Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Karister napisał:

Ciotka wzięła już pięć dawek w DE i dalej łapi

od kiedy szczepionka chroni przed tym zeby nie lapac choroby??? cos nowego szury odkryły?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

od kiedy szczepionka chroni przed tym zeby nie lapac choroby???

jeśli jest skuteczna od zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, KamcioGF napisał:

Nie za bardzo ogarniam co oni wymyślili z tymi "ćwiczeniami", że aż wczoraj odpaliłem tv i w sumie nadal średnio rozumiem bo na początku, że 200tys i wszystkich mogą wezwać a wczoraj, że jak jesteś w rezerwie to 3tys osób.

Wymyślili, że głośne mówienie o zwiększonym poborze to niedobre jest.
Pobór będzie i tak tyle, że po cichu. Brak chętnych do woja + presja na zwiększenie liczebności armii.
W pisomościach będą mówili, że to nieprawda.

Kaczor ze swoją świtą obrali cel zniszczenia tego narodu i konsekwentnie go realizują.

Cytat

Rząd nie popiera cesarskiego cięcia i in vitro. Tak wynika ze "Strategii Demograficznej 2040"

 

Edytowane przez Keken
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

od kiedy szczepionka chroni przed tym zeby nie lapac choroby??? cos nowego szury odkryły?

Daj spokój, jeśli ktoś do tej pory nie ogarnął chociaż podstaw tego jak te szczepionki działają, jak są testowane, na jakie etapy to jest podzielone, i dlaczego są bezpieczne,  to po prostu nie chce tego ogarnąć, bo fakty nie zgadzałyby by się z jego opiniami, a kto chciałby się na taki dyskomfort narażać :heu:

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą ciekawe jak to rozwiążą. Jak się dostanie wezwanie do woja to ponoć trzeba iść ale jak się nie jesz zakeczupowany to nie biorą. Od razu skreślenie z listy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KamcioGF napisał:

Nie za bardzo ogarniam co oni wymyślili z tymi "ćwiczeniami", że aż wczoraj odpaliłem tv i w sumie nadal średnio rozumiem bo na początku, że 200tys i wszystkich mogą wezwać a wczoraj, że jak jesteś w rezerwie to 3tys osób.

200 tys to cała pula na rok masz w tym ludzi, którzy chcą wstąpić do armii dobrowolnie itp. i jest to do 200 tys a nie 200 tys więc teoretycznie i 150 może być.

6 minut temu, sabaru napisał:

Swoją drogą ciekawe jak to rozwiążą. Jak się dostanie wezwanie do woja to ponoć trzeba iść ale jak się nie jesz zakeczupowany to nie biorą. Od razu skreślenie z listy?

Co to znaczy zaszczepiony a co nie? 2 dawki to szczepiony? Czy już trzeba mieć co najmniej 4? ?

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jurekk napisał:

jeśli jest skuteczna od zawsze

ach widze ze ktos ma podstawowe braki wiedzy no ale coz kazdy jest madry z internetu potem sie dziwia ze jest jak jest echhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochody elektryczne i inne cuda też miały być i gówno z tego wyszło, jak oni coś mówią to trzeba brać to z przymrużeniem oka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi to zaczyna przypominać wariant radziecki-zdradziecki. Mam tu na myśli ten cały misterny plan pislamisów.

Kraj podobno będzie uzbrojony po zęby, kosztem zubożenia społeczeństwa, ale za to nie będziemy się bać, że ktoś nas napadnie. Ale nawet jeśli by napadł, to nie będzie gwarancji, że nasze uzbrojenie się po zęby nie zakończy się tak, jak u radzieckich - czyli druga armia świata kradnie szopa pracza, bo nie ma kto im  czyścić walonek .. U nas też nakradną i przy okazji wytworzy się nowa kasta miliarderów.

Będziemy mieli przy okazji jeszcze większe zagęszczenie generałów na kilometr kwadratowy, no bo przecież ten sprzęt ktoś będzie musiał obsługiwać. A im więcej żołnierzy, tym więcej generałów - wiadomo. Jakiś jeden mądry policzył, że na chwilę obecną będzie nam brakowało kadry wojskowej do obsługi tego, co już jest zamówione, a gdzie tam jeszcze do tego, co chcą zamówić. Oj natworzy się nowych stanowisk oficerskich, kasa będzie płynęła szerokim strumieniem. Aaaa i kapelani, nie można zapomnieć o kapelanach przecież. 

Także albo wróci zasadnicza służba wojskowa, albo będziemy się przyzwyczajali do regularnych ćwiczeń. Bo co po sprzęcie, którego nie będzie miał kto obsługiwać.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak ktoś będzie obsługiwał czołg po 30 dniowym szkoleniu albo np. baterie Patriot ? wychodzi na to, że będą musieli nieźle sypnąć kasą jak to ma działać a na tą chwilę jedyne co zrobili to bardziej zniechęcili niż zachęcili. Nie ma możliwości wyszkolenia kadry na taki sprzęt bez trzymania jej w wojsku przez dłuższy czas a te wspomniane ćwiczenia to najwyżej mogą nauczyć jak trzymać broń, jak maszerować na placu lub jak uciekać w razie czego.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 90 dniach będziesz spokojnie jechał bohatersko oddać życie w każdym czołgu, jaki jest obecnie na wyposażeniu. 30 dni to tylko jedna z opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sabaru napisał:

Po za tym skąd oni kasę na to mają.

wyciągnęli z kieszeń Polaków.Niezle warunki bedą.Ostatni pobór to 2009 rok.Po tych 13 latach te nieogrzewane budynki to rudery.Zresztą zawsze były

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, crush napisał:

Mam D więc mam to w d. :cool:

Za to widząc jak duże jest poparcie dla tego wśród kobiet, jestem za służbą dla obu płci.

równouprawnienia w końcu chciały i walczyły o to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BladyPL napisał:

Po 90 dniach będziesz spokojnie jechał bohatersko oddać życie w każdym czołgu, jaki jest obecnie na wyposażeniu. 30 dni to tylko jedna z opcji.

Raczej będzie jak z Rosjanami na Ukrainie czyli poddawanie się bez walki, utrata sprzętu itp. Do tego to prowadzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, KamcioGF napisał:

Nie za bardzo ogarniam co oni wymyślili z tymi "ćwiczeniami", że aż wczoraj odpaliłem tv i w sumie nadal średnio rozumiem bo na początku, że 200tys i wszystkich mogą wezwać a wczoraj, że jak jesteś w rezerwie to 3tys osób.

Bo te 200k to stara rezerwa, WOT, aktywna rezerwa i nowi szczęśliwcy. Przed C19 takie ćwiczenia się odbywały, teraz chcą nadrobić ostanie 2 lata + zwiększyć ilość rezerwistów.

Odnośnie szczepień to Błaszczak chciał pokazać, że mundurowi się szczepią, a jak nie to pożegnają się z wojskiem, szybką emeryturą i kasą. Pewnie nic z tego nie wyszło. Teraz jak człowiek trafi do WCR to brak szczepienia nic mu nie da. Polecam nasikać na dywan przed komisją i powiedzieć, że na widok munduru nie trzyma się moczu. Przewiduję, że teraz będzie względny spokój. Skupią się na ochotnikach i WOT, w roku wyborczym nie będą przywracać Zetki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, LeBomB napisał:

Ale oczywiście ogarnąłeś że to artykuł z sierpnia 2021?

 

Nie ogarniają i bzdury wypisują, moja koleżanka w tym roku była w wojsku na dobry miesiąc w ramach praktyk studenckich a szczepionki na covid to ona widziała tylko w telewizji i nikt problemu z tego powodu nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Damian-32 napisał:

równouprawnienia w końcu chciały i walczyły o to.

Ty się lepiej szykuj w kamasze, a nie tu komentujesz.

Twoi idole Cię wzywają! :cool:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lokiju napisał:

Nie ogarniają i bzdury wypisują, moja koleżanka w tym roku była w wojsku na dobry miesiąc w ramach praktyk studenckich a szczepionki na covid to ona widziała tylko w telewizji i nikt problemu z tego powodu nie robił.

No bo osoba zewnętrznym mogą cmoknac. Ale jakbyś był na etacie to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jurekk napisał:

No bo osoba zewnętrznym mogą cmoknac. Ale jakbyś był na etacie to co innego

Wiem ale poszła plotka, że zaszczepionych nie będą brali na ćwiczenia a przykład pokazuję, że jeżeli chodzi o osoby z zewnątrz to wszystko im jedno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo z mundurowych mon największy nacisk łożył na te szczepienia. Covidd trochę historia obecnie ale przez chwilę była nagonka mocna 

Mi jak po cichu uwalili certyfikat o 3 miesiące to zmieniła się optyka. 6.5 miliarda w zlew wlali a kto miał być chory to był chory pomimo maseczki xd

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, LeBomB napisał:

Ale oczywiście ogarnąłeś że to artykuł z sierpnia 2021?

Tak, dlatego go wrzuciłem

27 minut temu, lokiju napisał:

Nie ogarniają i bzdury wypisują, moja koleżanka w tym roku była w wojsku na dobry miesiąc w ramach praktyk studenckich a szczepionki na covid to ona widziała tylko w telewizji i nikt problemu z tego powodu nie robił.

Sam jesteś bzdura ;) W artykule nie ma żadnych bzdur, taka była narracja i w wojsku czy choćby policji był ogromny nacisk na szczepienia i nie ma tu żadnego znaczenia koleżanka na praktykach :lol2: Przykro mi

Jestem bardzo ciekawy czy zmieni się narracja choć domyślam się że tak bo kogo teraz obchodzi covid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest mnóstwo jednostek. Gdzieś mógł być kapitan,pułkownik gdzie ma gdzies szczepienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...