Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
7 godzin temu, Radar28 napisał:

Jeśli z drugiej strony są ludzie, którzy chcą karać cały region z powodu wyboru Dudy zamiast się organizować w proteście przeciwko choćby TVP, to też jest coś głęboko nie w porządku. Mam nadzieję, że wybory parlamentarne odbędą się planowo i poprawnie. Mam też jakąś nikłą nadzieję, że może chociaż właśnie to niszczenie społeczeństwa wreszcie ruszy ludzi olewających politykę do urn, bo polityka zmienia nasze życie bardzo namacalnie. Ile osób ma w rodzinie czy pracy ludzi tak zaciętych w poglądach, że nie da się z nimi normalnie rozmawiać? To jest efekt przyzwolenia na schamienie klasy politycznej, przyzwolenia na sianie nienawiści i żerowanie na strachu przed często wyimaginowanym wrogiem.

Widzisz, tylko tu nie chodzi o "jedną" czy "drugą" stronę w sensie politcznym. Połowa głosujących na Trzaska tak wybrała aby zgłosić veto wobec Dudy a nie z powodu szczerego poparcia. To nie jakaś masowa ustawka PO vs. PiS tylko sprzeciw wobec braku świadomości pewnych rzeczy. Gdzieś były statystyki wedle których połowa badanych uważała, że nie płaci podatków a rząd jest dobry albo zły. Dobry wtedy gdy daje. I tak, to była "ta" część Polski. 

Prawda jest taka, że bojkotować każdy może co chce i jak chce i w sumie nikomu nic do tego. A że podział się powiększy? Wątpię aby jeszcze mógł się powiększyć.. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się czepiać bojkotu.

Skoro były akcje z "strefa wolna od LGBT" to może być i "strefa wolna od Podlaskiego i Podkarpacia"

Przedsiębiorcy mają prawo wybierać jakiego chcą kontrahenta.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Radar/Trepcia

Niespecjalnie podoba mi się takie przeniesienie problemu, że skoro TVP coś tam, to ludzie coś tam, że to nawoływanie do bojkotu, to jakaś niby reakcja (równowaga?) na TVP. Nie, propaganda partyjna/medialna była u nas od baaardzo dawna, natomiast ludzie nie odwalali aż takich numerów. Ten numer z bojkotem nie odwaliły pisiory, odwalili totalni, bo chyba tak można ich nazwać po działaniu, chcą totalnie walczyć z tymi "innymi".

TVP, podobnie jak TVN, Wyborczą, jak każdą inną szczujnię, trzeba zwyczajnie ignorować, a na dole żyć. W mediach społecznościowych z przykrością zauważyłem napływ pytań "jak można być tak głupim, by głosować na xxxx". Po którymś pytaniu zacząłem blokować osobników, większość to niestety zwolennicy opozycji, ale monopolu na to nie mieli. To pytanie, które widywałem u siebie na profilu, ja bym parafrazował nieco - jak można być tak głupim, by na podstawie preferencji politycznych tak agresywnie reagować na innych, np poprzez nawoływanie do tego bojkotu. A ci idioci, z pianą i nienawiścią na ustach, jeszcze mają się za lepszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, krzyyss napisał:

Niespecjalnie podoba mi się takie przeniesienie problemu, że skoro TVP coś tam, to ludzie coś tam, że to nawoływanie do bojkotu, to jakaś niby reakcja (równowaga?) na TVP. Nie, propaganda partyjna/medialna była u nas od baaardzo dawna, natomiast ludzie nie odwalali aż takich numerów. Ten numer z bojkotem nie odwaliły pisiory, odwalili totalni, bo chyba tak można ich nazwać po działaniu, chcą totalnie walczyć z tymi "innymi".

Ale kto im broni? Nigdzie w polskim prawie nie ma zapisu, który zabraniałby bojkotować coś lub kogoś. Ich sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Mr_Schrodinger napisał:

Ale kto im broni? Nigdzie w polskim prawie nie ma zapisu, który zabraniałby bojkotować coś lub kogoś. Ich sprawa. 

Ale ja piszę, że to łamanie prawa? Ja piszę, że tego robić nie wolno? Ja tylko piszę, że to nowa jakość skretynienia w naszym kraju. Możemy zacząć powielać te akcje, zrobić tylko odpowiednia listę rzeczy które ma bojkotować wschód i bawimy się do upadłego, w końcu prawo nie zabranie bycia idiotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, krzyyss napisał:

Ale ja piszę, że to łamanie prawa? Ja piszę, że tego robić nie wolno? Ja tylko piszę, że to nowa jakość skretynienia w naszym kraju. Możemy zacząć powielać te akcje, zrobić tylko odpowiednia listę rzeczy które ma bojkotować wschód i bawimy się do upadłego, w końcu prawo nie zabranie bycia idiotą.

Skretynienia?

Zgadnij, która część polski jest bardziej zależna od której? Wschód też będzie bojkotował? Okej, ale czym? Nie wyśle całej reszcie szczawiu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Trepcia napisał:

.. Zobacz na Niemcy - tam dawno uswiadomili sobie, ze musza zniwelowac dysproporcje miedzy wschodem i zachodem aby zachowac jednosc. Uczmy sie od madrzejszego sasiada, nie popadajmy w polaczkowosc i malostkowosc.

Może nie wszystko się im udało, ale właśnie tak trzeba robić. Tylko co dostał wschód wcześniej? Wpierw chyba mocniej oberwał transformacją od zachodu, a później pominięto go przy inwestycjach. Za PO porobiono trochę dróg, jaka jest proporcja tych dróg między Polską A, a tą B? Zresztą sama ta klasyfikacja i podział na dwie Polski. Więc za lata pogardy i pomijania jest taka, a nie inna reakcja.

 

edit
 

Cytat

 

Skretynienia?

Zgadnij, która część polski jest bardziej zależna od której? Wschód też będzie bojkotował? Okej, ale czym? Nie wyśle całej reszcie szczawiu? 

 

Tak, skretynienia. A Ty widzę już wszystkie rozumki pozjadałeś, wszystko potrafisz, inni co najwyżej szczaw mogliby Tobie podesłać. Też niezły poziom zidiocenia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Trepcia napisał:

Twoja postawa tylko umocni pis na wschodznie.

A jest co umacniać? Ten bastion może upaść tylko przy załamaniu gospodarczym. I kto wie, może nawet wtedy nie.

Poza tym skoro mamy się ciągle wstydzić i łożyć za ścianę wschodnią, to może po prostu warto ją odłączyć? Nie mam nic przeciwko oddania tych rejonów Ukrainie/Rosji. Mam serdecznie dość utrzymywania biednego wschodu.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, panzar01 napisał:

Dzięki wielkie, powiedz mi kiedy podjechać aby zajebać Ci w ryj.

Za to możesz dostać bana, a po co Tobie? Nie lepiej delikwenta ignorować? Gdyby nie Twój cytat, nawet nie zobaczyłbym tego jego pomysłu.

A dla niego miałbym inną propozycję - skoro tak chętnie oddawałby częśc Polski innym, bo mu ona nie odpowiada, to może sam by gdzieś wyjechał, do jakiegoś raju, a innym w Polsce pozwolił żyć tak jak chcą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakim trzeba być kretynem, aby łapać się na kolejną szczujnię... Kolejny powód do wojenki? Może zostawmy Śląsk z ich wunglem i niczym innym. Albo trójmiasto, w końcu to byłe Prusy, NIEMCY!!!1one...

Teraz, krzyyss napisał:

Za to możesz dostać bana, a po co Tobie? Nie lepiej delikwenta ignorować? Gdyby nie Twój cytat, nawet nie zobaczyłbym tego jego pomysłu.

A dla niego miałbym inną propozycję - skoro tak chętnie oddawałby częśc Polski innym, bo mu ona nie odpowiada, to może sam by gdzieś wyjechał, do jakiegoś raju, a innym w Polsce pozwolił żyć tak jak chcą?

W dupie mam tego bana, niech typ wie jakie mam o nim zdanie. Za takie akcje i bycie skrajnym debilem powinny być kary. Kolejny odszczepieniec i plastusiowy mózg. Idealny wyborca, bez różnicy której partii, takiego łatwo zmanipulować. I tak @Kamiyan mówi Ci to człowiek z wschodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

del

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, panzar01 napisał:

Ja nie wiem jakim trzeba być kretynem, aby łapać się na kolejną szczujnię... Kolejny powód do wojenki? Może zostawmy Śląsk z ich wunglem i niczym innym. Albo trójmiasto, w końcu to byłe Prusy, NIEMCY!!!1one...

...

I to jest właśnie ten potencjalny nowy poziom skretynienia. Początek dzielenia kraju (i ludzi) podług preferencji politycznych. Coś tam się pod to doczepi 9choćby węgiel) i nie potzreba zaborców, by Polskę podzielić, a później w kawałkach rozdać sąsiadom. Lokalnych idiotów aż nadto, którzy zrobią to sami.

edit

Cytat

Póki co to Ty i kolega wyżej cisniecie pejoratywami, groźbami i epitetami. Od zidiocenia i skretynienia na "zajebać w ryj" kończąc. To tyle odnośnie wojenki. 

Dobra, poprawiam się. Pomysł podzielenia, skłócenia i wzajemnego bojkotowania rejonów Polski jest fajną i przemyślaną ideą. Taką w sam raz na poziomie Schrodingera. Później zastanowimy się, który rejon kraju któremu państwu oddać, też piekna i głęboka myśl.

Teraz lepiej? Czujesz się jakoś dowartościowany tymi "myślami"/ideami?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mr_Schrodinger napisał:

Póki co to Ty i kolega wyżej cisniecie pejoratywami, groźbami i epitetami. Od zidiocenia i skretynienia na "zajebać w ryj" kończąc. To tyle odnośnie wojenki. 

To jest po prostu wyraz "szacunku" dla jego poglądów. Skrajnie idiotycznych. Nie dość że nas nie było na mapie 123 lata, to jeszcze typ chce od tak oddać część kraju, bo się nie zgadza z nimi z powodu poglądów ideologiczno politycznych? O czym ty mówisz? A gdyby tak Twoją mieścinę wyciąć z kraju i wysłać w kosmos? Jak byś zareagował? :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kamiyan napisał:

Poza tym skoro mamy się ciągle wstydzić i łożyć za ścianę wschodnią, to może po prostu warto ją odłączyć? Nie mam nic przeciwko oddania tych rejonów Ukrainie/Rosji. Mam serdecznie dość utrzymywania biednego wschodu.

Najtrudniej z konsekwencjami demokracji jest się pogodzić obrońcom demokracji, klasyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, krzyyss napisał:

I to jest właśnie ten potencjalny nowy poziom skretynienia. Początek dzielenia kraju (i ludzi) podług preferencji politycznych. Coś tam się pod to doczepi 9choćby węgiel) i nie potzreba zaborców, by Polskę podzielić, a później w kawałkach rozdać sąsiadom. Lokalnych idiotów aż nadto, którzy zrobią to sami.

Myślisz że nie wiem? Pochodzę z, i mieszkam na Podlasiu. Jak sięgnę pamięcią wstecz i przypomnę sobie te słynne "autonomiczne" ruchy śląska to aż mnie śmiech bierze i krew zalewa jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wu70 napisał:

Najtrudniej z konsekwencjami demokracji jest się pogodzić obrońcom demokracji, klasyka ;)

Nie było takiego powiedzenia, że demokracja kończy się tam, gdzie część społeczeństwa daje się kupić za własne pieniądze?

Poza tym ja nie mam z tym problemu światopoglądowego. Mam inny – wschód wybrał, a płacił za to będzie zachód. A z jakiej racji?

I ja tam nie chcę być utożsamiany ze wschodnim blokiem, a niestety teraz muszę.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, panzar01 napisał:

Myślisz że nie wiem? Pochodzę z, i mieszkam na Podlasiu. Jak sięgnę pamięcią wstecz i przypomnę sobie te słynne "autonomiczne" ruchy śląska to aż mnie śmiech bierze i krew zalewa jednocześnie.

Jeśli o RAŚ nieco więcej się wie, to i inne podejście do niego. Zarówno RAŚ, jak i idea autonomii Śląska ma tak nikłe poparcie, że chyba nie wychodzi poza błąd statystyczny. Tam nie będzie zrobione nigdy żadne referendum, bo samo RAŚ tego nie chce (no może poza jakimś heppeningiem na lokalnym festynie), to by oznaczało ich dorżnięcie. A do czasu jak "nie wiadomo" jakie poparcie ma RAŚ, to napędzają potrzebę bycia i doją kasę dla iluś tam działaczy tego ruchu. Ślązacy w znakomitej części czują się Polakami, o bycie w Polsce walczyli, a "separatystów" jakoś tam tolerują, do czasu jak siedzą spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Jaki pan, taki kram. Zdemolowali BOR i inne służby, to i teraz jest jak jest. Państwo z liści i patyków.

A za wulgaryzmy i groźby faktycznie należy się odpoczynek na ochłonięcie. 

Polemiką z poglądami, a nie wycieczkami osobistymi. 

Polemiką? Na takie hasła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, panzar01 napisał:

Polemiką? Na takie hasła?

Jakoś PiS sobie może mówić, że ja nie jestem Polakiem, więc tak samo ja sobie mogę wschodu nie uznawać za polski. Brzmi uczciwie moim zdaniem. I tak się już muszę wstydzić za to biedne Podkarpacie.

I kij z tym, że to zagrywki polityczne – jakoś połowa im przyklaskuje. Poza tym myślę, że ostatnie wybory tylko umocniły ten wyraźny podział na Polską A/B, więc możesz zamiast łączyć na siłę, powinniśmy to oddzielić administracyjnie?

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kamiyan napisał:

Jakoś PiS sobie może mówić, że ja nie jestem Polakiem, więc tak samo ja sobie mogę wschodu nie uznawać za Polaków. Brzmi uczciwie moim zdaniem.

I kij z tym, że to zagrywki polityczne – jakoś połowa im przyklaskuje. Poza tym myślę, że ostatnie wybory tylko umocniły ten wyraźny podział na Polską A/B, więc możesz zamiast łączyć na siłę, powinniśmy to oddzielić administracyjnie?

Pis, proszę Cię, to nie cała polska. Zrozum to wreszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co ma być polemika.

Każdy ma prawo wybierać produkty tak jak mu się podoba.

Wyobraźcie sobie przedsiębiorce, który handlował z grupa osób, która została złapana na filmikach jak wrzeszcała, że wyborców PO trzeba palić na stosie, że to gnoje itd. Naturalnym było, że taki ktoś zmienił swój pogląd na temat kontrahenta... i miał do tego prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, panzar01 napisał:

Pis, proszę Cię, to nie cała polska. Zrozum to wreszcie.

No przecież napisałem, że nie cała, tylko połowa.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szambo napisał:

Ja nie wiem o co ma być polemika.

Każdy ma prawo wybierać produkty tak jak mu się podoba.

Wyobraźcie sobie przedsiębiorce, który handlował z grupa osób, która została złapana na filmikach jak wrzeszcała, że wyborców PO trzeba palić na stosie, że to gnoje itd. Naturalnym było, że taki ktoś zmienił swój pogląd na temat kontrahenta... i miał do tego prawo.

Wiem, ba powiem Ci że sam, jak usłyszałem o tej akcji, pomyślałem że bardzo dobrze, może się ocknął, nawet jakby to był tylko straszak. Ale nie pozwolę aby jakiś typ mówił że wschód polski trzeba oddać dla ruskich... Mało mamy problemów wewnętrznych? No chyba nie, pojawia się taki tok myślenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, krzyyss napisał:

Teraz lepiej? Czujesz się jakoś dowartościowany tymi "myślami"/ideami?

Średnio, nie odpowiedziałeś czym wschód miałby bojkotować zachód. :D 

Cytat

Taką w sam raz na poziomie Schrodingera.

A weź... ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobra, wschód wschodem, Podkarpacie można po całości za te 80% (czy ile tam było). Co z Małopolską? Też wywalamy z Polski? Co z miastami w tej lepszej cześci kraju, gdzie ok 40% pisiorów? Jakieś pomysły na wyłapanie tego? Jak już ci lepsi i oświeceni wyłapią tych pisiorów, to co dalej? Jakieś obozy? Może przymusowa relokacja na wschód?

I proponuję do ostatniego pisiora, w imię walki o demokrację, konstytucję, poszanowanie wszelakich praw i wszelakich równości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://www.facebook.com/LowcyBurzLodzkie/posts/pfbid0QUKddpwnKouxDEZ5JiQZ1Dv2tVCpv2aCbdmEFmZc1mdV7okToA95yJM6zjMkmwdel   Uprawy strasznie ucierpiały.       https://geekweek.interia.pl/technologia/news-winnice-ogrzewane-smiglowcem-polacy-wpadli-na-pomysl-jak-rat,nId,7468592#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome        
    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...