Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, B@nita napisał:

No właśnie, POPIS, popis dymania polskiego społeczeństwa przez polityczne gangi. Tylko na dole barany się szarpią, tam na górze też szarpią, ale naszą kasę pod wszelakimi pretekstami.

Taki sobie pogląd na rzeczywistość.

Nie jest tak, że tylko ci na dole się szarpią. Bo niszczy się systemowo ludzi, bo nasyła się na nich organa ścigania, pomawia się i odmawia podstawowych praw. To już dawno przestała być sprawa zbyt wysokich podatków, głupich, chciwych ludzi u władzy. Jak tego nie zauważasz to przykro mi.

4 minuty temu, Camis napisał:

***** ***

Oj żebyś Ty jeszcze Oskarku czynił tę radosną twórczość samodzielnie a nie pod szyldami jedynej słusznej partii przy miliardach złotych do rozdania. To wtedy ewentualnie jakaś dyskusja miałaby sens. Tyle tylko czy da się dyskutować z kimś, kto w kółko powtarza dupadupadupadupadupadupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ci na górze tworzą sobie tylko kolejnych Oskarków którzy do końca życia będą balować za nasze podatki ;)

9 minut temu, B@nita napisał:

Tylko na dole barany się szarpią

To podstawa istnienia tych dwóch partii od lat więc konflikty trzeba podtrzymywać.

Wystarczy zobaczyć jak wyżej gość napisał jakiś głupi komentarz, popiera przeciwną partię i od razu cała horda go zaatakowała z tekstami "długo tu nie pobędziesz" :lol2: a gość nawet nie był zainteresowany dyskusją, rzucił trochę mięsa na pożarcie 8:E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, sabaru napisał:

Nie to że nie wolno ale jak się ciągle słyszy że za Tuska było tylko ciągle źle, a nie widzi się tego jak jest teraz to ma się dość takich porównań. OwsZem PIS zrobiłem trochę dobrego ale też nie są świeci. Tak samo jak za Tuska też nie zawsze było kolorowo ale nie można mówić że wszyscy w tedy żyli w nędzy.

Taki poziom debaty.1$ za czasów Tuska - 2,83zł, 1$ za czasów Kaczyńskiego 4,85zł

Inflacja za Tuska 0%, za Kaczyńskiego 17% realnie 30%.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Passt napisał:

Oooo, kolego. W tym wątku jest kółko wzajemnej adoracji liberalno-lewicowej. Nie wolno pisać, że za PO było źle, a za PiS jest dobrze. To zbrodnia.

A kto Ci broni kłamać albo mieć urojenia? :hmm:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Passt napisał:

Oooo, kolego. W tym wątku jest kółko wzajemnej adoracji liberalno-lewicowej. Nie wolno pisać, że za PO było źle, a za PiS jest dobrze. To zbrodnia.

Ja tam jestem ciekaw jakie dowody na oszustwa i rozkradanie pieniędzy przez PO mają ich przeciwnicy. Przecież gdyby takie procedery Donek i spółka siedzieli by już od kilku dobrych lat.

Gdyby faktycznie coś na nich mieli to po co Ziobro miałby trzymać swego wroga na wolności?

Edytowane przez mjd79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kitu napisał:

Dzisiejsze 5-6k to mniej więcej tyle, ile 2k w okolicach 2009.

Dokladnie tak jest.

Taka mala ciekawostka, malo znaczaca ale ciekawostka. Ja dosyc czesto chodze po muzeach krakowskich i ostatnio znalazlem stare bilety z paragonami do muzeum na Wawelu. W okolicach ~2010 roku to sie cena trzymala jak skala było 10zł przez lata wtedy, a ostatnie kilka lat to ciagle podwyzki, obecnie jest 32zł.

Co do ogolnego zycia to za czasow moich studiow w Krakowie (tez okres 2010 roku) wiekszosc z nas sie utrzymywala za mniej niz 1000zl na miesiac (pamietam bo kumpel wlasnie dostawal miesiecznie 1000zl od rodzicow i wydawalo mi sie to bardzo duzo).

Z tego co widze tak po normalnych ludziach to zarobki wzrosly moze 2 krotnie a ceny wszystkiego kilkukrotnie.

Edytowane przez cyberpunk2020
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, cyberpunk2020 napisał:

Co do ogolnego zycia to za czasow moich studiow w Krakowie (tez okres 2010 roku) wiekszosc z nas sie utrzymywala za mniej niz 1000zl na miesiac (pamietam bo kumpel wlasnie dostawal miesiecznie 1000zl od rodzicow i wydawalo mi sie to bardzo duzo).

Ja się regularnie utrzymywałem za ~830zł za rządów L. Millera. I wyszło na to, że powinien był mi dać minimalkę 2 tysiące zamiast wprowadzać Polskę do UE; co za oszust to jest.:-( Nie to co dzisiaj, wpada 3440 i na papieroski na wszystko jest:luxhello:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie te 5k w Wawie to luksusy... Ktoś chyba zapomniał odjąc od tego kosztów pokoju/mieszkania XDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kurcze. Micha pełna to co więcej chcesz? Ty Niemiec jesteś, czy co?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Wu70 napisał:

 

To podstawa istnienia tych dwóch partii od lat więc konflikty trzeba podtrzymywać.

Wystarczy zobaczyć jak wyżej gość napisał jakiś głupi komentarz, popiera przeciwną partię i od razu cała horda go zaatakowała z tekstami "długo tu nie pobędziesz" :lol2: a gość nawet nie był zainteresowany dyskusją, rzucił trochę mięsa na pożarcie 8:E

Bo najłatwiej sterować i manipulować skłóconym narodem(przeciwnikiem). Naród zjednoczony raz, dwa pogonił by tą bandę.

14 minut temu, Everyman napisał:

Ja się regularnie utrzymywałem za ~830zł za rządów L. Millera. I wyszło na to, że powinien był mi dać minimalkę 2 tysiące zamiast wprowadzać Polskę do UE; co za oszust to jest.:-( Nie to co dzisiaj, wpada 3440 i na papieroski na wszystko jest:luxhello:

Benzyna była wtedy po 7zł? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

A na koniec i tak każdy usłyszy że jest zdrajcą, V-kolumną, tym czy tamtym, bo nie stoi po czyjejś stronie barykady. Bo przecież stanie z boku jest najgorsze z najgorszych :D.

No sorry, ale antysystemowcy też postrzegają polityczną rzeczywistość jednowymiarowo. Tu trzeba dążyć do wytworzenia się społeczeństwa obywatelskiego, które zna swoje prawa i będzie ich bronić. Mieliśmy na to szansę w latach 2000-2015. Gdyby się nam udało, to żaden polityk nie śmiałby podwyższać wieku emerytalnego czy kombinować z daninami, bo od razu by leciały projekty obywatelskie, mocne protesty, sondaże i nieuchronne wotum nieufności. A przede wszystkim odpowiedni prezydent, który będzie naszym głosem, bo od tego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Everyman napisał:

Ja się regularnie utrzymywałem za ~830zł za rządów L. Millera. I wyszło na to, że powinien był mi dać minimalkę 2 tysiące zamiast wprowadzać Polskę do UE; co za oszust to jest.:-( Nie to co dzisiaj, wpada 3440 i na papieroski na wszystko jest:luxhello:

W 2012 roku na Euro, rozlewanie piwa - 8-12 zł netto. Czegoś takiego jak minimalna nie było, rynek decydował. I jak ktoś chciał pracować, to mógł wtedy już zarabiać solidne 2.5k :E (8 godzin dziennie, 26 dni pracujących, niedziela handlowa, mmmm). Przy deflacji w 2014-2015 roku, za 3-3.5k można było żyć jak pączek w maśle nawet solo. Rachunki oprócz czynszu to były groszowe sprawy w porównaniu do teraz.

 

A narzekali, i dalej narzekają krzykacze którzy mają dwie lewę ręce i im się po prostu pracować nie chce, taka jest smutna prawda. Rząd ma nimi się opiekować, dać im minimalną, wykształcenie? A po co to komu :E Też były przypadki w których gość po 3 studiach zarabiał mniej niż sprzątaczka. I trzeba mieć w głowie ważne daty - wstąpienie do EU 2004, kryzys globalny 2008, powrót do normalności (po kryzysie) 2011-2014 rok. Tak, mimo bycia zieloną wyspą, aż do 2013 roku trwało "recovery" gospodarki. Euro 2012 w głównej mierze przyczyniło się do rozwoju infrastruktury z której obecnie korzystamy, a no to trzeba było znaleźć środki bez pierdyliarda danin obecnych, i para podatków drogowych których mamy już 3. A ściągalność podatku wtedy była na mniejszy poziomie, jak również mniej pieniędzy było w kasie państwa, 2.5 razy mniej.  

 

I trzeba dodać, że gospodarka rozwija się w etapach krótko, średnio i długoterminowych. Akcje PO z 2012-2014 roku, było widać w 2016-2018 roku nawet :) W 2015 roku mówiłem sobie, że PiS rozwali gospodarkę w 10 lat, dali radę w 8 :E 

 

 

 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sabaru napisał:

Wyborcom pis to wystarczy. Mój ojciec za nic świecie nie umie pojąć dlaczego rolnicy strajkują. Dziś byli goście i jakoś zeszło na ten temat to prawie się o to pokłócili. Nic tylko widzi to że oni od rządu dostali dotacje na sprzęt rolniczy  (miedzy innymi na ciągnik czy maszyny) i on widzi tylko to i się zastanawia dlaczego oni się ciągle czepiają PIS. Przecie kasę dostali. A za nic mu przez myśl nie chce przejść że taki rolnik musi kupić też paliwo do tego ciągnika czy nawozy i na to musi wyciągnąć już z własnej kieszeni. A jak nie sprzeda to zbankrutuje albo będzie musiał sprzedać to za tą kwotę co za zborze z Ukrainy ale w tedy z czegoś będzie musiał zrezygnowaćć. Nie idzie mu to przetłumaczyć.

Rozmowa z pisowskimi fanatykami wygląda mniej więcej tak jak w tym skeczu, smutne ale prawdziwe.

 

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kitu napisał:

Bo mówienie, że za PiS jest dobrze, to jest zbrodnia. Za PO też nie było jakoś fantastycznie, było po prostu "mniej źle" niż teraz.

Czas dobitnie pokazał,że za rządów PiS żyje się jednak gorzej niż za rządów znienawidzonego przez PiS-iorów Tuska. Najlepsze jest taki fakt,że spory PiS-owski betonowy elektorat,który codziennie jest karmiony propagandą w postaci TVP niekiedy jako jedyne źródło informacji dla takich ludzi cały czas uważają,że Tusk nadal rządzi i to co się wyprawia w tym kraju,to jego wina :E. A dalej łykają słowa Kaczyńskiego z wystąpień jak pelikany :hahaha:. Żeby traktować Kaczyńskiego jak wręcz boga,to trzeba naprawdę mieć... nie po kolei w głowie oraz niesamowicie zryty mózg :D jak mają np. Kacapy popierające Putina. Może w końcu czas,żeby ludzie się w końcu zjednoczyli i powiedzieć otwarcie #towinapisu zamiast obarczać winą Tuska czy przypomnieć tym PiS-iorom o Polsce w ruinie i tak naprawdę to PiS-iory do tej właśnie ruiny sami doprowadzili,nie totalna opozycja,na którą chętnie zwaliby winę za zgliszcza z Polski. ;)

2 godziny temu, mjd79 napisał:

Gdyby faktycznie coś na nich mieli to po co Ziobro miałby trzymać swego wroga na wolności?

Tak naprawdę to Ziobro ma zebrane papiery na najważniejszych w PiS-ie,w tym na Kaczyńskiego,Morawieckiego i innych poważnych ludzi w tej partii :E. Tyle,że póki nie używa tych papierów,co nie oznacza,że nie zamierza w odpowiednim czasie ich użyć :D.

19 godzin temu, JDX napisał:
13 lat... 13 lat... ten kraj nie jest normalny :E

Smoleńsk to od dawna martwy temat,każdemu normalnemu człowiekowi temat Smoleńska prędzej czy później znudzi. Dodatkowo oni nic z tym nie robią,a tylko krzyczą o zamachu :E. Ile można tego samego słuchać. Kaczyński nie dowie się prawdy ani jak do tej katastrofy ogólnie doszło. Wraku rozbitego Tupolewa nigdy nie odzyskają,bo Putin im już zamknął drzwi wywołując przez samego siebie wojnę na Ukrainie. Z drugiej strony wiem,że Jarek nigdy nie wybaczył straty swojego brata,ale niech na tym nie stawia całego kraju,jak to robią PiS-iory. Dla wielu ludzi temat Smoleńska jest zakończony i nie powinno się do tego wracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Spl97 napisał:

Może w końcu czas,żeby ludzie się w końcu zjednoczyli i powiedzieć otwarcie #towinapisu zamiast obarczać winą Tuska czy przypomnieć tym PiS-iorom o Polsce w ruinie i tak naprawdę to PiS-iory do tej właśnie ruiny sami doprowadzili,nie totalna opozycja,na którą chętnie zwaliby winę za zgliszcza z Polski. ;)

Dopóki ludzie będą siedzieli na dupie bezczynnie narzekając tylko na Twitterze, FB czy nawet tu na fotum jak to jest źle nic nie zmienimy.

Edytowane przez mjd79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Passt napisał:

Oooo, kolego. W tym wątku jest kółko wzajemnej adoracji liberalno-lewicowej. Nie wolno pisać, że za PO było źle, a za PiS jest dobrze. To zbrodnia.

Ale za PiSu jest bardzo dobrze. Dla pasożytów dzieciorobów po podstawówce. Ludzie kształcą się latami, poświęcają mnóstwo czasu i kasy, żeby ich potem ktoś kopnął w dupę. Jeśli tego nie widzisz to szkoda na ciebie czasu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mjd79 napisał:

Ja tam jestem ciekaw jakie dowody na oszustwa i rozkradanie pieniędzy przez PO mają ich przeciwnicy. Przecież gdyby takie procedery Donek i spółka siedzieli by już od kilku dobrych lat.

Gdyby faktycznie coś na nich mieli to po co Ziobro miałby trzymać swego wroga na wolności?

PiSowcy takich prostych(dla nich skomplikowanych) pytań sobie nie zadają. Jak Ci przestępcy z PO mogą jeszcze chodzić po ulicach? Prokuratura od 2015 roku cała obsadzona funkcjonariuszami PiSu, kilkudziesięciu wiernych partii PiS sędziów(pewne skazanie), przeciwko najważniejszym politykom PO uruchomiony Pegasus(podsłuch, przeglądanie wszystkiego na telefonie, gps, totalna inwigilacja). I co? I nic nie udało się znaleźć :D. Doszło do tego, że PiS uruchamia znaną z dyktatur komisję, żeby spróbować kogoś uwalić... choć jak wiadomo to też nie wypali :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-podejrzenie-zamachu-i-zabojstwa-podkomisja-smolenska-zlozyla,nId,6722807

Podkomisja smoleńska złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i "usunięcia poprzez zabójstwo" organu konstytucyjnego RP oraz morderstwa 95 innych osób 10 kwietnia 2010 roku.

 

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja międzynarodowo teraz.

https://www.haaretz.com/israel-news/2023-02-14/ty-article-magazine/.premium/new-research-documents-how-wikipedia-distorts-the-holocaust/00000186-4f0f-d02c-af9e-cfffa9900000

"Historians have found that the English-language version of Wikipedia often quotes dubious sources that serve a false narrative which glorifies the help Poles gave to Jews during the Holocaust"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sabaru napisał:

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-podejrzenie-zamachu-i-zabojstwa-podkomisja-smolenska-zlozyla,nId,6722807

Podkomisja smoleńska złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zamachu na prezydenta Lecha Kaczyńskiego i "usunięcia poprzez zabójstwo" organu konstytucyjnego RP oraz morderstwa 95 innych osób 10 kwietnia 2010 roku.

Grzanie martwego tematu ciąg dalszy,kogo oni w tym PiS-ie obwinią? Tuska czy Kacapów? :E Pewnie skończy się na tym,że nikogo zakują w kajdany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JDX napisał:

To ja międzynarodowo teraz.

https://www.haaretz.com/israel-news/2023-02-14/ty-article-magazine/.premium/new-research-documents-how-wikipedia-distorts-the-holocaust/00000186-4f0f-d02c-af9e-cfffa9900000

"Historians have found that the English-language version of Wikipedia often quotes dubious sources that serve a false narrative which glorifies the help Poles gave to Jews during the Holocaust"

A tych dalej dupa piecze, że mieli wśród swoich wszy? Jak w każdej nacji i przy każdym konflikcie zresztą. 

Polacy donosili i pomagali. Żydzi donosili i pomagali. Niemcy mordowali i pomagali.

Naród wybrany jego mać.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Czas dobitnie pokazał,że za rządów PiS żyje się jednak gorzej niż za rządów znienawidzonego przez PiS-iorów Tuska. Najlepsze jest taki fakt,że spory PiS-owski betonowy elektorat,który codziennie jest karmiony propagandą w postaci TVP niekiedy jako jedyne źródło informacji dla takich ludzi cały czas uważają,że Tusk nadal rządzi i to co się wyprawia w tym kraju,to jego wina :E. A dalej łykają słowa Kaczyńskiego z wystąpień jak pelikany :hahaha:. Żeby traktować Kaczyńskiego jak wręcz boga,to trzeba naprawdę mieć... nie po kolei w głowie oraz niesamowicie zryty mózg :D jak mają np. Kacapy popierające Putina. Może w końcu czas,żeby ludzie się w końcu zjednoczyli i powiedzieć otwarcie #towinapisu zamiast obarczać winą Tuska czy przypomnieć tym PiS-iorom o Polsce w ruinie i tak naprawdę to PiS-iory do tej właśnie ruiny sami doprowadzili,nie totalna opozycja,na którą chętnie zwaliby winę za zgliszcza z Polski. ;)

 

Za rządów PiS się żyje wybitnie lepiej. Za rządów PO był dramat w tym kraju ze znalezieniem choćby godziwej pracy i płacy. Teraz sobie można przebierać w ofertach, niskie bezrobocie godziwe zarobki, ceny w Polsce dalej niskie:) pomimo inflacji, Polska się bogaci, mnóstwo inwestycji, zielona wyspa normalnie. Ja nie wiem komu się żyje teraz gorzej wszyscy moi znajomi prosperują o wiele lepiej ja nie wiem gdzy wy żyjecie serio:) . To nie prowokacja. Nie oglądam TVP, nie czcze Jarka jbc. Czasy Po wspominam dramatycznie.

  • Haha 8
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, crush napisał:

A tych dalej dupa piecze, że mieli wśród swoich wszy? Jak w każdej nacji i przy każdym konflikcie zresztą. 

Polacy donosili i pomagali. Żydzi donosili i pomagali. Niemcy mordowali i pomagali.

Naród wybrany jego mać.

Wiadomo, że trafiali się szmalcownicy, ale to były jednostkowe przypadki. U nas nigdy systemowo państwo nie wyszukiwało Żydów do eksterminacji. Nie byliśmy w kooperacji z Niemcami ani z ruskimi. I jak na tym wyszliśmy? Gorzej niż choćby Francja, której nawet nikt nie śnie wypomnieć, że robili łapanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, WPW napisał:

Moja młodość była zmarnowana przez PO , ogromne bezrobocie, exodus ludzi wyjeżdżających do pracy do UK, 200 osób na jedno stanowisko pracy i marzenie żeby 3k zarabiać( nieosiągalne teraz zarabiam kilka razy tyle)  ..Wy to chyba młodzi jesteście i nie pamiętacie jak tragicznie się w Polsce wtedy żyło. Dziękuję możecie mnie zlinczować. Każdy mój znajomy w wieku 20-25 lat zarabiał max 2 k wykonując jakieś gówniane roboty a teraz studenci w wawie zaczynają od 5-6 k w korpo...Nie było iPhonów, kombinowało się jak przeżył do 1 bo czasy tuskowe nie były tłuste to był dramat, kilkanaście lat temu jak ludzie wchodzili na rynek pracy wy sobie narzekajcie na dzisiejsze czasy ale nie macie pojecia o czym mówicie...

Za Tuska kupiłem mieszkanie z garażem i woziłem tyłek autem... czyli było Eldorado. Ludzie jeździli all inclusive do Egiptu, a w lokalach i gastronomii nie było miejsca. Taka bida była ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...