Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Michaelred napisał:

Wiesz dlaczego jestes takim zagorzalym antykonfiarzem? Bo wiesz dobrze, ze bylo by zupelnie odwrotnie ale przez twoj bol tylka, ze nowe pokolenie w nowym systemie mialo byc nieporownywalnie lepsze warunki do zycia, rozwoju nie jestes w stanie tego zaakceptowac.

Ja nie wiem co nowe pokolenie by miało, a co nie, ale dla mnie osobiście, mojej sytuacji życiowej i biznesowej to moje życie z miejsca by się polepszyło o 1000% :) Zamiast płacić ok 2500zł miesięcznie (w przyszłym roku pewno ok 3000zł) miałbym je dla siebie  :) Ale co z tego skoro na może rok byłoby ok, ale potem w wyniku zrujnowania całej gospodarki i zapaści kraju mimo braku podatków nikogo by na nic nie było stać :)

Kierunkowo antysocjalistyczne pomysły konfy są ok, ale w takim kraju jak Polska to nigdy nie przejdzie. Po za tym oni nie widzą jaką mamy wielką wymianę gospodarczą z UE i z kim byśmy niby mieli robić interesy ? Z Chinami ? Można i tak myśleć, ale to nierealne. No i do tego z ich poglądami anty LGBT, antysemickimi, anty imigracyjnymi to żadne poważne państwa i firmy nie chciały by mieć nic wspólnego bo tak dzisiaj wygląda świat, czego zdają się nie widzieć. Skazani byśmy byli na: Rosję, Białoruś, Indie i Chiny czyli dno i metr mułu. Bo żadna firma nie chciałaby by być "passe" i inwestować w kraju systemowo homofobicznym i rasistowskim. Zobacz co się działo z gospodarką np. RPA od lat 80tych ? Jak pisałem - tam są jacyś kosmici pełni teoretycznych mądrości, oderwani od realnego świata. Takie odwrócone, kapitalistyczne marksy i engelsy :)

Edytowane przez hubio
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Wu70 napisał:

:lol2::lol2::lol2:

Z takimi tekstami to do piaskownicy a nie polityki. Niby 36 lat a zachowuje się jak niedojrzały gówniarz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kris194 napisał:

Z takimi tekstami to do piaskownicy a nie polityki. Niby 36 lat a zachowuje się jak niedojrzały gówniarz.

Podobno slubowal wszystkim, ze od jutra juz nie bedzie tak brzydko mowil i bedzie sie zachowywal jak powazny polityk np nasz świnty Donek. Wystarczy ladnie mowic jak typowy polityk i mozna z wami robic co sie chce. Takich to zbajerowac latwiej niz dzieci :lol2: ale was tylki pieka. To jeszcze dorzuce do pieca :) Bylo tego wiecej ale zrodla juz pozdychaly.

Cytat

To nie pierwszy test, w którym wolnościowcy wypadają bardzo korzystnie. W 2004 roku w Narodowym Teście Inteligencji także wygrali wyborcy wolnościowego ugrupowania Janusza Korwin-Mikkego czyli Unii Polityki Realnej. UPRowcy wypadli jako najinteligentniejszą grupa wyborców w Polsce.

Narodowy Test IQ 2004, średnie IQ elektoratów:
UPR – 100,2
PO – 97,5
PiS – 95,2
apolityczni – 93,0
SLD – 92,4
LPR – 91,6
PSL – 90,0
Samoobrona – 88,3

~2017r
comment_yI0wkWmTjXtxiuyBjX3hDKpN89yApwjY

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Skoro stawki podatkowe są procentowe, to w jaki sposób zarabiając więcej płaci się % mniejsze podatki?

Obstawiam że jemu chodzi o kwoty, że przy jednej procentowej stawce podatkowej kwota od większych transakcji będzie większa, a na te mogą sobie pozwolić bogaci. Tak jak na przykładzie który podałeś, że procentowo to będzie to samo, ale jeżeli wydasz na auto 10 razy większą kwotę, to podatek 15% kwotowo też będzie 10 razy większy.

To samo dotyczy założenia że bogaci więcej kupią, bo jak ktoś zarabia np. 30 tys zł miesięcznie to jeżeli nie będzie tej kasy gromadził, to oczywistym jest, że może sobie pozwolić na znacznie więcej niż ktoś kto zarabia 4 tys. zł miesięcznie. 

Zarówno Jego stwierdzenia jak i Twoje są właściwe, tylko nieprecyzyjny opis prowadził do błędnej interpretacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jagular napisał:

 

 

O, chciałbym o tym móc więcej poczytać. Są na to jakieś dane?

Używali takiej metody:

fd8889e9163e7.jpg

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 godziny orędzie PAD. Nawet nie wiem czy chcę to oglądać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W79udhA.png

o3rcFvF.png

I tak nie zamierzam oglądać, przeczytam skrót. Zapewne mało ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś namota z ustawą lex Tusk. Tak żeby wyszło, że to nie jego wina.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Reddzik napisał:

 

Kantar z kolei pokazuje prawie remis ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Michaelred napisał:

Podobno slubowal wszystkim, ze od jutra juz nie bedzie tak brzydko mowil i bedzie sie zachowywal jak powazny polityk np nasz świnty Donek. Wystarczy ladnie mowic jak typowy polityk i mozna z wami robic co sie chce. Takich to zbajerowac latwiej niz dzieci :lol2: ale was tylki pieka. To jeszcze dorzuce do pieca :) Bylo tego wiecej ale zrodla juz pozdychaly.

~2017r
comment_yI0wkWmTjXtxiuyBjX3hDKpN89yApwjY

 

Pytania jakie zostały zadane

  1. O wielkość wydatków państwa: roczne wydatki państwa polskiego na różne cele to setki miliardów złotych. Jak Pan/Pani sądzi, ile wynoszą roczne wydatki państwa w przeliczeniu na jednego mieszkańca kraju?
  2. O strukturę wydatków państwa: państwo polskie finansuje z pieniędzy podatników szereg różnych wydatków, takich jak emerytury, służba zdrowia, administracja, zasiłki socjalne, edukacja, drogi.  Proszę uszeregować wymienione pozycje w kolejności od tych, na które państwo Pana(i) zdaniem wydaje najwięcej do tych, na które wydaje najmniej.
  3. O opodatkowanie pracy: jeśli ktoś zarabia na umowę o pracę 3 tys. zł na rękę, to ile mniej więcej - Pana(i) zdaniem - wynoszą podatki i składki, które od takiego wynagrodzenia musi zapłacić pracownik?

https://for.org.pl/pl/a/5304,analiza-6/2017-panstwo-wydaje-wiecej-niz-mysla-polacy-wyniki-badania

Czy tylko ja czegoś nie rozumiem w pytaniu nr 3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Keken napisał:

Coś namota z ustawą lex Tusk. Tak żeby wyszło, że to nie jego wina.
 

No przecież długopis jak to długopis, on tylko podpisał :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Wszedłem na imgura i takie coś mi wypluło :rotfl:

Już ludzie mieszkający zagranicą wiedzą,że tak naprawdę Polską rządzi Kaczor, nie Morawiecki,Ziobro,Duda,Sasin,Błaszczak,Witek czy Glapiński :E.

Brawo PiS :hahaha:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

Wszedłem na imgura i takie coś mi wypluło :rotfl:

Iqf3Bs1.jpeg


Jak ktoś potrzebuję podpowiedzi to w linku
https://imgur.com/gallery/zx99Hfp

Gdzie takie coś dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wii napisał:

Gdzie takie coś dostać?

Są sklepy co sprzedają koszulki z wybranym przez klienta nadrukiem i wzorem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, JDX napisał:

Duda powie, że sytuacja jest nadzwyczajna i odwoła wybory. Proste.

Nadzwyczajny to on jest, nadzwyczajnie spalony na arenie międzynarodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris194 napisał:

Nadzwyczajny to on jest, nadzwyczajnie spalony na arenie międzynarodowej.

Nie tylko on. Jego tatulek jeszcze lepszy gargamel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, JDX napisał:

Duda powie, że sytuacja jest nadzwyczajna i odwoła wybory. Proste.

A więc wojna!

 

wE5xF8s.png

 

 

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez sabaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie chce mnie wierzyć o stanie wyjątkowym. Ostatnio nie zdarzyła się na terenie Polski żadna prowokacja,która miała na celu wywołać stan wyjątkowy. Tu może chodzić w tym orędziu,które wygłosi Długopis o dwie rzeczy: albo będzie gadał o tej ustawie dot. komisji do zbadania wpływów rosyjskich w stylu "Ja chcę wiedzieć, kto się układał z Rosjanami..." albo o dzisiejsze uchylenie przez SN umorzenia postępowania w sprawie zastosowania prawa łaski przez Długopisa dla nieprawomocnie skazanych lata temu Kamińskiego i Wąsika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, JDX napisał:

Duda powie, że sytuacja jest nadzwyczajna i odwoła wybory. Proste.

trzeba anulowac bo przegramy :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...