Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tej ściany itp. to codziennie przechodzę obok biura podróży i o każdej porze są kolejki ludzie walą oknami więc chyba aż tak źle u nich finansowo nie jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lokiju napisał:

Co do tej ściany itp. to codziennie przechodzę obok biura podróży i o każdej porze są kolejki ludzie walą oknami więc chyba aż tak źle u nich finansowo nie jest.

Może chcą bilety w jedną stronę :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Czechoslaw napisał:

Może chcą bilety w jedną stronę :E

To samo mi przyszło do głowy. Ruch wyjazdowy może tak szybko nie spadać hahaha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo socjalu itp. to ktoś z rządu ostatnio powiedział, że powinniśmy zapewnić wakacje dzieciom z ukrainy? jak tak bardzo chcą to niech dadzą ale ze swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakżeż to jest prawdziwe :E

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach,inni niech lepiej nie odsłuchają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie jestem w RPP, bo ja bym nie zmienił stóp procentowych. :) Oprócz wspomnianej zapaści euro, mamy tu jeszcze komponent spekulacyjny, zapewne próbujący wymusić wyższą podwyżkę stóp. Co w końcu się skończy bankructwem jakiegoś mniejszego polskiego banku. No ale dla dużych podmiotów wyższe stopy to zawsze zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie historią dnia powinno być tak gwałtowne osłabienie euro w stosunku do dolara. To co widzimy na złotówce to efekt uboczny. Co takiego dowiedziała się smart money czego my szaraki nie wiemy? EBC nie podwyższy stóp procentowych? Jakieś grube kłopoty w najbliższym terminie w jednym z państw strefy euro? Ponoć Włochy już ledwo przędą ze spłatą odsetek. Jestem niezmiernie ciekawy co wypłynie w najbliższych tygodniach :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiejszy dzień to w sumie nazwałbym Czarnym Wtorkiem ;)

Euro też osłabło w stosunku do USD,ale nie aż tak jak Złotówka. A jeszcze spójrzcie jak ropa dzisiaj poleciała w dół.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lokiju napisał:

Co do tej ściany itp. to codziennie przechodzę obok biura podróży i o każdej porze są kolejki ludzie walą oknami więc chyba aż tak źle u nich finansowo nie jest.

Nie ma co się dziwić, że stoją. Ostatnia szansa na urlop, a wycieczka z biurem podróży do Bułgarii, Czarnogóry czy Chorwacji wyjdzie zwykle taniej jak urlop nad Bałtykiem :E Gdzie jest zimno, brudna woda, drogo w knajpach itd :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Dziennikarze dopytywali mnie, dlaczego, jak widzę taką presję inflacyjną, zgodziłem się na podpisanie ustawy o 14. emeryturze. No, bo jestem - proszę państwa - normalny. Mam pełną świadomość, że emerytury zżera inflacja, że tym ludziom potrzeba wsparcia w pierwszej kolejności. Ta 14. emerytura to może być dla nich ratunek - przekazał prezydent Andrzej Duda.

To może zdusimy inflację 15 i 16 emeryturą ? Ten kraj powinien upaść jak najszybciej i rozwalić sobie ten głupi ryj, jak mawiał pewnie doktor nauk. 

  • Upvote 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Spl97 napisał:

Gdzie te 770 mld zł tak potrzebnych dla naszego kraju? 

Jak byś na chwilę włączył tvp info - nie radzę :E to byś się dowiedział:

1. Zła Unia Europejska nie chce nam wypłacić, bo nie chcą się zgodzić na wzmacnianie suwerenności polski przez polski rząd. 

2. Wina Tuska - ten auf deutch, wraz z opozycja blokują w UE środki dla Polski. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zastanawiam się czy Pisowi opłaca się tak głaskać swoich wyborców i wywalać na to mld złotych bo na moje oko to pierdol.. za nim skończy się ich kolejna kadencja a wtedy już raczej nie będzie zmiłuj. 

Edytowane przez lokiju
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niech się wali byle suweren nie wiedział. Rząd się zawsze wyżywi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko w porządku, jest dobrze, dobrze robią, ceny nie rosną, żaden dolar nam niepotrzebny, dobrze, wszystko jest w porządku, inflacja jest git, pozdrawiam całą Wiejską, dobrych chłopaków, gospodarka się trzyma, dobry przekaz leci.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DjXbeat napisał:

I to jest właśnie główny elektorat PIS. Najbardziej podatni na manipulację. 

Nawet nie chodzi o jakąś większą manipulację, starsze  osoby mało się orientują. Czasami w rodzinie podejmowane są tematy polityczne i ostatnio usłyszałem pytanie "co złego jest w PiS, że młodzi są  im przeciwni". Starsze osoby nie mają takich problemów jak zakup mieszkania, kredyt itd. Nawet moi rodzice nie zdają sobie sprawy jak zmieniły się ceny za mkw  albo jak skoczyły kredyty. Oni są wychowani w innych czasach, wystarczy że mają dach nad głową i pełną michę. Uznają, że jak komuś  dobrze idzie finansowo to nie powinien narzekać, przejawiają minimalizm. Masz mieszkanie - to po co ci większe, masz auto - to po co ci nowe z segmentu premium. Nie widzą tego, że ktoś się dorobił swoją pracą a rząd kładzie mu kłody pod nogi. Uważają, że transfery socjalne powinny być skierowane do nich, nie ważne z czyjej kieszeni wyjdą. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściciele waszych firm dostali oficjalne pisma ? W sprawie gazu zimą ? Jestem ciekaw czy tylko ja wiem co tu nasz rząd wymyślił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze, że większość oszczędności życia wymieniłem na USD, EUR, CHF. Większość moich znajomych "przejadła", a teraz narzeka :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo przelewy doszły, dawno was towarzysze nie było!. 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem wyciekł kolejny ciekawy mail, gdzie jak na dłoni widać, że działalność TK jest w pełni zależna od partii rządzącej. Żeby było śmieszniej, to nawet partia rządząca nie jest w stanie ustalić jakiejś jednej narracji w kwestii tych maili. Większość jej przedstawicieli się trzyma narracji "to rosyjska propaganda!", inni po prostu nabierają wody w usta, ale ktoś czasem przypadkiem prawdziwość maili potwierdzi próbując tłumaczyć, że przecież nic takiego się nie stało.

A z innych wieści, Lotos idzie na rekord z marżą rafineryjną. Owszem, to jest marża modelowa, ale gigantyczne zyski państwowych spółek naftowych znikąd się nie biorą - warto będzie patrzeć na te z drugiego kwartału jak tylko się pojawią.

14 minut temu, zen3x napisał:

Czy powrót Tuska do krajowej polityki jest powrotem w glorii chwały? Czy tylko "zszedł z piedestału brukselskiego i stał się trollem internetowym"? Walki frakcyjne też mu nie służą bo nadrabia coraz większym radykalizmem brak sukcesów.

A on nie założył winiarni? Przecież cały czas reklamują w TVP "wina Tuska". :hmm:

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qwf1ovR.png

 

Dolar najdroższy od ... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...