Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już myślałem, że tego wiceministra infrastruktury mówiącego o Odrze nikt nie przebije a tutaj wchodzi kolejny pisowiec i cyk jednak się da. Jak myślicie czy to da się przebić czy to koniec głupot? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lokiju napisał:

Jak myślicie czy to da się przebić czy to koniec głupot? 

Czekam na tekst Morawieckiego ze to jednak wina opozycji i  Tuska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, raiders napisał:

Czekam na tekst Morawieckiego ze to jednak wina opozycji i  Tuska

Z tego co widziałem to co by nie mówić to Morawiecki w tej sprawie jest akurat najbardziej ogarnięty z tych wszystkich oszołomów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raiders napisał:

Czekam na tekst Morawieckiego ze to jednak wina opozycji i  Tuska

Nie jestem zwolennikiem teorii "spiskowych" ale kto wie co w głowach ludzkich siedzi, gdy chca komus ostro dokopać lub zwalić ze stołka.

Wiem że to nie takie proste, ale co by nie było, mozliwe ze teraz wychodza "na wierzch" lata lub nawet dziesięciolecia zaniedbań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damian-32 napisał:

Nie jestem zwolennikiem teorii "spiskowych" ale kto wie co w głowach ludzkich siedzi, gdy chca komus ostro dokopać lub zwalić ze stołka.

Wiem że to nie takie proste, ale co by nie było, mozliwe ze teraz wychodza "na wierzch" lata lub nawet dziesięciolecia zaniedbań

Jak mam się czepiać słowa lata to właśnie pis już rządzi te lata więc mieli szansę coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lokiju napisał:

Jak mam się czepiać słowa lata to właśnie pis już rządzi te lata więc mieli szansę coś zrobić.

dodałem tez dziesiecioleci, czemu tego już się nie uczepiłeś ? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Damian-32 napisał:

dodałem tez dziesiecioleci, czemu tego już się nie uczepiłeś ? :D 

Bo widzę jak się wypowiadają ludzie pisu i ich służby jakoś tak nie skaczą jak przy Czajce czyli coś musi być z ich strony na rzeczy bo inaczej nadawali by na PO na lewo i prawo. Nie uważasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, lokiju napisał:

Już myślałem, że tego wiceministra infrastruktury mówiącego o Odrze nikt nie przebije a tutaj wchodzi kolejny pisowiec i cyk jednak się da. Jak myślicie czy to da się przebić czy to koniec głupot? 

Witkowski. Mówił że sytuacja jest w miarę ok, i że dzieci mogą się kąpać. Poproszony o to, żeby sam sprawdził i zamoczył nogi w Odrze powiedział że to zrobi, tylko musi się przebrać.

No i się nie zamoczył bo za przeproszeniem sp******ił z miejsca zdarzenia.

26 minut temu, Damian-32 napisał:

Nie jestem zwolennikiem teorii "spiskowych" ale kto wie co w głowach ludzkich siedzi, gdy chca komus ostro dokopać lub zwalić ze stołka.

Wiem że to nie takie proste, ale co by nie było, mozliwe ze teraz wychodza "na wierzch" lata lub nawet dziesięciolecia zaniedbań

Tak, Damianku. To komuniści i Tusk truli odrę przez dziesięciolecia, no i wreszcie Mateusz Morawiecki zareagował i położył temu kres.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sondaż Karnowskich (pisowców): PO +4% ?, wiedz że coś się dzieje i PIS ma max 30%.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trochę przyjemniejszych rzeczy- co to ojro tak zanurkowało ??

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Z trochę przyjemniejszy rzeczy- co to ojro tak zanurkowało ??

Powoli i sukcesywnie u steru z z prezesem Glapińskim wstajemy z kolan ;) 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym coś sugerował ale to może być ta firma o, której się mówi

FZ58DoKWYAA9_Kx.thumb.jpg.b8a8e5d2fd71b465b687eb66dc2562a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szambo wybiło na całego, BĘDZIE grubo. 

 

Cytat

 

Katastrofa ekologiczna. Niemcy wszczynają śledztwo w sprawie zanieczyszczenia Odry

W Niemczech mnożą się zarzuty przeciwko Polsce w sprawie zatrucia Odry toksynami. Śledztwo prowadzi Krajowy Urząd Kryminalny w Brandenburgii – informują niemieckie media.

W Niemczech mnożą się zarzuty przeciwko polskiej stronie, która – najwyraźniej wiedząc o problemie dużo wcześniej – nie poinformowała niemieckich instytucji
Trzeba powiedzieć, że uzgodnione kanały przekazywania informacji nie zostały wykorzystane. Dlatego nie mamy wielu informacji, które powinniśmy mieć – podkreślił minister środowiska Brandenburgii
— Toksyczna fala przeszła całkowicie przez Odrę. To zatruty obszar klęski żywiołowej – stwierdził z kolei zastępca dyrektora Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry Michael Tautenhahn
Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Onetu
O wszczęciu śledztwa w sprawie zatrucia Odry wysoko toksyczną substancją poinformował Krajowy Urząd Kryminalny (LKA) w Brandenburgii. Jak podaje na swoich stronach internetowych w piątek (12.08.2022) tygodnik "Die Zeit", powołując się na słowa rzeczniczki LKA "jasne jest, że problem ma swój początek w Polsce". Obecnie w laboratorium badana jest próbka wody.

Drastycznie wysokie stężenie
Znane już są wyniki innych próbek wody, pobranych przez Urząd Krajowy Ochrony Środowiska Brandenburgii. Wykryto w niej wysokie stężenie rtęci. Publiczna stacja radiowo-telewizyjna rbb informuje, że wartości okazały się tak wysokie, że nie można było przedstawić miarodajnego wyniku badań i trzeba było je powtórzyć.

Zarzuty wobec polskich władz
W Niemczech mnożą się zarzuty przeciwko polskiej stronie, która – najwyraźniej wiedząc o problemie dużo wcześniej – nie poinformowała niemieckich instytucji. Brandenburski minister środowiska Axel Vogel (Zieloni) w rozmowie ze stacją rbb skrytykował odpowiedzialne za to władze w Polsce. — Jesteśmy wprawdzie w kontakcie z polską stroną, ale nie zostaliśmy oficjalnie poinformowani o wydarzeniach w Opolu, które najwyraźniej miały miejsce 27 lub 28 lipca – powiedział Axel Vogel.
— Wiemy tylko od osób trzecich i z mediów, że zostały uwolnione rozpuszczalniki na dużą skalę, co może być częściowo odpowiedzialne za zabijanie ryb. Trzeba powiedzieć, że uzgodnione kanały przekazywania informacji nie zostały wykorzystane. Dlatego nie mamy wielu informacji, które powinniśmy mieć – podkreślił w rbb minister środowiska Brandenburgii.


Ostre słowa krytyki pod adresem polskich władz płyną też ze strony organizacji ekologicznych. Gazeta "Maerkische Oderzeitung" cytuje m.in. szefa bałtyckiego biura organizacji WWF. — Najwyraźniej minęło dziesięć dni cennego czasu, w którym ludzie mieszkający nad Odrą mogli się do tego przygotować — mówi Finn Viehberg.

Antje von Broock, dyrektor wykonawcza stowarzyszenia ekologicznego BUND, dodaje zaś, że "ta katastrofa ekologiczna nie miałaby takiej skali, gdyby władze niemieckie i polskie intensywniej współpracowały."

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/katastrofa-ekologiczna-niemcy-wszczynaja-sledztwo-w-sprawie-zanieczyszczenia-odry/8sdlwwz,79cfc278

 

ns8f7nT.png

 

 

Komentarze:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć Odra jest taka super, że wypala gumowe rękawiczki a Witkowski mówił, że spokojnie można do niej wchodzić, kabaret :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa katastrofa od dziesięcioleci a marszałek co na to?. JESTEM NA URLOPIE!!.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Uszkodzenia płodów + zakaz aborcji to jest calkiem ciekawa mieszanka :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3jttZPK.png

 

Morawiecki kłamca ostro osrany:

 

Cytat

"Odra może potrzebować nawet lat, żeby wrócić do w miarę normalnego stanu (...). Z wściekłości chce się krzyczeć" - powiedział w swoim podcaście premier Mateusz Morawiecki. "Nie wchodźcie do wody, nie kąpcie się w niej" - apelował premier.

 

Cytat

 

"Doktor Alicja Pawelec, specjalistka do spraw ochrony wód z WWF (..) - "Jeżeli faktycznie jest to rtęć - czekamy na potwierdzenie - to mówimy o martwej rzece. To jest koniec ekosystemu Odry, jaki do tej pory znaliśmy. To jest wytrucie całego życia w tej rzece. To kwestia dziesięcioleci, żeby ten ekosystem choć trochę się odbudował" (...) "Druga sprawa to skażenie wód, także wód gruntowych, nie tylko wód w rzece - dodała. - Jeżeli tylko trochę popada i podniesie się poziom wód w Odrze, to woda zacznie zasilać wody gruntowe. Jeżeli zacznie je zasilać, to mówimy o skażeniu rtęcią ujęć wody pitnej"

"nie wyobrażam sobie, dlaczego do tej pory nie użyto alertu RCB. Nawet jeżeli skażenie rtęcią nie jest potwierdzone to powinien zostać wysłany alert, by nie zbliżać się do Odry, nie kąpać się w niej, nie przyprowadzać tam dzieci, nie przyprowadzać zwierząt. Mamy system wczesnego ostrzegania, który tutaj nie został użyty"

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę uwierzyć co się stało. Jestem dosłownie w pewnego rodzaju szoku w związku z tą katastrofą. Brak mi słów. Tyle rzeczy się wydarzyło w ciągu ostatnich lat, a dopiero teraz czuję jakby mnie "ktoś" osobiście ugodził. Zniszczyli, w dosłownym rozumieniu tego słowa "moją" piękną Polskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

299011841_465635882238456_84553166047823

 

 

Cytat

TVPiS: Odra: Tusk, Trzaskowski i Niemcy

Jest źle, ale generalnie w pytę. Tusk, Tusk, Czaskowski i Czajka, Niemcy kłamią o rtęci

tAUjZxr.png

https://streamable.com/zdzb7x

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

FZ9h1qlXoAEE1go?format=jpg

 

 

 

Biedny bociek:

 

z28782939Q,Gozdowice--Zatruta-Odra--Boci

 

613rBVO.jpeg

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od tego, czym to zostało skażone. Jeżeli okaże się, że to organiczne związki rtęci prawdopodobnie będziemy mieli embargo na eksport części polskiej żywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla pisu w sprawę zaangażowali się Niemcy więc dużo się dowiemy bo tak pewnie byłoby już "po sprawie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, lokiju napisał:

Niestety dla pisu w sprawę zaangażowali się Niemcy więc dużo się dowiemy bo tak pewnie byłoby już "po sprawie".

Jakie niestety? Jak Niemcy zablokuja import albo dowalą jakas kare to bedzie przeciez KOLEJNY powod zeby utwierdzic Pisowski elektorat w przekonaniu, ze Unia nas okrada i Niemcy chca zniszczyc nasz dobrobyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...