Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

@Szambo Kiedyś natrafiłem na aukcję allegro w której wystawiający wykorzystał sobie moje zdjęcia bez wiedzy i zgody. Zwróciłem mu uwagę i zażądałem zaprzestania naruszania. Wiesz jak się tłumaczył? On nie wiedział że to moje, on nie zdawał sobie sprawy, on bardzo przeprasza, a tak w ogóle to jemu też kilka razy zdjęcia wykorzystali. 

Czyli jak ktoś mu zarysuje na parkingu zderzak, to bierze cegłę i szoruje boki wszystkim autom na osiedlu... ?

Też i taką mamy w tym kraju mentalność czasami.

Mam wrażenie, że zjawisko spotęgowała pandemia.

Zawsze było z tym kiepsko, ale po tym jak rzesza Januszy się naoglądała jaki można biznes na maseczkach zrobić to się zaczęło:

Idzie Zima, więc cokolwiek zimowego nagle drożeje... idzie lato... będziecie coś potrzebować na ta porę roku to zdrożeje.

Wielkanoc... a jakże - jajka, majonez... muszą zdrożeć. Z wieloma rzeczami tak jest.

Dobrze, że Amazon śle z zagranicy :)

Najlepsza jest akcja z jakimiś Zającami Dekoracyjnymi w Starym Browarze w Poznaniu. Koleżanki z pracy polowały na to... poszły walczyć o Zające za 200 zł i się przeliczyły, bo szybko tłum wykupił. Zaraz po tym OLX zalały oferty sprzedaży tych Zający za jakieś 800-1200 zł.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już zdrożeje, to później cen nie obniżymy, bo skoro ludzie już raz mogli tyle zapłacić, to mogą też dalej tyle wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kitu napisał:

A jak już zdrożeje, to później cen nie obniżymy, bo skoro ludzie już raz mogli tyle zapłacić, to mogą też dalej tyle wydawać.

Gdzieś słyszałem, że to przez to, że Polska to Kraj na dorobku...

Dlatego przepowiadam wam... Powiadam wam jak Jezus.

Jak Konfa zniesie podatki i składki... to większośc przedsiębiorców zaskoczy nawet ich.

Kowalski zarabia 4000 zł a za niego pracodawca płaci powiedzmy 6500 zł. Po całkowitym zniesieniu czegokolwiek Kowalski dostanie tak czy owak 4000 zł, bo przedsiębiorca sobie do kieszeni wrzuci te 2500 zł a nie da pracownikowi.

Powiecie... to niech pracownik leci do innej firmy... a co jak zdecydowana większość firm tak zrobi?

Nasłuchałem się sporo historii jak Polacy jechali za granicę i znajdowali zatrudnienie w firmach, które prowadzili Polacy. To Ci im płacili mniej niż wynosiła przeciętna stawka za taką robotę w danym kraju, bo przecież to i tak "dużo" i "więcej" niż się zarobi w Polsce.

Mamy w kraju takich gnojków, oj mamy... Baa oni są nawet w mniejszości... ale smrodu robią potężną ilość.

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie niech się zapali 10 taki samochodów na parkingu, np. w pobliżu budynku mieszkalnego. Ledwo dali sobie rad z jednym to co tu dopiero mówić o 10 czy nawet 5 takich pojazdach.

Pożar elektrycznego mercedesa w Tuchomiu (woj. pomorskie). Jak informują służby, auta nie dało się ugasić przez niemal dobę. By schłodzić baterie samochodu, pojazd trzeba było umieścić w specjalnym kontenerze napełnionym wodą.

https://wydarzenia.interia.pl/pomorskie/news-samochod-palil-sie-przez-21-godzin-strazacy-pokazali-zdjecie,nId,6682872

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, sabaru napisał:

Pożar elektrycznego mercedesa w Tuchomiu (woj. pomorskie). Jak informują służby, auta nie dało się ugasić przez niemal dobę. By schłodzić baterie samochodu, pojazd trzeba było umieścić w specjalnym kontenerze napełnionym wodą.

No ale jakie ekologiczne c'nie? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Trepcia napisał:

Wybacz, ale poziom obserwacji jak to faceci sa nieogarami, ktorzy przypalaja garnek z woda, powoduje takie a nie inne spostrzezenie na ten temat.

To chyba w pokoleniu lat 70, max 80 takie cuda. W 90+ to akurat u kobiet widać większe problemy z gotowaniem czy ogólnie pracami domowymi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni chcom tylko obnizacz podatki!!1. SOM za wolnosciom!!1

 

a0468344c2512fe327774a24e9c0e8ec8a01bc03

 

45047e082fc1c248defb38d61e89d00583c39da1

 

296d08dd9e173bc6c51ccf5a7c6a1b559031acf8

9072d8b6fdd360cc157154ef4bdca87111110006

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kamiyan napisał:

To chyba w pokoleniu lat 70, max 80 takie cuda. W 90+ to akurat u kobiet widać większe problemy z gotowaniem czy ogólnie pracami domowymi.

Mam tą samą obserwację.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą wspierać? TikTok to jest narzędzie szpiegowskie chińskiego reżimu i wiadomo o tym od kilkunastu(?) miesięcy. Są duże opracowania na ten temat. Miejmy nadzieję, że powstanie jakieś systemowe rozwiązanie, które doprowadzi do bana na tą aplikację w państwach zachodnich/demokratycznych.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kyle_PL napisał:

No ale jakie ekologiczne c'nie? ?

Ja nie mówię że to źle że powstają takie pojazdy ale widać powinni zmienić kierunek bo przy większym pożarze może być już całkiem realny problem zagrożeniem. Albo wymyślić jakiś sposób na gaszenie takich pojazdów.

14 minut temu, forfun napisał:

Mogą wspierać? TikTok to jest narzędzie szpiegowskie chińskiego reżimu i wiadomo o tym od kilkunastu(?) miesięcy. Są duże opracowania na ten temat. Miejmy nadzieję, że powstanie jakieś systemowe rozwiązanie, które doprowadzi do bana na tą aplikację w państwach zachodnich/demokratycznych.

Bo tak powiedzieli w mediach. Przecież oni na to nie mają puki co żadnych twardych dowodów że tak jest. Nie to że bronie tego ale nie widziałem nigdzie żadnych dowodów na to. Jedynie było wspomniane że może zbierać jakieś tam dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Trepcia napisał:

Powyzszy wykres pokazuje, ze jak byl czas zeniaczki to faceci szli w bajlabongo a pozniej placz, bo kobiety nie chcialy czekac to sobie "zagramanicznego" przygadaly. Moze czas dorosnac?

Dzisiaj przeczytalem teks Abp Stanislawa Gadeckiego: "wyrabianie w chlopcach nawyku sprzatania po sobie prowadzi do wypelnienia ideologii gender i tym samym kryzysu tradycyjnej rodziny katolickiej". Otoz nie, sprzatanie za dziecko to tworzenie niedojdy zyciowego. Chlop ma byc chlopem, niezalezny od nikogo.

Tutaj wychodzi bardziej problem wsi i małych miasteczek. Kobiety są bardziej mobilne i najczęściej to one wysyłane są na studia, a np. brat musi zostać na ojcowiźnie. Jeśli dziewczyna jest dość atrakcyjna to często zmienia miejsce zamieszkania np. z mniejszego miasta na większe, wojewódzkie lub wyfruwa poza granicę PL. Jaki kiedyś przeglądałem serwis szpiegujący FB to okazało się, że część moich dawnych koleżanek ma skandynawskie nazwiska, a jedna to nawet butik prowadzi w Mediolanie z jakimś Mariano Italiano.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

 I nie pamietam bym mial dluzszy okres niz 1-2 miesiace abym sie nie spotykal z kims. Magia, nie? 

Piniondze ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Piniondze ?

Potrafią zdziałać cuda ?

Tutaj dziany deweloper i patocelebryta 52 letni z małolatą 19 letnią, chociaż nie wiem czy ona tak w pełni dobrowolnie wszystko robi...

Podejrzanie wyglądają niektóre filmiki.

 

FozE8wS.png

https://www.tiktok.com/@megakot.pl/video/7215637723783400709 

https://www.tiktok.com/@megakot.pl/video/7198613089514818821  - Dawaj misiu kasę :szczerbaty:

https://www.tiktok.com/@megakot.pl/video/7200660834660437253  - :hmm:

https://www.tiktok.com/@megakot.pl/video/7174467693884574982 - :brow:

 

Edytowane przez Camis
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak PiS przez cały rok walił kampanię mówiącą że Tusk jest sprzymierzeńcem Rosji, i oni od "dawna" ostrzegali przez "złą" Rosją, i gdyby nie oni to Ukraina by upadła. itp. itd. Wyjaśnieni na 4 zdjęciach :E 

FsT8RbcaQAAJLTA?format=jpg&name=900x900

FsT8RbqaAAEd8Y4?format=jpg&name=medium

FsT8RbjaMAUXMT6?format=jpg&name=900x900

FsT8RbdaMAIBOU2?format=jpg&name=medium

 

 

 

Pamiętam też przez 24/h kampanię hejtu na Tusku za słowa - "Chcemy Rosją jaką jest" czy coś podobnego. A teraz od 3 dni kampania hejtu na Tuska. Jednym słowem, boją się. Oj, bardzo się boją. 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że tego samozaorania w wykonaniu PiS-iorów ludzie głosujący na PiS na publicznej telewizorni dla zmylenia przeciwka zwaną Telewizją Polską nie zobaczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Trepcia napisał:

 I nie pamietam bym mial dluzszy okres niz 1-2 miesiace abym sie nie spotykal z kims. Magia, nie? 

Inteligencja, oczytanie, czy tzw: zaradność życiowa? Kobiety ponoć to lubią (lub z wyrachowania ) u facetów.?

Edytowane przez Flik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masa koleżanek z podstawówki uciekła do miasta w poszukiwaniu lepszego życia. Połowa z nich wróciła, część nawet z dzieciakiem. Ale ja się nie dziwię, pozostanie na wsi = podzielenie losu matek i babek czyli bycie kurą domową. Znowu chłopacy idąc do miasta muszą wspiąć się na wyżyny możliwości jeśli chcą jakoś tam przeżyć. Dlatego dziewczyny ciągną do miasta i szukają ustawionych miastowych chłopaków, nie mają nic do stracenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, co oni tam narozrabiali od grudnia? Przecież chcą rozdawać a podobno to jedyny sposób na pis :kwasny:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10pp w dół w trzy miesiące? W tym tempie nie wejdą do sejmu, a PiS z Konfederacją będą miały większość konstytucyjną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewaki sie pluja, ze misgenderuja zamachowcx i w wiadomosciach uzywaja zlych zaimkow :szczerbaty:
Hallo gdzie sa ci wszyscy co sie zawsze odpalali po jakiejkolwiek wiekszej strzelaninie w USA?

https://www.youtube.com/watch?v=L29WxXQJCSk
:D
2173fe86297aeee70b6fca2d1f878d96b61a7aef

g5ocNRR.png

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych wszystkich sondaży wyborczych moje standardowe pytanie. Kto was kiedykolwiek brał w czymś takim udział lub choćby ktoś kogo znacie?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...