Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lokiju napisał:

Patrząc na to co się działo z koalicjantami Pisu to może być jednorazowe wejście na scenę. 

Gdzieś czytałem, ze w PIS-ie raczej wykluczają koalicje z Konfederacją. Właśnie bardziej prawdopodobny wariant, to próby wchłonięcia Konfederatów w szeregi PIS.

W sumie streszczenie artykułu było jednak: na dwoje babka wróżyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spl97 napisał:

Nie tylko,ale również po to,żeby dać publicznej telewizorni przekaz,który miliony Polaków oglądających TVP i głosujących na PiS łykną jak pelikany.

PiS nie potrafi istnieć bez wroga. Ciągle szukają nowych. KE jest idealnym celem. PiS z UE nie wyjdzie, bo można robić walki na unijnej kasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, JDX napisał:

PiS nie potrafi istnieć bez wroga.

No i to jest prawdziwa krew Polaka. Dlatego PIS wygrywa i bedzie wygrywał. Polska za swoich zlotych czasów szlacheckich miała 2 hobby, szukanie sobie wrogów (zajazdy i knucia) i picie/jedzenie. Tutaj kilka przyszlowiow z tamtego okresu:

„Bić się dobrze w wielkiej kupie, a jeść w małej”.
„W małej kompanii pij, w dużej się bij”.
„Bij się choćby z diabłem, aby w dobrej sprawie”.
„Dzielnie bił, tęgo pił, ale Boga kochał”.
„Kto dobrze kocha, ten tęgo bije”.

Edytowane przez cyberpunk2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, cyberpunk2020 napisał:

No i to jest prawdziwa krew Polaka. Dlatego PIS wygrywa i bedzie wygrywał. Polska za swoich zlotych czasów szlacheckich miała 2 hobby, szukanie sobie wrogów (zajazdy i knucia) i picie/jedzenie. Tutaj kilka przyszlowiow z tamtego okresu:

„Bić się dobrze w wielkiej kupie, a jeść w małej”.
„W małej kompanii pij, w dużej się bij”.
„Bij się choćby z diabłem, aby w dobrej sprawie”.
„Dzielnie bił, tęgo pił, ale Boga kochał”.
„Kto dobrze kocha, ten tęgo bije”.

Nie mieszałbym polski szlacheckiej z obecną Polską. Przez ten okres wymordowano nam elity, a wspierano proletariat. Zauważ, że nawet przedwojenna Polska stawiała edukację na wyższym poziomie niż teraz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha,jak można było mieć wyższą jakość edukacji w Polsce,nawet tej przedwojennej,skoro do dnia dzisiejszego w Polskiej edukacji obowiązuje model pruski,gdzie tam każdy uczeń musi pamiętać pierdylion zupełnie niepotrzebnych informacji,które w dorosłym życiu się nie przydadzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Spl97 napisał:

Aha,jak można było mieć wyższą jakość edukacji w Polsce,nawet tej przedwojennej,skoro do dnia dzisiejszego w Polskiej edukacji obowiązuje model pruski,gdzie tam każdy uczeń musi pamiętać pierdylion zupełnie niepotrzebnych informacji,które w dorosłym życiu się nie przydadzą?

A mimo to wielu Polaków potrafi się odnaleźć za granicą i londyńskie City jest pełne Polaków. Prusku, sruski. To tylko nazwy. Istotnych rzeczy uczysz się sam na własną rękę, nie w szkole. Szczególnie w czasach internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, JDX napisał:

Przez ten okres wymordowano nam elity, a wspierano proletariat. Zauważ, że nawet przedwojenna Polska stawiała edukację na wyższym poziomie niż teraz.

Ja sie z tym 100% zgadzam, spedzilem troche czasu na roznych uczelniach (robilem doktorat przez pewien czas) i nasluchalem sie roznych historii jak naprawde wartosciowi ludzie w polskiej nauce zostali poprostu wymordowani, potem wszystko polecialo jak domino.

Ale pije do tego, ze taka zacofana kultura "picia i bicia" nadal istnieje w tym narodzie, tylko troche inaczej wyglada. Teraz mamy wujków typu "ze mna sie nie napijesz" ktorzy nie maja lepszych tematow do rozmow niz "tusk zlodziej powinien siedziec" (ofc w druga strone tez wystepuje). Nie da sie takiej mentalnosci zmienic z dnia na dzien, a to co PiS robi to wrecz upewnia sie zeby ta mentalnosc nigdy nie zginela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cyberpunk2020 napisał:

Ja sie z tym 100% zgadzam, spedzilem troche czasu na roznych uczelniach (robilem doktorat przez pewien czas) i nasluchalem sie roznych historii jak naprawde wartosciowi ludzie w polskiej nauce zostali poprostu wymordowani, potem wszystko polecialo jak domino.

Ale pije do tego, ze taka zacofana kultura "picia i bicia" nadal istnieje w tym narodzie, tylko troche inaczej wyglada. Teraz mamy wujków typu "ze mna sie nie napijesz" ktorzy nie maja lepszych tematow do rozmow niz "tusk zlodziej powinien siedziec" (ofc w druga strone tez wystepuje). Nie da sie takiej mentalnosci zmienic z dnia na dzien, a to co PiS robi to wrecz upewnia sie zeby ta mentalnosc nigdy nie zginela.

W każdym narodzie są tacy. Kwestia polega na tym, że PiS takich ludzi odpowiednio wspiera, żebyśmy ich częściej widzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą tu jest fajna mapa, pokazuje jak ludnosc w kilku miastach Polski sie umacnia, a cala reszta Polski poprostu jest olewana w temacie rozwoju. Wszyscy ci z rejonów "czerwonych" poprostu maja pogarszajaca sie jakosc zycia i naturalnie tez szukaja winnych.

ikip1jgyvuqa1.jpg?width=960&crop=smart&a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to prawda, robi się afera na TT.

 

z4wMQ9r.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, forfun napisał:

Akurat to nie jest zbyt rozsądny wybór i eksperci wojskowi już trochę o tym napisali -> waga tego czołgu, zastosowany silnik(awaryjność), paliwo. Wszystko to składa się na czołg stworzony do zupełnie innej armii niż nasza, czyli właśnie skrojony na możliwości operacyjne USA. Trochę poczytałem o tym K2 i to jest właśnie dobry wybór. W dodatku K2PL to głęboka modyfikacja i praktycznie zupełnie inny czołg(jeszcze lepszy, niby porównywalny z ostatnią wersją Abramsa). Byłem sceptycznie nastawiony, ale jeśli te plany zostaną zrealizowane to okej. Chociaż i tak w sumie nie wierzę, bo to morze forsy ;).

Abramsy są używane też w innych armiach. Nadaje się doskonale. Bardzo mocny/dobrze opancerzony czołg ciężki. Także to akurat niezły upgrade dla naszych wojsk pancernych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Sławomir Mentzen: Jestem leniwym lobbystą


Nie pamiętam, nie wiem, to nie ja - te słowa Sławomir Mentzen powtarza kilkukrotnie w rozmowie z Wirtualną Polską. Używa ich, pytany o sprawy związane z szeroko pojętą ideologią. Odpowiedzi mamy usłyszeć po wyborach, do których Konfederacja, której współprzewodniczy Mentzen, wystartuje prawdopodobnie jako trzecia siła polityczna.

Patryk Słowik, Wirtualna Polska: Prawo nakazuje mi spytać, czy chce pan autoryzować wywiad. Chce pan?

Sławomir Mentzen, prezes Nowej Nadziei, współprzewodniczący Konfederacji: Tak, poproszę.

...

Nie mówimy o tzw. piątce Konfederacji, czyli pańskich słowach z 2019 r., kiedy przekonywał pan swoich kolegów, że trzeba mówić o niechęci do Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej, bo tego oczekują wyborcy. Bo ja wiem, że mówił pan, że trzeba mówić, iż Żydzi założą Polakom chomąto i będą nami uprawiać pole. A pan zaraz powie, że to wyrwane z kontekstu i w ogóle nieprawda.


Bo to wyrwane z kontekstu i nieprawda. Równie dobrze ja mógłbym teraz zarzucać Donaldowi Tuskowi, że powiedział na swoim ostatnim spotkaniu: znajdzie się kij na tęczowy ryj. Ale nie zarzucam, bo wiem, że choć Tusk to powiedział, to w określonym kontekście.

Miało nie być o Tusku. Nie mówimy o tym, że większość czołowych polityków Konfederacji ma prorosyjskie sympatie i wypowiada się negatywnie o Ukraińcach.

Krótko: to nieprawda. Konfederacja w konflikcie Ukrainy z Rosją wspiera Ukrainę. Faktycznie część osób u nas zwraca uwagę na niewłaściwe podejście polskich władz do pomocy Ukrainie, ale nie ma to nic wspólnego z prorosyjskimi sympatiami.

W ostatnich tygodniach dużo pan mówi o polityce i gospodarce. Ja chciałbym wrócić do pańskiego projektu sprzed czterech lat - tzw. 100 ustaw Mentzena. Przede wszystkim: dlaczego nie da się już znaleźć w internecie projektów tych ustaw?

Chyba hosting nam wygasł....

I tak nieszczęśliwie się popsuł, że narzędzia umożliwiające dostęp do archiwalnych wersji stron internetowych też nie pomogły odzyskać tych projektów?

Świadomie nic nie usuwałem. A za narzędzia różnych firm przecież nie odpowiadam.

Skoro popsuł się serwer albo wygasł hosting, Wirtualna Polska chętnie pomoże. Jeśli przekaże mi pan projekty tych ustaw w wersji papierowej, to je opublikujemy na naszych serwerach.

Niestety od chwili przygotowania tych projektów dwa albo nawet trzy razy się przeprowadzałem i nie mam ich w szufladach.

Kilka pomysłów się jednak - na szczęście - zachowało. Czy gdybym uderzył pana otwartą ręką w twarz, to doznałby pan uszczerbku na zdrowiu i nadmiernego cierpienia?

To możliwe.

...

W uzasadnieniu projektu napisał pan, że możliwość wymierzenia kary cielesnej dziecku to "kwestia tradycyjnie zakorzeniona w polskiej kulturze, a zakaz stanowi wyraz konstruktywizmu społecznego uprawianego przez środowiska lewicowe".

Co do zasady się z tym zgadzam. Ale od razu wyjaśnijmy, że to nie ja pisałem uzasadnienie. Ba, nie ja pisałem większość projektów ustaw.

To kto je pisał?

Eksperci. Są tam nawet projekty, z którymi się nie zgadzam.

...

Z projektu wynika też, że zgwałcona kobieta, która dokona aborcji, jest przestępcą.

Powtórzę: sąd by to oceniał. Nie jestem karnistą. Jestem politykiem.

W przypadku zgwałconej kobiety sąd nie miałby zbyt wiele do oceny, bo łaskawie w projekcie wskazał pan, że sąd odstępuje od wymierzenia kary. Czyli uznaje kobietę za winną, ale do więzienia jej nie wsadzi.

Nie pamiętam tego projektu, naprawdę. Nie jestem przygotowany do dyskusji na ten temat.

Ale ja pytam o pańskie pomysły. Pan prezentował te ustawy, całość nazwał "ustawami Mentzena". Pytam o pańską działalność.

Ale to rzeczy sprzed czterech lat. Wielu z nich nie pamiętam. To zresztą dziś bez znaczenia. Chcę mówić o niskich podatkach, o problemach przedsiębiorców, o tym, co trapi Polaków.

...

Proponował pan daleko idącą liberalizację w finansowaniu partii politycznych. Co to dokładnie oznacza?

Nie znam projektu, nie pamiętam go i nie byłem jego autorem, więc nie wiem, co to oznaczało cztery lata temu.

...

Idziemy dalej: zaproponował pan likwidację szkół, w których jest niewielu uczniów.

Zupełnie nie wiem, o co chodzi.

To przypomnę: projekt przewidywał, że jeśli w danej szkole publicznej jest niewielu uczniów, szkoła zostanie zamknięta, a uczniowie przeniesieni do innej, możliwie najbliższej szkoły.

Nie mam zdania na ten temat.

...

https://wiadomosci.wp.pl/slawomir-mentzen-jestem-leniwym-lobbysta-6881890123549632a

 

Ale kłamie i kluczy   :rotfl:

 

 

dziwisz_jasna_gora_pedofilia.jpg

 

 

1680166539087-png.4869032

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Brauna ale Korwina nikt nie schował przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj ładnie wyjaśnione jak Mentzen kłamie.

Sam sprawdzałem adres jego strony kilka dni temu i jeszcze działała był nawet link do ustaw ale podstrona była pusta.

Teraz po wywiadzie nagle strona znikneła, w Google jeszcze jest:

 

HG3aTLA.png

 

Kopia z dzisiaj rana: 

mq0CiXk.png

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:kt_Nn8-slUUJ:www.stoustawmentzena.pl/&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl

 

2Vx2Brd.png

 

QdoQyzu.png

https://twitter.com/SzJadczak/status/1641373014225743873

 

Jkx6ICw.png

https://twitter.com/RadekKar/status/1641375153660502016

 

 

5CAdbSQ.png

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

338969639_1690402621698561_3969876709536

CPI w Hiszpanii, która często jest dobrym prognostykiem dla Strefy Euro zawalona do poziomu 3.3% (prognoza na 3.8%, poprzedni odczyt 6.0%).
 

 

CO W TEJ HISZPANII ROBIĄ, NIE WIEDZĄ, ŻĘ MAMY PUTINFLACJĘ? Jezusie, jak można być tak nieodpowiedzialnym i obniżać inflację. 

 

Edytowane przez TheMr.
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, TheMr. napisał:

CO W TEJ HISZPANII ROBIĄ, NIE WIEDZĄ, ŻĘ MAMY PUTINFLACJĘ? Jezusie, jak można być tak nieodpowiedzialnym i obniżać inflację. 

Przy takim bezrobociu i ich podejściu do mieszkań to już wolę putinflację ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest efekt bazy. Tak samo będzie w PL jak GUS opublikuje jutro swoje dane.

132f63e067f05e-948-434-0-0-1139-522.png

 

W marcu 2022 gwałtownie rosły ceny prądu i paliw, stąd spadek w tym miesiącu. Można spokojnie założyć, że za miesiąc ten wskaźnik będzie u nich wyższy.

 

Tymczasem ceny miesiąc/miesiąc rosną ostrzej niż drugiej połowie zeszłego roku:

c2a73531875255-948-475-0-0-1202-603.png

 

Mają Putinflację aż skwierczy, i to pomimo że jako jeden z niewielu krajów Europy nie ciągnęli od nich gazu :E

EU governments need not worry about losing access to Russian natural ...

 

Także Hiszpan robiący zakupy w spożywczaku powie, żeby sobie wsadzić w buty taki "spadek inflacji" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Czechoslaw napisał:

Przecież to jest efekt bazy. Tak samo będzie w PL jak GUS opublikuje jutro swoje dane.

Efekt bazy dałbym im spadek do 4%, nie do 3.3%. U nas efekt bazy będzie, ale będzie zniwelowany zwiększoną ceną produktów spożywczych które wystrzeliły w pierwszym tygodniu marca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziambor bije w Konfę. ???

22 minuty temu, Wu70 napisał:

Przy takim bezrobociu i ich podejściu do mieszkań to już wolę putinflację ;)

Nie patrz na bezrobocie, bo ludzie robią na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, JDX napisał:

Dziambor bije w Konfę. ???

Jeszcze jak!, nazwał ich onucami :rotfl:

 

 

 

W TVN razem z Bąkiewiczem:

 

FsfWLnMWIBA-P9y?format=jpg

 

5GPIwUF.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, JDX napisał:

Mnie akurat Dziambor wydawał się zawsze najnormalniejszym z towarzystwa.

Polecam teraz poczytać TT jak go jadą wyborcy konforusji. 

 

K1xjIpL.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...