Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewniam że nie tylko oni mają lepki rączki, taka masa sprzętu i kasy której tak na prawdę nikt nie sprawdzi bo rozpisać straty łatwo a udowodnić nic się nie da

nasze rodzime patriotyczne złodzieje też się nachapali nie martw się

wszystkie służby typu CIA mają teraz soje żniwa i napełniają kieszenie na czarnym rynku

skoro już mowa o czarnym rynku  to masa broni idzie na niego i są umoczeni wszyscy, nawet ruskie opychają 

a taka pokazówka to dla gawiedzi że niby "korupcja" zwalczana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lokiju napisał:

Biorąc pod uwagę skalę wydarzenia to już Żal.com albo chociaż Żal.eu

to panstwowe tematy wiec żal.gov:D

Edytowane przez Michaelred
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Trepcia napisał:

Zalensky - komik, który stał się prezydentem. Duda - prezydent, który stał się komikiem.

Żal.pl

Dudu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa:

 

09a5gNR.png

https://www.tiktok.com/@rynsztalk/video/7192149570191691014

 

 

Zr3ymUc.png

https://www.tiktok.com/@rynsztalk/video/7192244639003446534

 

??

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gruzin don Leonides napisał:

 on jest zwyklym blaznem , pajacem no ale to wiemy nie od dzis i patrzac na to jak wyglada scena polityczna to obawiam sie ze na nastepna kadencje moze byc jeszcze gorzej 

Następna kadencja będzie bez Dudu,wpierdzielą na ten stołek Szydłową bądź tą od reasumpcji albo Pinokio :E.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Spl97 napisał:

Następna kadencja będzie bez Dudu,wpierdzielą na ten stołek Szydłową bądź tą od reasumpcji albo Pinokio :E.

wlasnie o to mi chodzi -'szanumy" debila ktorego mamy bo bedziemy miec gorszego a biorac pod uwage ruchy tego pajaca z tvn, podnozka kleru to pisdzielce jak nic wygraja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość będzie 10 lat prezydentem i angielski ma na poziomie ucznia szkoły podstawowej. Do tego komik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2023 roku, Polska. Plastuś zajmuje miejsce prezydenta. Ma problemy z językami obcymi, a nawet swoim ojczystym.

Jak widzę tego idiotę to aż odechciewa mi się rano wstawać. Jaki jest sens tego wszystkiego, jak byle głupek może się lepiej ustawić w życiu. Wystarczy przynależność polityczna.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie czasem wrażenia, że Polska2050 to pisowski koń trojański, a sam Hołownia to dobrze zamaskowany pisowiec?

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kaiketsu napisał:

Nie macie czasem wrażenia, że Polska2050 to pisowski koń trojański, a sam Hołownia to dobrze zamaskowany pisowiec?

A po czym tak sądzisz? PiS otworzył puszkę Pandory z socjalem i teraz każda partia wyściguje się na rozdawnictwo hajsu. Pewnie dlatego żadna niczym się nie różni. Samej Hołowni nie toleruję. Gość zachowuje się często, jak skończony dureń albo dziecko (akcja z płakaniem do konstytucji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JDX napisał:

PiS otworzył puszkę Pandory z socjalem i teraz każda partia wyściguje się na rozdawnictwo hajsu.

Każda, poza Konfederacją. Przynajmniej nie słyszałem, by konfederacja chciała robić jakiś socjal. Nawet przy głosowaniach, które popierała lewica i PiS, odnośnie tych różnych "dodatków" (to do węgla, czy do wakacji czy innych takich), Konfa chyba zawsze była przeciwna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kyle_PL napisał:

Każda, poza Konfederacją. Przynajmniej nie słyszałem, by konfederacja chciała robić jakiś socjal. Nawet przy głosowaniach, które popierała lewica i PiS, odnośnie tych różnych "dodatków" (to do węgla, czy do wakacji czy innych takich), Konfa chyba zawsze była przeciwna ...

Konfederacja do wyborów się i rozpadnie, więc jej nie biorę pod uwagę. To co powstanie ewentualnie będzie mieć poparcie 0,5%.

Nie mam nic przeciwko lekkiemu socjalowi, bo jakiś podstawowy musi być. Ale nie róbmy jaj. Nawet kasę na dekodery, czy telewizory rozdawali, byle tępaki TVP Info oglądali. No jak w Chinach po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, JDX napisał:

Nie mam nic przeciwko lekkiemu socjalowi, bo jakiś podstawowy musi być.

Tak, jakaś pomoc socjalna dla np. samotnych matek, co je mąż z trójką dzieci zostawił, niepłacący oczywiście alimentów jak najbardziej.

Jednak jestem osobiście przeciwny sypaniu każdemu, na prawo i lewo (byle by miał dziecko) 500+, 1000+, wyprawki, bony wakacyjne itp.

4 minuty temu, JDX napisał:

 

Dostaliście takiego SMSa? Jakim prawem ktoś mi spamuje skrzynkę tymi bzdurami?

Nie przypominam sobie, ale nie martw się ... sam za rozsyłanie tego płacisz z własnej kieszeni (rząd pewnie to finansuje, z Twoich podatków) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

Tak, jakaś pomoc socjalna dla np. samotnych matek, co je mąż z trójką dzieci zostawił, niepłacący oczywiście alimentów jak najbardziej.

Jednak jestem osobiście przeciwny sypaniu każdemu, na prawo i lewo (byle by miał dziecko) 500+, 1000+, wyprawki, bony wakacyjne itp.

500+ nie ma sensu. Przecież to poniekąd zwrot dochodowego. Do tego obsługa 500+ kosztuje. Trzeba urzędasów trzymać na stanowiskach. Ale to ma swój konkretny cel. Oni wszyscy na pewno zagłosują na jedyną prawilną partię PiS.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kaiketsu napisał:

Nie macie czasem wrażenia, że Polska2050 to pisowski koń trojański, a sam Hołownia to dobrze zamaskowany pisowiec?

Trochę tak, głównie przez poglądy społeczne. Dla mnie to takie niezbyt udane centrum z odchyleniem w stronę prawicy i próbą zaciągnięcia głosów od mniej lewicowych wyborców PO przez większy niż w PiSie nacisk na ekologię. Programowo rzeczywiście może wyglądać jak pisowska wersja light.

1 minutę temu, JDX napisał:

500+ nie ma sensu. Przecież to poniekąd zwrot dochodowego. Do tego obsługa 500+ kosztuje. Trzeba urzędasów trzymać na stanowiskach. Ale to ma swój konkretny cel. Oni wszyscy na pewno zagłosują na jedyną prawilną partię PiS.

Zwrot dochodowego masz w formie ulgi dla dzieci, niecałe 100 złotych miesięcznie, stąd pojawiały się pomysły przeniesienia waloryzacji 500+ na podwyższenie tej ulgi. Urzędnicy nie zawsze głosują na partię, która zostawi ich na stanowiskach - jako że to budżetówka, podwyżki dostają głównie ludzie z ministerstw, a obecny rząd mocno się stara, żeby pracę urzędnika utrudnić jak tylko się da. Prawo zmienia się z dnia na dzień bez większych zapowiedzi i vacatio legis. Jeśli HR i finanse w firmach płaczą, że nie nadążają za zmianami, to co dopiero urzędy. W zeszłym roku tłumaczyłem babce ze skarbówki, w jaki sposób należy wyliczyć mi pita, mimo że to zwyczajny PIT-37 z dwiema pracami i z przekroczonym limitem ulgi dla młodych - w całym mieście mieli ledwie kilka takich przypadków, a wytyczne z MF na rozliczenia z 2021 dostali dopiero w połowie kwietnia. I przy takim burdelu od kilku lat mieliby głosować na daną partię tylko dlatego, że ta co chwilę tworzy coś na kolanie i odpowiedzialność za wdrożenie przerzuca na urzędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kitu napisał:

Trochę tak, głównie przez poglądy społeczne. Dla mnie to takie niezbyt udane centrum z odchyleniem w stronę prawicy i próbą zaciągnięcia głosów od mniej lewicowych wyborców PO przez większy niż w PiSie nacisk na ekologię. Programowo rzeczywiście może wyglądać jak pisowska wersja light.

Zwrot dochodowego masz w formie ulgi dla dzieci, niecałe 100 złotych miesięcznie, stąd pojawiały się pomysły przeniesienia waloryzacji 500+ na podwyższenie tej ulgi. Urzędnicy nie zawsze głosują na partię, która zostawi ich na stanowiskach - jako że to budżetówka, podwyżki dostają głównie ludzie z ministerstw, a obecny rząd mocno się stara, żeby pracę urzędnika utrudnić jak tylko się da. Prawo zmienia się z dnia na dzień bez większych zapowiedzi i vacatio legis. Jeśli HR i finanse w firmach płaczą, że nie nadążają za zmianami, to co dopiero urzędy. W zeszłym roku tłumaczyłem babce ze skarbówki, w jaki sposób należy wyliczyć mi pita, mimo że to zwyczajny PIT-37 z dwiema pracami i z przekroczonym limitem ulgi dla młodych - w całym mieście mieli ledwie kilka takich przypadków, a wytyczne z MF na rozliczenia z 2021 dostali dopiero w połowie kwietnia. I przy takim burdelu od kilku lat mieliby głosować na daną partię tylko dlatego, że ta co chwilę tworzy coś na kolanie i odpowiedzialność za wdrożenie przerzuca na urzędy?

A co jeśli ktoś nie ma dzieci? Rozumiem, że może być dymany na całego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.politico.eu/article/defense-minister-reznikov-ukraine-corruption-probe-war-russia-zelenskyy/

Afera korupcyjna się rozszerza. Kilka głów poleciało. Teraz atak skierowany został na ministra obrony Ukrainy. Źle to wygląda. Tam chyba naprawdę potrwa to kilka generacji zanim cokolwiek się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, JDX napisał:

A co jeśli ktoś nie ma dzieci? Rozumiem, że może być dymany na całego?

A co, jeśli ktoś nie korzysta z lekarza, z dróg w okolicy Suwałk, nie ogląda i nie słucha mediów publicznych? Każdy wydatek państwa można w ten sposób zakwestionować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JDX napisał:

Dostaliście takiego SMSa? Jakim prawem ktoś mi spamuje skrzynkę tymi bzdurami?

Tak, wysyłają bo boja się przewalić wyborów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Camis napisał:

Tak, wysyłają bo boja się przewalić wyborów. 

Nie przewalą... na pierwszym miejscu zawsze są. Są jak Grzyb z The Last Of Us :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mają plan B - bo te wybory jak nie wygramy to były na pewno sfałszowane :)

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Kitu napisał:

A co, jeśli ktoś nie korzysta z lekarza, z dróg w okolicy Suwałk, nie ogląda i nie słucha mediów publicznych? Każdy wydatek państwa można w ten sposób zakwestionować.

To ja bym proponował jednak te wydatki Państwa ograniczyć - ja lepiej wydam swoje pieniądze, niż na 500+, 1000+ (nawet rzekomo dla mnie) i inne śmieci. Tylko głupcy lubią być przekupywani swoimi własnymi pieniędzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Szambo napisał:

Nie przewalą... na pierwszym miejscu zawsze są.

No i co z tego że na pierwszym, liczy się liczba mandatów a im sporo brakuje do stworzenia rządów. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kyle_PL napisał:

To ja bym proponował jednak te wydatki Państwa ograniczyć - ja lepiej wydam swoje pieniądze, niż na 500+, 1000+ (nawet rzekomo dla mnie) i inne śmieci. Tylko głupcy lubią być przekupywani swoimi własnymi pieniędzmi.

A gdyby tak przeprowadzać regularne kontrole skuteczności programów socjalnych i na ich podstawie je zmieniać, wywalać, tworzyć nowe? Tak, żeby były przyznawane jedynie tym, którzy rzeczywiście ich potrzebują i to w takiej formie, która będzie dla nich konkretną pomocą, a nie tylko pozorowanym działaniem? Wiem, nierealne, ale próbować można. Takie porządne kontrole i zmiany w tym nieszczęsnym 500+ i tak będą nieporównywalnie tańsze niż utrzymywanie rozdawnictwa przez kolejne kilka(naście?) lat.

Sam też wolałbym zostawić kasę u siebie niż oddawać, pieniędzy ze składek emerytalnych w życiu nie zobaczę, a odprowadzam ich więcej niż dochodowego. Gdybym miał nad tym faktem płakać, już dawno bym się w trumnie kładł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość tych programów zostało wymyślonych żeby zdobyć głosy a Tobie się marzy żeby były użyte dla potrzebujących ? No chyba nie :)

Frajerzy (czyli nie patologia i nie bogacze) mają płacić a reszta ma płakać i płacić .. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...