Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, JDX napisał:

Za darmo im dają miejscówkę i jeszcze narzekają? Nie pasuje to wypad do siebie do Afryki.

Narzekają na warunki w których muszą spędzić miesiące w oczekiwaniu na przemielenie papierologii. Też byś narzekał. Nie wiem, jakie bajki im w tej Afryce sprzedają o UK, ale realia są kiepskie - i będą takie także w przyszłości.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jagular napisał:

Narzekają na warunki w których muszą spędzić miesiące w oczekiwaniu na przemielenie papierologii. Też byś narzekał. Nie wiem, jakie bajki im w tej Afryce sprzedają o UK, ale realia są kiepskie - i będą takie także w przyszłości.

Sprzedają im takie, że w Europie jest kraina mlekiem i miodem płynąca. Nie rozpaczam nad ich losem, bo alternatywa to szałasy w Afryce. Ciągłe wpuszczanie ludzi od prawa do lewa kończy się tym, że czynsze wzrastają, bo lokali jest zbyt mało. Ceny wynajmu wszędzie wzrosły kosmicznie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, sabaru napisał:

Daj sobie z takimi spokój. I tak nic innego nie będą pisać jak tam podobne tematy.

Zauważ,że takie zachowania wśród PiS-iorów bądź PiS-owskich trolli oznacza,że po tym,co PiS-iory odwalają od dłuższego czasu na pewno mają pełne portki :E. Dlatego w swojej wypowiedzi dałem szczerbola,gdyż patrząc na takie wypowiedzi to się ma niesamowitą bekę z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JDX napisał:

Za darmo im dają miejscówkę i jeszcze narzekają? Nie pasuje to wypad do siebie do Afryki.

Podejrzewam, że w Afryce mieli lepsze warunki życia,, skoro stać ich było na wydanie paru tysięcy dolców na przemytnika. Tego właśnie nie rozumiem u migrantów, że taką kasę wydają na przemyt, to nie są tak naprawdę biedni ludzie, biedni są dopiero w Europie. Tych naprawdę biednych nie stać na przemyt.

Edytowane przez wamak
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy, część wyprzedaję cały swój majątek, aby nazbierać na bilet u przemytnika, często się dodatkowo zapożyczając lub po prostu rodziny składają się, aby wysłać tego jednego wybranka w podróż życia licząc, że w przyszłości wspomoże funciakami czy pomoże innym członkom rodziny dostać się do lepszego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, wamak napisał:

Podejrzewam, że w Afryce mieli lepsze warunki życia,, skoro stać ich było na wydanie paru tysięcy dolców na przemytnika. Tego właśnie nie rozumiem u migrantów, że taką kasę wydają na przemyt, to nie są tak naprawdę biedni ludzie, biedni są dopiero w Europie. Tych naprawdę biednych nie stać na przemyt.

Też mnie to kiedyś zastanawiało skąd oni mają tę kasę. Pewnie wielu ludzi w Polsce tyle nie ma. Zapewne sponsoring jest prowadzony przez takich Sorosów, którzy chcą „ubogacać” dalej nasz kontynent.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo uważam, że te medialnie ogłaszane stawki za przemyt są mocno podrasowane, a w rzeczywistości jest znacznie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JDX napisał:

Za darmo im dają miejscówkę i jeszcze narzekają? Nie pasuje to wypad do siebie do Afryki.

Kobiety i dzieci zamknięte w ciałach 18-30 latków chcesz wyrzucać? Rasista i transfob. 😤

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, crush napisał:

Kobiety i dzieci zamknięte w ciałach 18-30 latków chcesz wyrzucać? Rasista i transfob. 😤

Z nimi jest problem, bo nie wiadomo ile tak naprawdę mają lat. W Afryce mało, gdzie istnieje prawdziwa administracja. Kiedyś poznałem typa z Afganistanu, który mówił, że ma 23 lata, a wyglądał bliżej 40stki. Inny z Erytrei 21, a już trójka dzieci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To troll polityczny, po prostu olewasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Badalaman nie jest politycznym trollem.

To jest raz,a dwa trollować to też trzeba umieć,a większość internetowych użytkowników nie posiada takiej umiejętności :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JDX napisał:

Sprzedają im takie, że w Europie jest kraina mlekiem i miodem płynąca. Nie rozpaczam nad ich losem, bo alternatywa to szałasy w Afryce. Ciągłe wpuszczanie ludzi od prawa do lewa kończy się tym, że czynsze wzrastają, bo lokali jest zbyt mało. Ceny wynajmu wszędzie wzrosły kosmicznie.

Akurat z nimi jest taki problem, że oni siedzą albo w hotelach (zazwyczaj lokalizacje nie są podane publicznie), albo w ośrodkach uchodźców ad hoc gdzieś tam zrobionych. Jedna i druga opcja to maksymalne przeludnienie, brak warunków sanitarnych, a także wykorzystywanie w różny sposób przez obsługę.
Brytyjski rząd musi szybko znaleźć jakieś rozwiązanie - same hotele kosztują podatnika kilka milionów funtów dziennie.
Na razie szukanie im idzie bardzo kulawo. Niektóre ich pomysły nie zmieniły się od kilkuset lat (eksmisja do Rwandy).

Problem jest duży i się powiększa. Ja już od lat jednak piszę, że uchodźcy na kajaku na Kanale to już sprawa przegrana - trzeba zrobić coś, żeby oni nie wyruszali od siebie, a nie próbować blokować ich na końcu ich podróży. Problemem jest też komunikacja na linii UK - Francja, bo przecież oni na tych pontonach to nie płyną z Afryki.
Generalnie problem bardzo skomplikowany i wymagający dobrej rozkminy. Wygląda na to, że przerasta to możliwości pani Braverman.

A czynsze? Chyba trudno je (jeszcze!) wiązać z uchodźcami (TYMI uchodźcami). Oni na razie tkwią "pomiędzy", w kolejce do wolności. Taki przykład: jak dobrze pamiętam, obecnie przeciętny urzędnik emigracyjny w UK przerabia kilka aplikacji miesięcznie. Kolejka? Kilkaset tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, JDX napisał:

Czy jest jakaś funkcja na forum, żeby ten gość nie mógł mnie spamować reakcjami? 

Gdzieś w ustawieniach możesz wyłączyć powiadomienia o przydzielanych reakcjach. Ja mam wyłączone od czasu jak odin spamował :E

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sabaru napisał:

Czy to już PRL? Ciekawe czy to prawda z tym dzwonieniem. Choć przy tej partii w cale bym się  nie zdziwił.

Niestety to nie jedyne źródło z którego czytam o tych rewelacjach.

MZTxgROFYPLU6gVuVyjVwCUAkmNzgM8N_wmgalle

Poznań, pl. Wolności w dniu dzisiejszym, taki drobny przedsmak tego co się będzie działo jutro w Warszawie.

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Ja mam wyłączone od czasu jak odin spamował :E

Widzę,że ktoś z tego forum jeszcze tego osobnika pamięta 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mamy nie pamiętać, cały czas z nami jest. Co najwyżej niektórzy nie znają nicku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego tu od prawie roku nie ma,za to on jest w innych miejscach w polskim internecie podobnych do Laba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ty się nie bój gdzie jest  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, jagular napisał:

Generalnie problem bardzo skomplikowany i wymagający dobrej rozkminy. Wygląda na to, że przerasta to możliwości pani Braverman.

Jeśli jej możliwości przerasta nawet zapłacenie mandatu bez robienia afery we własnym ministerstwie, to o czym my tu w ogóle gadamy :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wu70 napisał:

Już ty się nie bój gdzie jest  :D

Ja tam wiem gdzie i w jakich miejscach się pojawia,bo jego bardzo łatwo się da rozszyfrować ;). Stosuje taki sam styl pisania jak tutaj,gdy był. Nie musisz mi pisać o strachu,bo czemu miałbym go bać,gdzie on się podziewa? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie myślisz że drugim kontem na labie pisałby w ten sam sposób żeby go zbanować po 5min? 8:E:boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, jagular napisał:

Akurat z nimi jest taki problem, że oni siedzą albo w hotelach (zazwyczaj lokalizacje nie są podane publicznie), albo w ośrodkach uchodźców ad hoc gdzieś tam zrobionych. Jedna i druga opcja to maksymalne przeludnienie, brak warunków sanitarnych, a także wykorzystywanie w różny sposób przez obsługę.
Brytyjski rząd musi szybko znaleźć jakieś rozwiązanie - same hotele kosztują podatnika kilka milionów funtów dziennie.
Na razie szukanie im idzie bardzo kulawo. Niektóre ich pomysły nie zmieniły się od kilkuset lat (eksmisja do Rwandy).

Problem jest duży i się powiększa. Ja już od lat jednak piszę, że uchodźcy na kajaku na Kanale to już sprawa przegrana - trzeba zrobić coś, żeby oni nie wyruszali od siebie, a nie próbować blokować ich na końcu ich podróży. Problemem jest też komunikacja na linii UK - Francja, bo przecież oni na tych pontonach to nie płyną z Afryki.
Generalnie problem bardzo skomplikowany i wymagający dobrej rozkminy. Wygląda na to, że przerasta to możliwości pani Braverman.

A czynsze? Chyba trudno je (jeszcze!) wiązać z uchodźcami (TYMI uchodźcami). Oni na razie tkwią "pomiędzy", w kolejce do wolności. Taki przykład: jak dobrze pamiętam, obecnie przeciętny urzędnik emigracyjny w UK przerabia kilka aplikacji miesięcznie. Kolejka? Kilkaset tysięcy.

Znam temat. Torusi tracą poparcie i pewnie w wyborach wygrają laburzyści. Choć Corbyna już nie ma to nie widzę by tam mało być lepiej.

Nie jestem rasistą, ale są jakieś granice przyjmowania ludzi z całego świata. Ciekawe, czy Chińczycy klaskaliby gdyby u nich było tak kolorowo na ulicach. Nie wiem, jak w UK, ale w Niemczech i Austrii jest ogromny problem w szkołach, gdzie dzieci imigrantów nie znają niemieckiego. Problem o tyle duży, że stanowią one często 3/4 klas. W takim wypadku będą mówić po arabsku.

Co do imigracji. Brexit okazał się totalną porażką. Ograniczyli napływ ludzi z krajów UE, a w zamian nawpuszczali ludzi z byłych kolonii. Biję brawo tym geniuszom.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Wu70 napisał:

Ale chyba nie myślisz że drugim kontem na labie pisałby w ten sam sposób żeby go zbanować po 5min? 8:E:boink:

Przez jakiś czas tak robił więc bym się nie zdziwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To robił z ponad 2700 multikont zanim padło słowo Dość za strony administracji :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
    • @RimciRimci Ok, ale ja w tych wizjach nie widzę opcji "po okresie niedoli Polska dociąga do gospodarczego poziomu relatywnego bogactwa". Wracając do tego, co napisałeś: To wprowadza dysonans. Czy oznacza to że opcja atrakcyjna jest gorsza? No bo najwidoczniej nie jest lepsza.
    • Opisałem teoretyczny przypadek "co gdyby...". Dlatego mówię, że wychodzenie z Unii to mrzonki patrząc jaką pozycję na świecie ma Polska. Tym bardziej przy obecnej sytuacji geopolitycznej.    atrakcyjna = zadowalająca. Gdzie ja napisałeś "bardziej atrakcyjna"? No właśnie... Bardziej atrakcyjna to polski rząd musiałby mieć jakieś haki na Niemców 
    • i5 4690k , 8GB , Z97 Gaming 7  Kabel kupiony, wydaje mi się, że kat 6. Router EG8245H, ma jeden port gigabitowy. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...