Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, BladyPL napisał:

I na tym zależy każdej dyktaturze, również też pisowskiej, żeby ludzie myśleli, że nic od nich nie zależy. Tymczasem każdy głos się liczy do jej obalenia. Każdy ;)

Liczy się?

Oczywiście pójde... oddam swój głos na NIE-PIS.

Ale na każdą taką osobę jak ja przypada jedna osoba opanowana przez Władcę Marionetek TVP i jeden Ślimak, który nie wie co się wokół niego dzieje i nie głosuje.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szambo napisał:

Ale na każdą taką osobę jak ja przypada jedna osoba opanowana przez Władcę Marionetek TVP i jeden Ślimak, który nie wie co się wokół niego dzieje i nie głosuje.

Ja też pójdę głosować na nie-pis ;) Ziarnko do ziarnka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurekk napisał:

Ale ta gotówka możnych tego świata boli ?

Za bogaty to ja nie jestem, a samą gotową operuję dość mało. Tak z 90% zakupów to płatności kartą, ale zawsze kilka  "papierków" ze sobą zabieram. Uważam jednak, że pomysł likwidacji gotówki (albo jej coraz większe wypieranie, co dziś ma już miejsce) jest w naszym kraju strzałem w stopę. 

Będzie pozytywne w aspektach podatkowej szczelności, likwidacji czarnej strefy itp, ale idę o głowę, że dla przeciętnego obywatela będzie znaczyło też kilka poważnych skutków ubocznych i chyba nie trzeba być tutaj jasnowidzem, aby to przewidzieć ;). 

Zresztą każdy kij ma dwa końce, warto o tym pamiętać. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zdunzdun napisał:

Za bogaty to ja nie jestem, a samą gotową operuję dość mało. Tak z 90% zakupów to płatności kartą, ale zawsze kilka  "papierków" ze sobą zabieram. Uważam jednak, że pomysł likwidacji gotówki (albo jej coraz większe wypieranie, co dziś ma już miejsce) jest w naszym kraju strzałem w stopę. 

Będzie pozytywne w aspektach podatkowej szczelności, likwidacji czarnej strefy itp, ale idę o głowę, że dla przeciętnego obywatela będzie znaczyło też kilka poważnych skutków ubocznych i chyba nie trzeba być tutaj jasnowidzem, aby to przewidzieć ;). 

Zresztą każdy kij ma dwa końce, warto o tym pamiętać. 

male warsztaty samochodowe nadal beda nabijac polowe kwoty na karte i polowe pod stolem gotoweczka. takie firmy beda wykazywac zerowy zysk pod koniec miesiaca.

Edytowane przez kepler334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Everyman napisał:

Reforma OFE przy Polskim Ładzie to w ogóle jest małe piwo. Tusk najbardziej za obniżenie wieku emerytalnego, i to też nie w tej formule co zakłamał PiS (podwyższenie było stopniowane a nie sztywne, młodsi mieli pracować dłużej). Podwyższył VAT bo kryzys, chociaż PiS do dziś nie wie nic o tym, że można obniżyć. Jego serdecznym przyjacielem był Sławomir Nowak, który popełnił przestępstwo nie zapisując w oświadczeniu majątkowym zegarka za ~50000zł. Poza tym rządził jak typowy liberał i za to go ludzie znienawidzili. Acha no i podobno chciał sprzedać Lotos, Orlen czy tam Azoty ale skubany jakoś nie zdążył.

Jakoś Antoni Macierewicz był długo ministrem i boladzy za wiele na tym nie cierpią. Biuro ministra i limuzynę dalej ma.

A co ma do tego Antoni Macierewicz? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam napiszę tylko tyle. Ktokolwiek by nie rządził to niczego to nie zmieni. Nasza klasa polityczna to jakiś żart. Takich Mejzów mamy na pęczki. To jest niepojęte, że w tym kraju ludzie idą protestować w temacie aborcji po kilka razy, ale jak ich okradają na kasie to "tak musi być". Ludzie szanujmy się. To oni są dla nas, nie my dla nich. Płaci się podatki, które są potem nietransparentnie przepierniczane i co mnie najbardziej denerwuje od transformacji - NIGDY NIE MA WINNEGO.

Wszyscy przyspawani do stołka od lewa do prawa. Ale najbardziej w tym wszystkim denerwuje mnie PiS. Oni z tym swoich zasranym cynizmem a'la Mejza mówią, że oni to wszystko robią dla ojczyzny. No chyba pęknę ze śmiechu. Oni muszą coś brać na codzień, bo ja nie dałbym rady nie śmiać się, jakbym tak musiał kłamać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JDX napisał:

A ja wam napiszę tylko tyle. Ktokolwiek by nie rządził to niczego to nie zmieni. Nasza klasa polityczna to jakiś żart. Takich Mejzów mamy na pęczki. To jest niepojęte, że w tym kraju ludzie idą protestować w temacie aborcji po kilka razy, ale jak ich okradają na kasie to "tak musi być". Ludzie szanujmy się. To oni są dla nas, nie my dla nich. Płaci się podatki, które są potem nietransparentnie przepierniczane i co mnie najbardziej denerwuje od transformacji - NIGDY NIE MA WINNEGO.

Wszyscy przyspawani do stołka od lewa do prawa. Ale najbardziej w tym wszystkim denerwuje mnie PiS. Oni z tym swoich zasranym cynizmem a'la Mejza mówią, że oni to wszystko robią dla ojczyzny. No chyba pęknę ze śmiechu. Oni muszą coś brać na codzień, bo ja nie dałbym rady nie śmiać się, jakbym tak musiał kłamać.

Od 2000 tysięcy lat istnieje taka zasada że po owocach ich poznacie , wystarczy zrozumieć że nie ważne jest kto co mówi , tylko kto co robi , trzeba patrzeć na działania i czyny , słowa to tylko wiatr , wystarczy spojrzeć na głosowania w sejmie i Senacie ,  mamy pełen obraz polskiej polityki

Ludzie się dają poszczuć jedni na drugich i wpuścić w maliny , politycy rozgrywają ich jak bydło 

https://www.sejm.gov.pl/ , ogólnodostępna strona w Polsce 

Edytowane przez voltq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kraj jest skończmy.Jade dzisiaj na rtg a tam na opis  złamany wybity palec trzeba czekać 10 dni?

W 2080 rku ten karaj będzie mial 28 milinów a sejm dalej 460 ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, voltq napisał:

Od 2000 tysięcy lat istnieje taka zasada że po owocach ich poznacie , wystarczy zrozumieć że nie ważne jest kto co mówi , tylko kto co robi , trzeba patrzeć na działania i czyny , słowa to tylko wiatr , wystarczy spojrzeć na głosowania w sejmie i Senacie ,  mamy pełen obraz polskiej polityki

Ludzie się dają poszczuć jedni na drugich i wpuścić w maliny , politycy rozgrywają ich jak bydło 

https://www.sejm.gov.pl/ , ogólnodostępna strona w Polsce 

Od 2 milionów lat!?!? Nie wiedziałem, że chrześcijaństwo wymyślili Homo erectus. To by w sumie dużo tłumaczyło :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Czechoslaw napisał:

Od 2 milionów lat!?!? Nie wiedziałem, że chrześcijaństwo wymyślili Homo erectus. To by w sumie dużo tłumaczyło :) 

Niech będzie conajmniej od 2 tys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2023 o 20:13, JDX napisał:

Mistrzu, cała ta ekipa to jedna wielka bańka. Są na giełdzie i spadki są ogromne. Kolejni członkowie tego teamu odchodzą, bo "projekt" się skończył, tj. dojenie frajerów.

Daj mi kilkadziesiąt baniek do kieszeni i też mogę pęknąć bakę, skoczyć projekty, ogólnie zakończyć karierę i zacząć się realizować w hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, voltq napisał:

Od 2000 tysięcy lat istnieje taka zasada że po owocach ich poznacie , wystarczy zrozumieć że nie ważne jest kto co mówi , tylko kto co robi , trzeba patrzeć na działania i czyny , słowa to tylko wiatr , wystarczy spojrzeć na głosowania w sejmie i Senacie ,  mamy pełen obraz polskiej polityki

Ludzie się dają poszczuć jedni na drugich i wpuścić w maliny , politycy rozgrywają ich jak bydło 

https://www.sejm.gov.pl/ , ogólnodostępna strona w Polsce 

Też polecam tę stronę, tyle że to trochę mało. Ludziom brakuje wiedzy, niektórzy nawet do dziś w sumie nie rozumieją dlaczego PiS jest oskarżany o zamach ustrojowy i putinizację państwa. Dla nich jeżeli raz na 4 lata pójdą wrzucić kartkę do urny to już jest demokracja, a cała reszta to jakaś wojna na górze, gdzie wszyscy są siebie warci. Tego ze strony sejmowej się już nie wyczyta. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, JDX napisał:

A ja wam napiszę tylko tyle. Ktokolwiek by nie rządził to niczego to nie zmieni. Nasza klasa polityczna to jakiś żart. Takich Mejzów mamy na pęczki.

Dobra, już nie stękaj tak. Wszystko poza PiS i konfą będzie zmianą na lepsze. 

Zresztą tyle biadolenia, a tak naprawdę przed PiS-em jakoś mieliśmy w miarę normalne, stabilne rządy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kamiyan napisał:

Dobra, już nie stękaj tak. Wszystko poza PiS i konfą i zandbergowo-biedroniową lewicą będzie zmianą na lepsze. 

Poprawiłem.

 

Będzie pewnie znowu ryży wuj. Bo płaczącego katechety nie zdzierżę

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamiyan napisał:

Dobra, już nie stękaj tak. Wszystko poza PiS i konfą będzie zmianą na lepsze. 

Zresztą tyle biadolenia, a tak naprawdę przed PiS-em jakoś mieliśmy w miarę normalne, stabilne rządy.

No dobra. Wszystko byle nie PiS. Zadowolony?

3 godziny temu, 209458 napisał:

Daj mi kilkadziesiąt baniek do kieszeni i też mogę pęknąć bakę, skoczyć projekty, ogólnie zakończyć karierę i zacząć się realizować w hobby.

Nic nie poradzę, że w każdym społeczeństwie znajdzie się cała masa idiotów, który raz, że to ogląda, a dwa, że jeszcze wysyła kasę na zawołanie.

3 godziny temu, jurekk napisał:

Ten kraj jest skończmy.Jade dzisiaj na rtg a tam na opis  złamany wybity palec trzeba czekać 10 dni?

W 2080 rku ten karaj będzie mial 28 milinów a sejm dalej 460 ??

Sama Warszawa ma więcej urzędników niż kilka europejskich stolic razem wziętych. No przecież gdzieś trzeba tych specjalistów wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, BladyPL napisał:

Tymczasem każdy głos się liczy do jej obalenia. Każdy ;)

Powinni tak zrobić wszyscy,na których zależy przyszłość tego kraju. W szczególności powinni zrobić to też ci,którzy z różnych przyczyn nie chodzą na wybory i nie zdają sobie sprawy z tego,że jak nie oddadzą głosu to oznacza głos na PiS (bądź inaczej, na partię,która zwycięża wybory) i zachowanie statusu quo,który w rzeczywistości jest bardzo szkodliwy.

Przy okazji byłoby fajnie,jakby w końcu wyborcy PiS i nadal popierają partię, pełnienie najważniejszych funkcji przez marionetki oraz przywództwo z bocznej perspektywy Jaro się opamiętali oraz powiedzieli,że koniec takiego złodziejstwa,jaki jest za PiS-u. Jak wiadomo,to zadanie wręcz niemożliwe,skoro u takich osób jedyne źródło informacji to tuba propagandowa,jaka jest w TVPiS i straszenie powrotem Tuska bądź oczernianie wszystkiego oprócz PiS-u rzecz jasna. Także podczas spotkań ich jedyne argumenty,to "a za PO..." "a za Tuska...".

21 godzin temu, Kitu napisał:

Koniec układu pokarmowego, bo program Lewicy zakłada legalizację aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Lewica ma trochę dziwnych postulatów,lecz z drugiej strony nic dziwnego,skoro taka Lewica to w dużej mierze wszelakie lewactwo,takie jak LGBTQ+ czy jakoś tak. Choć nie cierpię lewactwa i nadal na coś takiego się krzywię,lecz jakbym miałbym do wyboru tylko to lewactwo oraz totalną dyktaturę,który ufunduje PiS,to jednak wolę lewactwo :E.

21 godzin temu, voltq napisał:

Lewica jest za przymusem szczepień przeciwko covid , za likwidacją gotówki , za wprowadzeniem dochodu gwarantowanego , za pełną legalna aborcja do 9 miesiąca ciąży  itd , podoba ci się to ?

A słyszałeś o ich postulacie powrotu przymusowego poboru mężczyzn do wojska? Przy czymś takim nikt rozsądny nie odda na nich swojego głosu. Zresztą duża część elektoratu Lewicy to są kobiety. Mogliby spokojnie mieć większe poparcie niż okolice 10%,ale trzeba wycofać z tak absurdalnych postulatów jak wyżej wspominany powrót poboru.

12 godzin temu, Kamiyan napisał:

Wszystko poza PiS i konfą będzie zmianą na lepsze.

Z Konfą,to o ile się ogarną ze swoim kucowaniem oraz zaprzestaną narracji prorosyjskiej/prokremlowskiej i głoszenia poglądów o wycofaniu Polski z UE, NATO itd. to przy tym,co robi PiS nie będą tak tragiczni. Niektóre postulaty jakie mają,szczególnie te dotyczące gospodarki mogłyby się w naszym kraju sprawdzić.

W dniu 23.01.2023 o 10:59, Everyman napisał:

No to wtedy rzeczywiście, zostaje PiS ze swoimi zbirami i Konforusja. 

Jest jeszcze AgroUnia Kołodziejczaka,ale tak szczerze jakoś przez dobre miesiące się ucichli i z miesiąca na miesiąc ich szanse na ew. wejście do Sejmu znacząco maleją,a ich poparcie od dłuższego czasu balansuje w granicach 1-2%, podobnie jak partyjka szmaty Kukiza czy Porozumienie.

W dniu 22.01.2023 o 12:29, JDX napisał:

PiS też miał w programie walkę z układem. A teraz stworzyli własny.

Oni już wtedy kłamali jak z nut i w ten sposób nabrali dużą część wyborców,którzy zwyczajnie mieli dość Tuska i PO.

Im wcale nie chodziło,żeby zwalczać układy. Im chodziło tylko o dorwaniu do głównego koryta,z którego czerpią korzyści dla siebie do dnia dzisiejszego i rozpierdzielenie Polski

W dniu 22.01.2023 o 17:12, ghostdog napisał:

Hołownia zagospodarował cześć elektoratu PO, który nie był zadowolony z dokonań Tuska (podczas 8 letnich rządów). To są ludzie, którzy nie zagłosują na PiS z wiadomych powodów i nie łączy ich nic z PSL. Hołownia to taki bardziej wygadany Petru. 

Otóż to,Hołownia i PL2050 przyciągnął niezadowoloną część elektoratu,która jest zmęczona aktualną sceną polityczną tylko dlatego,że są na politycznym poletku stosunkowo nowi i jeszcze nie mieli okazji się wykazać. Tegoroczna kampania wyborcza oraz jeśli dostaną mandaty do Sejmu i ew. Senatu, kadencja przypadająca na lata 2023-2027 będzie dla nich momentem prawdy,jacy tak naprawdę będą jak się choć częściowo dorwą do "koryta". Już mieliśmy w historii swego czasu takie "świeże" partie z nowoczesnym spojrzeniem tj. Ruch Palikota czy Nowoczesną Petru. Te partie na świeżości jechały i ich pierwsze wybory z niezłym wynikiem. Niestety jak szybko zdobyły poparcie,tak samo szybko spadły z rowerka. Szmaty Kukiza i jego partii nie zaliczyłbym do tego grona,ich "upadek" trwał sporo dłużej,choć na początku sprzedawali niezłe kiełbasy wyborcze o antysystemowości, JOW-ach itd. A jak się dostali do Sejmu,to pięknie wyszło szydło z worka i wyszło na jaw,że zwyczajnie okłamali swoich wyborców i im tylko na korycie zależało.

Choć wstępnie mógłbym oddać swój głos na PL2050,ale przy tym mnie pojawiają sygnały ostrzegawcze jak dochodzą do mnie takie informacje jak ich postulaty o likwidacji gotówki. W naszym państwie likwidacja gotówki to wręcz jest strzałem w kolano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JDX napisał:

Polska to ciekawy kraj. Prezydent Duda drugi raz ułaskawia swojego dostawcę.

https://wiadomosci.wp.pl/duda-ulaskawil-kolejnego-handlarza-narkotykami-6858916498233952a

Cytat

Tym razem miało chodzić m.in. o 'bardzo trudną sytuację rodzinną, incydentalny charakter czynu i wyrażenie skruchy'"

Wychodzi na to że wystarczy być biednym, udawać potem głupa i wyrazić skruchę jak złapią. To w tedy cie puszczą wolno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Trepcia napisał:

Zalensky - komik, który stał się prezydentem. Duda - prezydent, który stał się komikiem.

Żal.pl

Biorąc pod uwagę skalę wydarzenia to już Żal.com albo chociaż Żal.eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Trepcia napisał:

Zalensky - komik, który stał się prezydentem. Duda - prezydent, który stał się komikiem.

Żal.pl

zeby on jeszcze byl tym komikiem a on jest zwyklym blaznem , pajacem no ale to wiemy nie od dzis i patrzac na to jak wyglada scena polityczna to obawiam sie ze na nastepna kadencje moze byc jeszcze gorzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/dymisje-wokol-zelenskiego-walczy-z-rosja-ale-rowniez-ze-zmora-wlasnego-kraju-6859089977154240a

Zamiast dostarczać jedzenie na front ukraińskim obrońcom, kradli je i odsprzedawali w sklepach, zbijając przy okazji prywatne fortuny. Takie afery wstrząsają ostatnio Ukrainą. - Zełenski musiał już podjąć stanowcze kroki. To mogło niweczyć ukraińskie wysiłki wojenne - mówi WP Jan Piekło, były ambasador RP w Kijowie i tłumaczy serię dymisji ważnych ukraińskich urzędników.

 

Jest tego sporo więcej. Przywłaszczanie sobie zagranicznej pomocy itp.

Od razu czapa.

Edytowane przez JDX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...