Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, voltq napisał:

Krytykowanie jest normalne i dopuszczalne, obrażanie nie jest normalne i  dopuszczalne, jeżeli zgłaszasz się na ochotnika to możemy przetestować , trzeba tylko znaleźć jeszcze kogoś kto na ciebie doniesie jak wyczerpiesz znamiona art 135 kk 

Ochotnik już był:

https://www.rp.pl/prawo-karne/art37158941-nazwal-prezydenta-debilem-ale-nie-popelnil-przestepstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

506ec0129d4db5e1779d0bff4c51bdf996778e47

 

Z TT już spadło. Na ile prawdziwe? Dunno. Ale jeśli młodym nie chcę się głosować, to nic dziwnego że staruchy wybierają. I idealne podsumowanie - 

"W moim idealnym świecie przyszłość narodu zabezpieczona by była przez utratę prawa do głosowania przez osoby, które przeszły na emeryturę, zgodziłbym się nawet na zabezpieczenie warunków życia tych osób w konstytucji aby tacy jak ja nie wpadli na pomysł utylizacji staruchów. Pytanie do dorosłych ludzi - ilu z was zgodziłoby się aby o waszym codziennym życiu i przyszłości decydowali wasi 70-letni rodzice? Nie znam nikogo kto by się na to zgodził, większość natomiast widzi nieumiejętność sierotek po PRL do dostosowania się do dzisiejszych standardów. Nie przeszkadza to natomiast aby krajem rządził 73 letni dziad, bez rodziny, konta i prawa jazdy, który nigdy się normalną pracą nie zhańbił. A to wszystko przy poklasku starych dziadów, którzy nie potrafią sobie sami poradzić w banku czy jakiejkolwiek instytucji, z robacką mentalnością i przekonaniem, że się im wszystko należy."

 

Mogę się tylko podpisać pod tym komentarzem. Starszy dziadek którego można zrobić na "garnki" decydujący o przyszłości. Jeśli w dalszym ciągu nie rozumiecie czemu PO idzie w stronę populizmu, to znaczy że nie rozumiecie "przeciętnego" Polaka i polityki. Bez populizmu od 2015 roku nie istniejesz w polityce. Osoby które chcą normalności i brak populizmu po prostu nie głosują, i nikt ich nie przekona. 

 

Edytowane przez TheMr.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, voltq napisał:

To idź i udowodnij prawnie że to był wał zamiast o tym bezsensu pisać

No i teraz forum umrze na dwa tygodnie, bo Camis zamiast wklejać nam linki do podtrzymywania dyskusji, pieszo pójdzie z Łodzi do Warszawy i osobiście w Sądzie Najwyższym złoży teczkę z dokumentami potwierdzającymi, że wybory prezydenckie w 2019 roku były wałem.

3 godziny temu, voltq napisał:

sondaże na grupie 1000 osób nie są miarodajne

Zależy co to za grupa, ale przy prawidłowo dobranej mogą być miarodajne. Statystyka się kłania, ale taka prawdziwa, a nie to internetowe "jak ja jem bułkę, a ty parówki, to razem jemy hotdoga" czy inne średnio trzy nogi na spacerze z psem.

3 godziny temu, Spl97 napisał:

Ten temat istniał kilka miesięcy temu.

Muszę mieć dobrą bańkę informacyjną, bo jedynie tu widziałem jakiekolwiek info o plotkach o stanie wyjątkowym i wydaje mi się, że najwięcej o tym pisałeś ty. Ale to może kwestia wybiórczego przeglądania forum i internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stanie wyjątkowym to nie tylko ja pisałem,ale także co najmniej kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

O stanie wyjątkowym to nie tylko ja pisałem,ale także co najmniej kilka osób.

Dlatego zastrzegam, że czytam forum wybiórczo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Czechoslaw napisał:

Nom, ta metoda zdała egzamin tylko raz, w 2012 roku, a i wtedy tylko Dopuszczający od elektoratu dostali :E Świat się przez 11 lat zmienił nie do poznania, Polska też się zmieniła... tylko PO nadal sobie nuci "jak to się stało nie wiem" :)  A potem wielkie zdziwienie, że jest cała masa osób anty-PIS, które ich też kijem nie tkną.

Ale chyba wam o to chodzi, żeby Platforma miała jak najgorszy wynik, więc o co chodzi? Nie rozumiem też po co inne partie chciały(a na serio nie chciały) startować z jednej listy z tymi patałachami :D. Problem zaczął się wtedy kiedy Tusk wrócił do Polski i kiedy KO słupki zaczęły wzrastać. Słabe PO? Doskonale! Mocne? Wspólna lista wykluczona. Widać tu wyraźnie, że biorą górę sprawy partyjne, a nie odsunięcie PiSu od władzy. Także można śmiało się szykować na kolejną kadencję. Chyba, że jednak nie uda się przekupić 20-30 posłów Konfederacji(rozbijając to ugrupowanie) po wyborach. Ale jest też wariant, że po prostu dodadzą sobie kilka %, bo wiadomo kto liczy głosy.

I zgadzam się, Polska się zmieniła, ale nie tylko. Na całym świecie do głosu doszły siły populistyczne, nacjonalistyczne, a często nawet faszyzujące. Wyborca PiSu i Konfederacji nie zagłosuje na KO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, voltq napisał:

Jeden sąd uniewinnił, drugi może skazać, wyrok sądu najwyższego jest wiążący i można się na niego powołać w Polsce 

Ale w czym problem? Duda to debil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tego nie miał na mysli!!, szachy 8D:

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Januszu nie!!!!!!!

Cóż, chociaż jeden mówi co naprawdę politycy myślą o swoich wyborcach

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać,że te chowanie Korwina przez Konfę nie do końca się udaje. W normalnej postaci rzeczy,poparcie dla Konfy po takich słowach powinna lecieć w dół.

O swoich wyborcach myślą tak samo Kaczyński,Tusk i cała reszta,tylko,że oni są tak cwani,że z ich ust tego się nie dowiesz.

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak chętnie wziął po kawałku propopozycji od różnych grup.

A problem tkwi w tym, że trzeba kupić pakiet i później się z nim bujać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Camis napisał:

IAamSab.png

Komentarze dość mocno to dyskredytują, podobnie jak w innych wpisach. Nie rozumiem tego.

Serio, serio, nikt nie dostrzega tego problemu? I co potem będzie? Płacz o głosy, które się olało?

Ogólnie przejrzałem jeszcze inne Twittery i jestem naprawdę zdegustowany, jak dużą pogardą się darzy tę grupę lol. Nawet nie wiedziałem, że docelowo jestem traktowany jak podczłowiek.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Camis napisał:

On tego nie miał na mysli!!, szachy 8D:

 

 

 

Można go nie lubić ale jeden z nielicznych posłów który mówi to co myśli i nie oszukuje , pewnie 3/4 sejmu tak myśli tylko nie mają odwagi tego powiedzieć bo stracą głosy i posady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas mówili by o wojnie domowej tymczasem obecne wydarzenia we Francji. 

"Dobrze czasem postrajkować", " wyższa kultura protestu" i takie tam ;)

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,29599303,w-palacu-elizejskim-trwa-goraczka-francja-w-ogniu-protestow.html#s=BoxOpImg7

Aż się zastanawiam czy to dobrze czy źle świadczy o ich społeczeństwie. U nas jak ponownie podniosą wiek emerytalny będziemy mieli co najwyżej internetowe oburzenie ? (pomijając kwestię czy słuszne czy nie)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, voltq napisał:

Można go nie lubić ale jeden z nielicznych posłów który mówi to co myśli i nie oszukuje , pewnie 3/4 sejmu tak myśli tylko nie mają odwagi tego powiedzieć bo stracą głosy i posady ;)

Pomyślcie co by było, gdyby Donek tak powiedział. TVP Info zrobiłoby o tym lajfa 24/7. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą właśnie mi TVN wytłumaczył jak we Francji tę ustawę wprowadzono. Rząd ma tam możliwość przyjść z dowolną ustawą i przyjąć ja bez żadnych obrad. Jedyna możliwość na powstrzymanie tej zagrywki to zebranie przez opozycję 2/3 głosów sprzeciwu i mają na to 24h ? 

Albo coś tam pomieszali w tym wyjaśnieniu albo nie tylko u nas można procedować tak bez żadnego trybu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nasza rzesza wyznawców z TVP się w tych kilku schronach nie zmieści... (na białorusi chyba ich więcej nie ma) Zaraz koło naszego kociarza (którego pilnuje całe schronisko psów)  co "chcąc pokoju szykuje wojnę". Miejmy nadzieję że nie będzie pod butem na rozpoznanie bojem słał tych 30 latków bez własnego lokum i nie daj boże z oszczędnościami(jeszcze z rozwalonym biznesem) do obrony przed cholera wie czym. Niech już nie próbuje nas bardziej zbawić i idzie na tę emeryturę :lol2: No i teraz będziemy się rozwodzić nad oszołomską propagandą gdy i u nas jest aż tak strasznie prostacka i perfidna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Klakier1984 napisał:

Swoją drogą właśnie mi TVN wytłumaczył jak we Francji tę ustawę wprowadzono. Rząd ma tam możliwość przyjść z dowolną ustawą i przyjąć ja bez żadnych obrad. Jedyna możliwość na powstrzymanie tej zagrywki to zebranie przez opozycję 2/3 głosów sprzeciwu i mają na to 24h ? 

Albo coś tam pomieszali w tym wyjaśnieniu albo nie tylko u nas można procedować tak bez żadnego trybu ;)

Rząd czy Prezydent? We Francji pozycja Prezydenta jest całkiem silna. Stad wybory Prezydenckie są tam tak kluczowe, gdy u nas najważniejsze są parlamentarne i za nimi, a może na równi samorządowe.

 

I protesty też są skierowane głównie przeciwko Macronowi a nie partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że mówili o rządzie, aż poklikam i sprawdzę. Gdyby to faktycznie chodziło o prezydenta to nawet jeszcze zabawniej. Wychodziło by na to, że nie potrzeba kilku, a wystarczy,  jedna osoba do napisania czegoś na szybko na kolanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kamiyan napisał:

Komentarze dość mocno to dyskredytują, podobnie jak w innych wpisach. Nie rozumiem tego.

Serio, serio, nikt nie dostrzega tego problemu? I co potem będzie? Płacz o głosy, które się olało?

Ogólnie przejrzałem jeszcze inne Twittery i jestem naprawdę zdegustowany, jak dużą pogardą się darzy tę grupę lol. Nawet nie wiedziałem, że docelowo jestem traktowany jak podczłowiek.

Od dawna mam wrażenie, że zabiega się o głosy mniejszości, a olewa się głosy większości.

Ale już od dawna była narracja, że na Konfe głosują niewyżyci faceci, którzy pewnie leją swoje kobiety w domach, albo są incelami. Czyli jednak nie? Teraz nagle ktoś się skapnął, że ciągną tam wykształceni faceci, którzy wiecznie słyszą od innych partii, że "trzeba dbać o prawa mniejszości"?

Historia z Trumpem nikogo nic nie nauczyła? Czy to czasem on nie wyrósł na dokładnie tym samym? Na wieczny nawalaniu w Amerykańskich Białasów przez Demokratów?

I kto jest temu winien? Ten kto olewa tych ludzi, czy Ci ludzie, że nie chcą głosować na kogoś kto ma ich w poważaniu.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd to info o olewaniu młodych mężczyzn?

PiS wprowadził 500+ które pewnie podniesie, plus obniżki podatków/składek dla młodych do 26 roku.

PO utrzyma to wszystko + obiecują tanie kredyty mieszkaniowe, PiS zresztą to podchwycił i wręcz stara się przejąć.

PO + Lewica obiecują tez legalizacje czy pełna dekryminalizację aborcji na żądanie, zapewne do 12 tygodnia. Gdzie dziś za pomocnictwo grozi więzienie. A pomagający to właśnie partner/mąż etc.

 

Plus to co już jest, a czego wiele osób nie docenia, bo nie wie że w wielu państwach jest inaczej. Darmowe studia dzienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Badalaman napisał:

Skąd to info o olewaniu młodych mężczyzn?

Potrzebujesz jakiegoś oficjalnego przekazu z ambony? Tak w przestrzeni publicznej to już od lat był najbardziej pogardzany typ. Chociaż przed przejrzeniem komentarzy z Twittera nie wiedziałem, że skala jest aż tak duża.

A co do tych formułek, to nic z tego nie tyczy się bezpośrednio mężczyzn ani nie zawiera najbardziej dyskryminujących rzeczy. Jakoś nikt mi nie obiecał zrównania wieku emerytalnego czy obronności. Małżeństwo? Dla faceta to obecnie duże ryzyko. O dzieciach nie wspomnę, bo stanie się coś, to matka dostanie (nawet jak jest patuską i chleje), a ojcu ograniczy kontakt.

Ogólnie nie bez powodu 80% samobójstw w Polsce popełniają mężczyźni.

UU5duI3.png

Rząd też chyba niezbyt świadomie pogłębia problem demograficzny, sprowadzając mężczyzn zza granicy. Ostatecznie wygląda to tak.

Cytat

1) Mężczyzn rodzi się więcej niż kobiet;

2) Do kraju sprowadza się więcej mężczyzn;

3) Zdecydowana większość małżeństw mieszanych to Polka + zagraniczny partner;

4) Efekt? Duża luka w proporcji mężczyzn do kobiet w wieku rozrodczym.

O tych internetowych sloganach o toksycznej męskości i facetach poniżej 180cm nie będę nawet wspominać, bo już się przyzwyczaiłem :szczerbaty:

Ogólnie teraz najgorzej to urodzić się takim białym hetero i nie mieć bombelka. Każdy rypie cię aż miło. Jeszcze tylko brakuje, żeby jakieś bykowe wprowadzili.

No i tu teraz pojawia się Konfa, które daje chociaż ułudę, że ktoś w ogóle pamięta o istnieniu tych facetów. Może im nic nie da, ale nic też nie zabierze (przynajmniej tak mówi).

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Jestem przekonany, że mówili o rządzie, aż poklikam i sprawdzę. Gdyby to faktycznie chodziło o prezydenta to nawet jeszcze zabawniej. Wychodziło by na to, że nie potrzeba kilku, a wystarczy,  jedna osoba do napisania czegoś na szybko na kolanie ;)

Wygląda, że faktycznie rząd może użyć takiego trybu, odwołanie wymaga wotum nieufności przez parlament. Wg. wiki istnieje, bo francuski parlament był mocno podzielony i trudno było osiągnąć jakiekolwiek porozumienie dla pilnie potrzebnych ustaw.

https://en.wikipedia.org/wiki/Article_49_of_the_French_Constitution#Commitment_of_responsibility_on_a_bill_(49.3)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...