Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Yedi napisał:

Pamiętajcie jak mówił Cezar - każdy urzędnik kradnie - trzeba go tylko tak kontrolować żeby nie kradł za dużo. A u nas kradną wszyscy (poprzez spółki, spółeczki, ustawiane kontrakty działąjące na szkodę państwa) i zadłużają nas na maksa przecież się tym mocno nie chwaląć :( Mam wrażenie że za PO mniej kradli i ten dług jednak był dużo mniejszy. 

Ja myślę, że kradli podobnie, ale było znacznie mniej głupoty. I to robiło OGROMNĄ różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damian-32 napisał:

Tylko wiesz co jest najgorsze ? 

zagłosuje na PIS tacy jak Ty nazwią mnie - imbecylem

zagłosuje na PO też mnie tak inna grupa ludzi nazwie

inne partie to samo 

co zostaje ? chyba tylko olac i nie głsowac, ale zaraz to też imbecyl 

w naszym kraju nie da się podjac racjonalnej decyzji, bo zawsze znajdzie się ktoś kto bedzie to źle oceniał i wyzywał .

Napisałem albo imbelcylem, bo trzeba nim być, żeby dać się oszukać propagandzie TVP, albo kimś kto czerpie radość z upadku kraju.

Tym to się chyba nie powinieneś przejmować... zawsze ktoś nazwie Cię tak czy siak.

3 minuty temu, adashi napisał:

Ja myślę, że kradli podobnie, ale było znacznie mniej głupoty. I to robiło OGROMNĄ różnicę.

W punkt.

Jakoś się prezentowali. Na stanowiskach siedziały osoby, które coś tam potrafiły. A PiS to już naprawdę ma mizerne te kadry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darkonza napisał:

Od stycznia do grudnia mozesz latac w przepasce biodrowej i spac sobie na plazy, na drzewie czy gdzie tam sie położysz. To tak jest naturalne środowisko człowieka tak jak dla psa jest naturalne w Polsce. To jest kurka oczywiste, tylko ze jak się komuś kładzie do głowy jakie to ociepplenie złe i jak ktoś nie jest w stanie dostrzec ze by przeżyć w Polscez wyjatkiem moze kilkunastu goraccyh dni musi wciaz podnosic temperature swojego ciała za pomoca mieszkania, ubranai i ciepłych posilków.

I ludzie tam ganiają nago? Nie. W przepaskach też nie chodzą. Dlatego napisałem, że poruszasz się w obszarach fantastyki. Co? Zamierzasz teraz wmówić ludziom, że spoko, nie przejmujcie się, że będzie 40 stopni na zewnątrz, po prostu chodźcie nago? Bo taki wydźwięk ma twoja argumentacja.

Godzinę temu, darkonza napisał:

Ludzie rozwijaja przedmiescia bo tam mozna mieszkac taniej, moze dlatego ze ciszej, a nie dlatego rozwijają przedmiescia bo tam jest chłodniej

Rozwijają, bo jest inny komfort, na który również składają się temperatury. No ale nic. Nie ważne. Głową muru nie przebiję.

 

Godzinę temu, darkonza napisał:

Sugerujesz ze latem to wypadki samochodowe zaywzaja czy samobójstwa? :)

 

Nie, nic takiego nie sugeruję, to twoje słowa w tym momencie. Sugeruję tylko, że wyciągasz daleko idące wnioski z danych, które nic nie mówią o udziale przyczyn w ilości zgonów. Zatem nie masz żadnych danych ilościowych by ocenić ile osób umiera w okresie letnim a ile w zimowym z przyczyn o które ci chodzi. 

Godzinę temu, darkonza napisał:

Zimne powietrze, wzrost ryzyka zawału, infekcji układu oddechowego itp. I tak w stosunku do ludzi z afryki nasze nosy stały się węższe a drogi oddechowe dłuższe, by wciagne powietrze zdązyło sie troche ogrzac

No patrz, czyli jednak człowiek wyewoluował do konkretnych warunków klimatycznych... Już sam sobie przeczyć zaczynasz.

Godzinę temu, darkonza napisał:

Dla człowieka w stanie naturalnym bardziej niebezpiczne jest 10C niz 50C i tyle. Ubierasz sie po to by Twoje ciało nie doświadczało tego 10C a dzieki ubraniu doswiadczało odpowiednika 30C. Jak sie zrobi -10C to sie ubierzesz grubiej by znów Twoje ciało doświadczało odpowiednika 30C. Tyle

Co nie zmienia faktu, że dla obu jest pewna granica temperatur optymalnych, które świadomie olewasz.

O psach też pewnie mówisz tylko o tych z długą sierścią i odpowiednio "obudowanych" tłuszczem lub mięśniami.

I nie, nie odpowiadaj więcej, bo teraz po prostu będziesz kręcił, że miałeś coś innego na myśli.

  

Godzinę temu, darkonza napisał:

Już mówiłem, jedź i im to powiedz. Albo podeślij im linki, że w Szwecji tak jest to i u nas też tak pewnie być musi. Na ten temat już z nimi sobie podyskutuj, w sensie ze specjalistami ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Damian-32 napisał:

bo szlak ludzi trafia jak wychodzi Tusk i gada jak to było dobrze za jego rządów, to są wytykane błedy proste

A kiedy oni zaczną zauważać własne błędy? Bo Tusk tak jakby od kilku ładnych lat nie rządzi. A po 90 tak nieudolnego rządu jak ten PiSdzielczy to jeszcze nie było.

  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

A kiedy oni zaczną zauważać własne błędy? Bo Tusk tak jakby od kilku ładnych lat nie rządzi. A po 90 tak nieudolnego rządu jak ten PiSdzielczy to jeszcze nie było.

Uważaj, bo zaraz zostanie wyciągnięty z kapelusza ostateczny argument.

Czyli Niemcy nas ograbili podczas II Wojny Światowej.

Ale on nie działa w drugą stronę... jak ty powiesz, że np. Rząd pozbawił Cię możliwości kupna mieszkania to usłyszysz: Ale wiesz... masz własne ręce... czemu Rząd ma Ci coś dać... musisz sam na to zapracować.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szambo napisał:

Jakoś się prezentowali. Na stanowiskach siedziały osoby, które coś tam potrafiły. A PiS to już naprawdę ma mizerne te kadry...

jakoś tzn ? 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Damian-32 napisał:

Tylko wiesz co jest najgorsze ? 

zagłosuje na PIS tacy jak Ty nazwią mnie - imbecylem

zagłosuje na PO też mnie tak inna grupa ludzi nazwie

inne partie to samo 

co zostaje ? chyba tylko olac i nie głsowac, ale zaraz to też imbecyl 

w naszym kraju nie da się podjac racjonalnej decyzji, bo zawsze znajdzie się ktoś kto bedzie to źle oceniał i wyzywał .

A to głosujesz tylko po to żeby przypodobać się jakiejś grupie ludzi? Jak tak, to faktycznie lepiej nie głosować, skoro jedyne na czym ci przy tym zależy to opinia innych, a nie zgodność z własnym zdaniem i światopoglądem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damian-32 napisał:

jakoś tzn ? 

Prawo było stabilne.

Podatki były przewidywalne.

Dojście do własności nie utrudnione.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, darkonza napisał:

Faceci chodzą czesto tylko w spodenkach, w każdym razie tam ubranie nosi się ze względów kulturowych (nagosc), u nas ubranie jest głównie formą ochrony przez temepratura otoczenia, bo jeśli by nie było to tez cały rok chodzilibyśmy w spodenkach.

 

No i właśnie cały czas o tym mówię, że gdzie by to nie było, to odzież zawsze będzie ze względów kulturowych. Zatem przy najlżejszej odzieży noszonej w kraju choć trochę cywilizowanym komfort cieplny człowieka będzie wahał się w okolicach 25 stopni. Tego nie przeskoczysz.

Godzinę temu, darkonza napisał:

No a kiedy twierdziłem inaczej?

Cały czas twierdzisz, że 35 stopni, a nawet 50 jest dla człowieka ok. Nie, nie jest, bo ma to swoje konsekwencje. Zatem teraz nie obracaj kota ogonem.

Godzinę temu, darkonza napisał:

O takich jakie żyją na dziko w Polsce. Jeśli jest jakas rasa "naga" to nie da rady żyć dziko w Polsce tak jak nie da rady żyć człowiek. To ze człowiek jest w stanie krzyżować rasy tak by się mocno od siebie różniły i by rózne warunki były dla nich odpowiednie to nie wiem co zmienia w dyskusji.

Piszesz o ludziach, gdzie wiadomo (co sam stwierdziłeś) ludzie mają pewne zmiany ewolucyjne w zależności od regionu na świecie. Podajesz przykłady ze Szwecji, Zanzibaru i innych miejsc na świecie, porównujesz ich komfort do komfortu psów, a potem wypalasz, że psy to polskie, dzikie i nie wiesz co to zmienia w dyskusji... No to ja ci powiem co to zmienia. To sprawia, że nie warto dalej tego ciągnąć. Tym bardziej, że potem oczywiście wchodzi argument, że poprawiałeś już niejednego profesora, zatem dochodzi twoje ego, a nie argumentacja. 

Już pomijam fakt, że te 90% wakacji w lecie to takie wyssane z palca, bo oczywiście żadnych statystyk nie podałeś by to poprzeć i że ludzie zimą w góry jeżdżą to też masz gdzieś. Ponadto gadanie o jedzeniu i piciu i porównywanie tego co zostało kulturowo wykształcone do natury jest już totalną bzdurą. Kulturowo np. Węgrzy jadają posiłki letnie nie gorące. A od strony naukowej zdrowsze jest spożywanie posiłków ciepłych latem, chłodniejszych zimą. No ale na ten temat już nawet nie będę dalej ci nic tłumaczył, bo nie warto.

P.s.

Godzinę temu, darkonza napisał:

O takich jakie żyją na dziko w Polsce. Jeśli jest jakas rasa "naga" to nie da rady żyć dziko w Polsce tak jak nie da rady żyć człowiek. To ze człowiek jest w stanie krzyżować rasy tak by się mocno od siebie różniły i by rózne warunki były dla nich odpowiednie to nie wiem co zmienia w dyskusji.

Już mówiłem, idź do nich, pokaż im że się mylą, czekam na efekty.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Damian-32 napisał:

 chyba tylko olac i nie głsowac, ale zaraz to też imbecyl

Tacy,którzy olewają i nie idą głosować to niekoniecznie są imbecyle,a to są ludzie,którzy mają gdzieś przyszłość kraju. Taka prawda ;)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Spl97 napisał:

Tacy,którzy olewają i nie idą głosować to niekoniecznie są imbecyle,a to są ludzie,którzy mają gdzieś przyszłość kraju. Taka prawda ;)

A potem jak się wymądrzają i narzekają choć nie byli na głosowaniu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Damian-32 napisał:

po co Ci to obrażanie ? ja tego nie rozumiem, już tak ludzie są zafiksowani że inaczej nie umieją ? 

No dokładnie ja też tego nie rozumiem ze PiS we wszystkim widzi winę opozycji i TUSKA

 

Jest sezon turystyczny, sezon wakacyjny i opozycja robi wszystko, żeby znaleźć jakiekolwiek argumenty, żeby przyłożyć rządowi — mówił polityk, któremu podlegają Wody Polskie.

https://www.onet.pl/informacje/onetlubuskie/spozniona-reakcja-w-sprawie-odry-wiceminister-uderza-w-trzaskowskiego/3znlc2c,79cfc278

 

 

 

1 godzinę temu, Damian-32 napisał:

Tylko wiesz co jest najgorsze ? 

zagłosuje na PIS tacy jak Ty nazwią mnie - imbecylem

zagłosuje na PO też mnie tak inna grupa ludzi nazwie

inne partie to samo 

co zostaje ? chyba tylko olac i nie głsowac, ale zaraz to też imbecyl 

w naszym kraju nie da się podjac racjonalnej decyzji, bo zawsze znajdzie się ktoś kto bedzie to źle oceniał i wyzywał .

Podziękuj  Kaczyńskiemu za taki stan rzeczy w Polskim społeczeństwie ,to ich podziały i ich wojenka którą uprawiają od lat

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, darkonza napisał:

 Polecam wiec lody zimą, a gorącą herbatę w upały. Będzie "naukowo"

To nie jest raczej odkrycie, iż jedzenie lodów zimą jest zdrowsze/bezpieczniejsze dla gardła niż latem z prozaicznego powodu jakim jest różnica temperatur.

Co do zaś picia herbaty:

Cytat

2 – Lowering your body temperature

In a dry and hot climate, drinking warm drinks like our Bedouin tea reduces your body temperature. It works as follows. When you drink a hot glass of tea, you start to sweat more as your body temperature initially raises a bit. When all the sweat evaporates, the temperature reduction will be more than the initial raise. So, you lowered your body temperature. If you want to learn more about this phenomenon, you, for example, can read the publication from the University of Ottawa’s Thermal Ergonomics Laboratory on PubMed.

https://www.wadirumnomads.com/bedouin-tea/

Btw, celowo używasz tego rodzaju argumentacji, żeby brzmieć jak przysłowiowy dureń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie nastolatki w ciężkim stanie, zatruła się też dwójka innych dzieci. Zjadły toksyczną roślinę?

W Zaborze płynie rzeka, która wpada do Odry, może był tu jakiś kontakt z zatrutą wodą. Ale nie chcę spekulować, co zatruło dzieci. Czy woda, czy roślina. Może wykażą to badania – mówi zaniepokojony dyrektor.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/lubuskie-dwie-nastolatki-w-ciezkim-stanie-zjadly-toksyczna-rosline/sbmcbzp

?

 

Główny Inspektor Ochrony Środowiska i szef Wód Polskich zdymisjonowani

"Podjąłem decyzję o natychmiastowej dymisji Głównego Inspektora Ochrony Środowiska i szefa Wód Polskich" — poinformował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Chodzi odpowiednio o Michała Mistrzaka oraz Przemysława Dacę.

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, darkonza napisał:

Dla psa jest groźniejsze 50C niz 10C. Dla człowieka w stanie naturalnym bardziej niebezpiczne jest 10C niz 50C i tyle. Ubierasz sie po to by Twoje ciało nie doświadczało tego 10C a dzieki ubraniu doswiadczało odpowiednika 30C. Jak sie zrobi -10C to sie ubierzesz grubiej by znów Twoje ciało doświadczało odpowiednika 30C. Tyle

 

No tak, dalej komedia :D Aż chce się zapytać, boś przecież pisowiec: a jak reaguje na temperatury taki Tusk, albo Czaskowski?

Dalej nie jesteś w stanie obronić swoich argumentów i wyciągasz z kapelusza kolejne. Tylko po co równie naciągane i głupie? Nie ma nic innego?

Ta dyskusja zaczęła się od faktu, że ekstremalne temperatury rzędu 50st.C są bardzo szkodliwe i niebezpieczne zarówno dla człowieka, jak i przyrody.

Więc może obudź się i daruj sobie historyjki o 10st.C, jakimś wydumanym "człowieku w stanie naturalnym", czy psach. Trolować też trzeba umieć. Nie zasłaniaj się biednymi przegrzanymi pieskami, ani golasami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ćwok z Wód Polskich zdymisjonowany został, podobnie szef GIOŚ. To na razie działania symboliczne. Zobaczymy co z rzeczywistymi winowajcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, adashi napisał:

. Zobaczymy co z rzeczywistymi winowajcami.

Może się okazać  że nic  ,bo już czytałem  wypowiedz   speców od  chemii i biologi ze  to może być  nieszczęśliwy zbieg okoliczności i  efekt  niskiego stanu wód, temperatury ,niskich  opadów w ostatnim czasie . To że syf i chemia jest w  rzekach każdy wie ,przy normalnym stanie ,poziomie wody  rozchodziło się po  kościach ... możliwe ze teraz nie pykło , zaszły reakcje które normalnie  nie zachodziły ....

Ale bez pełnych  ,rzetelnych badań  się nie dowiemy  to na razie  teoria . Pytanie czy rząd jest w stanie rzetelne badania wykonać i je upublicznić

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes Wód Polskich Przemysław Daca przekazał, że przedsiębiorstwo wiedziało o skażeniu Odry już 26 lipca. Jednak dwa tygodnie później zaprzeczał, że mamy do czynienia z "katastrofą ekologiczną".

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/tak-prezes-wod-polskich-zmienial-zdanie-teraz-mowi-o-katastrofie/0kp2flz,79cfc278

Jestem przerażony ,zdumiony całą  sytuacją i rekcją państwowych służb .

Jeśli ktoś by  zatruł celowo  kąpieliska  czy  ujęcia wody pitnej pewnie dowiedzieli byśmy się o tym w kostnicy . Jak tu można mieć zaufanie  do władzy po czymś  takim  tym bardziej ze to moje okolice .

Jak ruskie rozwalą  którąś elektrownie atomową na  Ukrainie też nam nikt nie powie  bo w sumie nic się nie stało  to  tylko chmura ,samo przejdzie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lokiju napisał:

A mnie szlak trafia gdy czytam wpisy na Twitterze przedstawicieli rządu mówiących, że wszystko jest super węgiel jest gaz jest do tego 13 i 14 emerytura dobrobyt taki, że nie ma co z pieniędzmi robić. By wypisywać takie głupoty to trzeba być niedorozwiniętym albo perfidnym kłamcą.

To jest do bólu podobne do tego co się wydarzyło w Czernobylu. Władze starały się ukryć względnie bagatelizować *katastrofę* do oporu. Dopóki stało się jasne, że nie da rady dalej mataczyć, bo ludzie jednak sami widzą co się dzieje. W Turowie też była wielka katastrofa i za bardzo nikt się nią nie przejął, tylko tym że Łunia znowu coś od Polaków chce.

No a teraz to pewnie Niemcy truli Odrę i spłynęło wszystko do nas niewinnych niczemu Polaków.

8 godzin temu, Flik napisał:

Ciekawie to się zrobi gdy to spłynie do Bałtyku. A wtedy Niemicy, Szwecja, Dania, Finlandia czy Litwa pozwą nas na grubą kasę. Kary będą wielomiliardowe i to w euro.

Aj tam, się powie że szczątki chemii z IIWŚ w końcu wybiły, problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Everyman napisał:

 

No a teraz to pewnie Niemcy truli Odrę i spłynęło wszystko do nas niewinnych niczemu Polaków.

 

tymczasem kuriozalnego wywiadu na antenie RMF FM udzielił rzecznik Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Maciej Karczyński. W jego ocenie nie jest wykluczone, że do wycieku doszło na terenie Niemiec, co oznaczałoby, że woda w Odrze musiałaby płynąć... pod prąd.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kto-winny-skazenia-odry-kuriozalne-tezy-rzecznika-inspektoratu-srodowiska/k2393pe,79cfc278

 

Można ? .... można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że tego wiceministra infrastruktury mówiącego o Odrze nikt nie przebije a tutaj wchodzi kolejny pisowiec i cyk jednak się da. Jak myślicie czy to da się przebić czy to koniec głupot? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lokiju napisał:

Jak myślicie czy to da się przebić czy to koniec głupot? 

Czekam na tekst Morawieckiego ze to jednak wina opozycji i  Tuska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...