z-funduszu-odbudowy-szefowa-komisji-europejskiej-ursula-von-der-leyen-pisze-o-warunkach-politycy-komentuja-5716038

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, lokiju napisał:

Lewica ma bardzo duży negatywny elektorat, moim zdaniem to porozumienie to strzał w stopę.

Brak czytelnego programu opozycji = program antyPiS. Chcą zagrać stara i sprawdzoną kartą. Lepiej podzielić się na dwa bloki, lewicowy oraz centrum. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Spl97 napisał:

Tymczasem być może PiS będzie grzebał przy ordynacji wyborczej na przyszłoroczne wybory.

W ostatnim Stanie po burzy Stankiewicz dość jasno wyjaśnił na czym te zmiany miałyby polegać. Polecam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Spl97 napisał:

Tylko wiecie,że takie zjednoczenie prawie wszystkich partii opozycyjnych u nas może dać... dosłownie nic patrząc na przykład Węgier.

Jestem ciekawy co oni za program wyborczy wydadzą. Jak nie będzie konkretnych pomysłów,to będzie ciężko wygryźć PiS ze stołków.

Po pierwsze musieliby się dogadać co do programu. To się nie wydarzy. Po drugie powstałaby taka mamałyga, że PiS mógłby się wręcz wzmocnić jako ten, który ma jakąś klarowną wizję przyszłości. Jakość tej wizji mogłaby w oczach ludzi w takim wypadku zejść na drugi plan

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Suchy211 napisał:

Po pierwsze musieliby się dogadać co do programu. To się nie wydarzy. Po drugie powstałaby taka mamałyga, że PiS mógłby się wręcz wzmocnić jako ten, który ma jakąś klarowną wizję przyszłości. Jakość tej wizji mogłaby w oczach ludzi w takim wypadku zejść na drugi plan

Bedzie program "anty PiS" plus partie składowe koalicji będą robić sobie swoje kampanie, swoim kandydatom w ramach wspólnych list.

 

Nawet bez zmian ordynacji najlepsza opcja to wspólna lista opozycji. A PiS pewnie jeszcze zdąży pozmieniać na wzór węgierski, tak by duże partie były premiowane i wręcz wymusi na opozycji wystawienie jednej listy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie PiS "musi" zmienić ordynację wyborczą na system znany na Węgrzech. Nawet w systemie typu jednomandatowe okręgi wyborcze + listy partyjne,co skutkuje tym,że wyborca de facto zamiast oddać jeden głos,a oddaje dwa głosy - na konkretnego kandydata oraz na listę partyjną jest wiele wariantów do wyboru. Na przykład ordynacje wyborcze na Węgrzech oraz Niemczech niby są w teorii takie same,a tak naprawdę występują pomiędzy nimi różnice.

Równie dobrze PiS może wprowadzić swój własny system wyborczy oparty na tzw. skrzywionych okręgach jak było omawiane w artykule zalinkowanym w poprzednim moim poście.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w Europie wirus ospy małpiej się panoszy. w sześciu krajach europejskich już jest.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michaelred napisał:

Wina Tuska, Pis najlepszy :D

 

Kurczę, obstawiam cały czas koniec epoki PIS w przyszłym roku, w mechanizmie podobnym do końca ziębitów. W skrócie był kiedyś taki facet Jerzy Zięba, który sprzedawał suplementy z narzutami typu 2600% lecząc raka witaminą C, wszystko witaminą D3 i inne takie, typu powiększanie cycków hipnozą. Swój okres wspaniałości miał mniej więcej 10 lat temu. Stopniowo jego zwolennicy po prostu wymarli. Targetował się głównie na bogate emerytki, które czuły się obudzone i oświecone jego "wiedzą". Obecnie działa dalej, ale to jest już kompletna nisza. Zadziałał dobór naturalny.

Podobnie wygląda to dla mnie z zasadniczą częścią elektoratu PIS, w tym okresie pandemicznym dużo antyszczepów wymarlo albo odwróciło sie od tego ruchu. Ogólnie nadumieralność była przede wszystkim wśród osób starszych, gdzie mamy nadreprezentację zwolenników PIS (co jak najbardziej jest racjonalne z punktu widzenia tych osób i w żadnym razie nie świadczy o ich głupocie), co więcej nadal mamy nadumieralność wobec średniej wieloletniej, muszę się zebrać i tu wrzucić o tym jakieś materiały.

Gospodarczo wyglądamy niewesoło, ja uważam, że się nie uchronimy przed taką prawdziwą chwilową recesją (spadek PKB w cenach stałych), te wysokie prognozy światowego wzrostu od analityków, wydają mi się nienadmiernie racjonalne (jeżeli wojna się mocniej rozkręci, to być może eksplodują nominalne wydatki na zbrojenia i/lub na odbudowę lub rekultywację zniszczonych obszarów, no ale na poziom życia się to nie przełoży).

Zatem uważam po prostu, że PIS przegra najbliższe wybory na takiej zasadzie: "cokolwiek nowego, z nowymi nadziejami i do przodu". Jak oglądam takie materiały to jednak muszę być może się głębiej zastanowić, co tu się w tej Polsce wydarzy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się musi dużo wydarzyć,żeby przyszłe wybory PiS przegrało z kretesem (o ile w ogóle dopuszczą się do oddania władzy,prędzej PiS-iory będą się trzymać stołków aż do końca :E).

A nawet,jeśli PO i inne partie będą rządzić na najbliższe lata,to PiS-iory z ław poselskich będą krzyczeć "A za naszych rządów ludzie mieli dobrze,ludziom dajemy" itd. i znów takich oszołomów ludzie wybiorą...
Wielu liczy na to,że pewnego dnia Jarek zejdzie z tego świata (o całkowitym przejściu na emeryturę nie ma co liczyć,bo jestem prawie pewny,że w polityce będzie siedzieć aż do śmierci) i zacznie się początek końca wielkiego PiS-u,gdyż bez niego tacy Morawiecki z Ziobro i pozostali decydenci w PiS-ie będą sobie skakali do gardeł :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Flik napisał:

Ponoć w Europie wirus ospy małpiej się panoszy.

Naszych "małp" nie ruszy :rotfl:

 

G20zNtl.png

 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
40 minut temu, adashi napisał:

Kurczę, obstawiam cały czas koniec epoki PIS w przyszłym roku, w mechanizmie podobnym do końca ziębitów. W skrócie był kiedyś taki facet Jerzy Zięba, który sprzedawał suplementy z narzutami typu 2600% lecząc raka witaminą C, wszystko witaminą D3 i inne takie, typu powiększanie cycków hipnozą. Swój okres wspaniałości miał mniej więcej 10 lat temu. Stopniowo jego zwolennicy po prostu wymarli. Targetował się głównie na bogate emerytki, które czuły się obudzone i oświecone jego "wiedzą". Obecnie działa dalej, ale to jest już kompletna nisza. Zadziałał dobór naturalny.

Zieba zyje ma sie dobrze. Nagrywa jezdzi na rozne zjazdy, ma wyklady itd. Wiele osob sprzedaje witamine C w podobnej cenie, niczego w tym jego sklepie nadzwyczajnego oprocz jakiegos strukturatora wody to nie bylo. Ceny w swoim sklepie ma zblizone do bardziej znanych marek z USA od supli wiec zaden kosmos. Ksiazke swoja 1 wydal chyba 8 lat temu i miala wziecie, co nie znaczy ze teraz nie ma sporej rzeszy publicznosci. Zieba zdecydowanie nie jest niszowy i w dalszym ciagu to najpopularniejszy czlowiek od altmedu w PL. 
Taka troche dygresja bo sie akurat o Ziebie kiedys sporo bzdur nasluchalem od 2 stron i sam postanowilem zglebic temat :P

Moim zdaniem wiec porownanie PIsowcow do "Ziebitow" zdecydowanie nie jest trafne

No a odnosnie tego czy PIS przegra czy wygra wybory to ciagle przypominam, ze my sie dopiero zamieniamy w kraj emerytow. Jak sie komus wydaje, ze teraz jest tragedia to polecam zapoznac sie ze struktura wieku ludnosci i to co nas czeka w najblizszych latach :D

Edytowane przez Michaelred
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy +
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...