Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bezpośrednich rozwiązań raczej żadnych nie proponują co najwyżej pośrednie ale swój przekaz kierują do tych ludzi pokazując, że wiedzą o ich istnieniu z kolei taka lewica nadaję tylko o lgbt i o tym czego to oni kobietom nie dadzą. Mnie też się już powoli robi słabo jak ciągle czytam jakie to kobiety biedne itp. Wszystko rozumiem tylko trzeba zachować w tym jakiś balans.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JDX napisał:

Ale ja nawet tego crusha nie lubię. Cholerny pisowiec. A tfu. ?

Panie. W życiu na PiS nie głosowałem.

Czyli możemy spokojnie przejść do blołdżobów. :cool:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crushChodzi o pośredni przekaz czyli tworzenie takiej aury, że jak zniosą podatki itp. To nagle ci młodzi, którzy gorzej sobie radzą bo są słabsi i głupsi zostaną panami świata. Tak jak mówisz mi tutaj brakuje balansu bo nawet mi się już przejadło ciągłe słuchanie tego jakie to kobiety są biedne. To, że niektórych facetów uważa się za odpad nie znaczy, że można ich olać bo później możemy się mocno zdziwić.

Edytowane przez lokiju
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu? Obiecywał blołdżoby... ?

  • Thanks 1
  • Haha 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast 500+ będzie 700+ czy nawet 800+ :E. Podobno już klepnięte u PiS-iorów po tym,jak Tusk zaproponował "babciowe" 1500. Jak oni to ogłoszą,to każdy powinien wiedzieć,że to co PiS będzie obiecywał z kasą związane,żeby się nie dać nabrać na to,co oni będą gadać ;).

9 godzin temu, lokiju napisał:

 To samo było jeżeli chodzi o obowiązkowe ćwiczenia wojskowe i pobór każdego kto ma inne zdanie nazywa się ciotą bo przecież facet musi być twardy i biegać z karabinem. 

Skoro już lata temu postawiliśmy na armię zawodową,to po co obowiązkowe ćwiczenia wojskowe czy nie daj boże powrót do poboru dla reszty mężczyzn? Jak się zaczęło z zawodowym wojskiem,to trzeba iść dalej w takim kierunku i nie odpuszczać,stale modernizować wojsko (ale tu jednak z głową,nie tak jak PiS-iory to chcą robić,na odwal). Na przykładzie kacapów wiemy,że armia oparta na poborowych ma z reguły kiepską jakość i będzie sromotnie przegrywać z armią,która ma w swoich szeregach głównie zawodowych żołnierzy.

9 godzin temu, lokiju napisał:

To, że niektórych facetów uważa się za odpad nie znaczy, że można ich olać bo później możemy się mocno zdziwić.

A ja się nie zdziwię,jak kiedyś będą robić zamachy i zabijać ludzi tylko dlatego,że będą niewyżyci oraz się mścić za to,że kobiety jednak nie chcą im dać :P.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Spl97 napisał:

A ja się nie zdziwię,jak kiedyś będą robić zamachy i zabijać ludzi tylko dlatego,że będą niewyżyci oraz się mścić za to,że kobiety jednak nie chcą im dać :P.

Darowałbym sobie sensacyjne scenariusze sci-fi. Ale fakt faktem, mamy teraz bardzo dziwne relacje damsko-męskie. Absurdy sypią się z obu stron.

U mężczyzn jest epidemia spermiarstwa. Pajacują nawet przed kaszalotami 3/10.

U lasek epidemia problemów psychicznych. 3 na 4, z którymi się zadawałem, okazywały się niezrównoważone. Jedna nawet zostawiła mi na stałe ranę ciętą na ręcę.

Edytowane przez Kamiyan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spl97 Na armie zawodowa postawiliśmy w czasie pokoju. W razie wojny czy zagrożenia nią będzie mobilizacja. Potrzeba będzie kilka razy więcej żołnierzy niż jest zawodowych. I to od razu, a potem na uzupełnienia strat i zwyczajna rotacje sił.

Równocześnie od lat nie ma służby zasadniczej i rezerwa się starzeje oraz kurczy. Także albo będzie dużo ćwiczeń albo i jakaś forma służby zasadniczej. Tyle że to niepopularny temat i przed wyborami jest wyciszany. Po nich temat ruszy zapewne błyskawicznie, ze względu na obecna sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co armia, skoro oddajemy wszystko Ukrainie by nas ruskie nie najechały? :E

To jednak nas najadą? Brak tu logiki, ale zgadzam się teraz temat będzie wyciszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kamiyan napisał:

Darowałbym sobie sensacyjne scenariusze sci-fi.

Było już w historii co najmniej kilka zamachów w USA z udziałem incela,raz w Niemczech także incel zrobił zamach,wystarczy klepnąć w wujku Google strzelanina w Hanau i wszystko będzie jasne. Zresztą zamieszę poniżej cytat,jeśli chodzi o ten konkretnie zamach. Myślę,że zamachy w Polsce spowodowane przez inceli są kwestią czasu,osobiście uważam,że taki zamach to takie pewne przekroczenie czerwonej linii.

Cytat

Sprawcą strzelaniny był 43-letni Tobias Rathjen, mieszkaniec Hanau. W internecie publikował treści i filmy o charakterze neonazistowskim. Przed atakiem nagrał film zaadresowany do Amerykanów na którym twierdził, że Stany Zjednoczone są kontrolowane przez bliżej nieznaną organizację, a także że na terenie tego kraju istnieją bazy, w których krzywdzone są dzieci. Również przed atakiem napisał w internecie 24-stronicowy manifest, w którym odniósł się do Donalda Trumpa, wyraził swoją wiarę w to, że inne rasy chcą zniszczyć cywilizację zachodnią i określił się jako incela, wyrażając swoją frustrację z powodu braku życia seksualnego. Nawoływał w nim do masowych zabójstw osób pochodzenia arabskiego, tureckiego i północnoafrykańskiego, ponadto na jednym z barów wymalował tuż przed atakiem graffiti, które było linkiem do jego strony internetowej, na której umieścił manifest.

 

17 minut temu, Badalaman napisał:

W razie wojny czy zagrożenia nią będzie mobilizacja.

Wiem,że mówisz w kontekście potencjalnej wojny naszego kraju z Rosją. Sam popatrz na przykładzie Ukrainy od kiedy ogłosili mobilizację,z tego co wiem dali mężczyznom 18-60 zakaz opuszczenia państwa,a jednak nie wszyscy Ukraińscy mężczyźni walczą w armii. Mało tego,część z nich jakimś cudem znaleźli się w Polsce czy na Zachodzie Europy nieważne czy emigranci zarobkowi czy uchodźcy zamiast walczyć za swoją Ojczyznę. Coś tu śmierdzi,bo inaczej byliby ścigani przez ukraińskie służby za chociażby dezercję.

Myślę,że jak dojdzie do tej wojny u nas z kacapami i Polacy zobaczą,że walczą za Kaczkę,która wraz z pozostałymi PiS-iorami najchętniej w razie wojny uciekliby z Polski i powiedzieliby,że Polacy,radźcie sobie sami,to by nie jeden Polak tak szczerze się zastanowił czy walczyć za taką Ojczyznę,nawet jeśli za odmowę służby Ojczyźnie spowoduje długą odsiadkę takich delikwentów w więzieniu. Zełeński o tyle lepszy,że Ukraińców nie zrobił w konia,gdy była propozycja chyba od USA wyjazdu z Ukrainy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Było już w historii co najmniej kilka zamachów w USA z udziałem incela,raz w Niemczech także incel zrobił zamach,wystarczy klepnąć w wujku Google strzelanina w Hanau i wszystko będzie jasne. Zresztą zamieszę poniżej cytat,jeśli chodzi o ten konkretnie zamach. Myślę,że zamachy w Polsce spowodowane przez inceli są kwestią czasu,osobiście uważam,że taki zamach to takie pewne przekroczenie czerwonej linii.

A jak trans robi strzelaninę to siedzimy cichutko :) 

Niech dalej przyciskają mężczyzn to na pewno inceli będzie mniej ;)  Myślę że zbliżamy się do punktu zwrotnego i mężczyźni mają powoli dość takiego traktowania. Osobiście jestem szczęśliwy ze swoją partnerką bo znalazłem naprawdę złoto, ale doskonale wiem jak jest na "rynku" bo ostatnie 3 lata byłem singlem i mógłbym zacytować Stonogę "To jest dramat *****" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Pomogę Ci już nie wrócić. Szczęść Boże.

Szczerze mówiąc, nie podoba mi się, iż usunąłeś jego posty - przynajmniej byłoby widać za co zostały wywalony czyli za obrażanie/wyzywanie innych użytkowników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekleństwa, obrażanie, wyzywanie. Takie posty z wejścia są usuwane i prawidłowo, że są.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, galakty napisał:

 Myślę że zbliżamy się do punktu zwrotnego i mężczyźni mają powoli dość takiego traktowania.

Niech tam robią co chcą,tylko niech zrozumieją,że z Elliota Rodgera nie warto brać przykładu i stawać jego na piedestale jak to oni robią w swojej społeczności zgorzkniałych przegrywów. Dla incelów ten cały Elliot Rodger to wręcz autorytet :E. Gościu wsławił się tym,że on zaczął serię zamachów w USA przez inceli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Spl97 napisał:

Sprawcą strzelaniny był 43-letni Tobias Rathjen, mieszkaniec Hanau. W internecie publikował treści i filmy o charakterze neonazistowskim. Przed atakiem nagrał film zaadresowany do Amerykanów na którym twierdził, że Stany Zjednoczone są kontrolowane przez bliżej nieznaną organizację, a także że na terenie tego kraju istnieją bazy, w których krzywdzone są dzieci. Również przed atakiem napisał w internecie 24-stronicowy manifest, w którym odniósł się do Donalda Trumpa, wyraził swoją wiarę w to, że inne rasy chcą zniszczyć cywilizację zachodnią i określił się jako incela, wyrażając swoją frustrację z powodu braku życia seksualnego. Nawoływał w nim do masowych zabójstw osób pochodzenia arabskiego, tureckiego i północnoafrykańskiego, ponadto na jednym z barów wymalował tuż przed atakiem graffiti, które było linkiem do jego strony internetowej, na której umieścił manifest.

 

I z tego calego tekstu, z tych wszystkich powodow wylowiles akurat slowo "incel"?:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro gościu określił w napisanym przez siebie manifeście jako incela,to czemu nie uznać tego zamachu jako zamachu spowodowanego przez incela? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Spl97 napisał:

Niech tam robią co chcą,tylko niech zrozumieją,że z Elliota Rodgera nie warto brać przykładu i stawać jego na piedestale jak to oni robią w swojej społeczności zgorzkniałych przegrywów. Dla incelów ten cały Elliot Rodger to wręcz autorytet :E. Gościu wsławił się tym,że on zaczął serię zamachów w USA przez inceli.

Nie znam typa, ja tylko mówię że trochę ich rozumiem i ich grono będzie się zwiększać. To radykalne "ugrupowanie", ale sami do tego doprowadzamy.

Wczoraj na Twtter pod postem że większy odsetek mężczyzn popełnia samobójstwo niż kobiety ktoś napisał, że to prawda ale chłopaki nie płaczą...

Krew się we mnie gotuje jak takie coś czytam i to jest naprawdę problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda skrajnosc jest zla. Czy to skrajna lewica czy skrajna prawica. Problemem jest to ze skrajna lewica jest sponsorowana przez wielkie firmy, jest ogolnie zaakceptowana medialnie i dotowana przez panstwo. Chodzi tu o podzial w spoleczenstwie zebysmy sie zarli nawzajem a nie gadali o np wysokich cenach gazu czy problemie skupowania nieruchomosci przez wielkie koncerny. Jako ciekawostke dodam ze w tej materii nic sie nie zmienilo od tysiecy lat bo juz Rzymianie czy nawet grecy opracowywali podstawowe techniki manipulacji spoleczenstwem.

Ludzie nieszczesliwi sa podatni na sugestie kto albo co jest zrodlem tego nieszczescia. Dlatego np kobiety sa tak podatne na skrajnie feministyczne poglady a incele na mizoginistyczne poglady.

 

Ogolnie temat morze. Moglbym dodac jeszcze o kampanii spolecznej  z 1970 roku gdzie kobiety sie wysylalo do pracy. O dziwo ? wartosc roboczo-godziny (czyli ile mozna nabyc za godzine przepracowana)  zaczela spadac od tego momentu i nadal spada dzis. Ale my mamy gadac o wyimagowanych problemach faceta w sukience albo kobiety z penisem a nie o tym ze bogaci sa coraz bogatsi(korupcja, kupowanie ustaw, dotacje miliardowe od rzadow itp) a biedni coraz biedniejsi.

 

Moge o tym pisac i pisac, na koniec tylko dodam ze np banki dzialaja w systemie rezerw szczatkowych. Czyli jak ja jestem bankiem, dajecie mi 100pln to ja musze zachowac np 80pln a reszte moge wydac. Ot taka piramidka finansowa. To dotyczy KAZDEGO banku.

 

Dobra koncze XDaA06Wjd_700bwp.webp

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

Wiem,że mówisz w kontekście potencjalnej wojny naszego kraju z Rosją. Sam popatrz na przykładzie Ukrainy od kiedy ogłosili mobilizację,z tego co wiem dali mężczyznom 18-60 zakaz opuszczenia państwa,a jednak nie wszyscy Ukraińscy mężczyźni walczą w armii. Mało tego,część z nich jakimś cudem znaleźli się w Polsce czy na Zachodzie Europy nieważne czy emigranci zarobkowi czy uchodźcy zamiast walczyć za swoją Ojczyznę. Coś tu śmierdzi,bo inaczej byliby ścigani przez ukraińskie służby za chociażby dezercję.

Myślę,że jak dojdzie do tej wojny u nas z kacapami i Polacy zobaczą,że walczą za Kaczkę,która wraz z pozostałymi PiS-iorami najchętniej w razie wojny uciekliby z Polski i powiedzieliby,że Polacy,radźcie sobie sami,to by nie jeden Polak tak szczerze się zastanowił czy walczyć za taką Ojczyznę,nawet jeśli za odmowę służby Ojczyźnie spowoduje długą odsiadkę takich delikwentów w więzieniu. Zełeński o tyle lepszy,że Ukraińców nie zrobił w konia,gdy była propozycja chyba od USA wyjazdu z Ukrainy.

Nasza armia w razie wojny opiera się o zawodowych dowodzących kilkukrotnie liczniejszymi siłami z mobilizacji.

 

Właśnie przykład Ukrainy pokazuje jak liczna armia jest potrzebna. U nich przeszli coś z 200 tys do ok miliona, a są już tez zabici i ciężko ranni ok 100-150 tys. Dziś może już więcej, bo w Bachmucie sa straty i po kilkuset ludzi dziennie, licząc zabitych i poważnie rannych.

 

Skąd pomysł że wszyscy mężczyźni mieliby walczyć? Migranci zarobkowi legalnie są w innych krajach, kto miałby ich ścigać i za co? I jakim cudem jakieś ukraińskie służby miałyby ich ścigać poza Ukrainą?

Część to też oficjalni uchodźcy, spełniający warunki by wyjechać z Ukrainy. Część uciekła nielegalnie przekraczając granice, część opłaciła łapówki.

U nas, jak i w innych krajach, w razie wojny byłoby identycznie. Także nie bardzo rozumiem o co Ci tutaj chodzi.

 

Oczywiste też że większość wcale nie chce iść walczyć, bo dużo z nich zostanie ranna, w tym trwale okaleczona a część zginie. Dlatego na taka okoliczność jest ogłaszana mobilizacja i jest ona obowiązkowa.

Bez znaczenia kto aktualnie rządzi. Tu tez nie rozumiem co ma do wszystkiego "kaczka" czy raczej Duda i Morawiecki, a niedługo może Trzaskowski i Tusk. Co to miałoby zmieniać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Spl97 napisał:

Zamiast 500+ będzie 700+ czy nawet 800+ :E. Podobno już klepnięte u PiS-iorów po tym,jak Tusk zaproponował "babciowe" 1500.

Pisałem kiedyś że z pisiorami nie wygra się na rozdawnictwo. Będą widzieć że jest krucho w sondażach to wyskoczą z 1000+, i menelowe+. 

 

Godzinę temu, Badalaman napisał:

Tyle że to niepopularny temat i przed wyborami jest wyciszany. Po nich temat ruszy zapewne błyskawicznie, ze względu na obecna sytuację.

Dokładnie, na razie wybory więc nie ma co denerwować ludzi. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, galakty napisał:

Ale po co armia, skoro oddajemy wszystko Ukrainie by nas ruskie nie najechały? :E

To jednak nas najadą? Brak tu logiki, ale zgadzam się teraz temat będzie wyciszany.

Ze tak zapytam: ale że co? Kto niby oddaje wszystko?

Polska zaczęła się naprawdę szybko i na bardzo dużą skalę zbroić. Część to zwiększenie mocy produkcyjnych by wspierać Ukrainę i tam zatrzymać i pokonać Rosję, ale masa sprzętu i amunicji będzie dla nas, na wypadek gdyby i nam przyszło walczyć.

 

Na najazd ruskich szykujemy się od wyrwania się z pod ich okupacji i dołączenia do zachodu.

Należymy do NATO i liczymy że w razie czego sojusz nas wesprze, nawet wówczas jednak będziemy musieli wystawić od razu kilkaset tys żołnierzy. A jeśli będziemy walczyć głównie sami to ponad milion. A starczy właściwie by USA przeszły do izolacjonizmu czy choćby odpuściły Wschodnia Europę.

 

Kolejna opcja na mobilizacje to wojna z Chinami. W scenariuszu super pozytywnym siły USA rozbijają ich z powietrza i wody i Chiny się poddają. W innych konieczne będą walki lądowe i sojusznicy USA też będą musieli posłać duże kontyngenty. Patrząc na skalę potencjalnej wojny z Chinami to nie wierzę by obeszło się bez mobilizacji. Nawet jeśli poślemy w pierwszych kontyngentach zawodowych, to by utrzymać zdolności obronne na miejscu potrzebna będzie częściowa mobilizacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz,że modernizacja polskiej armii powinna być robiona mądrze i z głową,czyli inaczej jak chce to zrobić PiS,gdzie chce postawić na czołgi (pomijam w tym przypadku Abramsy) i armatohaubice z Korei? Dodatkowo dochodzi aspekt uwalenia naszego przemysłu zbrojeniowego jak to ma miejsce np. z Krabami. Niewiele brakowało też do uwalenia Borsuków. HIMARS-y które trafią do naszej armii na całe szczęście będą na podwoziu Jelcza.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Spl97 napisał:

Ale wiesz,że modernizacja polskiej armii powinna być robiona mądrze i z głową,czyli inaczej jak chce to zrobić PiS,gdzie chce postawić na czołgi (pomijam w tym przypadku Abramsy) i armatohaubice z Korei? Dodatkowo dochodzi aspekt uwalenia naszego przemysłu zbrojeniowego jak to ma miejsce np. z Krabami. Niewiele brakowało też do uwalenia Borsuków.

Akurat robią całkiem mądrze, lepiej niż możnaby oczekiwać po pisowcach. Kupujemy dużo sensownych czołgów i artylerie lufową i rakietową o sporym zasięgu. Też dużo, choć nie tyle ile zapowiadają, bo część to takie wyborcze hasła. Lufową (Kraby) budujemy też u siebie. Podobnie wozy bojowe.

Przy czym jest też presja czasu. Musimy się zbroić szybko, stąd nie będzie idealnie. Jednak i tak nasze możliwości bojowe zostaną wręcz wielokrotnie zwiększone. Także zwyczajnie robią to co trzeba  w obecnej sytuacji.

 

Jak pomijasz Abramsy, jak to na nie przechodzimy? A to sprawdzony czołg ciężki, obecnie podstawowy.

 

P.S. Nasz przemysł zbrojeniowy to w sumie od dekad ruina i to patologiczna, więc raczej będzie lepiej niż gorzej, bo część zamówień idzie do krajówki. Pytanie na ile tenże przemysł podoła a co zawali.

Jednak na szczęście sporo kupujemy gotowych rozwiązań a część we współpracy z doświadczonymi firmami z Korei Pld jak i USA.

 

Po głupotach i porażkach z śmigłowcami czy okrętami z wcześniejszych lat to teraz wygląda że się ogarnęli. I w razie czego będziemy mieli dla piechoty solidne wsparcie czołgów i artylerii a nawet nieco lotnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abramsy akurat są dobre,dlatego je pominąłem. Co innego jeśli chodzi o koreańskie armatohaubice K9,Kraby jednak są od nich lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, roman.kosecki88@interia.pl napisał:

Ale my mamy gadac o wyimagowanych problemach faceta w sukience albo kobiety z penisem.

Akurat dysforia nie jest wyimaginowanym  problemem. Większość samobójstw trans wynika z nietolerancji i odrzucenia przez otoczenie.

Tylko zamiast gadać, moglibyśmy naprawić to edukacją. Kiedyś ludzie nie wierzyli, że Ziemia nie jest płaska. Teraz nie wierzą, że same genitalia nie determinują płci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...