Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, ghostdog napisał:

W skrócie. Kiedyś to było tak, że albo nauka do pewnego wieku,  albo idziesz w kamasze. Następnie zasadnicza służba wojskowa została zawieszona, miało być profesjonalne wojsko. Kto odbył pełną służbę lub odpękał ją nas studiach, to mógł  być wezwany  jedynie na ćwiczenia przypominające (w zależności od stopnia to nawet w wieku 55 czy tam 65). Wiosną 2022 PiS wysmażył Ustawę o Obronie Ojczyzny, w której pojawiły się nowe określenia na rezerwę. Powstała aktywna rezerwa i pasywna. Najlepsze jest to, że do pasywnej rezerwy zostali wrzuceni żołnierze rezerwy, jak i ci co byli przeniesieni do rezerwy i nigdy nie mieli styczności z wojskiem. Wychodzi na to, że jak masz uregulowany stosunek do woska (kategoria A, a nawet D) możesz trafić na "obowiązkowe" szkolenie,  które wcześniej były tylko dla żołnierzy rezerwy. Takie ćwiczenia były zawsze ale nigdy nie dotyczyły tych, co uniknęli służby albo mieli komisję już po zniesieniu poboru. Z tego co wiadomo, to 2 lub 3 osoby dostały wezwania na ćwiczenia, choć w woju nie były (wiek poniżej 30 lat, z tego co się orientuję). 

Ja mam wyjebongo po całej lini jak dostanę wezwane to skończy w śmietniku, mam swoje życie a jak jakimś cudem doprowadzą mnie siłą to prędzej mi czołg wyjedzie z ucha niż złożę tą przysięgę po ćwiczeniach i stanę się mięsem armatnim TFU!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Parlament Indonezji ratyfikował we wtorek nowy kodeks karny, który zakazuje stosunków pozamałżeńskich. Zgodnie z nowymi przepisami, za współżycie pozamałżeńskie Indonezyjczycy, ale też obcokrajowcy, mogą zostać skazani na rok pozbawienia wolności. Co ciekawe, ustawa zawiera też m.in. zakaz uprawiania w kraju czarnej magii, (...).

https://wiadomosci.wp.pl/nowe-prawo-w-indonezji-stosunki-pozamalzenskie-zakazane-6841605928348224a

Chyba się zabunkruje w jakimś bunkrze albo wyprowadzę na inną planetę bo jak czytam te newsy tu i tam to jak na początku niektóre z nich były całkiem śmieszne to teraz ręce obadają. Politycy wymyślają niekiedy coraz to dziwniejsze ustawy i nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Del. 

Edytowane przez grechut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cop myślicie o takim czymś (sytuacja hipotetyczna): Jest kilka takich krajów jak Węgry (stojących w opozycji do pomocy Ukrainie). Czy na tym tle mogłoby np dojść do rozpadu UE?

O co chodzi z tą kasą dla piłkarzy?

Afera jest bo w ogóle dostają publiczne pieniądze, bo Czesio chce 20% dla sztabu, bo wybrali nieodpowiedni moment na takie rozmowy? Coś słyszałem, że Kulesza się wkur... i nie wiadomo co tam będzie z

Michniewiczem.  Skończy się pewnie tak, że drużyna tej forsy nie dostanie, ...może dostanie PZPN.

Nie dziwie się w sumie Lewandowskiemu, że staje po stronie kolegów i chce równego podziału dla wszystkich, a nie tylko dla tych co grali. Można to różnie oceniać, ale ja rozumiem jego postawę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgry nie rozbiją UE, bo to są dzikusy, podobnie jak my. Rozbić UE mogą kraje, które tą strukturę tworzyły. Zawsze może powstać UE tylko dla najbogatszych, bo unia dwóch a nawet trzech prędkości to już istnieje.

Z kasą dla piłkarzy to są jakieś jaja. Vateusz to taki Robin Hood, co z kasy biednych (podatnicy) chciał zrobić prezent piłkarzom (co raczej na brak kasy nie narzekają). Najzabawniejsze jest to, że jak np. na Olimpiadzie lub w innych dyscyplinach, gdzie sportowcy nie śmierdzą groszem i zdobędą medal, to dostają jakieś ochłapy. A tutaj chcą dawać miliony za wyjście z grupy ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Broly napisał:

Ja mam wyjebongo po całej lini jak dostanę wezwane to skończy w śmietniku, mam swoje życie a jak jakimś cudem doprowadzą mnie siłą to prędzej mi czołg wyjedzie z ucha niż złożę tą przysięgę po ćwiczeniach i stanę się mięsem armatnim TFU!

Siły Zbrojne jakiś tam komunikat wydały, że nie ma w planach "obowiązkowych ćwiczeń" dla przeniesionych do rezerwy. Może okazać się, że WCR z Sieradza zrobiło komuś psikusa, czytając nową ustawę. Możliwość zawsze mają, ale nie planują aktualnie.

Cytat

W najbliższych dniach wezwanie na szkolenie mogą dostać tysiące osób. Za planowanie szkolenia rezerw odpowiada Sztab Generalny, a same ćwiczenia będą odbywały się w jednostkach podległych pod Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Rzecznik Sztabu Generalnego pułkownik Joanna Klejszmit przypomniała, że na szkolenia zostaną wezwani tylko ci, którzy kiedyś byli już w wojsku. Obecnie na wezwania powinni oczekiwać szeregowi do 50. roku życia oraz oficerowie do 60. roku życia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda jak badanie gruntu. Jaka będzie reakcja itd.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Furtkę już w ustawie mają. Teraz wystarczy szumieć na jakimś proteście antyrządowym, Policja nas spisuje, a za 14 dni dostajemy wezwanie na ćwiczenia. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puacz, że sąd umorzył sprawę Kurdej-Szatan.
Wygląda na działanie pisowskich trolli którzy nakręcają debili.
Gdyby sąd za to skazał to byłyby dopiero cyrki bo to by oznaczało, że nie można nic złego powiedzieć o KAŻDEJ formacji państwowej w tym kraju jak politycy, policja, prokuratura, straż itd

https://www.wykop.pl/link/6931831/sad-umorzyl-sprawe-kurdej-szatan-oskarzonej-o-zniewazenie-strazy-granicznej/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konforussia się sypie:

 

FjTfAdTWYAQQpnA?format=png&name=900x900

Edytowane przez Camis
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Konfederacja pod nowym przywództwem bliska rozłamu
Wniosek o naganę dla prorosyjskiego posła i zmiana lidera Stowarzyszenia Marszu Niepodległości to początek zmian w obozie skrajnej prawicy.

– Dzisiaj wysyłam wniosek o wystawienie nagany Grzegorzowi Braunowi – mówi „Rzeczpospolitej” Artur Dziambor, poseł Konfederacji i lider Wolnościowców, który w sobotnim programie „6. Dzień Tygodnia” w Radiu ZET zapowiedział, że złoży wniosek o ukaranie Brauna za sprzeciwienie się uchwale w sprawie uznania Federacji Rosyjskiej za państwo sponsorujące terroryzm.

 

https://www.rp.pl/polityka/art37554121-konfederacja-pod-nowym-przywodztwem-bliska-rozlamu

 

ruskie szury

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ppłk Justyna Balik, rzeczniczka prasowa, podczas naszej pierwszej rozmowy stwierdziła, że mężczyzna padł ofiarą błędu systemu. Zapewniała, że doszło do pomyłki i przepraszała. Chwilę przed publikacją dostaliśmy jednak telefon, podczas którego ppłk Balik zmieniła zdanie i przyznała, że wezwanie mężczyzny na ćwiczenia było zamierzonym działaniem jednostki. 

Sprawa z Sieradza wyjaśniona, był to błąd systemu, który teraz już nie jest błędem 

 

Edytowane przez ghostdog
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Flik napisał:

Cop myślicie o takim czymś (sytuacja hipotetyczna): Jest kilka takich krajów jak Węgry (stojących w opozycji do pomocy Ukrainie). Czy na tym tle mogłoby np dojść do rozpadu UE?

O co chodzi z tą kasą dla piłkarzy?

Afera jest bo w ogóle dostają publiczne pieniądze, bo Czesio chce 20% dla sztabu, bo wybrali nieodpowiedni moment na takie rozmowy? Coś słyszałem, że Kulesza się wkur... i nie wiadomo co tam będzie z

Michniewiczem.  Skończy się pewnie tak, że drużyna tej forsy nie dostanie, ...może dostanie PZPN.

Nie dziwie się w sumie Lewandowskiemu, że staje po stronie kolegów i chce równego podziału dla wszystkich, a nie tylko dla tych co grali. Można to różnie oceniać, ale ja rozumiem jego postawę.

 

"Afera" o pieniądze dla piłkarzy to zasłona dymna żeby odciągnąć uwagę od problemu powołań do wojska ludzi którzy nie chcą tam być a pistolet to widzieli w grze komputerowej, szykują już ludzi na cudzą wojnę , nie dajcie się wciągnąć w maszynkę do mielenia mięsa , z obowiązkiem noszenia maseczek było podobnie dopiero teraz wychodzi prawda że nic to nie dawało w transmisji wirusa itd

2 godziny temu, Camis napisał:

konforussia się sypie:

 

FjTfAdTWYAQQpnA?format=png&name=900x900

Ich środowisko sypie się już 30 lat , a jednak do sejmu weszli , do europarlamentu weszli , i co z tego ? Mają poparcie 5-8% ,  myślisz że jakby mieli coś zmienić na dobre dla normalnych ludzi to ktoś by ich dopuścił ? To kontrolowana opozycja i różni się od reszty tym że ci myślą że mogą coś zmienić ( do czasu bo część się sprzedaje za posady i pieniądze) a reszta   po prostu chce napchać swoje kieszenie i dorwać się na stołki, polska polityka to jedno wielkie bagno a normalny człowiek nie chce wchodzić do bagna 

Edytowane przez voltq
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, voltq napisał:

szykują już ludzi na cudzą wojnę , nie dajcie się wciągnąć w maszynkę do mielenia mięsa

szur szur.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ghostdog napisał:

Furtkę już w ustawie mają. Teraz wystarczy szumieć na jakimś proteście antyrządowym, Policja nas spisuje, a za 14 dni dostajemy wezwanie na ćwiczenia. 

Czyli teoretycznie może być tak, że w Polsce wybuchną protesty a tu cyk liderzy protestów dostają wezwanie na ćwiczenia i posprzątane.

Edytowane przez lokiju
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek Kurski ma podobno dostać posade w Banku Światowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Flik napisał:

Jacek Kurski ma podobno dostać posade w Banku Światowym.

Nie podobno ale na pewno i nie ma dostać, ale już ma. 5 było pierwsze posiedzenie z jego udziałem. Zarobki około 1kk netto w przeliczeniu na PLN/y. Da się przeżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasno dają do zrumienia czy warto bronić kraju w razie W, 

niby już nic człowieka nie dziwi a pisowska mafia jednak potrafi zadziwić po raz kolejny

pod nosem wywołując o ku...wa z wrażenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...