Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, hubio napisał:

No i właśnie dlatego nikt mi nigdy nie wmówi, że Polska to kraj tolerancyjny, niehomofobiczny i przyjazny. Na całkiem ogarniętym forum jakie to jest mamy w tym wątku co najmniej 3 osoby zaciekle atakujące imigrantów. Jak napisałem, że nie można obrażać ludzi od bydła 3 śmieszki i żadnego plusika. A przypominam - to forum jak na polskie standardy jest naprawdę ok. Strach myśleć co piszą i jakie mają poglądy ludzie na forach sportowych i okołosportowych. Choć i na forach tematycznych do paru gier są podobne poglądy :)

Tak drodzy państwo - choćby nie wiem jakbyśmy zaklinali rzeczywistość Polska to kraj bardzo nietolerancyjny. Nawet jak obecnie w ankietach większość deklaruje otwartość to nie jest prawda. Pisałem na tym o YT paru czarnoskórym youtuberkom i yotuberom którzy zwiedzające Polskę żeby nie dali się zwieść. Polska mentalność, myślenie jest mega zaściankowe, mega negatywne i bardzo wrogie zarówno do samych siebie jak i "obcych". Na emigracji inne narody się bardzo wspierają. Tylko nie Polacy i 90% polskich emigrantów mówi, żeby wystrzegać się rodaków. I każdy z obcokrajowców, który mieszka w Warszawie mówi, że czuje się bezpiecznie to polecam jechać na Polskę wschodnią czy w sumie każdy rejon - małe miasteczko i iść do lokalnego pubu tak po 20... Oczywiście sam bez polskich znajomych. W co najmniej 50% przypadków ma szansę na kłopoty. Nie do pomyślenia w krajach starej UE.

Wobec starzejącego się społeczeństwa i pomysłów PiS na obniżanie wieku emerytalnego bez imigrantów i zapełnienia rynku pracy zobaczycie młodzi konfici za 40 lat jakie będziecie mieli emerytury. I proszę - nie mówcie, że i tak na to nie liczycie, albo, że państwo padnie bo ja takie rzeczy słyszę od czasów jak sam byłem młody, a to było 30 lat temu :) Już wtedy "prognozowano", że w 2023r system emerytalny padnie. A nie tylko nie padł, ale ma się dobrze. A dlaczego ? Bo PiS przydusił przedsiębiorców (sam wiem po sobie). Ale i oni nie pomogą bez imigrantów. I szczerze teraz powiem coś co może się spodobać konfie, ale wolę, żebyśmy my Polacy mieli mniejsze podatki i żeby było u nas jak najwięcej imigrantów bo oni pracują na nasze emerytury.

I sprowadziłes to wszystko do „3 śmieszki i żadnego plusika”?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Nie do pomyślenia w krajach starej UE.

Fakt, teraz to rdzenni Europejczycy czują się zagrożeni.

https://www.lefigaro.fr/actualite-france/face-a-l-insecurite-dans-les-rues-comment-les-femmes-s-organisent-pour-se-proteger-20230530

Cytat

Aby poradzić sobie z potencjalnymi zagrożeniami, opracowują strategie. A pierwsze wprowadzone metody dotyczą wyboru trasy. „ Gdy tylko robi się ciemno, nie chodzę już do niektórych dzielnic ani na niektóre ulice ” — wyjaśnia Marie-Agnès. Młody paryżanin, który bardzo dobrze zna wschodnią część stolicy, wie, że „ z jednej ulicy na drugą ” wszystko może się zmienić. Aby wrócić z imprezy lub kolacji, automatycznie biorę Ubera“, zeznaje również młody student, który nie planuje nocnej jazdy metrem. I nie bez powodu Ministerialna Służba Statystyczna Bezpieczeństwa Wewnętrznego wymienia blisko 122 tysiące ofiar agresji w transporcie publicznym za rok 2021 (o 4% więcej niż rok wcześniej). To jest 334 dziennie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@crush  W kwestii pracy patrzysz mocno stereotypowo. Problem w tym, że pewne statystyki gromadzone są w okresach kilkuletnich stąd np. ostatnie dane są z 2020 i 2021 roku.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:52020DC0758

Strona 4.

A niżej masz więcej danych.

https://commission.europa.eu/strategy-and-policy/priorities-2019-2024/promoting-our-european-way-life/statistics-migration-europe_pl

Tu masz informacje o tym jak to wygląda z uchodźcami z Ukrainy

https://home-affairs.ec.europa.eu/policies/migration-and-asylum/migration-management/migration-management-welcoming-refugees-ukraine_en

Podstawowe pytanie jakie trzeba sobie zadać, to czy Polska korzysta w ogóle z tego co UE oferuje w zakresie rozwiązań i pomocy dotyczącej migrantów i uchodźców.

 

Edit: Też nie jestem zwolennikiem całkowicie otwartych drzwi, ale nie oszukujmy się, całkiem ich zamknąć też nie można. Można za to wprowadzić takie prawo, które pozwalałoby deportować do kraju pochodzenia czy ograniczać pewne prawa. Służby zamiast gnoić obywateli państw UE, mogłyby poświęcić więcej uwagi na sprawdzanie migrantów i ich ewentualnych powiązań z organizacjami. Masz powiązania, wypad do kraju z którego pochodzisz, wraz z całą rodziną. 

To nie jest tak, że nie da się odsiać tych, co liczą tylko na socjal lub na życie wbrew prawu.

7 minut temu, baron6b napisał:

Gdy tylko robi się ciemno, nie chodzę już do niektórych dzielnic ani na niektóre ulice ”

To jest właśnie chore i wymaga działań. Nie ma tak, że wprowadzają swoje porządki. Albo żyjesz według prawa, przepisów i zasad, które obowiązują w danym kraju w którym jesteś, albo wracasz do siebie. Potrzebne są radykalne rozwiązania, ale z zachowaniem rozsądku.

 

 

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, LeBomB napisał:

@crush  W kwestii pracy patrzysz mocno stereotypowo. Problem w tym, że pewne statystyki gromadzone są w okresach kilkuletnich stąd np. ostatnie dane są z 2020 i 2021 roku.

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:52020DC0758

Strona 4.

A niżej masz więcej danych.

https://commission.europa.eu/strategy-and-policy/priorities-2019-2024/promoting-our-european-way-life/statistics-migration-europe_pl

Tu masz informacje o tym jak to wygląda z uchodźcami z Ukrainy

https://home-affairs.ec.europa.eu/policies/migration-and-asylum/migration-management/migration-management-welcoming-refugees-ukraine_en

Podstawowe pytanie jakie trzeba sobie zadać, to czy Polska korzysta w ogóle z tego co UE oferuje w zakresie rozwiązań i pomocy dotyczącej migrantów i uchodźców.

 

Edit: Też nie jestem zwolennikiem całkowicie otwartych drzwi, ale nie oszukujmy się, całkiem ich zamknąć też nie można. Można za to wprowadzić takie prawo, które pozwalałoby deportować do kraju pochodzenia czy ograniczać pewne prawa. Służby zamiast gnoić obywateli państw UE, mogłyby poświęcić więcej uwagi na sprawdzanie migrantów i ich ewentualnych powiązań z organizacjami. Masz powiązania, wypad do kraju z którego pochodzisz, wraz z całą rodziną. 

To nie jest tak, że nie da się odsiać tych, co liczą tylko na socjal lub na życie wbrew prawu.

To jest właśnie chore i wymaga działań. Nie ma tak, że wprowadzają swoje porządki. Albo żyjesz według prawa, przepisów i zasad, które obowiązują w danym kraju w którym jesteś, albo wracasz do siebie. Potrzebne są radykalne rozwiązania, ale z zachowaniem rozsądku.

 

 

LeBomb, nie kolportuj tych eurobzdur stosowanych pod tezę. Problem nie istnieje od wczoraj, nie udawaj głupa. Potrafiłbyś żyć ze świadomością, że Twoje dzieci będą żyć w całkowicie innym świecie niż my o nie będzie on tak różowy, jak Ci się wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm, myślisz że walniesz jakimś ogólnikiem i uznam to za nieodparty argument, bo "robię z siebie głupa"? Głupa robi z siebie ten, co wszystkich wrzuca do jednego wora lub tworzy sobie teorie spiskowe. 

No i jeszcze kolportowanie eurobzdur, bo przecież jakiś random z neta wie lepiej ilu migrantów pracuje ilu nie i jaka jest ich demografia :E 

Zadaj sobie proste pytanie, które zadałem na końcu. Czy nasz rząd korzysta z tych możliwości które daje w tej kwestii UE? Jak tak, to nie dziw się, że inni wymagają zastosowania zasady proporcjonalności. Do tego warto zadać kolejne. Jeżeli jako kraj nie korzystamy, to pytanie dlaczego? Jeśli nowe prawo nie obejmuje uchodźców z Ukrainy to też wypada zapytać dlaczego? A jeżeli obejmuje, to czemu nikt tego nie porusza? 

Zatem Zacznijmy od tego, czy ktokolwiek z Was zapoznał się z tym co zostało uchwalone? Czy lecicie po nagłówkach z mediów?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, LeBomB napisał:

Można za to wprowadzić takie prawo, które pozwalałoby deportować do kraju pochodzenia czy ograniczać pewne prawa. Służby zamiast gnoić obywateli państw UE, mogłyby poświęcić więcej uwagi na sprawdzanie migrantów i ich ewentualnych powiązań z organizacjami. Masz powiązania, wypad do kraju z którego pochodzisz, wraz z całą rodziną.

Z tego co pamiętam to po zamachach we Francji i Belgii tak właśnie jest. Nie wiem czy to jeszcze obowiązuje, ale imigranci byli bardzo ostro traktowani i nawet obrońcy człowieka o tym mówili, ale nie jakoś mocno bo Europa była po serii zamachów. W każdym razie jak dobrze pamiętam mogli być przeszukiwanie bez zgody sądu, aresztowani na dłużej itd itd. Generalnie policja się nie bawiła z nimi. Ta zmiana nastąpiła po tym jak opinia publiczna zarzuciła władzom - głównie w Belgii opieszałość i brak infiltracji tych środowisk. To było jeszcze powiązane z ISIS itd i przepisów antyterrorystycznych.

Ignorancja to siostra populizmu, a tu są debaty w stylu konfy, ale bez sprawdzania idę o zakład, że drobne przestępstwo czy nawet wykroczenie i mają z miejsca deportację. Jak się mylę  to proszę konfiarzy o rzetelne źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, LeBomB napisał:

To nie jest tak, że nie da się odsiać tych, co liczą tylko na socjal lub na życie wbrew prawu.

Nie da się bo ogrom "gubi" dokumenty. Praca to też nie święty graal. Bo co mi z tego, że burak pracuje na Uberze jak zaczyna się molestowanie i gwałty?

Unia narzuca przyjmowanie chłamu, a w tym samym czasie Japonia zaostrza prawo imigracyjne. :lol2:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubio Ale widzisz, dasz np. to

https://www.consilium.europa.eu/pl/policies/eu-migration-policy/eu-asylum-reform/

czy to:

https://www.consilium.europa.eu/pl/press/press-releases/2023/06/08/migration-policy-council-reaches-agreement-on-key-asylum-and-migration-laws/

Czy nawet to (propozycja zmian rozporządzenia dot. udzielania azylu i migracji oraz dot. procedury ubiegania się o ochronę międzynarodową):

https://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-10084-2023-INIT/pl/pdf

https://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-10083-2023-INIT/pl/pdf

Zostaniesz nazwany kolporterem eurobzdur, mimo iż to co tam jest napisane wynika bezpośrednio z wprowadzanego prawa. Tylko że tu od razu uruchamia się januszostwo i założenie, że to czcze gadanie, bo "każde prawo można obejść" i uznaje się je za bezwartościowe już na starcie. Nie pomyślą samodzielnie, że jeżeli to prawo obejmuje uchodźców z Ukrainy (sam jeszcze nie wiem, bo nie przeczytałem jeszcze całości, ale wiele na to wskazuje, bo mowa ogólnie o uchodźcach i imigrantach), to możemy na tym nawet zyskać o ile kasa którą zapłacą inne kraje nie będzie uzupełniała długu jaki powstaje przez kary nakładane przez UE w wyniku innych spraw. 

@crush

Poczytaj jakie zmiany mają być wprowadzone i jaka biometria ma ich objąć. 

Wyśmiałeś stwierdzenie że wielu z nich pacuje, więc dałem Ci dane, to teraz stwierdzasz, że praca to nie wszystko.

Za molestowanie i gwałty są przewidziane kary, czemu zatem nikt ich nie zaostrzy? 

Cytat

W celu zapewnienia efektywności i pewności prawa istotne jest, aby rozporządzenie opierało się na zasadzie, że odpowiedzialność ustala się wyłącznie jeden raz, chyba że zainteresowana osoba opuściła terytorium państwa członkowskiego zgodnie z decyzją nakazującą powrót lub nakazem wydalenia.

No patrz, jednak można dać nakaz wydalenia...

 

Edit 2: co do obywateli Ukrainy to żaden z tych dokumentów nie wskazuje na konkretne kraje, zatem na prawdę należy się zastanowić, czy aby na pewno będziemy musieli komuś cokolwiek płacić, czy to jeszcze nam będą płacili za przymowanie uchodźców spoza UE.

Edytowane przez LeBomB
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wydalisz kogoś kto nie ma dokumentów?

Żadna kasa nie jest warta rozbudowy chlewu pod własnymi oknami.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba mniej więcej wiadomo skąd ktoś przybył. Jak przekracza granicę lądową, to wydalasz do kraju z którego granicę przekraczał. W przypadku granicy morskiej też mniej więcej można ustalić skąd przypłynęłi. Kilkadziesiąt takich przypadków i sami się nauczą, że to już dłużej nie działa, albo żeby mówić choćby skąd są. No ale prościej powiedzieć że się nie da i trzeba od razu skrajności...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, hubio napisał:

Już wtedy "prognozowano", że w 2023r system emerytalny padnie. A nie tylko nie padł, ale ma się dobrze.

Polski system emerytalny jaki jest obecnie prędzej czy później upadnie, jest to kwestią czasu przy coraz większych problemach typu demografia czy absurdalne działania PiS-u w temacie wieku emerytalnego w celu utrzymania się przy władzy przy nabraniu się tych osób, co są na emeryturze oraz takich osób, którzy mają za kilka lat przejść na emeryturę. Mało tego, PiS doi przedsiębiorców ile się da w celu wybicia wszystkich małych i średnich przedsiębiorstw oraz tych, co są na JDG. Przecież Ty sam jesteś z tego co pisałeś na JDG i widzisz, w jaką stronę to zmierza. Imigranci zarobkowi u nas jeżeli już, to tylko co nieco złagodzą ten problem z naszym systemem emerytalnym. ZUS rok w rok ponosi straty i dziurę w budżecie trzeba zasypać, zasypanie budżetu pewnie będzie to nic odkrywczego jak finansowanie z długów :E, tego się nie da robić w nieskończoność.

A może faktycznie trzeba liczyć się z tym, że nie można sobie liczyć w przyszłości na emeryturę, a jeśli one jeszcze przez dziesiątki lat przetrwają, to będą one głodowe, to oznacza pracę aż do śmierci. Z drugiej strony, może w końcu ZUS padnie na amen i wtedy emeryci, co sobie siedzą w domach i głosują na PiS przy upadłym systemie emerytalnym skutkującym brakiem wypłacenia emerytur w końcu do tych łbów dotrze, że to co opowiadają i robią PiS-iory wraz z Kaczorem to bujdy na resorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mówimy o migrantach i pracy, to patrząc na to że jest wojna na wschodzie powinniśmy ten rynek otwierać. Jeśli chcą pracować to proszę bardzo. Można nawet dać jakiś socjal na początek żeby mogli wynająć pokój itp. Nie pracujesz? To wypad do kraju na front. 

Wolę 10 Ukraińców niż 1 chirurga na pontonie.

I mam nadzieję że rząd nie będzie przyjmował tych ludzi. Mamy płacić kary? Spoko, skoro mamy hajs na kredyty w Korei, głupi socjal i przewalanie kasy na lewo i prawo to na takie coś tym bardziej powinno być nas stać! 

Nie chcę się obudzić w kraju pokroju Szwecji, gdzie w niektórych rejonach rodak lepiej żeby się nie pojawiał, bo może zarobić kosę albo kulkę. 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ohhh znowu Ci biedni nauczyciele? 

Może niech lepiej zadbają o służbę zdrowia? Ale po co Polacy mają długo żyć, jeszcze emerytury by chcieli. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te z pomocą i uzbrojeniem też będą blokować? :lol2:

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, hubio napisał:

I każdy z obcokrajowców, który mieszka w Warszawie mówi, że czuje się bezpiecznie to polecam jechać na Polskę wschodnią czy w sumie każdy rejon - małe miasteczko i iść do lokalnego pubu tak po 20... Oczywiście sam bez polskich znajomych. W co najmniej 50% przypadków ma szansę na kłopoty. Nie do pomyślenia w krajach starej UE.

Jakie pierdololo, aż szkoda komentować. Wiocha 20km od Łodzi, od kilku lat mamy w sklepach obsługę z Ukrainy, a po wojnie jest ich generalnie nieco więcej, bo kilka domostw przyjęło rodziny i ludzie się jakoś tutaj już zaaklimatyzowali, zaczęli żyć i pracować.
Nie słyszałem, żeby ktoś tu dostawał wpie**ol w lokalnych barach, a te są w nieco większym Andrespolu kilka kilometrów ode mnie. Normalnie tutaj Azjaci mają swoje interesy- bary (dwa), hindus od lat prowadzi kebab (taka sytuacja), jest też w ogóle jakaś rodzinka z Indii i dzieci normalnie się zaaklimatyzowały, chodzą do szkoły itp.
Ogólnie przez ostatnie jakieś 10 lat to nam się robi małe multi- kulti i to na takich ościennych miejscowościach. Ukraińców już nie liczę, bo w sumie w biedrze wieczorem są praktycznie tylko i wyłącznie oni. Póki co działa to wyśmienicie, ale każdy pracuje, nie tworzy dziwnych odosobnionych grupek zamkniętych w swoim świecie. 

Nie twierdzę, że nie ma u nas w kraju dresów chętnych nakopać każdemu hindusowi, czy innemu czarnemu. Będzie to jednak jakiś totalny promil, a rzeczywistość jest taka, że najczęściej podchmielony seba, nawet słowem nie piśnie na widok obcokrajowca, ja już to szepnie coś koledze na ucho. Generalnie  według mnie masz mocno spaczone spojrzenie na ten temat ;) 

Edytowane przez zdunzdun
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, JDX napisał:

Nie przekonasz mnie.

Ależ oczywiście że nie. To byłby pierwszy raz, kiedy tak sfrustrowany i gburowaty użytkownik zmieniłby swoje opinie na internetach ;)
Po prostu chciałem zobaczyć jak dużo krajów i ludzi zdążysz oskarżyć przed wieczorem.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wu70 napisał:

Te z pomocą i uzbrojeniem też będą blokować? :lol2:

 

Nie mozna byc tak glupim... Ukrainski rolnik: "potrzymaj mi piwo"
Jednak rolnicy to sa wszedzie tacy sami:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wu70 napisał:

Te z pomocą i uzbrojeniem też będą blokować? :lol2:

Spokojnie, nasz rząd sługa narodu ukraińskiego do tego nie dopuści ;) 

Chyba że... ej czekaj, zbliżają się wybory i potrzebują głosów rolników! 

Ciekawa potyczka się zapowiada :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogliby polscy oraz ukraińscy rolnicy się ze sobą zjednoczyć i protestować na granicy - polscy rolnicy po stronie polskiej, a ukraińscy rolnicy po ukraińskiej stronie :E.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Spl97 napisał:

Co widzę takie informacje o tych dopłatach do budżetówki, o 800+ itp no nóż w kieszeni mi się otwiera bo mają wywalone na przedsiębiorców. polski ład mnie doprowadził do sytuacji, że... szkoda słów... ale jest bardzo ciężko... Jak już pisałem wielokrotnie w tym temacie: PiS mimo deklaracji ochrony najmniejszych przedsiębiorców doprowadził do (s)tworzenia raju dla wielkich korporacji i zniszczenia mikro i małych przedsiębiorców... Wszystkie te podatki bankowe czy handlowe to banki czy biedra ogarnęły tak doskonale, że mają miliardowe zyski, a mali przedsiębiorcy giną i znikąd pomocy... Samo zwiększanie minimalnej dla etatowców nakręca spiralę ZUSu.. NIE ZROBILI NIC DLA PRZEDSIĘBIORCÓW !!! Niech sobie podwyższają minimalną - ja nie mam nic przeciwko temu bo ludzie w magazynach też tyrają za grosze, ale dlaczego nie zmienili tego powiązania z ZUS ? O wielu innych rzeczach nie chcę i nie mogę pisać, ale PiS po prostu depcze w ziemię najmniejszych przedsiębiorców.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Ukraińcy wystarczą, czy będzie diversity quota na tych których nikt nie chce. :lol2:

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...