Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Michaelred napisał:

I teraz sobie wyobrazcie co by sie dzialo jakbysmy mieli juz elektrownie atomowa i jakas awarie za rzadow PISu :szczerbaty:

najpierw to ta elektrownia musiałaby być ...

co do tej sprawy z tym zatruciem rzeki, od dawna jakies ...... ( nie ma słów okreslenia) wylewają do rzek dziadostwo, nie od dzis.

gównozjadztwo się szerzy, nie od dsziś wiadomo że aby zaoszczedzić lepiej coś wywalić do lasu, rzeki itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównania do Czarnobyla to też przegięcie i to ostre. Wszyscy się uczepili tej rtęci, a jej szkodliwość w związkach nieorganicznych jest przereklamowana. Czegoś w rodzaju metylortęci natomiast nikt by do wody nie wypuścił. Tu raczej nie rtęć jest głównym winowajcą, trzeba poczekać na wyniki analiz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie mówić to przez następne parę dni na TVPis będą leciały wstawki z Czajki i jak to Trzaskowski zanieczyścił Wisłę :E

Taki przekaz będzie szedł z narodowej telewizji.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Flik napisał:

Ciekawie to się zrobi gdy to spłynie do Bałtyku. A wtedy Niemicy, Szwecja, Dania, Finlandia czy Litwa pozwą nas na grubą kasę. Kary będą wielomiliardowe i to w euro.

I zwróć uwagę, że w takiej sytuacji optymalną decyzją mogłoby się stać wyautowanie się z eu. No ale na szczęście tego chyba nie ma aż tyle aby mogło zagrozić Baltykowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudzili się po tylu dniach, i jeszcze "zanieczyszczona" a nie skażona... 

 

qm1P1Qy.png

:rotfl:

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, 209458 napisał:

 

Ja tam żadnych dowodów nie mam, nawet okolic nie znam. Ale nie byłby to pierwszy raz, że ktos sobie na lewo dorabia. Mało to było sytuacji, że jakieś dziwne chemikalia pojawiają się z nienacka na nieużywanej działce?

My importujemy sporo śmieci i odpadów niebezpiecznych z krajów takich jak np. Włochy bo to doskonały biznes. Nie wiemy na razie co się wydarzyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zaprzeczają, że to Rtęć.

To w końcu po stronie Niemieckiej przebadali czy nie na tą rtęć. Było info, że wysoki poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niemieckie media alarmują: w Odrze pływa już tylko śmierć

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemieckie-media-alarmuja-w-odrze-plywa-juz-tylko-smierc/bbmk9md,79cfc278

 

2 minuty temu, Camis napisał:

FZ6XgwJXkAAkJqZ?format=png&name=small

Idiota  nawet w takiej sytuacji  uprawia politykę ,szkoda ze nie powedział ze to wina TUSKA

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raiders napisał:

 

Niemieckie media alarmują: w Odrze pływa już tylko śmierć

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/niemieckie-media-alarmuja-w-odrze-plywa-juz-tylko-smierc/bbmk9md,79cfc278

 

Idiota  nawet w takiej sytuacji  uprawia politykę ,szkoda ze nie powedział ze to wina TUSKA

po co Ci to obrażanie ? ja tego nie rozumiem, już tak ludzie są zafiksowani że inaczej nie umieją ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raiders napisał:

Idiota  nawet w takiej sytuacji  uprawia politykę ,szkoda ze nie powedział ze to wina TUSKA

Druga strona w ogóle nie wykorzystuje, ale ten idiota to wykorzystuje! Bo wina Morawieckiego, że ktoś zatruł rzekę! 

4 minuty temu, raiders napisał:

Jak to, przecież to kaczor specjalnie nie poinformował żeby ludzi wytruć, a tu że w niemcach też nie poinformowali na czas? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Szambo napisał:

Teraz zaprzeczają, że to Rtęć.

To w końcu po stronie Niemieckiej przebadali czy nie na tą rtęć. Było info, że wysoki poziom.

Zanieczyszczenie rtęcią może być współzależne albo niezależne od tego co nastąpiło, ale sama rtęć nie mogłaby dać takich efektów jak taka skala śnięcia ryb, wzrost stężenia rozpuszczonego tlenu czy opisywany przez świadków zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Pioy napisał:

Bo wina Morawieckiego, że ktoś zatruł rzekę! 

ale wina jest ze urzedy państwowe nieprawidłowo działają w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, adashi napisał:

Porównania do Czarnobyla to też przegięcie i to ostre. Wszyscy się uczepili tej rtęci, a jej szkodliwość w związkach nieorganicznych jest przereklamowana. Czegoś w rodzaju metylortęci natomiast nikt by do wody nie wypuścił. Tu raczej nie rtęć jest głównym winowajcą, trzeba poczekać na wyniki analiz.

No to jeśli jest tam jakiś koktajl chemikaliów+ rtęć (mowa o jakimś kationie rtęci), to w sumie chyba jeszcze gorzej. Sama rtęć to ponoć jedno z największych kure...w świecie trucizn.

Ten Czarnobyl to pewnie też odniesienie do reakcji (raczej jej braku) władz.  Ponoć stan polskich rzek jest monitorowany codziennie.  Jak to jest możliwe, ze to teraz nie podano nawet, co to jest (pomijam

Niemcy). Nawet słyszałem jak ktoś mówił, że to tzw przyducha.

Ukrywanie/tuszowanie?  Gdzie jest minister od środowiska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Odmienne zdanie zaprezentował w piątek rano wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski, który w rozmowie z Radiem Zachód stwierdził, że "Odra nie jest tak zanieczyszczona, jak mówią aktywiści". Nie wiadomo, na jakich danych opierał swój pogląd, bo według polskich władz pełne wynik badań wciąż nie są dostępne. Co więcej, Witkowski stwierdził, że w określonych miejscach ludzie mogą nawet wchodzić do rzeki i łowić ryby.

Nie dziwne, że służby itp. Nic nie robią jak góra twierdzi, że właściwie nic się nie stało i można nawet wchodzić do tej wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Damian-32 napisał:

po co Ci to obrażanie ? ja tego nie rozumiem, już tak ludzie są zafiksowani że inaczej nie umieją ?

Po to, że normalni ludzie mają już dość tych nieudolnych PiSowskich prostytutek i ich niedorozwiniętego elektoratu.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

Po to, że normalni ludzie mają już dość tych nieudolnych PiSowskich prostytutek i ich niedorozwiniętego elektoratu.

I szału można dostać jak się po raz kolejny słyszy "A za Peło"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Po to, że normalni ludzie mają już dość tych nieudolnych PiSowskich prostytutek i ich niedorozwiniętego elektoratu.

ja tez mam dość pewnych ludzi, ale mam pewne pokłady kultury w sobie.

Teraz, Szambo napisał:

I szału można dostać jak się po raz kolejny słyszy "A za Peło"

bo szlak ludzi trafia jak wychodzi Tusk i gada jak to było dobrze za jego rządów, to są wytykane błedy proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Damian-32 napisał:

ja tez mam dość pewnych ludzi, ale mam pewne pokłady kultury w sobie.

Ja straciłem.

Ciągle w sensie potrafię się zachować, ale przestałem być pobłażliwy dla zwolenników PiS.

Bo żeby głosować na PiS i go popierać to trzeba być albo Imbecylem, albo świadomie działać na złość innym Polakom.

I nie mówię tu o jakiś tam przekonaniach, wyznaniu itd.

Głosujesz na PiS to popierasz złodziejstwo i rozkradanie kraju. I Tusk nie ma z tym nic wspólnego... masz proste pytanie:

Czy popierasz działania rządu, który działa od 8 lat? TAK/NIE

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szambo napisał:

Ja straciłem.

Ciągle w sensie potrafię się zachować, ale przestałem być pobłażliwy dla zwolenników PiS.

Bo żeby głosować na PiS i go popierać to trzeba być albo Imbecylem, albo świadomie działać na złość innym Polakom.

To może przedstaw na kogo zagłosować 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Damian-32 napisał:

To może przedstaw na kogo zagłosować 

 

Masz rozum, sam zdecyduj. Masz jakiś wybór. Jest jaki jest, ale JEST.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Damian-32 napisał:

bo szlak ludzi trafia jak wychodzi Tusk i gada jak to było dobrze za jego rządów, to są wytykane błedy proste.

A mnie szlak trafia gdy czytam wpisy na Twitterze przedstawicieli rządu mówiących, że wszystko jest super węgiel jest gaz jest do tego 13 i 14 emerytura dobrobyt taki, że nie ma co z pieniędzmi robić. By wypisywać takie głupoty to trzeba być niedorozwiniętym albo perfidnym kłamcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Flik napisał:

No to jeśli jest tam jakiś koktajl chemikaliów+ rtęć (mowa o jakimś kationie rtęci), to w sumie chyba jeszcze gorzej. Sama rtęć to ponoć jedno z największych kure...w świecie trucizn.

Ten Czarnobyl to pewnie też odniesienie do reakcji (raczej jej braku) władz.  Ponoć stan polskich rzek jest monitorowany codziennie.  Jak to jest możliwe, ze to teraz nie podano nawet, co to jest (pomijam

Niemcy). Nawet słyszałem jak ktoś mówił, że to tzw przyducha.

Ukrywanie/tuszowanie?  Gdzie jest minister od środowiska?

Tak, to jeszcze gorzej. Gdyby te ryby płynęły na pielgrzymkę i zginęło ich kilkanaście inna byłaby narracja. A tak to nic się przecież nie stało.

BTW, jeżeli ktoś przypadkiem właził do tej wody ostatnio albo jadł z niej ryby, to po Cuprenil do apteki biegiem marsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szambo napisał:

Masz rozum, sam zdecyduj. Masz jakiś wybór. Jest jaki jest, ale JEST.

Tylko wiesz co jest najgorsze ? 

zagłosuje na PIS tacy jak Ty nazwią mnie - imbecylem

zagłosuje na PO też mnie tak inna grupa ludzi nazwie

inne partie to samo 

co zostaje ? chyba tylko olac i nie głsowac, ale zaraz to też imbecyl 

w naszym kraju nie da się podjac racjonalnej decyzji, bo zawsze znajdzie się ktoś kto bedzie to źle oceniał i wyzywał .

Edytowane przez Damian-32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie jak mówił Cezar - każdy urzędnik kradnie - trzeba go tylko tak kontrolować żeby nie kradł za dużo. A u nas kradną wszyscy (poprzez spółki, spółeczki, ustawiane kontrakty działąjące na szkodę państwa) i zadłużają nas na maksa przecież się tym mocno nie chwaląć :(

Mam wrażenie że za PO mniej kradli i ten dług jednak był dużo mniejszy.

A wszysko dzięki pięknym zagrywkom żeby podporządkować sobie kompletnie władzę ustawodawczą , wykonawczą i sądowniczą (która powinna być apolityczna i niezależna). A do dyktatury już podejrzanie blisko.

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...