Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Czechoslaw napisał:

A ja jakiś czas temu czytałem/oglądałem materiał w którym autor wykazywał tezę że ten podział na Polskę A i B już się w dużej mierze  zdezaktualizował i teraz jest podział duże i średnie miasta vs. cała reszta. Więc musielibyście założyć jakiś Liberoland, będący archipelagiem większych ośrodków, otoczony połaciami Pisotrololandu ;)

Tak jest wszędzie. Trump, Putin, Kaczyński, Erdogan, czy cała reszta tej radykalnej, autorytarnej śmietanki ma zawsze poparcie w małych miejscowościach oraz wśród ludzi starszych, religijnych i niewykształconych. Tak wygląda ta fala na całym świecie. Sam byłem szczerze zdziwiony, że np. Trump na prowincji stanu NY miał więcej głosów od Bidena, z drugiej strony Biden wygrał w miastach w Teksasie. 

Ale samego podziału geograficznego to tak do końca nie unieważnia. Wygrana Trumpa na prowincji NY nie była tak wyraźna jak w stanach południowych. Tak samo Bidena w miastach położonych w stanach stricte republikańskich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu urywek w temacie nowego prawa. Za dezinformację będą karać, jak w Rosji. Z jednej strony dobrze, jednak z drugiej rządzi PiS, który zawsze ma ukryty cel. Zaraz będą skazywać za krytykę inflacji i jego źródeł. Zobaczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, JDX napisał:

A tu urywek w temacie nowego prawa. Za dezinformację będą karać, jak w Rosji. Z jednej strony dobrze, jednak z drugiej rządzi PiS, który zawsze ma ukryty cel. Zaraz będą skazywać za krytykę inflacji i jego źródeł. Zobaczycie.

20230418-174454.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pissowi i jego zbirom z Solidarnej Polski zawsze chodzi o zastraszenie ludzi; wywołanie efektu mrożącego. Uważaj na słowa, robaku, bo przyjdziemy po ciebie. Do osiągnięcia celu już niewiele im brakuje, muszą tylko znaleźć dodatkowy sposób zmonopolizowania przepływu informacji.

 

Tusek wzywa na marsz 4 czerwca. Mój komentarz jest taki, że dupa, bo nie mogę, za daleko mieszkam. I ciekaw jestem ilu ludzi tak jak ja chciałoby przyjechać, ale z powodu pracy w poniedziałek nie ma żadnej siły żeby to zrobić. Z jednej strony data-symbol, z drugiej to ja nie przewiduję frekwencji większej niż powiedzmy 40 tysięcy. A w sobotę to by się dało coś zorganizować.

Edytowane przez Everyman
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak mamy w tym kraju (mężczyźni) przerąbane. O tej "eksmisji' to nawet nie słyszałem, aż musze poczytać...

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szambo napisał:

A nie?

Nie, że same by wpadały... tylko dostawałbym więcej za tą samą pracą, mniej bym płacił za najem i mniej wydawał w sklepach.

Przy takim podziale prędzej ta część traktowana byłaby jedynie jako strefa niemieckich wpływów lub kolonia ? 

2 godziny temu, diggerx napisał:

To jest jakaś teoria o rozbiorze Polski? Pierwsze słyszę

No niestety jest. W skrócie mówi ona, że Polska od jakiegoś czasu jest szykowana do kolejnego rozbioru. Właśnie część na wschód część na zachód, może jakaś część na południe (Czechy lub Słowacja). No i do realizacji jest potrzebne jak największe skłócenie Polaków, by łatwiej było zrobić rozłamy, nawet regionalne. 

Ogólnie traktuję to jako kolejną szurską teorię, albo jakąś tępą propagandę np. rosji. Tylko poruszony tu nagle wątek o oddzielaniu się regionów przypomniał mi po prostu że o takiej teorii słyszałem i akurat to co było pisane jak nic pasowało do niej. Stąd takie skojarzenie. Od razu powiem, że nie polecam i nie warto szukać jakichś wypocin na temat tej teorii ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LeBomB napisał:

Przy takim podziale prędzej ta część traktowana byłaby jedynie jako strefa niemieckich wpływów lub kolonia ? 

No niestety jest. W skrócie mówi ona, że Polska od jakiegoś czasu jest szykowana do kolejnego rozbioru. Właśnie część na wschód część na zachód, może jakaś część na południe (Czechy lub Słowacja). No i do realizacji jest potrzebne jak największe skłócenie Polaków, by łatwiej było zrobić rozłamy, nawet regionalne. 

Ogólnie traktuję to jako kolejną szurską teorię, albo jakąś tępą propagandę np. rosji. Tylko poruszony tu nagle wątek o oddzielaniu się regionów przypomniał mi po prostu że o takiej teorii słyszałem i akurat to co było pisane jak nic pasowało do niej. Stąd takie skojarzenie. Od razu powiem, że nie polecam i nie warto szukać jakichś wypocin na temat tej teorii ;)  

Z tym podziałem to ja się śmieje :E Tylko Polska B musi zrozumieć, że żeby im pomóc, to Polska A musi się bogacić 2x szybciej, bo inaczej "pieniążki" z nieba nie polecą. Do dzisiaj Niemcy również mają A i B, i to też landy/regiony są mocno zróżnicowane pod względem wytworzonego PKB. 

Jeśli mamy 3 województwa mocno upośledzone które robią wyniki poniżej średniej, to potrzeba tam inwestycji, ale gotówkę na inwestycje musi pokryć województwo które wybija się ponad średnią, bo musi pokryć koszty swoje i województwa które jest w dupie. Równy rozwój o którym pierdolololo Maowiecki nie ma sensu, i nigdy się nie sprawdzi, czym mniej inwestycji dostanie Polska A, tym mniej kasy poleci do Polski B. Ze względu na Rosję, wschód kraju przez ostatni rok i panikę inwestorów można powiedzieć, że stracił pewnie. Ale wschód Polski ma mega okazję kiedy rozwinie się współpraca Ukraińsko-Polska na większą skalę, przydałaby się już skończona Via Karpatia, by ułatwić handel z Ukrainą która będzie chłonęła tonę materiałów do odbudowy. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Klakier1984 napisał:

Jednak mamy w tym kraju (mężczyźni) przerąbane. O tej "eksmisji' to nawet nie słyszałem, aż musze poczytać...

Nie słyszałeś o ustawie "mieszkanie za pomówienie"? "Wolnościowa" lewica  dziękowała pisiorom za te ustawę ze łzami w oczach.

W ogóle to nie można mówić, że mężczyźni są dyskryminowani bo cię zaraz zwyzywają od inceli i nieudaczników

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, diggerx napisał:

Nie słyszałeś o ustawie "mieszkanie za pomówienie"? "Wolnościowa" lewica  dziękowała pisiorom za te ustawę ze łzami w oczach.

W ogóle to nie można mówić, że mężczyźni są dyskryminowani bo cię zaraz zwyzywają od inceli i nieudaczników

Oczywiście, że kobiety mają lepiej. Nawet te brzydkie. Mają lżejsze prace i często mniej stresujace. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gruzin don Leonides napisał:

zdradze ci sekret maja lepiej a euro same wpadaja nie znm nikogo kto by narzekal a z racj mieszkania na Opolszczyznie gdzie co 2 ma paszport to wiem co mowie 

Moja babcia tez ma sekrety...:E

2 godziny temu, Szambo napisał:

 mniej bym płacił za najem i mniej wydawał w sklepach.

Taa, już to widzę, chyba nie wiesz ile tam życie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, B@nita napisał:

Moja babcia tez ma sekrety...:E

Taa, już to widzę, chyba nie wiesz ile tam życie kosztuje.

Biorąc pod uwagę 12.5% bazowej inflacji u nas, oraz 16% z wysokim poziomem bazy, inflacja u nas nie hamuje, w Niemczech wręcz przeciwnie, euro jest mocniejsze niż było, realna wartość gotówki typowego Niemca zwiększyła się (zwiększenie wartości € względem inflacji) a u nas odwrotnie, mega osłabenie złotówki + inflacja, to różnice już się praktycznie zatarły, a powiedziałbym że w sklepach u Niemca jest taniej. Wydruk w warzywniaku dla rodziny 2+2 w okolicy 60-90 zł to już prawie norma. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest prawdopodobieństwo, ze dolar znów skoczy do 5 zł? 

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Crew 900 napisał:

Jakie jest prawdopodobieństwo, ze dolar znów skoczy do 5 zł? 

Małe. Gospodarki idą w stronę rozluźnienia polityki monetarnej, FED raczej już nie będzie podwyższał stóp, idzie okres spadku inflacji, rynek się uregulował, panika już opadła. Musiałoby się coś zadziać międzynarodowo żeby dolar się umocnił. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prognoza-walutowa-marzec-2023-Dolar-nie-bedzie-tanszy-niz-4-zlote-8498094.html

https://www.money.pl/pieniadze/kurs-euro-dolara-funta-i-franka-jaki-bedzie-w-2023-r-6849749549161312a.html#:~:text=Getty%2C SOPA Images)-,W 2022 r.,i będziemy mieć mocnego złotego.

 

Wszystko zależy od wyniku gospodarki USA, i inflacji tam. Na 99% dolar będzie lawirował długo między 3.9 zł a 4.2 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TheMr. napisał:

Małe. Gospodarki idą w stronę rozluźnienia polityki monetarnej, FED raczej już nie będzie podwyższał stóp, idzie okres spadku inflacji, rynek się uregulował, panika już opadła. Musiałoby się coś zadziać międzynarodowo żeby dolar się umocnił. 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prognoza-walutowa-marzec-2023-Dolar-nie-bedzie-tanszy-niz-4-zlote-8498094.html

https://www.money.pl/pieniadze/kurs-euro-dolara-funta-i-franka-jaki-bedzie-w-2023-r-6849749549161312a.html#:~:text=Getty%2C SOPA Images)-,W 2022 r.,i będziemy mieć mocnego złotego.

 

Wszystko zależy od wyniku gospodarki USA, i inflacji tam. Na 99% dolar będzie lawirował długo między 3.9 zł a 4.2 zł. 

Na nic poniżej 4 złotych bym nie liczył. Sądzę, że inflacja w USA nadal będzie spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem jak to skomentować.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-telus-kazdy-transport-zboza-z-ukrainy-bedzie-konwojowany,nId,6724957

Udało się doprowadzić do tego, że żadna tona zboża nie zostanie w Polsce. Każdy transport przez nasz kraj będzie przez pewien czas konwojowany, objęty systemem SENT, którym obecnie monitorowany jest m.in. transport paliw i plombowany plombami z GPS - podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Dodał, że "UE miała oczy zamknięte na ten problem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sabaru napisał:

Nawet nie wiem jak to skomentować.

https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-telus-kazdy-transport-zboza-z-ukrainy-bedzie-konwojowany,nId,6724957

Udało się doprowadzić do tego, że żadna tona zboża nie zostanie w Polsce. Każdy transport przez nasz kraj będzie przez pewien czas konwojowany, objęty systemem SENT, którym obecnie monitorowany jest m.in. transport paliw i plombowany plombami z GPS - podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Dodał, że "UE miała oczy zamknięte na ten problem".

Konwojowana? Kilka milionów ton będą konwojować? Kto za to zapłaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, TheMr. napisał:

Ale wschód Polski ma mega okazję kiedy rozwinie się współpraca Ukraińsko-Polska na większą skalę, przydałaby się już skończona Via Karpatia, by ułatwić handel z Ukrainą która będzie chłonęła tonę materiałów do odbudowy. 

 

Współpraca Ukraina Polska to utopia, póki co kto może ucieka na zachód, nie wspominając o kupie przewalonej kasy na nic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, raven18 napisał:

Współpraca Ukraina Polska to utopia, póki co kto może ucieka na zachód, nie wspominając o kupie przewalonej kasy na nic 

Państwa po wyniszczających wojnach mają największy boom PKB w historii. Oba państwa na tym mocno korzystają, produkcja sprzedaż - inwestycje które zwiększają PKB. Biorąc pod uwagę jak Japonia, Holandia i Bank światowy zagwarantowały poważne sumy na odbudowę Ukrainy, to o żadnej utopii nie będzie mowy. Niech uciekają, osoby które nie znają się w sytuacji, a osoby które się znają to już rączki zacierają na umowy. 

Biorąc pod uwagę bierność miernot z PiSu, ich zaspanie każdej możliwej sytuacji, afera ze zbożem tylko pokazuje jak słabi ludzie rządzą, to prawdopodobnie najbardziej wzbogacają się lepsi - Słowacy, Rumunii, Niemcy, Francuzi. 

Edytowane przez TheMr.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, TheMr. napisał:

Państwa po wyniszczających wojnach mają największy boom PKB w historii. Oba państwa na tym mocno korzystają, produkcja sprzedaż - inwestycje które zwiększają PKB. Biorąc pod uwagę jak Japonia, Holandia i Bank światowy zagwarantowały poważne sumy na odbudowę Ukrainy, to o żadnej utopii nie będzie mowy. Niech uciekają, osoby które nie znają się w sytuacji, a osoby które się znają to już rączki zacierają na umowy. 

Biorąc pod uwagę bierność miernot z PiSu, ich zaspanie każdej możliwej sytuacji, afera ze zbożem tylko pokazuje jak słabi ludzie rządzą, to prawdopodobnie najbardziej wzbogacają się lepsi - Słowacy, Rumunii, Niemcy, Francuzi. 

Ten bum był w Iraku, Syrii lub Wietnamie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EvilKillaruna napisał:

Prowokacja. Użytkownik na karencji założył sobie zapas i zamordował dożywotnio oba.

Który to as?.

1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Oczywiście już ruszyła machina hejtu na tego publicystę ze strony wiadomo kogo.

 

MygG3n4.png

LwLd1NV.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u16g215.png

 

2zBphWZ.png

 

wVOs1GB.png

 

cscrPUB.png

 

Ft-SLaKWwAEMn_6?format=jpg

 

 

:rotfl::rotfl:

Ten kraj to mem.

 

 

  • Haha 3
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to tylko Sakiewicz pokazuje po raz kolejny brak ośrodka mózgowego. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...