Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, TheMr. napisał:

:E Jakim cudem to coś wygrało z AMD, nie mam pojęcia. Intel w 90% szkół był zawsze. Nie rozumiem też, czemu przetarg wygrała firma pośrednik, a nie hurtownik. 

 

Bo w przetrargu był zapisany jakiś wynik punktowy w benchmarku faworyzującym procki Intela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,mowa była o CrossMark,jak dobrze mi wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany,jaki to jest hicior :D. Czarny Elonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi laptopami nie taki zły wybór, dysk mógłby być większy... Zastanawiam się tylko skąd wezmą 370k sztuk nie wiem czy Asus tyle tego produkuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, gotrunks napisał:

Z tymi laptopami nie taki zły wybór, dysk mógłby być większy... Zastanawiam się tylko skąd wezmą 370k sztuk nie wiem czy Asus tyle tego produkuje :E

Zanim to trafi do uczniów to już będzie i tak 20 generacja i5 z 10nm+++++++++++++++++++++++++.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, gotrunks napisał:

Zastanawiam się tylko skąd wezmą 370k sztuk nie wiem czy Asus tyle tego produkuje :E

Nie trzeba się zastanawiać,x-kom zamówi bezpośrednio u ASUS-a tyle sztuk ile będzie potrzebne i ASUS tyle zrobi ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Temat laptopów z budżetu państwa (de facto z pieniędzy podatników) dla czwartoklasistów,które zostaną rozdane przed wyborami praktycznie zakończony. Przetarg na dostarczenie laptopów ponoć wygrał... sponsor klubu piłkarskiego Raków Częstochowa,czyli x-kom :E. Łączny koszt tych laptopów to ponad 1,16 mld zł. Model laptopa to ASUS ExpertBook B1502CBA o takiej specyfikacji.

Niby x-kom tego nie potwierdza,ale może być coś na rzeczy.

Spodziewałem się kompletnego szrotu a tu proszę, całkiem przyzwoity sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie ma być tych laptopów 370 000 sztuk to po około 3500 zł daje prawie 1,3 miliarda złotych na sam zakup. Gdzie jeszcze zabezpieczenia, obsługa i dystrybucja? Znów pójdą gigantyczne pieniądze.

@EvilKillaruna Fortnite nie pójdzie, CS GO chyba też nie :P 

Fortnite można ewentualnie próbować przez chmurę nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LeBomB napisał:

Jeżeli faktycznie ma być tych laptopów 370 000 sztuk to po około 3500 zł daje prawie 1,3 miliarda złotych na sam zakup. Gdzie jeszcze zabezpieczenia, obsługa i dystrybucja? Znów pójdą gigantyczne pieniądze.

@EvilKillaruna Fortnite nie pójdzie, CS GO chyba też nie :P 

Fortnite można ewentualnie próbować przez chmurę nvidii.

W CSa gram na zintegrowanej Vedze 7 z Ryzenem 5600H. Śmiga, jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Spl97 napisał:

Dokładnie,mowa była o CrossMark,jak dobrze mi wiadomo.

A CrossMark ma siedzibę w budynku Intela,jedynym partnerem technologicznym jest Intel, a w benchmarku dwurdzeniowy i3-1115G4 jest szybszy niż Ryzen 5500U.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kris194 napisał:

Spodziewałem się kompletnego szrotu a tu proszę, całkiem przyzwoity sprzęt.

Małej pojemności dysk co raz dwa zapełni się danymi. Tu też należy pamiętać że część dysku zajmuje system i praktycznie nie powinno się zajmować całego dysku więc sporo odpada. Reszta może być do podstawowych prac wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

@Trepcia Żebyś wiedział. Obecnie tak właśnie jest gdy szkoła udostępnia laptopy jako pomoce naukowe w tych rodzinach gdzie jest biednie i niema żadnego komputera (nauczanie zdalne itd.). Mamuśki najczęściej, nie tatuśki, przynosiły kompletnie zawirusowane laptopy, oblepione brudem, gdzie ewidentnie widać było że sprzęt chodził niemal non-stop i do nauki dla dzieciaka służył tylko wtedy gdy musiał, z żądaniem od szkolnego technika/informatyka, żeby "naprawił" bo "jakieś wirusy są". Oczywiście nie wiadomo co, gdzie, jak, skąd. Same przyszły. Same się zainstalowały. Napalona mamuśka nie miała z tym nic wspólnego.

Żebyś widział wyraz mordy gdy technik odmówił, podkreślając że sprzęt miał służyć dziecku jako pomoc dydaktyczna i po fakcie udostępnienia urządzenia w sprawnej formie, szkoła nie bierze odpowiedzialności za zmiany/problemy z oprogramowaniem :D.

Wg mnie nie ma sensu dawać dzieciom laptopów. Z prostego powodu. Dałem swoim siostrzenicom już chyba z 3 laptopy i po kilku miesiącach wyglądały, jak po uderzeniu bomby atomowej. O telefonach nawet szkoda pisać, bo nie istnieje żadna kieszeń z której dziecku telefon by nie wypadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest kiełbasa wyborcza, nic więcej. Piss doł, doł? DOŁ!!!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak se siedzę w pracy... Księgowość... dwudziesty... trzeba ludziom dochodowy podać, powiedzieć jaką mają zdrowotną do zapłaty.

Jak myślicie co powiedzieć ziomkowi co ma do zapłaty 22 tysiące składki zdrowotnej??

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JDX napisał:

sWg mnie nie ma sensu dawać dzieciom laptopów.

Dla PiS-u to nie obchodzi,że te laptopy,jakie otrzymają czwartoklasiści za klika miesięcy będą wyglądały jak guano czy zostaną zniszczone doszczętnie albo w systemie będzie dużo syfu w postaci wirusów złośliwego oprogramowania. Dla nich ważne jest to,że tymi laptopami chcą nabrać rodziców tych dzieciaków,że oni oddali głos na PiS :E. Jeżeli ci rodzice sobie trochę pomyślą i popatrzą na to,co w kraju się wyprawia,to powinni nie oddać swoich głosów na PiS.

7 godzin temu, sabaru napisał:

Małej pojemności dysk co raz dwa zapełni się danymi. Tu też należy pamiętać że część dysku zajmuje system i praktycznie nie powinno się zajmować całego dysku więc sporo odpada. Reszta może być do podstawowych prac wystarczy.

Windows 11 zajmuje praktycznie tyle samo miejsca co Windows 10,czyli góra 30-40 GB. Większość dysków SSD dobrze pracuje do zapełnienia ~80% pojemności dysku,dopiero powyżej tego procenta zapełnienia dysków następuje zwalnianie prędkości odczytu i zapisu. Powiedząc,z dysku 256 GB,żeby nie nastąpiły spadki,będzie do dyspozycji około 150 GB.  Specyfikacja tego laptopa dla tych dzieciaków jest zupełnie wystarczająca,nawet ten 256 GB dysk SSD im wystarczy,nawet obok niezbędnych programów na jedną bądź dwie gry wystarczy przestrzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, blabla123 napisał:

@Szambo Dobrze spełnia swój obywatelski obowiązek i jego kasa nie pójdzie na marne... patola lubi to!

Pakiet Prestige w LuxMed kosztuje 289 zł miesięcznie.

Oczywiście mówimy tu o tym, że możesz sobie po prostu iść za free do specjalisty, zrobić badania itd. Nie dotyczy to leczenia ambulatoryjnego.

U nas taka osoba płaci za to, że będzie tak samo zlana jak reszta na NFZ.

Co się w ogóle z tą kasą dzieje? Na tą składkę zdrowotną płyną szerokim strumieniem pieniądze... a ja nadal nie mogę wymusić na lekarzu rodzinnym skierowania na echo serca, bo biegam maratony i se bym chciał raz do roku przebadać pikawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mam takiego ziomka, płacze jak widzi kwitki, bo i tak wie, że musi iść prywatnie, a podatków tyle miesięcznie co ja zarabiam w rok :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Szambo napisał:

Jak myślicie co powiedzieć ziomkowi co ma do zapłaty 22 tysiące składki zdrowotnej??

Współczuj, to musi być poważnie chory człowiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...