Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Warto dodać, że w Ukrainie dostajesz prawko od razu na wszystkie kategorie, tak w ramach bonusu ;)

Ciekawe, czy można kupić legitymację poselską i dla jaj iść głosować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lukadd napisał:

Może i podróba, w arcie piszą tylko, że wyglądało jak legalne.

Ogólnie Ukraińskie prawko to można było przed wojną sobie załatwić bez wychodzenia z domu na jakie dane tylko chciałeś. Wystarczyło tylko zapłacić.

Sam znam rodaków co kupowali te prawka i się jeszcze chwalili jak łatwo prawko się robi na Ukrainie :E.

W arcie to, w arcie tamto :)
W tej chwili paczam na polską stronę internatową "firmy" istniejącej od lat, na której możesz zamówić online sobie prawo jazdy (i to wybranego kraju!) przez internaty, za 549zł. Drogo pewnie przez inflację. Było taniej. 
"Firma" "dokłada wszelkich starań żeby dokument wyglądał realnie". Łącznie z odpowiednim hologramem, itd, itp. Więc może nie śmiejmy się z tego prawka Bojo, bo może ono było wykonane w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury że aż oczy bolą  ?

To jest potężny problem na ukrainie a nie u nas. Prawko to jeszcze pół biedy, najgorzej jak ktoś z Lwowa wraca jako lekarz i u nas wspaniałomyślnie się wszystko akceptuje. 8:E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, B@nita napisał:

https://forsal.pl/swiat/unia-europejska/artykuly/8708983,byl-brexit-czas-na-swexit-lewicowa-opozycja-w-szwecji-wzywa-do-wyjscia-z-ue.html

Już inni zaczynają chyba dostrzegać, że szlachta z brukseli zapędziła się za daleko.

Ale zauważyłeś jak bardzo mylący jest link? 

Link, a konkretnie ten jego fragment:

Cytat

byl-brexit-czas-na-swexit-lewicowa-opozycja-w-szwecji-wzywa-do-wyjscia-z-ue

sugeruje że lewicowa opozycja wzywa do wyjścia Szwecji z UE. Dopiero po kliknięciu, z artykułu dowiadujemy się, że do przemyślenia sprawy nawołuje Jimmie Åkesson, lider szwedzkich demokratów, czyli prawicowej, nacjonalistycznej partii. Lewicowa opozycja natomiast, ma zupełnie inne stanowisko w tej sprawie:

Cytat

Stanowisko Akessona skrytykowali politycy lewicowej opozycji, którzy wyrazili obawę, że propozycja oceny członkostwa w UE może oznaczać początek Swexitu.

Podobnie propozycję lidera Szwedzkich Demokratów odrzucił minister pracy i integracji Johan Pehrson z centroprawicowej i prounijnej partii Liberałowie. "Trudno zrozumieć, jak ktokolwiek po katastrofie Brexitu może w ogóle myśleć o opuszczeniu Szwecji przez UE. (...) Powinniśmy ponownie rozważyć, czy przyjąć euro" - napisał w oświadczeniu dla mediów.

 

@Camis Może to i metoda, żeby rozwalać ich spokojem i opanowaniem, wtedy im nerwy puszczają i wychodzi wszystko na wierzch :) 

Edytowane przez LeBomB
  • Like 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, LeBomB napisał:

Ale zauważyłeś jak bardzo mylący jest link? 

Link, a konkretnie ten jego fragment:

sugeruje że lewicowa opozycja wzywa do wyjścia Szwecji z UE. Dopiero po kliknięciu, z artykułu dowiadujemy się, że do przemyślenia sprawy nawołuje Jimmie Åkesson, lider szwedzkich demokratów, czyli prawicowej, nacjonalistycznej partii. Lewicowa opozycja natomiast, ma zupełnie inne stanowisko w tej sprawie:

Mniej chodzi o to czy chća wyjścia czy nie, chodzi o zwrócenie uwagi na to co się naprawdę dzieje i dokąd zmierza komunistyczna unia, to nowe zsrr.

Cytat

Szwecja po prostu oddała znaczną część swojego prawa do decydowania o sobie. Nawet, jeśli jesteśmy reprezentowani w Unii przez naszych polityków, to jesteśmy o wiele za mali, aby móc coś realnie zmienić. Oznacza to, że niemieccy, polscy, czy francuscy politycy mogą w praktyce decydować, jaki samochód będziesz mógł kupić, ile kosztować będzie benzyna albo jakie drzewo będziesz mógł wyciąć na własnej działce" - napisał Akesson

Cytat

Według polityka ponad 60 proc. wszystkich decyzji w szwedzkich gminach oraz regionach podejmowanych jest pod wpływem ustawodawstwa UE.

"Politycy i biurokraci z innych krajów, których nie możemy wybrać ani obalić, mają dziś większy wpływ na szwedzkie prawo niż ja i moi koledzy wybrani w szwedzkim (parlamencie) Riksdagu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@B@nita Tylko że zauważ, że póki co we wszystkich przypadkach o tym mówią prawicowi nacjonaliści, a to jest bardzo istotne. 

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, B@nita napisał:

Mniej chodzi o to czy chća wyjścia czy nie, chodzi o zwrócenie uwagi na to co się naprawdę dzieje i dokąd zmierza komunistyczna unia, to nowe zsrr.

Jaka znowu nowe ZSRR? Osoby jak ty nie mają ewidentnie pojęcia czym jest unia, jakakolwiek a to co przytoczyłeś to zwykłe, nacjonalistyczne bzdury.

 

Swoją drogą pisowcy znów grają tematem reparacji :lol2:

https://dorzeczy.pl/amp/434716/przydacz-polska-moze-zazadac-reparacji-od-rosji.html

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, LeBomB napisał:

@B@nita Tylko że zauważ, że póki co we wszystkich przypadkach o tym mówią prawicowi nacjonaliści, a to jest bardzo istotne. 

No najlepiej zwalić to na nazistów, faszystów, marsjan  itd, niestety zaczyna ta narracja przypominać typowo komunistyczna propagandę.

Garstka polityków będzie decydować jak masz żyć.

 

4 minuty temu, Kris194 napisał:

Jaka znowu nowe ZSRR? Osoby jak ty nie mają ewidentnie pojęcia czym jest unia

Miała być rozwinięciem EWG, czyli swobodnej wymiany towaru i przepływu ludzi. Tzw, wolny handel.

Jednym z ojców założycieli unii był włoski komunista:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Altiero_Spinelli

Taki lenin z południa :E

Chyba sam nie masz pojęcia czym jest ta unia, świat przez różowe okulary jak mniemam:E

 

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pytałem o definicję unii a ty mi przytaczasz czym niby UE miała być. Definicja podstawowa unii jako pojęcia ma dosłownie jedno zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, JDX napisał:

https://m.youtube.com/watch?v=oLtnNw0KT78

To już przesada. Anna Boleyn czarna, Kleopatra czarna, teraz królowa Charlotte też czarna.

Oni nie walczą o tolerancję. Oni chcą zakłamać i przejąć historię.

Czekamy na czarnego Hitlera, albo lepiej Leopolda II :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris194 napisał:

Ja się pytałem o definicję unii a ty mi przytaczasz czym niby UE miała być. Definicja podstawowa unii jako pojęcia ma dosłownie jedno zdanie.

Ale co mnie durna definicja, ja wskazuje kierunek dokąd to zmierza. Definicja to jedno a życie to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to niby zmierza? Póki co wszystkie twoje argumenty z tego co pamiętam było łatwo obalić ale z chęcią dalej merytorycznie podyskutuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, zdunzdun napisał:

Czekamy na czarnego Hitlera, albo lepiej Leopolda II :)

Nie no Leopold musi być biały, bo tylko biali mordują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, B@nita napisał:

No najlepiej zwalić to na nazistów, faszystów, marsjan  itd, niestety zaczyna ta narracja przypominać typowo komunistyczna propagandę.

 

A to nie moja wina, że akurat skrajni nacjonaliści są przeciwnikami unii, a sam sugerujesz komunistyczną propagandę...

To czym Unia była w trakcie jej zakładania ma już niewiele wspólnego z tym czym jest teraz. 

No ale tak, znalazłeś jednego z założycieli o komunistycznych poglądach, to już cała unia jest komunistyczna, bo reszta tych nazwisk jest bez znaczenia

Cytat

Konrad Adenauer
Joseph Bech
Johan Willem Beyen
Winston Churchill
Alcide De Gasperi
Walter Hallstein
Sicco Mansholt
Jean Monnet
Robert Schuman
Paul-Henri Spaak

I prawie 70 lat zmian i rozwoju też nie zmieniło kompletnie nic w funkcjonowaniu...

43 minuty temu, B@nita napisał:

Ale co mnie durna definicja, ja wskazuje kierunek dokąd to zmierza. Definicja to jedno a życie to drugie.

52 minuty temu, B@nita napisał:

Garstka polityków będzie decydować jak masz żyć

No przecież, że winni są wyłącznie politycy siedzący w UE, a nie politycy w różnych krajach, którzy swoją polityką odeszli od założeń UE... No i wszystkie definicje i założenia są durne... Zarzucasz jednostronność innym, sam wykazując brak obiektywizmu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 godzin temu, Wu70 napisał:

Ale bzdury że aż oczy bolą  ?

To jest potężny problem na ukrainie a nie u nas. Prawko to jeszcze pół biedy, najgorzej jak ktoś z Lwowa wraca jako lekarz i u nas wspaniałomyślnie się wszystko akceptuje. 8:E

Ale wiesz, gdzie tam masz cokolwiek o Polsce? Ja również nie piszę o Polsce. Ja piszę o Polakach :> Nasi krajanie za granycom również jadą na podrabianych dokumentach.

I nie, nie ścigam się o skalę, bo na pewno ona jest większa za wschodnią granicą. A jedynie o istnienie procederu.

Zaś wracając do tego konkretnego „dokumentu”: no, wiadomo, że media lepią dramę ze wszystkiego. Ale czy naprawdę jesteśmy tacy zadufani w sobie, że myślimy że jakiś tam kombinator ukraiński musi być tak niewiarygodnie głupi, że wyrabia sobie lewe prawko na dane jednej z najbardziej znanych osobistości w promieniu kilku tysięcy km, (byłego) premiera UK? 

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, LeBomB napisał:

A to nie moja wina, że akurat skrajni nacjonaliści są przeciwnikami unii

A skąd wiesz, że tylko skrajni nacjonaliści są tego zdania? Bo tak portal napisał? Pytałeś kiedykolwiek jakiegoś zwykłego obywatela Szwecji o zdanie?

Cytat

To czym Unia była w trakcie jej zakładania ma już niewiele wspólnego z tym czym jest teraz.

No właśnie, i do tego zmierzam. A będzie coraz gorzej, dlatego wspomniałem o nowym zsrr.

 

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak chcecie uslyszeć kilka słów o Unii to polecam kanał Pat Condell na YT czy na innych, bo mu też kilka filmów politpoprawni moderatorzy wywalili. 
Niestety gość już nie nagrywa, pewnie starość i brak zdrowia, ale jego starsze filmiki i Brexicie są bardzo trafne. Tak samo  o Unii. Gość pamięta jak Anglia wchodziła w to guano i jak wszystkich uszukali przez różnicę między tym na co głosowali, a co z tego wyszło. Głosowano za rozsądną współpracą, a mamy Związek Socjalistycznych Republik Europejskich.

BTW. Oglądam obie strony barykady w USA, żeby mieć możliwość wyrobienia sobie zdania.

Czy ktoś tutaj ogląda więcej różnych osób? Bo to jest jakiś dramat, że osoby, które rozsądnie mówią o problemach i błędach corpo-elit i lewicowców, o tym, żeby nie być trybalistą, żeby nie zamykać się we własnej bańce informacyjnej...

nagle wszyscy równo włażą w ... Putinowi. 

Tucker Carlson bardzo fajnie krytykuje administrację Bidena i debilizmy typu open boarders.
Grzegorz Braun bardzo fajnie punktuje PO i PiS.
Tim Pool bardzo mądrze gada o zakłamaniu mediów i o wszystkim wokół "corpo estabilishment elites"

I jak już człowiek zaczyna mieć nadzieję, że rośnie jakaś przeciwwaga dla lewicowej i korporacyjnej propagandy...
to wybucha wojna na Ukrainie i ci sami ludzie sypią pierdololo od Putina np.
- że Ukraina sprowokowała, bo złamała umowy o nie wejściu do NATO
- że Putin reagował tylko, bo to USA się wpierniczało z butami w Ukrainę
- że pomoc zachodu to przedłużanie wojny i Zelenski to tylko skorumpowany oligarcha (oczywiście, że to prawda, że to mafiozo jak każdy inny olig u nich, ale come on)

Co ciekawe, w programie TimcastIRL występuje niejaki Luke. Gość jest... Polakiem. I w wojnie z Ukrainą widzi tylko i wyłącznie efekty korupcyjnych działań Bidena i jego synalka. 

Pchają też narrację, że żadne z oskarżeń o pomoc Rosji dla Trumpa w wyborach 2016 to nieprawda.
No ręce opadają.

Moim zdaniem to oczywiste, że Bidena na stołek wstawili możnowładcy powiązani z Chinami, a Trump dostawał pomoc z Rosji, choć nie jestem przekonany czy w czymkolwiek tak, jak to z kolei sugeruje narracja jego przeciwników, bo Tim Pool ma rację, że z tych dziesiątek oskarżeń to praktycznie guzik wyszło. 

W każdym razie dołujące wnioski, że nie ma nawet gdzie mieć nadziei.
Polską polityką się nie interesuję, bo słuchanie o USA przynajmniej mi pomaga w utrzymaniu mojego angielskiego w dobrym stanie. Z naszych to jak mam słuchać wypowiedzi Ochojskich i Jakir. Jak mam oglądać sztuczny płacz Hołowni czy jak mam słuchać Brauna czy Macierewicza, którzy pewnie są przyssani do Putinowskiego cyca od dawna.. no to mi się nie chce :P

Edytowane przez Ronson
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Ronson napisał:

Jak chcecie uslyszeć kilka słów o Unii to polecam kanał Pat Condell na YT czy na innych, bo mu też kilka filmów politpoprawni moderatorzy wywalili. 
Niestety gość już nie nagrywa, pewnie starość i brak zdrowia, ale jego starsze filmiki i Brexicie są bardzo trafne. Tak samo  o Unii. Gość pamięta jak Anglia wchodziła w to guano i jak wszystkich uszukali przez różnicę między tym na co głosowali, a co z tego wyszło. Głosowano za rozsądną współpracą, a mamy Związek Socjalistycznych Republik Europejskich.

BTW. Oglądam obie strony barykady w USA, żeby mieć możliwość wyrobienia sobie zdania.

Czy ktoś tutaj ogląda więcej różnych osób? Bo to jest jakiś dramat, że osoby, które rozsądnie mówią o problemach i błędach corpo-elit i lewicowców, o tym, żeby nie być trybalistą, żeby nie zamykać się we własnej bańce informacyjnej...

nagle wszyscy równo włażą w ... Putinowi. 

Tucker Carlson bardzo fajnie krytykuje administrację Bidena i debilizmy typu open boarders.
Grzegorz Braun bardzo fajnie punktuje PO i PiS.
Tim Pool bardzo mądrze gada o zakłamaniu mediów i o wszystkim wokół "corpo estabilishment elites"

I jak już człowiek zaczyna mieć nadzieję, że rośnie jakaś przeciwwaga dla lewicowej i korporacyjnej propagandy...
to wybucha wojna na Ukrainie i ci sami ludzie sypią pierdololo od Putina np.
- że Ukraina sprowokowała, bo złamała umowy o nie wejściu do NATO
- że Putin reagował tylko, bo to USA się wpierniczało z butami w Ukrainę
- że pomoc zachodu to przedłużanie wojny i Zelenski to tylko skorumpowany oligarcha (oczywiście, że to prawda, że to mafiozo jak każdy inny olig u nich, ale come on)

Co ciekawe, w programie TimcastIRL występuje niejaki Luke. Gość jest... Polakiem. I w wojnie z Ukrainą widzi tylko i wyłącznie efekty korupcyjnych działań Bidena i jego synalka. 

Pchają też narrację, że żadne z oskarżeń o pomoc Rosji dla Trumpa w wyborach 2016 to nieprawda.
No ręce opadają.

Moim zdaniem to oczywiste, że Bidena na stołek wstawili możnowładcy powiązani z Chinami, a Trump dostawał pomoc z Rosji, choć nie jestem przekonany czy w czymkolwiek tak, jak to z kolei sugeruje narracja jego przeciwników, bo Tim Pool ma rację, że z tych dziesiątek oskarżeń to praktycznie guzik wyszło. 

W każdym razie dołujące wnioski, że nie ma nawet gdzie mieć nadziei.
Polską polityką się nie interesuję, bo słuchanie o USA przynajmniej mi pomaga w utrzymaniu mojego angielskiego w dobrym stanie. Z naszych to jak mam słuchać wypowiedzi Ochojskich i Jakir. Jak mam oglądać sztuczny płacz Hołowni czy jak mam słuchać Brauna czy Macierewicza, którzy pewnie są przyssani do Putinowskiego cyca od dawna.. no to mi się nie chce :P

Przestałem czytać po Grzegorzu Braunie.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo. Echo chamber level 1000
I nie cytuj całości, szczególnie post pod postem

PS. A teraz przeczytaj co dalej po pierwszym zdaniu z nazwiskiem Grześka i wyciągnij z tego nauczkę. Edytowałem tylko zdanie o Zelenskim, bo było niejasne. Nic innego. Zobacz na jakiego mądralę wyszedłeś przez swój tribalism.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, B@nita napisał:

No właśnie, i do tego zmierzam. A będzie coraz gorzej, dlatego wspomniałem o nowym zsrr.

Obiektywizmu u Ciebie tyle co u pisowców, zerro. Argumentów też mało więc pozostaje rzucać frazesami. Mam jedynie wrażenie, że dla Ciebie wszystkie działania podejmowane w imieniu wspólnego dobra społecznego = komunizm.

24 minuty temu, Ronson napisał:

Jak chcecie uslyszeć kilka słów o Unii to polecam kanał Pat Condell na YT czy na innych, bo mu też kilka filmów politpoprawni moderatorzy wywalili. 
Niestety gość już nie nagrywa, pewnie starość i brak zdrowia, ale jego starsze filmiki i Brexicie są bardzo trafne. Tak samo  o Unii. Gość pamięta jak Anglia wchodziła w to guano i jak wszystkich uszukali przez różnicę między tym na co głosowali, a co z tego wyszło. Głosowano za rozsądną współpracą, a mamy Związek Socjalistycznych Republik Europejskich.

BTW. Oglądam obie strony barykady w USA, żeby mieć możliwość wyrobienia sobie zdania.

Czy ktoś tutaj ogląda więcej różnych osób? Bo to jest jakiś dramat, że osoby, które rozsądnie mówią o problemach i błędach corpo-elit i lewicowców, o tym, żeby nie być trybalistą, żeby nie zamykać się we własnej bańce informacyjnej...

A może tak jakieś argumenty, żeby można było rzeczowo porozmawiać zamiast odwoływać się do jakichś "filmów"?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Kris194 napisał:

A może tak jakieś argumenty, żeby można było rzeczowo porozmawiać zamiast odwoływać się do jakichś "filmów"?

Nie. Oglądałem dawno, nie znam się na tematyce tak dobrze jak on i nie chcę przez swoją niewiedzę i kiepską pamięć popsuć szansy na to, że ktoś się doedukuje. Polecam szczególnie tym, którzy myślą, że argumnety za Brexit i krytykę Unii to mogą mówić tylko niuki, debile, naziole i onuce. 
Gość był komikiem. Mówi ciekawie i przyjemnie się to ogląda. Filmików o UE i Brexicie nagral kilka, a ostatni lata temu, więc serio, nie pamiętam i nie dam rady teraz podać konkretnych przykładów.

Sorry, ale mogę jedynie polecić obejrzenie. W ogóle cały kanał polecam. O religiach też mądrze gadał. 
https://www.youtube.com/@patcondell/videos
 

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...