Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Spl97 napisał:

Teraz tak,jak bardzo w najbliższym czasie poparcie dla Trzeciej Drogi poleci w dół? Przypominam,że dla niej obowiązuje próg wyborczy dla koalicyjnych komitetów wyborczych,czyli nie 5% a 8%.

Możliwe, że powtórzy się scenariusz z wyborów 2015 kiedy lewicy zabrakło z 0,5 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwacja i wysnuwanie wniosków z tych słupków poparcia politycznego jest podobna do obserwacji kursów kryptowalut. Dzisiaj -20, jutro +15, pojutrze +8. Ile będzie na weekend? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Spl97 napisał:

60% ludzi nie chce tych dwóch partii,a jednocześnie większości z nich nie chce się ruszyć tyłka do urn i zaledwie garstka z nich idzie do lokalu wyborczego zagłosować.

A co tu dziwnego? Ja nie chcę PiS i PO ale nie chcę też kościółkowego katechety, faszystowskich Aspergerów czy socjo-razemków.

3 godziny temu, Camil666 napisał:

Z tego co pamietam, nigdy na forum nie pisałem na kogo głosowałem

Ale on ma swoje teczki.

2 godziny temu, mafzord napisał:

teatrem dla gojów

I cyk kolejny debil. Ale tu będzie wysryw do tych wyborów. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wamak napisał:

Hołownia gadał, że nie mógł się dopchać do mównicy. Prawda jest taka, że jakby mu zależało, to by się dopchał.

Hołownia jest chyba ciągle zły na Tuska, że ten wrócił do polityki krajowej i PO zyskało w sondażach kosztem PL2050.

Hołownia to zwykły karierowicz. Jak to ujął Tusk, dla niektórych bardziej się liczą parytety aniżeli dobro kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Kris194 napisał:

Hołownia to zwykły karierowicz. Jak to ujął Tusk, dla niektórych bardziej się liczą parytety aniżeli dobro kraju.

Dla żadnego polityka priorytetem nie jest dobro kraju.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, jagular napisał:

Obserwacja i wysnuwanie wniosków z tych słupków poparcia politycznego jest podobna do obserwacji kursów kryptowalut. Dzisiaj -20, jutro +15, pojutrze +8. Ile będzie na weekend? :)

Nie do końca. W dłuższym okresie widać było jak topnieje poparcie Hołowni. Skończyło się odejściem części polityków i działaczy i koalicja z PSLem. Wynika ona z tego, że samodzielnie te ugrupowania miały małe szanse na przekroczenie progu 5%. Pytanie czy razem uda im się przekroczyć 8%. Są bardzo mało wyraziści.

 

Widać też po sondażach że zyskuje konfederosja. Jeśli ktoś nie interesuje się polityką, to taki Mencen może zrobic wrażenie jako populistyczny showman, nieco w stylu amerykańskim. A niestety dużo młodych osób kompletnie nie interesuje się poważniejszym zagadnieniami z polityki czy gospodarki.

PO zyskuje kosztem Hołowni i Lewicy. Niewiele, ale coś.

 

PiS w sumie stabilnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Badalaman napisał:

 to taki Mencen może zrobic wrażenie jako populistyczny showman, nieco w stylu amerykańskim.

To sluchaj tego co taki jeden facet powiedzial na takim spedzie emerytow: Ślubuję wam - i możecie to nazwać ślubowaniem Tuska, jeśli wam się podoba: zwycięstwo, rozliczenie zła, zadośćuczynienie krzywdom ludzkim i pojednanie między Polakami
a powiedzial to herr Donald Tusk. Prezes Geriatrische Volksdeutsche Partei. Masz racje jak ktos sie nie interesuje polityka albo ma siano zamiast mozgu to sie moze na takie bzdury nabrac. Widac po publicznosci, ze wieszkosc tam to juz z demencja. Nie dziwie sie, ze im sie podobalo:lol2:

22 minuty temu, Badalaman napisał:

Jeśli ktoś nie interesuje się polityką

Konfederacja to partia, ktorej zwoleninnicy sa jednymi z najbardziej ogarnietych w kwestiach polityki, gospodarki. To bylo juz nie raz badane a  Korwinnisci mieli z badanych najwyzsze IQ. Przykro sie patrzy jak wiele osob tutaj próbuje oklamywac samych siebie.

Godzinę temu, crush napisał:

Ale on ma swoje teczki.

mam twoja z leczenia
f3a1c4dc5a6442fac0daaed6aac38beb.jpg

ale na innych tez sie znajdzie 

i-teczka-5-latka.jpg

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Badalaman napisał:

Nie do końca.

No, jakieś tam trendy są widoczne, wiadomo. Tylko na ile one wpływają na życie obywatela…teraz? Jeszcze tyle czasu do wyborów, ile w tym czasie skandali, marszy, samoodpaleń granatników i ruskich zbłąkanych rakiet się zmieści! :D

 

15 minut temu, Michaelred napisał:

Konfederacja to partia, ktorej zwoleninnicy sa jednymi z najbardziej ogarnietych w kwestiach polityki, gospodarki. To bylo juz nie raz badane a  Korwinnisci mieli z badanych najwyzsze IQ.

O, chciałbym o tym móc więcej poczytać. Są na to jakieś dane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Michaelred napisał:

Konfederacja to partia, ktorej zwoleninnicy sa jednymi z najbardziej ogarnietych w kwestiach polityki, gospodarki. To bylo juz nie raz badane a  Korwinnisci mieli z badanych najwyzsze IQ. Przykro sie patrzy jak wiele osob tutaj próbuje oklamywac samych siebie.

Nie są ogarnięci bo dają się dymać partyjnej wierchuszce jak dzieci. Korwin i kilku innych partyjniaków otwarcie powiedziało że ich program jest dla idiotów żeby oddali głos na ich partę, a oni wcale nie zamierzają go realizować tylko robić "swoje" ("5x nie?"). Mentzen się produkuje o rozdawnictwie, a tymczasem nacjololo (które stanowi ze 2/3 partii) pochwala 500+ i obiecuje jego utrzymanie. Tym "ogarniętym" Konfederacja pluje w twarz a oni udają że deszcz pada.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Michaelred napisał:

Donal Tusk. Prezes Geriatrische Volksdeutsche Partei.

Piszesz o Tusku, jak Janusz Kowalski albo Zbigniew Ziobro.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jagular napisał:

Dzisiaj -20, jutro +15, pojutrze +8. Ile będzie na weekend? :)

A na weekend PIS to the moon :D 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, crush napisał:

Ale tu będzie wysryw do tych wyborów. 

Akurat to jest nieuniknione. Jeszcze tych PiS-owskich trolli czy zwolenników Konfy tutaj nazlatuje. To co widzieliśmy w okolicach 4 czerwca to był zaledwie przedsmak tego co czeka w okolicach jesiennych wyborów :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, jagular napisał:

O, chciałbym o tym móc więcej poczytać. Są na to jakieś dane?

widziales to juz nie raz i to w tym temacie. Nie udawaj, ze nie wiesz.

9 minut temu, kalderon napisał:

Nie są ogarnięci bo dają się dymać partyjnej wierchuszce jak dzieci. Korwin i kilku innych partyjniaków otwarcie powiedziało że ich program jest dla idiotów żeby oddali głos na ich partę, a oni wcale nie zamierzają go realizować tylko robić "swoje" ("5x nie?").

oczywiscie calosci tego filmu na yt z JKM nie ogladales tylko urywek. Mowiac o idiotach mowil o wyborcach innyc parti np twojej.

9 minut temu, wamak napisał:

Piszesz o Tusku, jak Janusz Kowalski albo Zbigniew Ziobro.

Nie wiem, nie sledze ich kont nigdzie :D Geriatrische Volksdeutsche Partei nie ma w nawet u nas w googlach wiec to chyba moj wymysl :P No a nawet jesli to co ja na to poradze. Jak ktos pisze, ze 2+2=4 to mam sie nie zgodzic tylko dlatego, ze jest Zerro albo Januszek K?

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Spl97 napisał:

Akurat to jest nieuniknione. Jeszcze tych PiS-owskich trolli czy zwolenników Konfy tutaj nazlatuje. To co widzieliśmy w okolicach 4 czerwca to był zaledwie przedsmak tego co czeka w okolicach jesiennych wyborów :E.

A jeszcze dodaj do tego show z przesłuchiwaniem polityków przed komisją akurat przed samymi wyborami. Na pewno będą odtajnione jakieś dokumenty uderzające w opozycje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego USA i UE naciskają,żeby tą ustawę o komisji zmienili albo się z tego wycofali. Długopis już złożył swoją nowelizację,ale czy Kaczor się zgodzi na to co proponuje Długopis,to chyba nikt nie ma pojęcia.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak szczerze mówiąc to nie jestem do końca pewien czy ta komisja w ogóle wystartuje, a nawet jeśli to czy wezwie Tuska na przesłuchanie. Po udanym marszu mogą stwierdzić, że wcale im się to nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 września ma już być pierwszy raport tej komisji,więc najprawdopodobniej i tak komisja wystartuje niezależnie od tego czy poprą nowelizację złożoną przez Długopisa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, jagular napisał:

O, chciałbym o tym móc więcej poczytać. Są na to jakieś dane?

st,small,507x507-pad,600x600,f8f8f8.u1.j

Badania przeprowadzone przez Wyższą Szkołę Lansu i Hałasu.

25 minut temu, Michaelred napisał:

widziales to juz nie raz i to w tym temacie

Widać Ciebie i kilku innych chłopków roztropków. Jeśli to część tej śmietany intelektu to klękajcie narody.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spl97 napisał:

17 września ma już być pierwszy raport

Ja to obstawiam, że ten raport jest już w większej części gotowy, leży gdzieś w siedzibie partii.

Jest jeszcze opcja, że osoby wezwane po prostu się nie stawią. Skoro raport ma być we wrześniu, to długo nie będą musiały się uchylać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kalderon napisał:

Bogacz zasili budżet większą kwotą bo więcej wydał. Więcej zarabiasz, więcej wydajesz - płacisz więcej podatku. Kwotowo bo procentowo bogacze płacą znacznie niższe podatki.

A jednolity VAT nie przyczyni się do wzrostu zamożności Polaków tylko do ich ubożenia.

 

15 godzin temu, kalderon napisał:

Ponieważ podatki płaci się procentowo. Procentowo bogacze płacą niższe podatki.

System można uprościć nie rezygnując z 2-3 stawek. Ekstrema nigdy nie były dobre.

Możesz objaśnić tą matematykę?

Skoro stawki podatkowe są procentowe, to w jaki sposób zarabiając więcej płaci się % mniejsze podatki?
Jeżeli biedny kupi samochód za 10k, to zapłaci 2,3k vat-u. Jeżeli bogaty kupi samochód za 1M, to zapłaci 230k vat-u. W obu przypadkach jest to 23%.
Jeżeli biedny zarabia 3k, to zapłaci 450 podatku. Jeżeli bogaty zarabia 300k, to zapłaci 45k podatku. W obu przypadkach to 15%.

Gdzie tutaj jest rozjazd, że bogaty % płaci mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Michaelred napisał:

widziales to juz nie raz i to w tym temacie. Nie udawaj, ze nie wiesz.

Nie udaję, nie doktoryzuję się z treści tego tematu. Jeżeli już były, to proszę powtórzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Michaelred napisał:

Konfederacja to partia, ktorej zwoleninnicy sa jednymi z najbardziej ogarnietych w kwestiach polityki, gospodarki. To bylo juz nie raz badane a  Korwinnisci mieli z badanych najwyzsze IQ.

Chyba jedynie w waszych własnych badaniach :E

2 godziny temu, crush napisał:

Dla żadnego polityka priorytetem nie jest dobro kraju.

Owszem, nikt nie jest pod tym względem kryształowy ale nie każdy tak wyraźnie to pokazuje jak Hołownia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol2::lol2::lol2:

 

aczkolwiek panika to chyba raczej u Hołowni po tych spadkach

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Michaelred napisał:

Wiesz dlaczego jestes takim zagorzalym antykonfiarzem? Bo wiesz dobrze, ze bylo by zupelnie odwrotnie ale przez twoj bol tylka, ze nowe pokolenie w nowym systemie mialo byc nieporownywalnie lepsze warunki do zycia, rozwoju nie jestes w stanie tego zaakceptowac.

Ja nie wiem co nowe pokolenie by miało, a co nie, ale dla mnie osobiście, mojej sytuacji życiowej i biznesowej to moje życie z miejsca by się polepszyło o 1000% :) Zamiast płacić ok 2500zł miesięcznie (w przyszłym roku pewno ok 3000zł) miałbym je dla siebie  :) Ale co z tego skoro na może rok byłoby ok, ale potem w wyniku zrujnowania całej gospodarki i zapaści kraju mimo braku podatków nikogo by na nic nie było stać :)

Kierunkowo antysocjalistyczne pomysły konfy są ok, ale w takim kraju jak Polska to nigdy nie przejdzie. Po za tym oni nie widzą jaką mamy wielką wymianę gospodarczą z UE i z kim byśmy niby mieli robić interesy ? Z Chinami ? Można i tak myśleć, ale to nierealne. No i do tego z ich poglądami anty LGBT, antysemickimi, anty imigracyjnymi to żadne poważne państwa i firmy nie chciały by mieć nic wspólnego bo tak dzisiaj wygląda świat, czego zdają się nie widzieć. Skazani byśmy byli na: Rosję, Białoruś, Indie i Chiny czyli dno i metr mułu. Bo żadna firma nie chciałaby by być "passe" i inwestować w kraju systemowo homofobicznym i rasistowskim. Zobacz co się działo z gospodarką np. RPA od lat 80tych ? Jak pisałem - tam są jacyś kosmici pełni teoretycznych mądrości, oderwani od realnego świata. Takie odwrócone, kapitalistyczne marksy i engelsy :)

Edytowane przez hubio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wu70 napisał:

:lol2::lol2::lol2:

Z takimi tekstami to do piaskownicy a nie polityki. Niby 36 lat a zachowuje się jak niedojrzały gówniarz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...