Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, wamak napisał:

Z pensji stosunkowo mało zarabiam. Mogę sobie pozwolić na odkładanie kilkuset złotych miesięcznie na fundusze akcji. Kapitałem obracam też na foreksie, co daje jakieś 20-40% rocznie minus podatek 19%. od dochodu. Trudno powiedzieć, czego się tym sposobem dorobię do osiągnięcia wieku emerytalnego, wiem natomiast, że kwalifikuję się na minimalną emeryturę i sama emerytura od państwa nie wystarczy na życie.

Jakie 2/3 ? Ja mu mam wyliczone 25% a idę na emeryturę (jak dożyje) za ponad 20 lat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że Ukraińcy z bólu nie będą mogli spać w nocy :E . To już podchodzi pod kabaret. Typ zrobił sobie zdjęcie z jakimś ruskiem i wielkie halo się zrobiło.

Ukraińcy mają wybierać mu z kim może się spotykać lub fotografować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Fikołek napisał:

I cyk, rubelki wpadły za wpis. 

Od roku te same teksty macie. Wreszcie ludzie otwierają oczy na ten roszczeniowy naród. Skończy się eldorado i ochronka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, voltq napisał:

A rozumiesz pojęcie ujednolicenia które doprowadzi do mniejszej dziury VAT poprzez trudniejsze kreowanie karuzel vatoskich , więcej już nie będę tobie odpisywał bo nadajemy na różnych poziomach i się nie dogadamy ty bronisz zlodzieji albo nieświadomie albo masz w tym jakiś interes

Ujednolicając stawkę VAT zwiększysz ją w przypadku części produktów więc proszę Cię, nie kłam jak nasi politycy. Ujednolicenie=/=obniżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, JDX napisał:
Mam nadzieję, że Ukraińcy z bólu nie będą mogli spać w nocy :E . To już podchodzi pod kabaret. Typ zrobił sobie zdjęcie z jakimś ruskiem i wielkie halo się zrobiło.

Ukraińcy mają wybierać mu z kim może się spotykać lub fotografować?

No i tu moze sie skonczyc milosc do Ukraincow bo w Polsce Robercik jest swiety i nie mozna tak pisac :D

 

2 minuty temu, Kris194 napisał:

Ujednolicając stawkę VAT zwiększysz ją w przypadku części produktów więc proszę Cię, nie kłam jak nasi politycy. Ujednolicenie=/=obniżka.

~16% to chyba zapewnialo takie sam wplywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Michaelred napisał:

No i tu moze sie skonczyc milosc do Ukraincow bo w Polsce Robercik jest swiety i nie mozna tak pisac :D

 

~16% to chyba zapewnialo takie sam wplywy.

Przed MŚ dali mu ukraińską opaskę. Sądzili, że Lewy będzie z nią grał, a on stwierdził, że ją tylko do Kataru zabierze.

Niech każdy gra w swoich barwach, a Lewy ma prawo fotografować się z kim chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Michaelred napisał:

~16% to chyba zapewnialo takie sam wplywy.

Mniej więcej, ale liniowa stawka to de facto dowalenie uboższym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, w przypadku pieczywa chociażby to oznacza wzrost podatku o 200% (sic!) co przekłada się właściwie na cenę produktu wyższą o 10%.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, JDX napisał:

a Lewy ma prawo fotografować się z kim chce.

Że użyję argumentum ad absurdum: z Putinem też mógłby się fotografować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LeBomB napisał:

Ale nie nie nie, czekaj, czytałeś w ogóle program konfederacji? Mają go z 2022 roku, nowszego póki co nie ma

https://konfederacja.pl/app/uploads/2022/07/Po-Stronie-Polski.pdf

Poczytaj, dowiesz się że w zasadzie chcą wypowiedzieć wszystko co UE chce wprowadzić, wywalić KPO i nie tylko obniżyć przy tym podatki, ale część zlikwidować, jak np. VAT na prąd, drewno opałowe. Ogólnie w tym programie i na ich stronie trochę fikołków jest. Zatem nie chodzi o jeden podatek. 

Przy tym co tam proponują nie ma opcji by wprowadzili coś zgodnego z prawem unnijnym.

Więc niech się określą, bo póki co to w ich przekazie jest mnóstwo sprzeczności i to wcale nie wina aspergera, a tego że nie mają jednego nurtu póki co. Wszystko sprzed 2-3 lat porozrzucane po sieci i na ich stronie.

A czy potrafi pan czytać ze zrozumieniem? Czyż nie napisałem kilka postów wyżej że może to zrobią ale nie muszą , szkoda gadać xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rainy napisał:

Że użyję argumentum ad absurdum: z Putinem też mógłby się fotografować?

Mówiąc z kim chce miałem na myśli wszystkich oprócz zbrodniarzy. Choć to oczywiste, że Lewy nie chciałby fotki z Putinem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Ja nie jestem osobiście za tak wysokim VAT. Po prostu podaję przykład jak to wygląda od strony budżetu, gdzie VAT to większość wpływów. Dla tego Pisuarów boli jego obniżenie nawet o 1% :E

Boli tych którzy nie potrafią zrozumieć jak to działa , dlatego Bartłomiej Sienkiewicz świetnie to podsumował Polska istnieje tylko teoretycznie, tutaj jedyne co można zrobić to zapisać się do partii i pchac się do sitwy , albo kombinować na jakiś karuzelach vatowskich , tym uczciwym zostaje emigracja lub pogodzenie się z losem że lepiej już było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tego o czym wcześniej mówiłeś nie dało się zrozumieć, takie baje to można jedynie zabetonowanym pisiorom wciskać gdzie wszystko co powie prezes jest święte. Dopiero później powiedziałeś, że chodzi o ujednolicenie na co już poszedł argument.

54 minuty temu, Camil666 napisał:

Mniej więcej, ale liniowa stawka to de facto dowalenie uboższym.

Jakieś badania może na ten temat masz czy znów chcesz się opierać na "założeniach"?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kris194 napisał:

Jakieś badania może na ten temat masz czy znów chcesz się opierać na "założeniach"?

Ale jakie badania? Ubodzy wydają większą część swoich zarobków na żywność i inne rzeczy które mają obniżoną stawkę VATu. Po ujednoliceniu do np. 16% bogacz miał by zniżkę na Rolls-Royce'a, a biedak podwyżkę cen żywności o 15%.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak powyżej. Żeby zrobić liniowy VAT, trzeba by zrekompensować te podwyżki najuboższym w jakiś inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystrzelić ich w kosmos :pistols:, będziemy żyli w cudownym utopijnym świecie gdzie każdy jest piękny i bogaty :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Keken napisał:

Coś ci się pomyliło.
On ma termin do lekarza ty byłeś u sprzedawcy okularów.

No i teraz pytanie czy ten lekarz potrzebny? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, voltq napisał:

A czy potrafi pan czytać ze zrozumieniem? Czyż nie napisałem kilka postów wyżej że może to zrobią ale nie muszą , szkoda gadać xD

Przejrzałem 3 strony wstecz od tego na co Ci odpowiadałem i nie ma nic takiego. Zatem doprecyzuj, w którym miejscu tak pisałeś, że może zrobią ale nie muszą. Póki co na ich stronie widnieje program który wyraźnie sugeruje pogorszenie stosunków z UE, bo opiera się na wypowiedzeniu wielu pakietów.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LeBomB napisał:

Dlatego im bardziej skrajnie przeciwne poglądy w narodzie tym bardziej potrzebna partia centralna, która to wszystko wypośrodkuje, a do takich nie należy ani lewica, ani pis, ani konfederacja, KO w zasadzie też niekoniecznie.

Według popularnego quizu politycznego moje poglądy to właśnie centrum, z delikatnym odchyłem w prawo (gospodarka). Jednocześnie brak odpowiedniej partii w kraju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Kris194 napisał:

Jakieś badania może na ten temat masz czy znów chcesz się opierać na "założeniach"?

 

Cytat

Interesująca jest analiza wpływu ujednolicenia stawek VAT na średnią stawkę VAT, która obciąża gospodarstwa domowe. Na podstawie wspomnianego studium przy stawce podstawowej 23% (pod względem jej wysokości w 2011 r. Polska była na piątym miejscu w Unii Europejskiej) średnia stawka, która obciąża gospodarstwo domowe wyniosła 11,9% (14. miejsce w Unii Europejskiej). W sytuacji zlikwidowania stawek obniżonych w Unii Europejskiej (scenariusz 1) średnia stawka obciążająca gospodarstwa domowe w Polsce wyniosłaby 18,2% (wzrost o 6,3 p.p. byłby najwyższy ze wszystkich państw członkowskich) i usytuowałaby Polskę na czwartym miejscu pod względem średniej stawki obciążającej gospodarstwa domowe w Unii Europejskiej. W scenariuszu 2, w którym likwidacji stawek towarzyszyłoby obniżenie stawki podstawowej do wysokości zapewniającej całej operacji neutralność budżetową (w Polsce taka neutralność zostałaby zapewniona na poziomie stawki 17%), średnia stawka obciążająca gospodarstwa domowe wyniosłaby 13,4% (13. miejsce wśród państw członkowskich). Odnosząc wyniki otrzymane w obydwu scenariuszach do kwoty VAT płaconego przez gospodarstwa domowe w rachunkach, oznaczałoby to w przypadku scenariusza 1 wzrost średniej kwoty VAT o ponad 50% (z 988 euro do 1516 euro), zaś w scenariuszu 2 kwota ta wzrosłaby o nieco ponad 13%. Analizując na podstawie omawianego studium przeciętne płatności VAT-u w gospodarstwach domowych w proporcji do wydatków przez nie ponoszonych w rozbiciu na kwintyle dochodowe, można zaobserwować, że obecna struktura stawek w Polsce zapewnia podatkowi jego proporcjonalny charakter, a wprowadzenie scenariusza 1 lub 2 nie zmienia tego charakteru, ale proporcjonalność dość istotnie spłaszcza, szczególnie w scenariuszu 2. Oznacza to, że wprowadzenie jednego z tych scenariuszy generalnie bardziej odczują gospodarstwa o niższych dochodach. W kwotach nominalnych w scenariuszu 1 podwyżki VAT-u bardziej odczują gospodarstwa o wyższych dochodach, ale już w scenariuszu 2 gospodarstwa o największych dochodach poniosą mniejszy ciężar podatku wynikający z ujednolicenia stawek niż gospodarstwa o najniższych dochodach.

Źródło:

https://bibliotekanauki.pl/articles/610487.pdf

Link prowadzi bezpośrednio do artykułu w formie PDF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, kalderon napisał:

Ale jakie badania? Ubodzy wydają większą część swoich zarobków na żywność i inne rzeczy które mają obniżoną stawkę VATu. Po ujednoliceniu do np. 16% bogacz miał by zniżkę na Rolls-Royce'a, a biedak podwyżkę cen żywności o 15%.

I z tego właśnie względu podchwytliwie spytałem o badania ;)

9 minut temu, LeBomB napisał:

 

Źródło:

https://bibliotekanauki.pl/articles/610487.pdf

Link prowadzi bezpośrednio do artykułu w formie PDF.

Dzięki, czyli wychodzi tak jak można się było spodziewać, realnie obywatel dostanie w takim przypadku po tyłku jeszcze bardziej. Na tym właśnie polega demokracja, analizuje się różne scenariusze, poddaje je pod opinię wielu osób a nie wprowadza zmiany bo ktoś miał dobry sen i mu się reforma przyśniła. Niech każdy to zapamięta, państwo to nie prywatny folwark. Jak osobnikowi x padnie firma w wyniku złego zarządzania to jako obywatela mnie to naprawdę obchodzi mniej niż zeszłoroczny śnieg, zawsze może sobie otworzyć nową i tym razem nie popełnić poprzednich błędów. Państwa nie da się postawić na nowo a jakiekolwiek zmiany muszą być odpowiednio przeanalizowane wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, LeBomB napisał:

A ja wyczuwam młodego wilczka co ma te dwacieścia parę lat

chciałbym :szczerbaty:

1 godzinę temu, kalderon napisał:

Po ujednoliceniu do np. 16% bogacz miał by zniżkę na Rolls-Royce'a, a biedak podwyżkę cen żywności o 15%.

Wiec w dalszym ciagu bogacz zasili budzet panstwa wieksza kwota niz 1000 biedakow. Dlaczego? Gdzie tu sprawiedliwosc? Az tak ten jego Rolls-Royce niszczy drogi?

Nie widzialem tego wczesniej nigdzie :D
Starcie wolnosciowcow z narodowcami:szczerbaty:

 

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Michaelred napisał:

Wiec w dalszym ciagu bogacz zasili budzet panstwa wieksza kwota niz 1000 biedakow. Dlaczego? Gdzie tu sprawiedliwosc? Az tak ten jego Rolls-Royce niszczy drogi?

Bogacz zasili budżet większą kwotą bo więcej wydał. Więcej zarabiasz, więcej wydajesz - płacisz więcej podatku. Kwotowo bo procentowo bogacze płacą znacznie niższe podatki.

A jednolity VAT nie przyczyni się do wzrostu zamożności Polaków tylko do ich ubożenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego bogacz ma placic kwotowo wieksze podatki? Jakie jest tego uzasadnienie? Jedna stawka jest prostsza = tańszy system. Jedna stawka może być niższa = mniej zachęt do oszustw. System z jedną stawką ma mniej luk = mniej pola do nadużyć. Dla wiekszosci to sie nie zmieni a spodziewane sa wzrosty konsumpcji i wplywow do budzetu. Trzeba robic wszystko zeby ulatwic zycie przedsiebiorcom bo jak ich swoimi pomyslami zarzniecie to najubożsi nawet na ten tanszy chlebek nie beda mieli.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...