Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, ArtificialFakeMan napisał:

Już było stronę wcześniej, ale nikogo widzę to nie oburzyło.. 
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-podatek-od-zbiorek-Rzadzacy-uderzaja-w-potrzebujacych-Premier-zapowiada-zmiany-8482306.html

Straszne z nich sku....syny

Testowali czy taki ruch przejdzie bez echa. Dzisiaj Vateusz oświadczył, że nie ma sprawy i jest to mały chochlik legislacyjny. Najlepsze, że matoły to przegłosowały a teraz czekają na poprawki Senatu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wydałem już dyspozycję Ministerstwu Finansów, żeby niezwłocznie uściślili te kwestie. (...) Organizacje pomocowe mogą być spokojne, że te rozwiązania w żaden sposób nie wpłyną na ich bardzo ważną aktywność - dodał. "

To teraz czekamy na odpowiednio zapiski i wyłączenia, tak żeby pewne organizacje pomocowe jednak ta zmiana dotknęła...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UN312YK.png

 

kto tyle dol ja sie pytam?!

 

 

 

X9piLKv.png

qGjVNGk.png

kKcsUYz.png

 

chrLAx0.png

Fn5tyf0WAA0iVT5?format=jpg&name=900x900

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ArtificialFakeMan napisał:

Już było stronę wcześniej, ale nikogo widzę to nie oburzyło.. 
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-podatek-od-zbiorek-Rzadzacy-uderzaja-w-potrzebujacych-Premier-zapowiada-zmiany-8482306.html

Straszne z nich sku....syny

Ciekawy byłem czy tutaj się to ogóle pojawi przy tak niskim standardzie dyskusji. . Tylko Konfederacja głosowała przeciwko. Każda inna parta solidarnie za podatkami, jak to zwykle socjaliści. 

 

https://twitter.com/KonradBerkowicz/status/1620756232360574976?s=20&t=doDS8H8XC636OO3yIOgvbg

 

8 godzin temu, Camis napisał:

konfederata ruska onuca sykulski:

 

Chyba powinieneś się leczyć bo masz fobie. Patrząc na twoje komentarze wcale się nie dziwię że polska  polityka to takie bagno. 

https://twitter.com/RobertWinnicki/status/1620682573142953994?s=20&t=doDS8H8XC636OO3yIOgvbg

Edytowane przez tom256
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, 209458 napisał:

Demokracja to nie to samo co dyktatura większości.

Demokracja to dokładnie dyktatura większości.

11 godzin temu, Kamiyan napisał:

Oczywiście największa odklejka na wykopie...

Oczywiście najwięksi oponenci gawiedzi na wykopie są z wykopem na bieżąco. :rotfl:

Tymczasem ja tam byłem w ciągu ostatnich lat może z 10 razy. :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, że pisiorki chcieli łapę położyć na zbiórkach tym razem. Zapewne WOŚP im mocno kłuje w oczy. Jak im tak to przeszkadza to niech kaczafi założy własną orkiestrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zauważono, że to będzie tak przepychane, aby można było się na tym jeszcze dorobić czyt. pewnie będą jakieś dziwne wyłączanie z ustawy akurat pasujące pewnemu kręgu ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, crush napisał:

Oczywiście najwięksi oponenci gawiedzi na wykopie są z wykopem na bieżąco. :rotfl:

Pewnie, bo skąd bym wiedział? Na labie też sobie co tydzień sprawdzam relacje z odcinka. Nie bardzo rozumiem, co chcesz tutaj powiedzieć? Mało logiki w tym zdaniu.

9 godzin temu, crush napisał:

Tymczasem ja tam byłem w ciągu ostatnich lat może z 10 razy. :E

No fajnie... i? Co ma to wnosić tutaj? Używam sobie W jako codziennego feedu (choć teraz już rzadziej, bo admin zepsuł nawet część z newsami). Byłem tam prawie codziennie w ciągu ostatniego roku. Nie wiem, co w związku z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Spl97 napisał:

Mnie się zdaje,że na braku mandatów dla Konfy,najbardziej na tym skorzysta... właśnie PiS,bo w takim scenariuszu przejmie większość przysługujących według sondaży Konfie mandaty. Choć ich liczba nadal byłaby nie wystarczająca na samodzielne rządy. Co innego było w 2015 roku,jak po wyborach okazało się,że nie wejdzie do Sejmu Lewica,gdyż nie przekroczyła koalicyjnego progu 8% i PiS na tym skorzystał na tyle,że uzyskał ponad 230 mandatów i pozwoliło na objęcie samodzielnych rządów,a gdyby nie ta ciekawostka,to PiS miałby wtedy góra z 200 mandatów. Czasu akurat nie cofniemy.

Lewica teoretycznie zabierała więcej mandatów pisowi niż konfederaści. Miałeś te 8% progu i stąd tak mocno pis zyskał wtedy. Elektorat konfozdrajców w niewielkiej części głosuje na pis. Jeszcze wobec tego że będzie potencjalnie PSL startował jako odrębny komitet, to może różnie być. Im więcej rybek w jeziorze tym gorzej dla obecnej władzy. Do tego wtedy dochodził słaby wynik PO, która nada ma szansę prześcignąć pisowców i na to też idzie Tusk.

Z resztą ugrupowań są duże wahania sondażowe i nie wiadomo będzie do końca jak to się skończy. Tym bardziej, że wyborcy mogą nie zrozumieć np. pójścia nowoczesnego liberalnego chrześcijanina Hołowni wspólnie z chadeckim zakutym łbem rolniczym katolem Kosiniakiem-Kamyszem.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, tom256 napisał:

Każda inna parta solidarnie za podatkami, jak to zwykle socjaliści. 

A ja widzę,że w tym głosowaniu KO wstrzymało się od głosu.

4 minuty temu, Everyman napisał:

Lewica teoretycznie zabierała więcej mandatów pisowi niż konfederaści. Miałeś te 8% progu i stąd tak mocno pis zyskał wtedy.

Dlatego o tym fakcie z 2015 roku wspominałem. Tak czy siak gdyby wtedy Lewica miałaby te 8%,to PiS nie miałby wtedy większości parlamentarnej w Sejmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kamiyan napisał:

Pewnie, bo skąd bym wiedział? Na labie też sobie co tydzień sprawdzam relacje z odcinka. Nie bardzo rozumiem, co chcesz tutaj powiedzieć? Mało logiki w tym zdaniu.

No fajnie... i? Co ma to wnosić tutaj? Używam sobie W jako codziennego feedu (choć teraz już rzadziej, bo admin zepsuł nawet część z newsami). Byłem tam prawie codziennie w ciągu ostatniego roku. Nie wiem, co w związku z tym.

To, że "hate watching" to skrajny debilizm.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydanym komunikacie o ubiegłorocznych zyskach firma informuje, że przychody ze sprzedaży szczepionki przeciwko COVID-19 wyniosły 37,8 miliarda dolarów (...).

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-pfizer-bije-rekordy-w-2022-r-100-mld-dolarow-przychodow-glow,nId,6571171

No nieźle, a to tylko za samego covida i same szczepionki i to tylko są dane od jeden firmy, a były też inne które produkowały szczepionki na covida. Ciekawe ile w sumie zarobili na pandemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sabaru napisał:

Więcej podatków, więcej opłat. Ciekawe co jeszcze wymyślą żeby na udoskonalić życie.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-podatek-od-wesel-nowe-przepisy-namieszaja-w-rozliczeniach-z-,nId,6573047

Niech się zdecydują. Płaczą, że ludzie nie chcą zawierać małżeństw. Potem płaczą, że za dużo rozwodów.

2 minuty temu, Camis napisał:

qwVtw9P.png

Dzizas. Nie znoszę tego pedałka Oskarka. Od jego wyglądu gorsze jest jego parcie na szkło.

Godzinę temu, Crew 900 napisał:

Przecież to jest komedia :rotfl: . Znowu jakiś pisiorek się przyssał do kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samo zaoranie konfedorosji:

 

KqHRBHM.png

JF2sYeJ.png

JtbliQe.png

 

To w końcu jak było ?! :rotfl:

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Camis napisał:

 

To w końcu jak było ?! :rotfl:

Ponowne samozaoranie @Camis

 

Ustawa dotyczyła generalnie deregulacji, a do samej ustawy dolepiono opodatkowanie  20% ok którym mowa. Ty naprawdę masz takie małe pojęcie o czym piszesz czy zwyczajnie manipulujesz?  A może warto poświęcić chociaż 5 minut żeby zrozumieć co się komentuje, a nie ślepo wklejać bez kompletnego zrozumienia posty jakichś szurów z lewicy? 

 

Czyli tak naprawdę  całą lewica głosowała za podatkiem 20% (PO się wstrzymało co oczywiście przesądzało wyniki i mogli równie  dobrze głosować za, a tak wyszli cali niewinni) i przeciw deregulacji, PiS za podatkiem 20% i deregulacjami, Konfederacja przeciwko 20% i za deregulacją  

 

 

9 godzin temu, Spl97 napisał:

A ja widzę,że w tym głosowaniu KO wstrzymało się od głosu.

Dlatego o tym fakcie z 2015 roku wspominałem. Tak czy siak gdyby wtedy Lewica miałaby te 8%,to PiS nie miałby wtedy większości parlamentarnej w Sejmie.

Co de facto z automatu przesądzało wynik i oddało decyzję PiS. 

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tom256 napisał:

Co de facto z automatu przesądzało wynik i oddało decyzję PiS. 

Jakbyś dobrze poszukał,to w drugim głosowaniu nad tą samą ustawą KO głosowało przeciw,ale za to Konfa głosowała... za :E. Tak jak pokazał m.in. na Twitterze przedstawiciel lewaków, Koroluk ;).

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5iiBSLD.png

6sSlMGo.png

FKEwjeO.png

 

Wybory ido

2 minuty temu, Spl97 napisał:

ale za to Konfa głosowała... za

Przez nieuwagę :rotfl::

 

0o0ydOo.png

Edytowane przez Camis
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...