Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, JDX napisał:

https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/powazne-zarzuty-wobec-szymona-marciniaka-w-uefa-jestesmy-zszokowani-i-zbulwersowani/cl649b0
 

To jest chore. Ma poglądy, jakie ma, ale jeśli go za to ukarzą to będzie cyrk na kółkach.

A ja się pytam dlaczego finału LM nie prowadzi czarna sędzina, najlepiej ze środowiska LGBT. Wczoraj był finał LE i sędzia był białym mężczyzn, w dodatku łysym. Podejrzewam, że skinheadzi przejęli środowisko sędziowskie 😀 Jeśli Marciniakowi odbiorą finał po tym donosie, to będzie niezły skandal. Polak Polakowi Polakiem. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, JDX napisał:

Ale czy ta konwencja zmieni cokolwiek? Realnie? Unia jest pełna ładnych sloganów, ale czy to zmieni cokolwiek?

Dobre pytanie. Za to ja znów dowiedziałem się, że jestem tym przebrzydłym facetem odpowiedzialnym za wszelkie zło :szczerbaty:

Kurła, nie dość, że biały facet to największy śmieć obecnie, to w Polsce już szczególnie XDD

I nadal nie rozumiem, czemu żaden pajac mnie konkretnie niczego nie proponuje (nie licząc tych oszołomów z Konfy). Każde, do jasnej anielki, prawo, jest skierowane albo do kobiet, albo do LGBT, albo do kolorowych. I nie żebym coś do nich miał, ale czuję się tak pomijany w tym, że szlag mnie trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, JDX napisał:

Ale czy ta konwencja zmieni cokolwiek? Realnie? Unia jest pełna ładnych sloganów, ale czy to zmieni cokolwiek?

Sam do końca nie wiem, jak usytuowana jest ta konwencja w porządku prawnym, ale z całą pewnością zmienia. To nie jest pusta deklaracja, jej treść nakłada pewne obowiązki na władzę państw ją przyjmujących. To nie jest zbiór przepisów skierowanych do zwykłych ludzi, tylko zobowiązanie rządów do ochrony praw własnych obywateli w zakresie wskazanym w konwencji.

Oczywiście może się zdarzyć że, tak jak Rosja i Polska w przypadku Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, jakiś kraj sygnatariusz po prostu będzie zlewał swoje obowiązki, pozwany grzecznie płacił kary, i dalej popełniał te same czyny. Ale na takich troglodytów nic się nie poradzi. 

 

54 minuty temu, ghostdog napisał:

A ja się pytam dlaczego finału LM nie prowadzi czarna sędzina, najlepiej ze środowiska LGBT. Wczoraj był finał LE i sędzia był białym mężczyzn, w dodatku łysym. Podejrzewam, że skinheadzi przejęli środowisko sędziowskie 😀 Jeśli Marciniakowi odbiorą finał po tym donosie, to będzie niezły skandal. Polak Polakowi Polakiem. 

No tu akurat racja, to jest chore. Facet może sobie i hajlować do Putina, ale przecież tu się powinno rozchodzić jakim jest sędzią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JDX napisał:

https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/powazne-zarzuty-wobec-szymona-marciniaka-w-uefa-jestesmy-zszokowani-i-zbulwersowani/cl649b0
 

To jest chore. Ma poglądy, jakie ma, ale jeśli go za to ukarzą to będzie cyrk na kółkach.

A czytałeś to całe? Ten nagłówek się nie zgadza z tym, co jest dalej. Szczególnie to ostatnie zdanie przeczy temu nagłówkowi.

Chociaż fakt faktem, źle to wygląda, jak osoba publiczna buja się ze skrajną konserwą/nacjonalistami.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Kamiyan napisał:

A czytałeś to całe? Ten nagłówek się nie zgadza z tym, co jest dalej. Szczególnie to ostatnie zdanie przeczy temu nagłówkowi.

Chociaż fakt faktem, źle to wygląda, jak osoba publiczna buja się ze skrajną konserwą/nacjonalistami.

I właśnie pokazałeś że Twoi idole i Ty nie różnicie się niczym od pisowców chcących ścigach nieprzychylnych im ludzi. Typowo bolszewickie zwyczaje i to nawiazywanie do samokrytyki przez tą lewacką-zamordystyczną organizację. 

Najpierw tyrady o wolności, a potem orwellowskie prześladowanie o myślozbrodnie. Typowa hipokryzja totalitarystów 21 wieku. 

 

Wolność słowa, ekonomiczna, nieruchomości, posiadanie gotówki. Mówi wam to coś towarzyszu?

Edytowane przez mafzord
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Marciniaka rozchodzi się głównie o to:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=189721964025933&set=a.125030860495044

Zgodził się być prelegentem na konferencji co do której są wątpliwości odnośnie celów, ale najważniejsze jest to, że wykorzystano jego wizerunek w koszulce FIFA. Gdyby pojawił się na zdjęciu w ubraniu normalnym, nie "służbowym" prawdopodobnie tematu by nie było. 

No ale już najłatwiej znów się kłócić, pisać o prześladowaniu itd. niż logicznie spojrzeć na temat. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JDX napisał:

Ale czy ta konwencja zmieni cokolwiek? Realnie? Unia jest pełna ładnych sloganów, ale czy to zmieni cokolwiek?

Realnie powinna być wykładnią do utworzenia odpowiednich ustaw i wdrożenia konkretnych działań. Tylko nie w tak głupi sposób jak to jest u nas obecnie, że kobieta może oskarżyć faceta o wszystko i ten może stracić wstęp nawet do własnego mieszkania (własnego, w sensie takiego, do którego tylko on posiada prawo własności), dopóki kobieta, która go oskarżyła w nim przebywa. Dlatego znalazły się tam też i pewne ogólne sformułowania:

Cytat

1. Strony podejmują niezbędne działania prawne i inne, by promować i chronić prawa wszystkich, w szczególności kobiet, do życia wolnego od przemocy zarówno w sferze publicznej, jak i prywatnej.

Cytat

3. Wdrożenie przepisów niniejszej konwencji przez Strony, w szczególności środków chroniących prawa ofiar, zostanie zagwarantowane bez dyskryminacji ze względu na: płeć biologiczną, płeć kulturowo-społeczną, rasę, kolor skóry, język, religię, poglądy polityczne i inne, pochodzenie narodowe lub społeczne, przynależność do mniejszości narodowej, własność, urodzenie, orientację seksualną, tożsamość płciową, wiek, stan zdrowia, niepełnosprawność, stan cywilny, status uchodźcy lub migranta lub inny.

Ponadto sama konwencja to stary temat. 

https://www.gov.pl/web/rodzina/wykonywanie-konwencji-stambulskiej-przez-polske

Teraz po prostu UE dokonała ratyfikacji konwencji odgórnie, co pozwala na tworzenie odpowiednich przepisów na poziomi UE, a nie tylko na poziomie poszczególnych krajów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Michaelred napisał:

To, ze ogolnie wychodza wiecej to nie znaczy, ze tego problemu nie ma. Wg statysyk ojcowie poswiecaja dzieciom najwiecej czasu w historii. Niestety mieszkam blisko placu zabaw + mam troche sasiadek mlodych matek i wiem o czym te idiotki miedzy soba rozmawiaja...

Nie ma problemu który opisałeś. Jest odwrotnie, ten "problem" się niesamowicie zmniejszył w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Opieka nad dziećmi na spacerze czy placu zabaw przez mężczyzn stała się czymś normalnym.

Odnoszę wrażenie że zmyślasz lub ktoś Cię niesamowicie wprowadził w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, voltq napisał:

Nie ma już ZSRR , polska jako suwerenne i niepodległe państwo nie istnieje , pozostała jedynie nazwa xD,  traktaty międzynarodowe i unijne które podpisały rządy w Polsce stawiają prawo unijne nad polskim , więc rząd warszawski może sobie jedynie groźnie pokiwać palcem , a wszystkie partie sejmowe są za pozostaniem w UE , łącznie z konfederacją

Polecam poczytać konstytucję i co w niej jest zapisane odnośnie traktatów międzynarodowych, oraz poczytać te traktaty.
Polecam też przejrzeć jak wyglądają dyrektywy unijne i w jaki sposób są implementowane w prawodawstwie członków.
Polecam też sobie przypomnieć, że wejście do Unii było poprzedzone krajowym referendum. Dla przypomnienia, frekwencja 58%, za wejściem opowiedziało się 77% głosujących. Obecne sondaże pokazują ponad 80% poparcie dla członkostwa w Unii.

Jeżeli Polska jest biernym członkiem UE, to tylko i wyłącznie jest sobie winna. Mamy pełne prawo uczestniczyć w tworzeniu prawa europejskiego, mamy pełne prawo mieć wpływ na kształt Unii.
Że z tego nie korzystamy, że olewamy, to już jest tylko i wyłącznie nasza wina. Wina społeczeństwa, że sobie tak nieudacznych polityków wybiera do parlamentu krajowego i unijnego.

Włącz myślenie, zamiast pleść farmazony o uciśnieniu, braku niepodległości itp.

 

A odnośnie WB radzącej sobie bez UE, to jakoś nie ma informacji, żeby wiodło im się dobrze, raczej co i raz kolejne problemy.

  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, mafzord napisał:

I właśnie pokazałeś że Twoi idole i Ty nie różnicie się niczym od pisowców chcących ścigach nieprzychylnych im ludzi. Typowo bolszewickie zwyczaje i to nawiazywanie do samokrytyki przez tą lewacką-zamordystyczną organizację. 

Akurat kolega,którego zacytowałeś nie jest za Konfą oraz nie jest za PiS,tak jak tutaj większość obecnych na Politycznym Offie.

Edytowane przez Spl97
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Spl97 napisał:

Akurat kolega,którego zacytowałeś nie jest za Konfą oraz nie jest za PiS,tak jak tutaj większość obecnych na Politycznym Offie.

Dlatego ten opis idealnie pasuje również do lewactwa które wiecznie ma buldup ze ktoś ich obraża. Albo że Marciniak na jakieś konferencji chce wziąć udział. Bolszewia, komuna, dno. Jak tego nie widzisz jesteś w bańce. 

 

Wprowadzana jest kategoria orwellowskiej myślozbrodni bo panowie z BlackRock czy innych Vanguardów sobie tak zażyczyli i tyle. Jak za komuny pochody 1 majowe, tak teraz trzeba mieć jedne i te same poglądy na świeczniku. Albo jesteś z nami albo faszysta.

Opamiętajcie się w tej wojence polsko polskiej bo nas dojadą - równo każdego. My sobie skaczemy do gardeł zamiast dbać o kraj. CHORE

Edytowane przez mafzord
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... ale ja napisałem tylko, że źle to wygląda, jak osoba publiczna (nie-polityk) pokazuje się z formacją utożsamianą z nietolerancją, rasizmem, homofobią itd.

To nie są wartości wyznawane przez sport, więc za dobrze to nie wygląda.

19 minut temu, mafzord napisał:

Wprowadzana jest kategoria orwellowskiej myślozbrodni bo panowie z BlackRock czy innych Vanguardów sobie tak zażyczyli i tyle. Jak za komuny pochody 1 majowe, tak teraz trzeba mieć jedne i te same poglądy na świeczniku. Albo jesteś z nami albo faszysta.

Opamiętajcie się w tej wojence polsko polskiej bo nas dojadą - równo każdego. My sobie skaczemy do gardeł zamiast dbać o kraj. CHORE

Mam dysonans, czy piszesz bardziej jak bot, czy jak opłacony troll, czy jak zapas :szczerbaty:

Czytać się nie da tego zbioru losowych słów.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kamiyan napisał:

Eee... ale ja napisałem tylko, że źle to wygląda, jak osoba publiczna (nie-polityk) pokazuje się z formacją utożsamianą z nietolerancją, rasizmem, homofobią itd.

To nie są wartości wyznawane przez sport, więc za dobrze to nie wygląda.

Mam dysonans, czy piszesz bardziej jak bot, czy jak opłacony troll, czy jak zapas :szczerbaty:

Czytać się nie da tego zbioru losowych słów.

Jakie wartości wyznawane przez sport? Jaka nietolerancja XD. Rozumiem że organizacja mistrzostw w Katarze to były super wartości i wcale tu nie ma hipokryzji. Za to udział w zwykłej konferencji to straszna zbrodnia. I tutaj dysonansu towarzyszu nie masz bo jak ktoś nie pasuje do światopoglądu to można go zniszczyć i oskarżyć o faszyzm? Gdzieś już to było...

 

Edit. Odsuneli sędziego od Finału XD.  Oficjalnie stalinowskie wartości zostały zaprezentowane przez UEFA a nie jakaś tolerancja o której pełno frazesów zostało napisanych

Edytowane przez mafzord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TBH, odpisałbym, ale piszesz jak upośledzony (towarzysze, orwell, faszyszm, WTF :szczerbaty: :szczerbaty:). Wyjątkowo męczący styl pisania, więc daję bloka. Sry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LeBomB napisał:

W sprawie Marciniaka rozchodzi się głównie o to:

https://www.facebook.com/photo/?fbid=189721964025933&set=a.125030860495044

Zgodził się być prelegentem na konferencji co do której są wątpliwości odnośnie celów, ale najważniejsze jest to, że wykorzystano jego wizerunek w koszulce FIFA. Gdyby pojawił się na zdjęciu w ubraniu normalnym, nie "służbowym" prawdopodobnie tematu by nie było. 

No ale już najłatwiej znów się kłócić, pisać o prześladowaniu itd. niż logicznie spojrzeć na temat. 

Faktycznie trochę głupota z ich strony... Koszulka FIFA, powiązanie z politykiem... To się nie mogło dobrze skończyć. Tym bardziej w czasach propagandy przedwyborczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kamiyan napisał:

Mam dysonans, czy piszesz bardziej jak bot, czy jak opłacony troll, czy jak zapas :szczerbaty:

Jeśli opłacony troll,to jednak nie pisowski,a Konfederacji :E. Wątpię,żeby to był zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym jakie szuryzmy wrzuca, to ktoś zbanowany na zapasie.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, kto to, ale dawno takiego bełkotu nie widziałem XDD

Nawet trochę w szoku jestem :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, galakty napisał:

To się nie mogło dobrze skończyć. Tym bardziej w czasach propagandy przedwyborczej.

Tym razem jeśli chodzi o sędziego Marciniaka i to całe zamieszanie dot. spotkania na wiecu Mentzena,to jednak zadziałało klasyczne Polak Polakowi szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaki jazgot by był, jakby sytuacja była odwrotna i uczestniczyłby w konferencji organizowanej przez kogoś znaczącego z lewicy czy z KO :D 

  

Teraz, Spl97 napisał:

Tym razem jeśli chodzi o sędziego Marciniaka i to całe zamieszanie dot. spotkania na wiecu Mentzena,to jednak zadziałało klasyczne Polak Polakowi szkodzi.

I tak i nie. FIFA mogłaby nie widzieć problemu, gdyby nie fakt, że reklamował konferencję swoim wizerunkiem w koszulce z logo FIFA. 

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Spl97 napisał:

Tym razem jeśli chodzi o sędziego Marciniaka i to całe zamieszanie dot. spotkania na wiecu Mentzena,to jednak zadziałało klasyczne Polak Polakowi szkodzi.

Przecież to było do przewidzenia, że zaatakują otoczenie Memcena. 

Tu nie chodzi o walkę z Marciniakiem, tylko Konfederacją. Wykorzystali pomyłkę i tyle. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spl97 napisał:

Akurat kolega,którego zacytowałeś nie jest za Konfą oraz nie jest za PiS,tak jak tutaj większość obecnych na Politycznym Offie.

Dlatego w Polsce nigdy nie będzie dobrze , ludzie którzy tu mieszkają szukają nieustannie podziałów między sobą i okazji do kłótni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma nawet doszukiwać jakiejś logiki, takie opłacone organizacje wykorzystają wszystko

Tfu

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie głupia ta historia z Marciniakiem, przy całej mojej niechęci do Konfy to sorry, ale gówno kogo obchodzi jakie poglądy ma Marciniak prywatnie i dopóki nie hajluje na meczach to nie powinno być tematu.

Plus, to tylko woda na młyn dla populistów - "ucisk przez lewacką UE", etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kaiketsu napisał:

Strasznie głupia ta historia z Marciniakiem, przy całej mojej niechęci do Konfy to sorry, ale gówno kogo obchodzi jakie poglądy ma Marciniak prywatnie i dopóki nie hajluje na meczach to nie powinno być tematu.

Plus, to tylko woda na młyn dla populistów - "ucisk przez lewacką UE", etc.

Ale czytałeś ten temat? De facto nie był tam prywatnie.

Wystąpił w koszulce FIFA.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...