Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wyrażam głupie zdziwienie, żer o takich zmianach decyduje jednoosobowo Prezes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński "Jeśli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi stać po stronie, która broni tradycyjnych wartości i chce przebudowywać naszą rzeczywistość, żeby była bardziej sprawiedliwa. Żeby to wszystko, co się wokół nas dzieje, było prowadzone w sposób sprawiedliwy i sprawny"

A tak długo siedział cicho... no musiał, musiał! wyskoczyć z jadem jak ostatnio Macierewicz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, RyszardGTS napisał:

Kaczyński "Jeśli ktoś uważa, że warto być Polakiem, to musi stać po stronie, która broni tradycyjnych wartości i chce przebudowywać naszą rzeczywistość, żeby była bardziej sprawiedliwa. Żeby to wszystko, co się wokół nas dzieje, było prowadzone w sposób sprawiedliwy i sprawny"

A tak długo siedział cicho... no musiał, musiał! wyskoczyć z jadem jak ostatnio Macierewicz.

Szkoda tego człowieka cytować, to jest gość który w imię idei potrafi postawić upadek gospodarki. Typ który nie ma pojęcia o biznesie w XXI wieku steruje polityką państwa. 

Czystki jakie dostaliśmy w II wojnie światowej zostawiły właśnie ludzi takiego pokroju, a przez inteligencje II RP zostałby zaorany i przeżuty i w polityce nie miałby czego szukać, ale pokazuje że nawet miernota bez wykształcenia może gdzieś zajść. Smutna rzeczywistość Polski. A jeśli tradycyjne wartości dla niego to zacofanie i jedyny sprawiedliwy to jego osąd to dziękuje bardzo.

3 godziny temu, Flik napisał:

No więc właśnie słyszałem wypowiedź Prezesa. Zmiany planowane są na po wakacjach, ale Morawiecki zostaje na stanowisku. Kurski chyba wrócił na fotel Prezesa TVP.

 

Kurski zrobił Andrzeja tak bardzo w kakao, że aż nie mogę uwierzyć :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, PwnT^ napisał:

Az nie wierze w to co napisze, ale ciesze się ze zostawia w spokoju Morawieckiego.

Pinokio jest jaki jest, ale swoje robi. To że na razie nie ma własnego rozumu to wiesz, ma swoje podstawy na zapleczu pis. Jednak głupi nie jest. Natomiast Ziobro to zacietrzewiony idiota, który by skazał wszystkich mu niewygodnych.. Mam nadzieję że Morawiecki wróci do trójpodziału władzy i po prostu politycznie skopie Ziobrę, że go na oiom będą brali xD

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, panzar01 napisał:

Pinokio jest jaki jest, ale swoje robi. To że na razie nie ma własnego rozumu to wiesz, ma swoje podstawy na zapleczu pis. Jednak głupi nie jest. Natomiast Ziobro to zacietrzewiony idiota, który by skazał wszystkich mu niewygodnych.. Mam nadzieję że Morawiecki wróci do trójpodziału władzy i po prostu politycznie skopie Ziobrę, że go na oiom będą brali xD

Morawiecki tak skopie politycznie Ziobrę jak PiS rozliczył Platformę za "ruinę" którą zostawili XD Wierzysz, że ktokolwiek zrobi komuś cokolwiek? Mogą co najwyżej się trochę posprzeczać i jeden pójdzie do innej partii, albo założy własną. Moawiecki trójpodziałem się brzydzi, wiec jaki powrót?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Morawiecki ma jakieś zaplecze poza jednym narodowcem i kilkoma kolegami taty ?

1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Morawiecki i jego ludzie ujda ale jak Ziobrysci dojda do pelni wladzy w pisie to bedzie slabo. Serio, boje sie tego.

Nie oszukujmy się, gdyby nie kosa z Kaczorem to Ziobro byłby premierem. Dla twardego elektoratu oraz wierchuszki pisu jest i będzie bardziej wiarygodny niż były "wróg" - doradca Tuska. Zakładam, że jak Kaczyński zniknie to Ziobro zrobi sobie przewrót i nie napotka dużego oporu w partii

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kaczyński gdyby był idiotą, to tego grajdołu nie utrzymałby w kupie. Swoimi metodami jakoś to utrzymuje i pcha do przodu. W to, że Ziobro przejmie władzę w PiS niespecjalnie wierzę, to byłby raczej rozpad PiS. To jest zacietrzewiony i żądny krwi zakapior.

Sam Morawiecki chyba dobrze spełnia wyznaczoną mu rolę przez Kaczyńskiego - na podwórku krajowym robi to co prezes każe, a w Brukseli nieco sprawniej porusza się od Szydło. Morawiecki nie dał Kaczyńskiemu chyba żadnych powodów, by go wymieniać.

Druga kadencja Dudy? Wielkich zmian bym się nie spodziewał. Co najwyżej może chcieć rewanżu na Kurskim, może też czuć się pewniej w potyczkach z Ziobro. Duda nie potrzebuje już PiSu do niczego, to już jego ostatnia kadencja. Bardziej PiS potrzebuje Dudy. Mam też takie wrażenie, że Duda z Morawieckim miłością do siebie nie pałają, ale dogadują się. To może nieco marginalizować ziobrystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to Ci dopiero nius, ale ciekawe co z tego wyjdzie. Oby to nie była tylko zagrywka polityczna. Jeśli autentycznie jest coś na rzeczy to ciekawe czego dokopie się CBA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, panzar01 napisał:

A to Ci dopiero nius, ale ciekawe co z tego wyjdzie. Oby to nie była tylko zagrywka polityczna. Jeśli autentycznie jest coś na rzeczy to ciekawe czego dokopie się CBA.

Chyba jest coś na rzeczy, bo strona ukraińska już wcześniej kierowała jakieś zarzuty.

Ale ogólnie facet jest politycznym trupem od lat, ale pewnie i tak dostanie się partii, w której kiedyś był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Kamiyan napisał:

Chyba jest coś na rzeczy, bo strona ukraińska już wcześniej kierowała jakieś zarzuty.

Ale ogólnie facet jest politycznym trupem od lat, ale pewnie i tak dostanie się partii, w której kiedyś był.

Na to liczę. Już popcorn przygotowany. Jeśli zarzuty są odnośnie machlojek po jego wyjściu z polityki, to będzie beka jak PiS będzie używał tego jako argumentów kampanii lub szczuciu wyborców platformy :E 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dla mnie dwa "kurioza" przy Nowaku. Jedno to takie, że łapią go za coś, za co połowa poprzedniego i pewnie niewiele mniej obecnego rzadu powinna siedzieć. Więc będzie u niego zdziwienie, jak u pewnego polityka PSL oskarżonego o korupcje posadami - "ale jak to? to innym wolno, a mnie nie?"

A drugie to Ukraina. Przecież tam korupcja i lewizna prawie legalna. Jeśli oni go scigają, to dwie możliwości, albo komuś nie odpalił działki, a miał odpalić (a to na Ukrainie akurat pewnie karalne jest), albo nasi coś obiecali Ukrainie za wystawienie Nowaka (niestety, moim zdaniem Ziobro i Kaczyński potrafią tak nisko schodzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bigovsky napisał:

A to Morawiecki ma jakieś zaplecze poza jednym narodowcem i kilkoma kolegami taty ?

Nie oszukujmy się, gdyby nie kosa z Kaczorem to Ziobro byłby premierem. Dla twardego elektoratu oraz wierchuszki pisu jest i będzie bardziej wiarygodny niż były "wróg" - doradca Tuska. Zakładam, że jak Kaczyński zniknie to Ziobro zrobi sobie przewrót i nie napotka dużego oporu w partii

Jedyna, ale istotna siła Morawieckiego to poparcie Kaczyńskiego. Ma pod sobą ważne resorty i  lukratywne stołki do rozdawania, więc jakieś tam sobie sojusze buduje, ale ile to warte będzie to sam nie wiem. D Co do Ziobry to on jej popularny wobec twardego elektoratu, ale "Stara Gwardia", "zawsze wierni" dalej uważają jego i Kurskiego co najmniej za synów marnotrawnych. za akcję z Solidarną Polską. Takie osoby to np. Brudziński i Błaszczak. Te osoby mają dużą władzę formalną w samej partii i klubie parlamentarnym, ale też nie są zbyt medialne czy charyzmatyczne i słabo nadają się na liderów dla ludzi. Ciężko też ich posądzać o wizjonerstwo. Powiedział bym, że trochę tacy Schetynowie w wydaniu PiS. Oni zdaje się są szykowani na następców Kaczyńskiego, ale frakcji Ziobrystów ciężko będzie się z tym pogodzić. Zwłaszcza, że Ziobro jest w tej chwili w sojuszu z frakcją Szydło (głównie prowincja) oraz radiomaryjnymi (Macierewicz). No i Ziobro jako minister Sprawiedliwości ma teraz sporą władzę praktyczną, a wiadomo, że w przyszłości może się zdarzyć, że komuś przyda się umorzenie śledztwa nie na rękę, albo takie śledztwo w sprawie nieprawidłowości (prawdziwych czy nie) może zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://www.money.pl/gospodarka/ale-zaskoczenie-produkcja-wyszla-na-plus-6534071044618369a.html

Coś, co zauważałem w czerwcu, widzę i teraz w lipcu u partnerów, ale bałbym się napisać bez danych - sporo firm idzie na obrotach, jakich nigdy wcześniej nie widziało, inwestują też. Nie jestem skłonny przypisać tego jakimś bieżącym działaniom władzy, bo takowych nie widzę. Zdecydowanie nasza zaradność i elastyczność. Może nieco pomaga w tym coraz większa świadomość nacjonalizmu/patriotyzmu gospodarczego, ale też bałbym się tego nadużywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korupcja, udział w grupie przestępczej, pranie brudnych pieniędzy- to zarzuca się Sławomirowi N, ale chodzi o działania jak już przeniósł się na Ukraine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowak koziołek ofiarny. Ukraina by pokazać że u nich wszystko na legalu, powrót do kontroli, że nie ma takiej korupcji wystawiła na cel nikogo innego jak Polaka bo swojego nie ruszą, ani oligarchów nie ruszą. 

Pewnie robił szemrane interesy, jak 99% ukrow, ale to na nim będzie robiona polityka w celu oczyszczenia Ukrainy. Piękne. 

Nasz rząd w ostatnie 4 miechy przewalił 500 mln zł, ale kto by się tam przejmował drobnymi. :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzyyss napisał:

Dla mnie dwa "kurioza" przy Nowaku. Jedno to takie, że łapią go za coś, za co połowa poprzedniego i pewnie niewiele mniej obecnego rzadu powinna siedzieć. Więc będzie u niego zdziwienie, jak u pewnego polityka PSL oskarżonego o korupcje posadami - "ale jak to? to innym wolno, a mnie nie?"

A drugie to Ukraina. Przecież tam korupcja i lewizna prawie legalna. Jeśli oni go scigają, to dwie możliwości, albo komuś nie odpalił działki, a miał odpalić (a to na Ukrainie akurat pewnie karalne jest), albo nasi coś obiecali Ukrainie za wystawienie Nowaka (niestety, moim zdaniem Ziobro i Kaczyński potrafią tak nisko schodzić).

Jeśli faktycznie dojdzie do procesu a nie będzie to tylko przeciągane śledztwo bez większych efektów poza medialnymi, to będzie świetna okazja, żeby przy każdym zarzucie przypominać bardzo konkretne sprawy na zasadzie: skoro Nowaka się oskarża o to, to czemu nie innych.

A jeśli chodzi o Ukrainę, to dobrze wiadomo, że np. Trump chciał wymusić wystawienie politycznego konkurenta. Pytanie teraz czy w przypadku mniejszego kraju jakim jest Polska byłoby to możliwe nawet jeśli chodzi tylko o jakiegoś Nowaka. Raczej stawiam na to, że Nowak nie chciał pójść na pełną współpracę z lokalnymi układami, więc go wycięli.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Radar, ja obawiam się, że Nowak sprawę wziątek załatwił głupio. Znaczy tak tradycyjnie, jako wziątkę. Gdyby to zrobił tak jak faktyczni bossowie robią, albo specjalna ustawa (czy Szumowski), czy jakaś forma wykładów (np Kwaśniewski), lub firma doradcza (pewnie ponad połowa byłych trepów z wyższymi stopniami i polityków trochę), to wszystko w papierkach by grało.

Co nas tutaj różni od USA? Moim zdaniem to, że Trump nakazał to zrobić, a nasi mogą zrobić geszefcik, takie coś za coś. Wtedy nie wielkość decyduje, a obustronne profity.

Bynajmniej nie mam zamiaru Nowaka bronić, to co było na taśmach aż nadto pokazuje gdzie on ma tzw kręgosłup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnoie zgadzam się z Krzyssem. na wschodzie jest taki klimat, że biora i dają wszyscy, nawet szeregowy Wasyl jak chce coś załatwić w urzędzie czy u lekarza to często musi posmarować. A im wyżej tym więcej. Więc jeżeli ktoś się bierze za walkę z korupcja to wiadomo, że to zwykle tylko zasłona dymna, w dodatku idealna i uniwersalna, bo na każdego można coś znaleźć, a walka z korupcją zawsze brzmi dobrze wizerunkowo.

Choć też czasem w zwykłych ludziach coś pęka jak widzą ile ktoś nakradnie, np. sławne pałace Janukowycza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzyyss napisał:

https://www.money.pl/gospodarka/ale-zaskoczenie-produkcja-wyszla-na-plus-6534071044618369a.html

Coś, co zauważałem w czerwcu, widzę i teraz w lipcu u partnerów, ale bałbym się napisać bez danych - sporo firm idzie na obrotach, jakich nigdy wcześniej nie widziało, inwestują też. Nie jestem skłonny przypisać tego jakimś bieżącym działaniom władzy, bo takowych nie widzę. Zdecydowanie nasza zaradność i elastyczność. Może nieco pomaga w tym coraz większa świadomość nacjonalizmu/patriotyzmu gospodarczego, ale też bałbym się tego nadużywać.

Jak pracowałem podczas lockdownu, w tydzień odrobiłem straty z trzech poprzednich tygodni. Produkcja idzie, ale nie to co dotychczas. Dużo maseczek, dużo innych pierdół związanych z pandemią, bezpośrednio lub mniej. Kartonowe czy plastikowe stojaki na stoły o info że zdezynfekowane itd. Ludzie na lockdown kupowali też nie tylko sprzęt do szkoły ale też tv, robili remonty w kuchni itd. Jedne branże dostały wciry niesamowite, np motoryzacja. Inne pną się na rekordowe szczyty. Dobrze to świadczy o naszej gospodarce. Myślałem że straciliśmy już wewnętrzną siłę, ale jak widać się myliłem. Uff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, 209458 napisał:

Ogólnoie zgadzam się z Krzyssem. na wschodzie jest taki klimat, że biora i dają wszyscy, nawet szeregowy Wasyl jak chce coś załatwić w urzędzie czy u lekarza to często musi posmarować. A im wyżej tym więcej. Więc jeżeli ktoś się bierze za walkę z korupcja to wiadomo, że to zwykle tylko zasłona dymna, w dodatku idealna i uniwersalna, bo na każdego można coś znaleźć, a walka z korupcją zawsze brzmi dobrze wizerunkowo.

Choć też czasem w zwykłych ludziach coś pęka jak widzą ile ktoś nakradnie, np. sławne pałace Janukowycza.

Jeśli chodzi o prowadzenie interesów, to pewnie tak, ale tak jak przez dłuższy czas pracowałem w Kaliningradzie i przez to miałem do czynienia z urzędami, strażą graniczną czy drogówką (sprawdzają praktycznie wszystkich na obcych blachach zaraz po przejechaniu granicy), to nigdy nie było nawet subtelnej sugestii, że wicie, rozumicie. Wszystko szło sprawnie i profesjonalnie - byłem wręcz pozytywnie zaskoczony tym, jak pomocni byli urzędnicy. Może to dlatego, że nie byłem miejscowy a może dlatego, że to Kaliningrad a nie jakaś mieścina w głębi Rosji. Inna sprawa, że np. wizy do Rosji bezpośrednio w konsulacie nie wyrobisz - kierują prosto do konkretnej prywatnej firmy, która za pośrednictwo w składaniu wniosków oczywiście kasuje swoją dolę.

Całościowo ciężko mi ocenić, ale przy ogólnym braku poszanowania prawa przez władze, korupcja jest czymś powszechnym a wręcz naturalnie wynika z niestabilności systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

Nowak koziołek ofiarny. Ukraina by pokazać że u nich wszystko na legalu, powrót do kontroli, że nie ma takiej korupcji wystawiła na cel nikogo innego jak Polaka bo swojego nie ruszą, ani oligarchów nie ruszą. 

Pewnie robił szemrane interesy, jak 99% ukrow, ale to na nim będzie robiona polityka w celu oczyszczenia Ukrainy. Piękne. 

Nasz rząd w ostatnie 4 miechy przewalił 500 mln zł, ale kto by się tam przejmował drobnymi. :E

 

Ciekawe, czy broniąc się, zacznie sypać innymi rzeczami. Nie można go też oddać na ukrainę, jak wystawią kwit ekstradycji. Jaki był, taki był, ale to były minister. Może mieć info którego raczej nie powinno się wrzucać do więzienia za granicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kamiyan napisał:

Chyba jest coś na rzeczy, bo strona ukraińska już wcześniej kierowała jakieś zarzuty.

Ale ogólnie facet jest politycznym trupem od lat, ale pewnie i tak dostanie się partii, w której kiedyś był.

Na to liczę. Już popcorn przygotowany. Jeśli zarzuty są odnośnie machlojek po jego wyjściu z polityki, to będzie beka jak PiS będzie używał tego jako argumentuw kampanii lub szczuciu wyborców platformy :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Radar28 napisał:

Całościowo ciężko mi ocenić, ale przy ogólnym braku poszanowania prawa przez władze, korupcja jest czymś powszechnym a wręcz naturalnie wynika z niestabilności systemu.

Żaden ze mnie ekspert, ale z tego co czytałem to w carskich urzędach też powszechne było smarowanie i przysługi za przysługi. A w tedy prawo było surowe i dające carowi władze prawie absolutną, ale jednak przestrzegane. Za rzucenie jajkiem w pomnik cara można było zarobić wyrok śmierci, ale było to pozapisywane w ustawach i działo się po uczciwym procesie. Dopiero Bolszewicy rządzili według filozofii seniorki Pawlakowej "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie", gdzie sąd tylko przyklepywał decyzje podejmowane gdzie indziej, albo się w ogóle sądem nie przejmowano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie to bym chciał chwalić Rosję, ale obawiam się, że Ukraina na tle Rosji, czy Białorusi, wygląda trochę jak państwo upadłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...