Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Wątpię, że pis się cofnie przed sfałszowaniem wyborów. Kto i co ma ich powstrzymać? elektorat łyknie każdą bzdurę.

Żeby to się tylko nie skończyło wojną domową, bo cierpliwość ludziom też się kończy.

A coraz skuteczniej udaje się wskazywać na niekompetencję rządu, którą widać na każdym kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekompetencje rządu to jedno. Drugie jest to,że mimo niekompetencji w działaniach rządu nadal do ludzi,w szczególności do wyborców PiS nie dociera,co się wyprawia oraz co się tak naprawdę święci. Taki oto problem,ci ludzie mentalnie zatrzymali się w czasach rządów Tuska.

  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Niekompetencje rządu to jedno. Drugie jest to,że mimo niekompetencji w działaniach rządu nadal do ludzi,w szczególności do wyborców PiS nie dociera,co się wyprawia oraz co się tak naprawdę święci. Taki oto problem,ci ludzie mentalnie zatrzymali się w czasach rządów Tuska.

Dlatego mówię, że z tego może wyniknąć coś większego. Sam bym chętnie ponaparzał tych komuchów, przez których żyje się coraz trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze społeczeństwo jest bardzo spolegliwe. Poza tym najwyraźniej pasuje im zamordyzm i pislam. W końcu mają ok. 35% poparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma zapotrzebowania na wojnę domową, bo nie ma jeszcze bardzo silnych struktur lokalnych. Celna eliminacja z życia nie więcej niż 10 polityków wiele by zmieniła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuteczny zamach na życie Jarka wystarczyłoby,żeby w PiS wybuchła panika. Potem nastąpiłyby zmiany w społeczeństwie mając nadzieję na lepsze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Spl97 napisał:

Skuteczny zamach na życie Jarka wystarczyłoby,żeby w PiS wybuchła panika. Potem nastąpiłyby zmiany w społeczeństwie mając nadzieję na lepsze.

A ja myślę, że to bardziej w społeczeństwie tkwi problem, a nie w Jarku. On tylko wie co gadać, żeby pociągnąć za sobą zepsute społeczeństwo.

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, Szambo napisał:

A ja myślę, że to bardziej w społeczeństwie tkwi problem, a nie w Jarku. On tylko wie co gadać, żeby pociągnąć za sobą zepsute społeczeństwo.

Dokładnie tak, utniesz łeb hydrze, to wyrośnie 10 kolejnych. Politycy i rząd odzwierciedlają tylko postawę samego społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakłamane gnidy są wszędzie by zataić wszystko.  Teraz to wyszli na totalnych kłamców i idiotów. 

Edytowane przez Crew 900
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, darkonza napisał:

CO2 nie szkodzi

Czyli tak... w jednym tygodniu będziesz miał tak mocną i intensywną ulewę, że zniszczy wiele roślin uprawnych. W kolejnym będziesz miał wichurę, która wyrywa drzewa. W następnym pojawi się grad, który zaora resztę upraw. W między czasie susza spowoduje pożary, a w morzach i oceanach życie przestanie istnieć(bo chyba wiesz jaki wpływ ma globalne ocieplenie na te akweny?). Już pomijam powodzie i podtopienia. Podwyższajmy temperaturę i zawartość CO2 :D. Będziesz miał te swoje rośliny, tyle że zniszczone i bez dostępu do wody słodkiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, darkonza napisał:

Spójrz chłopie na wykres temperatur i stęzen CO2 z przed milionów lat i powiedz ze wtedy nie było nic na ziemi bo wichury i ulewy wszystko niszczyły.

Obecny stan jest nienormalny, to ciezkie zlodowacenie, normalnie było zawsze wiele cieplej i życie miało się świetnie. W końcu nieprzypadkowo dinozaury osiagały takie rozmiary, ilość roślinnosci, ogrom biosfery był tak wielki ze zwierzeta ewoluowały do ogromnych rozmiarów pod wpływem obfitosci pozywienia.

W końcu przeciez juz sie planeta ociepliła prawie o stopień, juz są te wichury i grad, a dane NASA pokazuja ze roslinnosci przybyło, to czemu grad, wichury i ulewy ich nie niszcza tylko planeta zarasta coraz mocniej?

W tym momencie możemy zakończyć dyskusję, jeśli Ciebie interesuje wykres temperatur i CO2 miliony lat temu... mamy rok 2022 i miliardy ludzi na planecie :D(którzy potrzebują określonych warunków do przeżycia). Twoje wywody to totalne pierdolety przeczące faktom i nauce. Największe umysły mogą się tylko popukać w czoło spoglądając na to co Ty wypisujesz. Przypomina się inny nieuk - Korwin, który podobne brednie powtarza od 30 lat. Radzę Ci żebyś udał się na jakiś uniwersytet, na odpowiednie spotkanie i osoby z tytułami naukowymi wyjaśnią Ci wiele kwestii. Polecam, bo możesz się wiele nauczyć(ale pewnie masz do tego awersję).

Napisałem wcześniej i powtórzę, twoje postrzeganie danego problemu/zagadnienia jest wąskie, bardzo wąskie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, darkonza napisał:

Spójrz chłopie na wykres temperatur i stęzen CO2 z przed milionów lat i powiedz ze wtedy nie było nic na ziemi bo wichury i ulewy wszystko niszczyły.

Obecny stan jest nienormalny, to ciezkie zlodowacenie, normalnie było zawsze wiele cieplej i życie miało się świetnie. W końcu nieprzypadkowo dinozaury osiagały takie rozmiary, ilość roślinnosci, ogrom biosfery był tak wielki ze zwierzeta ewoluowały do ogromnych rozmiarów pod wpływem obfitosci pozywienia.

A przyszło Ci do głowy, że to co było dobre dla dinozaurów, niekoniecznie będzie dobre dla ludzkości? Cywilizacja, żeby prosperować, potrzebuje przede wszystkim stabilnego klimatu. W skalach geologicznych tak się składa, że po ostatniej epoce lodowcowej trafiliśmy na wyjątkowo długi okres stabilizacji klimatu. Pompujemy jednak od 300 lat tyle CO2, że wzrost jego stężenia, który obserwujemy, w poprzednich erach zajmował długie tysiące lat. Teraz takie same wzrosty obserwujemy w skali dekad. Możesz sobie twierdzić, że jakieś korzyści z tego będą, ale to ma taką samą wagę jak twierdzenie że zatonięcie Titanica miało korzyści bo przecież pasażerowie mogli sobie pomorsować.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2022 o 04:39, Klakier1984 napisał:

Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem wiedziałbyś, że żadna z rzeczy o których piszesz nie jest dla mnie niespodzianką.

Pół nocy ci zajęło wymyślanie jakichś dziwnych historii żeby się usprawiedliwić, a wystarczyło napisać przepraszam i było by po sprawie.

Dla niektórych (zwłaszcza tych co to zawsze tylko innych pouczają) jest to słowo nie do przełknięcia. Rób z siebie głupka w tej dyskusji dalej.

Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem i gdybyś wiedział o czym jest rozmowa, to nie wtrącałbyś dziwnego spostrzeżenia(które pewnie usłyszałeś w szkole podstawowej i którym chciałeś się pochwalić), a przeprosiłbyś. Ja piszę o Polsce, Ty mi wyskakujesz z bilansem wodnym w przyrodzie na świecie(tego już nie dodałeś). Każdy NORMALNY człowiek pomyślałby o bilansie wodnym w przyrodzie Polski(bo o tym pisałem, tak czy nie?). Logika u Ciebie nie jest najmocniejszą stroną. 

Głupka z siebie zrobiłeś jedynie Ty. Nie jest mi przykro z tego powodu ;), bo to jednak Ty musisz żyć ze sobą :P. Na przyszłość zalecam mówienie: "Przepraszam".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darkonza napisał:

jak w przyszłosci zmieni sie klimat a nie to jak wyglądał w przeszłosci, a nawiazywanie do tego jak było kiedys nie jest zbyt fortunne z punktu widzenia osoby która popiera straszenie CO2.

Jakbyś trochę więcej poczytał, to byś wiedział, że ocena tego co było w przeszłości daje właśnie obraz tego czym grozi zbyt duże stężenie CO2 w atmosferze. Głównie chodzi o inne organizmy żywe niż rośliny. No ale widzisz. Zamiast tego znów po prostu wyciągnąłeś wniosek, że ślepo popieram straszenie CO2 bez względu na argumenty.

 

4 minuty temu, darkonza napisał:

Życie ewoluowało gdy tego co2 były tysiace ppm-mów a nie setki, dzisjszy stan gdy jest tego CO2 tak mało jest absolutna anomalią. My żyjemy w klimacie najzimniejszym od conajmniej 250mld lat:

 

I sam dałeś wykres z którego wynika, że życie takie jakie znamy obecnie (w tym człowiek) wyewoluowało wtedy, gdy przeciętna temperatura ustabilizowała się na poziomie około 20 stopni Celsjusza, a według danych odnośnie CO2. I nie żyjemy w epoce lodowcowej, tylko z wykresu wynikają okresy kiedy Ziemia posiadała zamarznięte bieguny, a to nie to samo. Zlodowacenie (potocznie epoka lodowcowa) to okres w którym znaczna część Ziemi była pokryta lodem.

Ponadto trzeba mieć na uwadze, że póki nie było życia na lądzie nie zawsze ze wzrostem CO2 wiązał się wzrost temperatury na Ziemi. Na to wpływa jeszcze wiele czynników.

No ale sam wspomniałeś o szklarniach, gdzie rośliny dobrze rosną. Ok, a ile w takiej szklarni wytrzyma człowiek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, darkonza napisał:

Sam mam tytuł naukowy, a Twój post to kolejny atak "ad personam" zdradzajacy bezradnosc w straciu z argumentami

Czy możesz się pochwalić? Jeśli o mnie chodzi to mgr informatyki(Politechnika Opolska). Jestem ciekawy z kim rozmawiam... tytuł, uczelnia, dokonania, twoje prace z zakresu biologii. Wtedy to będzie miało sens, bo możliwe że robisz wklejki z wikipedii, wycinasz część artykułów(pod tezę), itd. Jeżeli nie zostałeś wykształcony w tym kierunku to rozmowa jest kompletnie bezcelowa, bo obaj jesteśmy laikami. Ja jednie mogę cytować mądrzejszych od siebie, a Ty tworzysz własną koncepcję(raczej niezbyt popularną wśród ludzi nauki w XXI wieku). Liczę że możesz podyskutować z osobami, które się tym zajmują zawodowo.

3 minuty temu, darkonza napisał:

Tak ze człowiek który najlepiej znosi upał , muszacy sie ubierac, muszacy ogrzewac swoje domy, muszacy ogrzewac swoje posiłki a jednoczesnie straszacy tym ze bedzie ciplej wydaje sie zabawny :)

Zabawny jest człowiek, który nie widzi wymierania kolejnych gatunków zwierząt... Proponujesz nam "idealny" świat: martwe morza i oceany, brak zwierząt, ale za to zdziesiątkowane rośliny :). Jejku, tu będzie Nobel :). Za to będzie nam ciepło! Z wodą słodką też lekki problem, ale co tam, planeta przeludniona.

Edytowane przez forfun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, darkonza napisał:

 

dok1.png.c0d719a47c212ce554b5a89a39f7fd98.png

To żałosne, ale niech będzie i dodam ze ten doktorat nie jest jedyny

Czyli laik. Dzięki :). To powodzenia w dyskusji z innymi. Nie dam się wciągnąć w rozmowę z kimś kto nie wie o czym pisze. Pozdrawiam serdecznie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, forfun napisał:

 

Głupka z siebie zrobiłeś jedynie Ty. Nie jest mi przykro z tego powodu ;), bo to jednak Ty musisz żyć ze sobą :P. Na przyszłość zalecam mówienie: "Przepraszam".

Cóż nie lubię się podpierać innymi osobami ale użytkownicy śledzące temat dość jasno lajkowaly kto się tu wygłupił.... pomyśl z tydzień  zanim coś napiszesz to może w końcu coś mądrego Ci przyjdzie do głowy.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Klakier1984 napisał:

Cóż nie lubię się podpierać innymi osobami ale urzytkownicy śledzące temat dość jasno lajkowaly kto się tu wygłupił.... pomyśl z tydzień  zanim coś napiszesz to może w końcu coś mądrego Ci przyjdzie do głowy.

Śledząc ten temat to Tobie chyba od wielu lat nic mądrego do głowy nie przyszło :D. Powodzenia!

P. S - Użytkownicy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Cóż nie lubię się podpierać innymi osobami ale urzytkownicy śledzące temat dość jasno lajkowaly kto się tu wygłupił.... pomyśl z tydzień  zanim coś napiszesz to może w końcu coś mądrego Ci przyjdzie do głowy.

No błagam. Te lajki to sobie można wsadzić.

Jak przykładowo Konfederadebil przyjdzie bredzić i inni Konferadebile mu lajkują to jaką to ma wartość?

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, forfun napisał:

Śledząc ten temat to Tobie chyba od wielu lat nic mądrego do głowy nie przyszło :D. Powodzenia!

P. S - Użytkownicy!

Pomyłka już poprawiam. Może też się tego nauczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Taa, bo jest niby moduł TPM zainstalowany? Prędzej samo gniazdo na moduł   Tak, wiem że do win11 wystarczy aktywować to gniazdo, nie musi być fizycznego modułu. Wtedy w dzienniku zdarzeń jest coś takiego: i tak to sobie działało. Teraz dziennik zamiast informacją "To zdarzenie wyzwala operację inicjowania obsługi lub sprawdzania stanu modułu TPM." wita takim błędem jak wyżej, ale po jakimś czasie pojawiają się następne dwie informacje które zacytowałem wyżej. Wszystko opisane jako źródło: TPM-WMI. Z tego co widzę to u mnie pojawiło się to 11 kwietnia tego roku.  10 kwietnia weszły mi takie aktualizacje KB5036620 która dotyczy .NET Framework oraz KB5036893 która zawiera nieco więcej zmian i może w niej coś jest namieszane.
    • Już ci napisałem wyżej od głównych do trc potem trrd i tfaw. Sprawdź czy to stabilne zrób z 10 pętli nawet na porfilu v3. Potem ewentualnie można spróbować czy zrobią 300ns na trfc   
    • Na konsolach też nic więcej oprócz trybów jakość i wydajność i jakiegokolwiek dostosowania tego pod nowe konsole. "Tryb jakości: 30 FPS*, rozdzielczość 4K, ustawienia ultra, nie powinny wymagać dynamicznego skalowania rozdzielczości." Nie wiem co oni do końca mieli na myśli pisząc "nie powinny" Dla czego w ogóle takiego określenia użyli? Albo będzie 4k, albo będzie dynamiczna rozdzielczość. Jakby sami nie wiedzieli jak ten tryb działa
    • Jako że już mi z AMD nie po drodze to dzisiaj takie coś sobie sprawiłem, muszę przyznać że chłodzenie jest bardzo dobre. 4070S Aorus. Na start zapodałem 2950MHz i 1.05V.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...