Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To samo można napisać o większości zachodnich firm w tamtych rejonach ;)

  

2 minuty temu, zdunzdun napisał:

Jest w tym jakaś prawda, ale życie to jest tak złożony proces, że takie pierdolamento jest tylko jakąś małą składową. Nie wystarczy tyrać jak osioł, czy to fizycznie czy umysłowo, bo to nie jest gwarantem sukcesu. Sama szkoła i uczelnie również. Generalnie, nie ma prostego przepisu na sukces. Na to składa się wiele, naprawdę wiele różnych czynników. 

Stawianie prostych tez o komuchach itp jest zabawne, ale to tylko moja opinia. Mnie gość bawi, a daleko mi do lenia, ale no co ja tam wiem. Nie mam pięciu milionów dolarów, jestem biedakiem :)

Nikt nie daje żadnych gwarancji, na tych którzy ciężko pracowali całe życie przypada tuzin tych którym się nie udało i tylko się zajechali ;)

  

8 minut temu, Szambo napisał:

Nie wspomnieliście, że często trzeba się też wyzbyć sumienia, bo pełno takich milionerów, którzy się dorobili na cudzym nieszczęściu.

 

Sumienie jest dla biednych, żadnego polityka i bogatych ludzi nie interesują jakieś pierdoły o sumieniu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szambo napisał:

Z biegiem czasu chyba będzie ten żelazny elektorat się wykruszać chyba... bo młodzież raczej PiSu nie wielbi tak jak starsi. Chociaż może Oskarek to zmieni. ?

 

Oskarek nie dość,że jest po prostu śmieszny,to jeszcze jest tylko i aż pachołkiem :E. On młodych na stronę PiS i tak nie przyciągnie,zresztą młodzi w sumie na PiS nie głosują i nie będą głosowali.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Carmamir napisał:

A myslisz ze jest inna droga zeby zbudowac wlasny biznes z wycena +$100M ?

Nie nie ma, masz wieksze szanse na zawal i choroby cywilizacyjne. Nie zbudujesz czegos wielkiego siedzac i pierdzac w stolek w Warszawie po 40h, bajdurzac ze inni tworzac ciekawe projekty bo maja szczescie, i ciezka praca nie ma z tym nic wspolnego (tak ciezka ze faktycznie wycienczajaca i pogarszajaca stan zdrowia).

Jak masz dobry pomysł, który ma tylko przynosić pieniądze, to i pierdząc w stołek zarobisz sporą kasę. Zarzynanie się po 60-70h tygodniowo jest dla ludzi, których pomysł jest ~przeciętny, a nie wybitny. Gość, który poprosił GPT4 o pomoc w zainwestowaniu 100$, po trzech czy czterech dniach miał ponad 8000$ w kieszeni nie robiąc właściwie nic - inwestorzy sami przyszli i włożyli mu kasę do ręki, bo chcieli wejść w bańkę spekulacyjną odpowiednio wcześnie. Co prawda to na "inwestycje", które po pierwszym dniu przyniosły 130$, ale to zawsze coś. To samo z krypto - jeśli stworzyłeś walutę w odpowiednim momencie, w trakcie boomu mogłeś zarobić miliony, a przy odrobinie wiedzy mogłeś to zrobić odmawiając kolegom z biura wyjścia na kawę przez dwa tygodnie. Zerowy wkład własny, zero uszczerbku na zdrowiu czy ciężkiej pracy po godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wu70 napisał:

Sumienie jest dla biednych, żadnego polityka i bogatych ludzi nie interesują jakieś pierdoły o sumieniu

Dlatego nie każdy zrobi majątek.

Ja np. nie potrafiłbym oszukiwać, żeby uzyskiwać korzyści materialne. Dlatego jestem w tym miejscu gdzie jestem.

A opcji dorobku dla gnojków pełno jest. łatwego zarobku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CarmamirKurcze, jak tu kolegę czytam to przypominają mi się fani, którzy "odkryli prawdę" poprzez różnorakie Lyoness i inne piramidy, o wyznawcach pewnej partii już nie wspominając. Przyznam, że ogólnie trochę zazdroszczę ludziom mającym tak nieskomplikowane widzenie świata, ich życie jest o wiele łatwiejsze. 

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamiyan napisał:

Brutalna prawda jest taka, że bogactwo jest mniej lub bardziej dziedziczne ze wskazaniem na bardziej

Pytanie jak definiujemy bogactwo. Można być zamożnym i nie być milionerem. I tu tkwi problem, że szczury pokroju Lewicy czy PiSu i takich chcą dojechać. Różnica tkwi w tym, że PiS chce ich wydoić na kiełbasę wyborczą i ku zasileniu własnej kabzy, a Lewica... No teoretycznie ku równości. Równości nieroba z kimś kto się nazapieprzał. Czyli de facto na kiełbasę wyborczą dla swoich nierobów.

Ha. Tfu.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Crew 900 napisał:

Taki kraj. Mnie ostatnio zaszokowało, że przegapiłem ukręcenie łba jednej imho z największych afer PiS. Prokuratura nie potrafi ustalić kim jest "mała Emi" z afery hejterskiej. Myśalem, że z powodów wizerunkowych zdecydują się na zamrażarkę i poczekają, aż sprawa się przedawni. Widać ocenili, że własny elektorat mogą już karmić czym chcą. Serio, my się z Rosjan śmiejemy, a liliPutinizm już tu jest. 

  >>LINK<<

Edytowane przez nemar
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nemar napisał:

Taki kraj. Mnie ostatnio zaszokowało, że przegapiłem ukręcenie łba jednej imho z największych afer PiS. Prokuratura nie potrafi ustalić kim jest "mała Emi" z afery hejterskiej. Myśalem, że z powodów wizerunkowych zdecydują się na zamrażarkę i poczekają, aż sprawa się przedawni. Widać ocenili, że własny elektorat mogą już karmić czym chcą. Serio, my się z Rosjan śmiejemy, a liliPutinizm już tu jest. 

  >>LINK<<

Nie chcą bo ich utopi. Przecież ona w reportażu wszystko powiedziała jak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakiś serwis który spisuje te wszystkie aferki? Z chęcią bym sobie przejrzał i przypomnial co się działo przez cały ten czas. 

Chciałbym być przygotowany, bo wybory sie zbliżają i fanatycy będą przekonywać o głosowaniu na jedyną i słuszną partię.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej stronki,w której pokazują wszystkie afery za PiS od 2015 roku. Nawet jeśli takowa istniałaby,szczególnie na polskiej domenie,to miałaby niezłe problemy oraz wysokie prawdopodobieństwo spadnięcia z rowerka,gdyż w PiS robią wszystko,żeby nie wyszło na wierzch jak to robią z serwisem pokazującym afery Obajtka (co prawda serwis aferyobajtka.com istnieje,ale chyba już nic nie aktualizują).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego się jakoś da zapisać ta stronę z aferami PiS-u do webarchive. A tak w sumie to nawet nie wiedziałem,że takowa strona z aferami PiS jednak istnieje :D.

Chociaż w sumie to po zrobionym researchu to jest jeszcze taka jedna strona,w której zawarto łącznie 959 (!) afer za PiS,pewnie każdego dnia lista sukcesywnie powiększana.

https://wiesci24.pl/2018/11/08/lista-100-afer-pis-solidarnej-polski-oraz-polski-razem-oto-obraz-dwoch-rzadow/

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zdunzdun napisał:

Jesteś komuchem i biedakiem (<$5M). To wszystko przez Twoje lenistwo i komusze poglądy. 

Gdybyś tylko wcześniej wstawał i pracował codziennie po 13 godzin :rotfl:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 13h dziennie możesz sobie pozwolić na tą jedną kawę na mieście w tygodniu. Żeby być bogatym, musisz pracować po 16-17h dziennie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Carmamir napisał:

Widac ze nie wiesz czym jest kapitalizm, cos jest kosztem czegos. Nie bedziemy popadac w twoje infantylne skrajnosci. Obecnie kazdy KTO CHCE moze zarobic chocby jak pisalem praca dla innych. Oczywiscie docelowo przedsiebiorczosc jest kamieniem milowym bogactwa spoleczenstwa.

Komusze mysli Ci falszuja obraz rzeczywistosci. Wiekszosc ludzi jest leniwych, takze wiekszosc to biedaki klepiace biede i skarzace sie ze to nie ich wina, wyciagajac lape po 500+ czy len+.

Nie spotkasz wsrod ludzi zamoznych (min. +5mln $) bezmozgow czy leni (pomijam przestepcow, czy efekty nepotyzmu ktore w Polsce bujnie kwitnie z Waszej winy). Wsrod biedakow jest ich cala masa.


I nie, szczescie nie ma nic wspolnego z tym. Oczywiscie rodzac sie poza EU/USA/rozwinietymi krajami masz o wiele nizsze szanse, ale dalej spotykam wielu ludzi ktorzy emigrowali z wielu biednych krajow (o wiele biedniejszych od PL) i potrafia odniesc sukces. 


Takze podstawa to charakter, pracowitosc (lenienie sie po 40h w tyg to nie pracowitosc, pracowitosc to 5-10 lat bez dnia wolnego, od 7 do 20) i wytrwalosc.

Reszta to komusze pierdy nieudacznikow.

Na razie to widzę że masz duże pokłady pogardy i oklejasz je dosyć wyświechtanymi hasłami ;) 

Wydaje mi się, że infantylne to jest podejście „każdy może”. Chyba już tutaj była dyskusja na ten temat. Takie przykłady: załóżmy, że jesteś młodą, samotną matką na jakimś pipidówie w Polsce B. Twoje opcje są raczej skromne, nie? Tylko nie rób tu kazania na temat życiowych błędów, to nie forum dla kaznodziei :) Albo jesteś obiecującym informatykiem na Ukrainie, ale twoja kariera zostaje ucięta przez ruski pocisk. Albo po prostu jesteś wprawdzie robotny, uczciwy, skromny, ale akurat nie masz głowy do informatyki, czy biznesów. I sobie ciężko, uczciwie, ale za niezbyt duże pieniądze pracujesz. Aż tu wpada Carmamir na markowym złotym koniu i krzyczy „ty biedny śmieciuuuuuuuuu” :E 

Tak przy okazji: 5-10 lat bez wolnego po kilkanaście godzin z własnej woli to ja nazwę marnowaniem życia.

Oj, coś mi się wydaje, że ta cała twoja pogarda i poczucie wyższości to efekt spierdzielenia najlepszych lat życia na jakąś tam śmieszną, baczność, karierę, spocznij :)

Edytowane przez jagular
  • Like 1
  • Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, nemar napisał:

Taki kraj. Mnie ostatnio zaszokowało, że przegapiłem ukręcenie łba jednej imho z największych afer PiS. Prokuratura nie potrafi ustalić kim jest "mała Emi" z afery hejterskiej. Myśalem, że z powodów wizerunkowych zdecydują się na zamrażarkę i poczekają, aż sprawa się przedawni. Widać ocenili, że własny elektorat mogą już karmić czym chcą. Serio, my się z Rosjan śmiejemy, a liliPutinizm już tu jest. 

  >>LINK<<

Ogólnie sprawa Żurka to jest szereg przestępstw popełnianych przez prokuratorów(wymyślanie zarzutów, fałszowanie dowodów, niestawianie zarzutów ludziom popełniającym przestępstwa). Polecam się zapoznać, bo po zmianie władzy pierwsze co to wy... rzucenie tych śmieci z pracy, a potem śledztwa, zarzuty, procesy. Sprawy Tulei przy sprawie Żurka to małe piwo. Państwo opresyjne i niedemokratyczne w pigułce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Camis napisał:

N9ZyjmD.png

 

Brzeg to miasto patologii więc wszystko pasuje

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś dostaje rentę i tą trzynastkę to ten podatek jest odliczany od razu czy później taka osoba musi się rozliczyć.

https://finanse.wp.pl/waloryzacja-trzynastka-i-czternastka-skarbowka-wejdzie-na-pieniadze-seniorow-6878784808221504a

 

Kolejna pani polityk która myśli że młodzież nie wie o co chodzi i wszystko zwala na internet

https://www.o2.pl/informacje/kurator-nowak-w-radiu-maryja-mowi-o-zaplanowanej-akcji-6879092378028832a

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat
18 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

@Vetch http://100aferpis.pl/ ale bierz pod uwagę że dezaktualizuje się każdego dnia :D, tak jak mówi @Spl97.

 

Dziękuje ślicznie - złoto. Idealnie o coś takiego mi chodziło, krótkie info z linkami do źródeł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sabaru napisał:

Jak ktoś dostaje rentę i tą trzynastkę to ten podatek jest odliczany od razu czy później taka osoba musi się rozliczyć.

https://finanse.wp.pl/waloryzacja-trzynastka-i-czternastka-skarbowka-wejdzie-na-pieniadze-seniorow-6878784808221504a

Ten artykuł jest pokrętnie napisany, ale to nie jest żaden tajemniczy nowy podatek tylko zwykły PIT. Jedyne co się zmienia, to fakt, że w ramach nowego wału rząd pozmieniał mocno progi, limity i odliczenia. ZUS odprowadza podatek od wypłacanych świadczeń, na koniec roku dostaniesz PIT-a i ew. rozliczasz tylko nadpłatę/niedopłatę jak zawsze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był dziś u mnie w mieście Tusk i całkiem fajne spotkanie.

Z propozycji na walkę z inflacją przekazywał m.in. ograniczenie do zera marży Orlenu/PGNIG.

Druga kwestia to chorobowe, którego według niego w ogóle nie powinien płacić pracodawca.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kamiyan napisał:

Druga kwestia to chorobowe, którego według niego w ogóle nie powinien płacić pracodawca.

Jeśli rzeczywiście ktoś takie coś wprowadzi, to jednocześnie podwyższy składki na ZUS, bo z czegoś będzie trzeba sfinansować te pojedyncze dni zwolnień, które w tym momencie leżą po stronie pracodawcy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Kamiyan napisał:

Z propozycji na walkę z inflacją przekazywał m.in. ograniczenie do zera marży Orlenu/PGNIG.

Za to szacun + cela dla brudnej pały.

50 minut temu, Kamiyan napisał:

Druga kwestia to chorobowe, którego według niego w ogóle nie powinien płacić pracodawca.

Z tym gorzej, bo zapłaci podatnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS TUF Gaming A15 z RTX4060. Tu sobie zerknij na test 1  test 2 Lub Lenovo LOQ  z matrycą  350 cd/m². Test
    • Nie wiem, do czego porównać tę grę. Czerpie mechaniki z innych gier-perspektywa i loot trochę jak w Diablo, walka soulsowa, ale bez respawnu przeciwników, odradza się z pełnym paskiem zdrowia z tzw "szeptów" (takie punkty kontrole jak ogniska), ale levelować można w każdym momencie.  Do tego zbiera się różne surowce, które mają swoje przepisy, można ścinać drzewa, kilofem wydobywać rudę czy łowić ryby. Jakieś elementy surwiwalowe jak Stardew Valley. Co mi się nie podoba to, że wyposażenie może być zniszczone i trzeba łazić do kowala (którego trzeba najpierw uratować), aby je naprawił. Widziałem także w tutorialu, że można mieć specjalny przedmiot do naprawiania, ale na razie nie znalazłem i w pewnym momencie miałem wszystko poniszczone i musiałem uderzać gołymi pięściami. Na razie ta mechanika jest upierdliwa. Walka. Jest cholernie ciężka dla mnie, grałem dużo w różne soulsy, ale tutaj mnie biją ostro. Wydaje mi się, że nie jest zbalansowana, przeciwnicy mają więcej staminy niż ja.   Może to kwestia przyzwyczajenia/ogrania, albo doboru odpowiedniej broni. Eksploracja świetna, dużo sekretów na wielu poziomach.    
    • Moment, chwila. A niby czemu nie? Może akurat trafi się na przemiłą w skali Jaskra.  e: Jakby ktoś nie wiedział ocb:  
    • https://www.eurogamer.pl/kingdom-come-deliverance-2-oficjalnie-zapowiedziane-zobaczcie-zwiastun-i-poznajcie-wszystkie-szczegoly Trzeba odpalić jedynkę, odpalę czeski dubbing, to się pośmieję, na pewno zrozumiem z 90%, nawet w Biedronce, Kauflandzie czy na basenie bywa pełno Czechów, najważniejsze to nie mówić do Czeszki "szukam" bo dostanie się po pysku
    • Każda sensowna aplikacja istnieje na Androida i iOS, a nawet jeśli nie, to będą inne, podobne. Może się natomiast zdarzyć tak, że te na iOS zmuszą Cię do zapłacenia za nie. Jak wyżej. Na iOS masz AdGuard, który świetnie działa zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej. Elegancko się integruje z Safari. Z innymi przeglądarkami może być gorzej, ale i tak Safari na iOS zostawia w tyle Chrome i inne. Tak to już jest z Apple. Robisz po ichniemu, korzystasz z ich ekosystemu, który jest bardzo spójny w swojej ideologii, albo masz pod górkę. Obsługa gestami jest super, integracja z MacBookiem prima sort. Siri również miażdży asystenta Google. Jedyne, co w Apple mnie nie przekona, to ich bieda-chmura. Wciąż korzystam z Gmail i GDrive na iPhone i powiem szczerze, że googlowe aplikacje na iOS ssą. Podobnie jak jabłkowa aplikacja do kontaktów, dzwonienia oraz budzika. Nie ma ideałów. Najlepiej spróbować samemu i wyrobić sobie własne zdanie. Zawsze można sprzedać i wrócić do Androida.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...