Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To co innego. CPK czy Ostrołęka to są klasyczne wały na kasę na serio. Na naprawdę poważną kasę. To samo respiratory, a wybory kopertowe to trochę inna historia. Tutaj "zysk" pisiego syna to kilkadziesiąt, może 100 tysięcy złotych oszczędności, może kilka milionów (nie wiem od jak dawna ten proceder trwa). A koszty trudne do oszacowania i nie tylko finansowe.

Nie wiem jak to będzie, ale jakieś granice absurdu muszą być, nawet w przypadku Elektoratu.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Pomiary jakości wody w Odrze

Bieżące dane z automatycznej stacji pomiarowej we Frankfurcie nad Odrą.

 

Cytat

Od góry/lewej:
- temperatura - czerwony
- tlen - niebieski
- pH (kwasowość / zasadowość wody) - żółty
- przewodność elektryczna (wyjebało poza skalę) - fiolet
- mętność - brąz
- absorpcja UV - bardziej niebieski
- stężenie azotu - gruby brązowy
- promieniowanie globalne (? - chyba chodzi o glebę, ale wuj wie, nie jestem specjalistą) - szary
- temperatura powietrza - też czerwony
- natężenie przepływu (chyba chodzi o to jak szybko płynie woda) - jasny niebieski
- temperatura wody korelacja z tlenem - czerwono-niebieskie
- roczna skala przewodności elektrycznej - różowy (w skali roku niewielka to różnica, ale lokalnie rozjebało system)
- roczna skala pH - żółty z niebieskimi kropkami
- roczna mętność - brązowy z niebieskimi kropkami

https://undine.bafg.de/oder/guetemessstellen/oder_mst_frankfurt.html

 

3OElRqM.png

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cytat

Kancelaria Prezydenta: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym, zakładającą wypłatę 3 tys. zł każdemu gospodarstwu domowemu ogrzewanemu węglem kamiennym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że Niemcy wykryli w próbkach rtęć a u nas się mówi, że od dwóch tygodni jest super nic się nie dzieje, jak to państwo z kartonu ktoś ma traktować poważnie? Nie jesteśmy poważnym europejskim krajem tylko jakimś Burkina Faso.

Portfele już gotowe? za pis trzeba płacić :D

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W radio słyszałem, ze wyłowiono już ponad 10 ton martwych ryb. To zaledwie czubek góry lodowej (szacuje się, ze to ok 10-15%), bo większość spoczęła na dnie.

Jak to jest, ze Niemcy po jednej dobie określili co to za trucizna, a u nas nic nie wiedzą od chyba ponad dwóch tygodni.  Ilość rtęci ponoć była tak wysoka, że Niemcy powtarzali badanie.

Serio, ktoś powinien za to ostro beknąć. I nie mówie tylko o tym kto to wypuścił do rzeki.  Dlaczego nie zadziałało powiadamianie RCB?

Czy to prawda, ze Wrocław ma wodę właśnie z Odry?  Czy ktoś potrafi powiedzieć jaki odcinek (procentowo), został slkażony?  Na serio cała rzeka, aż do ujścia?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FlikZapomniałeś dodać, że przez bierność naszego super rządu i instytucji państwowych ludzie wyławiają śnięte ryby gołymi rękoma gdzie mają styczność z rtęcią już samo to jest karygodne. Z kilometra widać, że całą tą sprawę próbuje się zamieść pod dywan, że w sumie to nic się nie stało.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy w miarę pozytywny dla picu sondaż od dłuższego czasu - utrzymanie władzy przy koalicji z konfederosją:

https://wpolityce.pl/polityka/610236-nasz-sondaz-platforma-zyskuje-holownia-wyraznie-slabnie

IFVSH9P.png

 

Oczywiście pic próbuje zmienić prawo, by utrzymać władzę (Ziobro zaskoczenia) https://wiadomosci.wp.pl/zwieksza-liczbe-okregow-pis-liczy-na-zdobycie-przewagi-6800165325724640a

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też macie wrażenie, że PiS powie, że "A Czajka i ośmiorniczki były" i ta katastrofa na Odrze przejdzie bez echa?

Beton zostanie, my będziemy szczekać, Polska dostanie kary od Unii za zatrucie rzeki i nadal będzie szczucie na UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Szambo napisał:

Też macie wrażenie, że PiS powie, że "A Czajka i ośmiorniczki były" i ta katastrofa na Odrze przejdzie bez echa?

Beton zostanie, my będziemy szczekać, Polska dostanie kary od Unii za zatrucie rzeki i nadal będzie szczucie na UE.

A co miało byc inaczej? :E Sami Polacy wybrali Republike Pisiurską zamiast Polski, nikt nikogo na siłe do głosowania na PiS nie zmuszał to w sumie nie ma sie czego czepiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Szambo napisał:

Też macie wrażenie, że PiS powie, że "A Czajka i ośmiorniczki były" i ta katastrofa na Odrze przejdzie bez echa?

Beton zostanie, my będziemy szczekać, Polska dostanie kary od Unii za zatrucie rzeki i nadal będzie szczucie na UE.

Niektórzy to będą się wręcz cieszyć, że Niemcom też natruło i nabruździło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Jack-Pol produkuje artykuły papiernicze. Tam chyba nie wykorzystuje się rtęci. Skąd pewność, ze to oni?  Cudze chemikalia by spuszczali do rzeki? To byłoby możliwe?

Gdzieś czytałem, ze smród z rzeki czuć aż w Słubicah. Nie wiem na ile to jest wiarygodne info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No nikt nie ma pewnosci bo niby skad mamy ja miec? Skad szary obywatel ma wiedziec cokolwiek w tej sprawie? Po to sie ksztalci i placi ekspertom zeby robili dochodzenie i badania. Tak sie przynajmniej dzieje w normalnym kraju, w Republice Pisiurskiej jest niestety niewiele lepiej niz w Korei Polnocnej takze pewnie faktyczny powod nigdy sie nie znajdzie, poprostu zamkna kurki z trucizna i przeczekaja.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie to się zrobi gdy to spłynie do Bałtyku. A wtedy Niemicy, Szwecja, Dania, Finlandia czy Litwa pozwą nas na grubą kasę. Kary będą wielomiliardowe i to w euro.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K039TWO.png

 

Cytat

 

Choroba z Minamaty – zespół objawów chorobowych towarzyszących rtęcicy; uszkodzenie układu nerwowego w wyniku zatrucia rtęcią. Choroba ta niszczy układ nerwowy, zwłaszcza mózg, powoduje zaburzenia wzroku, koordynacji ruchowej, upośledzenie umysłowe, a nawet śmierć.

Nazwa pochodzi od zatoki Minamata w prefekturze Kumamoto w Japonii. W latach 50. XX wieku wytwórnia tworzyw sztucznych należąca do koncernu «Chisso Corporation» emitowała w tym rejonie ścieki zawierające metylortęć[1]. Mimo niskiego stężenia jonów rtęci w wodzie, w kolejnych ogniwach łańcucha pokarmowego dochodziło do kumulacji metylortęci i dimetylortęci. W mięsie dużych drapieżnych ryb i owocach morza stężenie rtęci było 2‒10 tys. razy wyższe niż w wodzie. Ponieważ ryby i kraby stanowiły główne składniki diety mieszkańców okolicznych wiosek, doszło u nich do objawów zatrucia. Pierwsze przypadki choroby pojawiły się w kwietniu 1956 roku. Wkrótce stwierdzono całą „epidemię” zachorowań na nieznane wcześniej schorzenie układu nerwowego.

W sumie do roku 2001 oficjalnie rozpoznano 2265 przypadków choroby (w tym 1784 zakończonych śmiercią). Około 10 tys. osób otrzymało odszkodowania od «Chisso Corporation».

W 1965 roku w Japonii ujawniono drugi przypadek masowego zatrucia rtęcią, który miał miejsce w prefekturze Niigata i który nazwano chorobą Niigata Minamata.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_z_Minamaty

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to że nie ostrzeżono ludzi którzy te ryby zbierają , przecież to grozi śmiercią, ten przygłup z Wód Polskich zaprzecza że w wodzie jest rtęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Flik napisał:

Z tego co wiem, to Jack-Pol produkuje artykuły papiernicze. Tam chyba nie wykorzystuje się rtęci.

Kiedyś ich oskarżano o lanie związków chloru używanych przy wybielaniu masy papierowej. Ale to mi nie pasowało z wykresem pH, który wklejano wcześniej, z którego wynikało, że w wodzie jest coś zasadowego. A jony metali pasują jak ulał.

33 minuty temu, Flik napisał:

Skąd pewność, ze to oni?  Cudze chemikalia by spuszczali do rzeki? To byłoby możliwe?

Ja tam żadnych dowodów nie mam, nawet okolic nie znam. Ale nie byłby to pierwszy raz, że ktos sobie na lewo dorabia. Mało to było sytuacji, że jakieś dziwne chemikalia pojawiają się z nienacka na nieużywanej działce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Marszałek województwa lubuskiego: dzisiaj składamy wniosek o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak poinformowała w mediach społecznościowych, że jej urząd złoży wniosek o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. "Pod żadnym pozorem nie wolno zbliżać się do Odry, poić zwierząt" - dodała.

"Dzisiaj składamy wniosek o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej!" - napisała Elżbieta Polak w mediach społecznościowych.

Planowane złożenie wniosku o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej związane jest z masowym umieraniem ryb i innych zwierząt w Odrze.

 

https://tvn24.pl/polska/odra-katastrofa-ekologiczna-marszalek-wojewodztwa-lubuskiego-skladamy-wniosek-o-ogloszenie-stanu-kleski-zywiolowej-6066544

 

 

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wingedhusar napisał:

najgorsze jest to że nie ostrzeżono ludzi którzy te ryby zbierają , przecież to grozi śmiercią, ten przygłup z Wód Polskich zaprzecza że w wodzie jest rtęć

O zatruci Odry mówiło się już prawie 3 tyg temu  , jednak nikt na to nie reagował  .

Wychodzi  na to  że  rząd /instytucje państwowe wręcz tuszowały sprawę  od wielu dni dziwne ze Alert RCB  nie był wysłany  do  woj. zachodnich  ,ale jak większy wiaterek   się zbliża to potrafią poo 3 alerty w ciągu dnia przychodzić .

Niemcy niby w 2 dni  wykryli rtęć w wodzie  ,Polska od 2 tygodni nic nie wykryła po za zwiększoną ilością tlenu .

 

Osoby zbierające martwe ryby skarżą się na   podrażnioną skórę rąk !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dochodzi do Szczecina. Następnie będzie zalew szczeciński i Świnoujście. Masakra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, raiders napisał:

dziwne ze Alert RCB  nie był wysłany

A co tam jakaś katastrofa ekologiczna ważniejsze żeby wybory wygrał PIS i żeby fanatycy mogli dalej oglądać pranie mózgu z TVpis.

A jeszcze przedwczoraj Ozdoba twierdził że ta afera z Odrą to fejk.

 

bmJGjXf.png

zuGyX88.png

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to to co mówią Niemcy, to może przenikać do wód gruntowych.  Już natknąłem się na określenie "polski Czarnobyl".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jest gdy wszystko jest obsadzone przez partyjne pacynki i firma powiązana z partią powoduje szkody.
Śmieszne jest to porównywanie awarii w Warszawie i tutaj. Tam wystąpiła awaria i jedynym wyjściem żeby nie wywołać katastrofy ekologicznej w okolicach Warszawy był kontrolowany zrzut ścieków. Stan wód był bardzo wysoki.
Tutaj jest umyślne i celowe zatruwanie wody przy bardzo niskim stanie wód co wywołało katastrofę ekologiczną no i konsekwencje na lata.
Jeszcze rządowe psy próbują to tuszować. Typowa Rosja. Kaczka i jego świata chyba chcą narobić ile się da syfu zanim spadną ze stołków.
Jeszcze inna sytuacja to poziom jakości jedzenia w Polsce. Nie wiem czy ja mam takiego pecha czy podobnie jak wyżej ręka rękę myje i obniżono wymogi albo przymykają oczy na wałki swoich bo kupuję różne wędliny średnio 30-50zł kg. Szynka po 3-4 dniach w lodówce nadaje się na śmietnik. I tak od kilku lat w różnych sklepach.
Kupuje w Niemczech, Holandii, Danii to jakościowo poziom całkiem inny. Dużo wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...