Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Spl97 napisał:

Co takiego się stało,że USD/PLN jest aktualnie po 4,60 :o

Dolar w Ameryce nie jest warty więcej niż 3 złote, a nawet mniej, a nie tam 4,5 czy nawet 5   

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek żyje w swoim świecie i nie daje sobie wmawiać,że w rzeczywistości jest inaczej :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu chciałem oszczędności wymieniać na USD ale stale zwlekam bo non-stop słyszę, że teraz to już za drogo.. No to mam 4,60.

1. Masz jakieś małe oszczędności, które zwyczajnie trzymasz - źle, bo przeje Ci je inflacja.

2. Myślisz o inwestowaniu w inne waluty ale w sumie brakuje Ci jaj do realnych działań ze względu na panującą niestabilność - źle, pociąg odjeżdża coraz mocniej.

3. Idziesz na całość, bierzesz kredyt na mieszkanie przed podwyżkami - źle, raty tak Cię dojadą, że odechce Ci się żyć.

4. Starasz się o kredyt po podwyżkach - zdolność kredytowa? A na co to komu? A komu to potrzebne? :E 

5. Nie bierzesz kredytu, trzymasz dalej PLN'y - patrz punkt pierwszy.

6. Starasz się edukować, szukać czegoś w co warto wejść z tymi swoimi groszami aby przechować ich wartość - źle, mętlik w głowie, każdy mówi co innego, patrz punkt 2. 

Może czas pojechać na jakąś egzotyczną wyspę, rozwalić hajs a potem zostać tam bezdomnym i utrzymywać się na diecie złożonej z kokosów. Wyjdzie zdrowiej niż siedzenie i patrzenie na to co się tutaj dzieje. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Co takiego się stało,że USD/PLN jest aktualnie po 4,60 :o

Szybki wzrost zadłużenia, pogarszające się nastroje gospodarcze, inflacja, wzrost rentowności obligacji, brak KPO. Domek z kart zaczyna się sypać.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kalderon napisał:

Domek z kart zaczyna się sypać.

A to dopiero początek, konkretniej zacznie się już na jesień. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, T.m.p1 napisał:

Może czas pojechać na jakąś egzotyczną wyspę, rozwalić hajs a potem zostać tam bezdomnym i utrzymywać się na diecie złożonej z kokosów.

Brzmi jak dobry plan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kalderon napisał:

Szybki wzrost zadłużenia, pogarszające się nastroje gospodarcze, inflacja, wzrost rentowności obligacji, brak KPO. Domek z kart zaczyna się sypać.

To ja akurat wiem,lecz dzisiejszy nagły wzrost kursu dolara z ~4,52 do 4,60 mógł być powiązany z tym,że w czwartek może być niższe podniesienie stopy procentowej niż zakładane z powodu np. fatalnych danych z PMI itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar się umacnia do euro i to ciągnie również złotego w dół.

 

Albo rynek wie że będzie +50pb do stóp i już dyskontuje to w kursie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także czwartkowe posiedzenie RPP może być ostatnim z podniesieniem stóp procentowych przez Glapę i świtę. Oby jednak nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co będzie gdy NBP będzie miał wakacyjną przerwę od posiedzeń i nie będzie z ich strony żadnych ruchów a w międzyczasie EBC i FED zaczną coraz mocniej podnosić stopy? Dolar po 6 zł? Ja pier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

6 zł za dolara nadal można brać jako coś nierealnego. Lecz tak patrzeć na to wszystko 5 zł za dolara w ciągu najbliższych miesięcy może się urealnić,tym bardziej że te ciołki z PiS-u nadal machają szabelką zamiast przestać to robić i sprawić,żeby KPO jak najszybciej przypłynęło do Polski.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KPO nie będzie. Może jakiś ochłap typu 20%. A umocnienie dolara to pochodna osłabienia euro głównie i być może rynek dodatkowo coraz silniej dyskontuje ścianę, na którą Polska jedzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, adashi napisał:

KPO nie będzie

Dokładnie, do tego 30 czerwca minął termin realizacji "kamienia milowego" całkowicie go olaliśmy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to tak miało wyglądać,to PiS-iory mogli jasno powiedzieć,że wcale nie chcą KPO zamiast robienia takich akcji,za których my się ich wstydzimy. Z kolei co przy takim rozwoju wydarzeń powiedzieliby w TVPiS,to w zasadzie jest odrębnym tematem do rozmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie umniejszanie wagi tych środków. Walka narodowowyzwoleńcza o niezależność od EU i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Co takiego się stało,że USD/PLN jest aktualnie po 4,60 :o

Spokojnie, pewnie w USA dolar jest po 3 zł, jak Euro w Niemczech :E 

1 godzinę temu, T.m.p1 napisał:

Od dłuższego czasu chciałem oszczędności wymieniać na USD ale stale zwlekam bo non-stop słyszę, że teraz to już za drogo.. No to mam 4,60.

Trzeba było kupić obligacje indeksowane inflacją, przecież oni tak kupili :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. widzę, że temat Covida zaczyna być stopniowo odgrzewany.. Dziwne, myślałem, że nastąpi to dopiero na jesieni. :P 

Czyli co, zima znowu lockdown i zamykanie gospodarki? O ile będzie jeszcze co zamykać.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi. Zakażenia wariantem BA.5 przyrastają bardzo dynamicznie. Zaktualizowane szczepionki w drodze. Na żadne nowe socjale nie możemy sobie pozwolić. Na lockdown też nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dopóki kasa za ten Covid jest i będzie na wyciągnięcie ręki,to nadal będą grzali ten temat. Temat wojny jak widać zaczął się przejadać,małpia ospa też,to covid wraca do łask :E Ja się mocno zdziwię,jak lockdown ponownie wprowadzą,tym bardziej że objawy ograniczają jakby do zwykłego przeziębienia.

Ale tak wracając do poprzedniego tematu,wiecie co mnie przed chwilą wywołało swoistego banana na twarzy :E To,że często i gęsto w zeszłym roku ogłaszali w mediach i nie tylko te formułki "770 mld zł dla Polski" "Premier załatwił z UE 770 mld zł"
Ponad rok później jak już sami napisaliście się okazuje że 770 mld zł które rzekomo miał dla naszego kraju załatwić Pinokio poszło się lekko... i tu sami to dokończcie. Teraz tak naprawdę Polacy powinni się zwrócić do Premiera oraz pozostałych towarzyszy z PiS z pytaniem - Gdzie te 770 mld zł tak potrzebnych dla naszego kraju? Ja bym także dodał takie pytanie Panie Premierze - było warto? Naprawdę było warto okłamywać obywateli Rzeczypospolitej Polskiej?

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Matury nie zdało ponad 20 % uczniaków  ? i jak w tym kraju ma być lepiej :>

Choć jak widzę nie ma się co śmiać bo w takim 2014 tylko 71% się udało. Ja to chyba ze znajomymi do elitarnych szkół chodziliśmy bo osoba, która nie zdała matury stawała się prawdziwą sensacją. Kilka sztuk na szkołę to był max.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy przez co się rozumie słowo ściana w kontekście naszego kraju. Jak na moje ściana oznacza kryzys,z którego będzie bardzo ciężko się wydostać bez pomocy z zewnątrz,a możliwe nawet totalne bankructwo państwa.

To może wyglądać na scenariusz,który się przed laty wydarzył w Grecji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, T.m.p1 napisał:

Czyli co, zima znowu lockdown i zamykanie gospodarki? O ile będzie jeszcze co zamykać.. 

IMHO tak, taki porządny lockdown może się przydać pisiorom, bo możliwe że jesienią/zimą wybuchną konkretne protesty albo nawet zamieszki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mieli wyjść na ulice przy poprzednim lockdownie i przy stopach 5%. Umęczeni znowu podkulą ogon, a krótkowzroczni zagłosują na 1500+.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Trepcia napisał:

Jak bedzie wygladala ta sciana?

Wolałbym poczekać z konkretnymi przewidywaniami do najbliższego ruchu RPP. Jeżeli zdyskontują spodziewany impuls deflacyjny ze strony surowców powinni podnieść o 0-50 pb. Jeżeli podwyżka będzie wyższa niż 50 pb, czyli bardziej postawienie na zyski sektora bankowego, ścieżka kryzysu może być inna. Tak że za te kilka dni napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Niektóre programy z XP działają na Win11, więc może nie byc konieczne az takie kombinowanie.  W ostateczności zrób wirtualkę bez dostępu do sieci (ze względów bezpieczeństwa)..
    • Cześć, mam na sprzedaż nowy laptop Dell G15 5530. Laptop dostałem w prezencie od rodziny, niestety nie jest mi potrzebny bo kupiłem niedawno komputer stacjonarny. Dokument zakupu z marca tego roku. Laptop wyciągnięty z pudełka w celu zrobienia zdjęć. Laptop uruchomiony raz w celu sprawdzenia czy działa. Dokładna specyfikacja sprzętu poniżej: Procesor - Intel® Core™ i7-13650HX (14 rdzeni, 20 wątków, 3.60-4.90 GHz, 24 MB cache) Pamięć - RAM 16 GB (DDR5, 4800 MHz) Dysk - SSD M.2 PCIe 1TB Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (Full HD) Częstotliwość odświeżania ekranu 340 Hz Karta graficzna NVIDIA GeForce RTX 4060 System operacyjny Microsoft Windows 11 Home Zasilacz 330 W Zdjęcia mogę podesłać na priv. Cena 6500zł + ewentualne koszta wysyłki / Odbiór osobisty na terenie Olsztyna. W razie potrzeby możliwość wystawienia na allegro. Pozdrawiam.
    • Wyedytuj post, bo jakieś dziwne rzeczy piszesz. Z tego co wyczytałem chcesz zrobić obraz dysku z XP i przenieść go na nowego lapka też z XP, ale potem pytasz się, że j zrobić obraz Win 7 i przenieść go na W11... Zrób ze starego systemu wirtualkę: https://www.veeam.com/blog/how-to-convert-physical-machine-hyper-v-virtual-machine-disk2vhd.html
    • Miałem Asusa GTX 660 w wersji OC, która była niestabilna na domyślnych ustawieniach. Całe szczęście można było modyfikować bios za pomocą zmiany w tablicy napięć.
    • ad1 I wszystko w temacie, to są właśnie te paskudne sterowniki AMD, nie ma tutaj winy użytkownika robiącego zmianę karty poprzez DDU.  ad 2 Ale nie zrobiłem formatu, tylko oddałem kartę, bo jest uszkodzona, zła i w ogóle AMD nie powinno istnieć.  ad 3 Może dlatego, że w systemie nadal istniały "śmieci po nV" i system nie widział problemu.  ad 4 Problemy to wy macie, to tak samo jak w samochodzie, zmienię sobie silnik z 1.0 na 3.8 L ale zostawię stary EPU, starą skrzynie biegów i 10L zbiornik paliwa. koloryzowane by uwydatnić problem.    Nie cierpię po prostu takich postów, gość kombinował trzy dni zapewne bez formatu, no bo na dysku C trzyma pracę magisterską i nie mógł formatu zrobić, ale zaraz się okaże, że format był od xp do 11 a i tak nic to nie dało. Ahh te paskudne AMD. 🤣😇
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...