Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Poniesione koszty wyborów które się nie odbyły zrekompensuje KBW. Stosowny zapis znalazł się, a jakżeby inaczej w ustawie dotyczącej zdrowie (punkt 2 i 3)

Uratowali Sasina. :)

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Flik napisał:

Poniesione koszty wyborów które się nie odbyły zrekompensuje KBW. Stosowny zapis znalazł się, a jakżeby inaczej w ustawie dotyczącej zdrowie (punkt 2 i 3)

Uratowali Sasina. :)

Źródło

Jakoś się musieli odwdzięczyć za to, że się wystawił jako kozioł ofiarny w kwestii majowych wyborów. Koniec końców przecież decyzje formalnie podejmowali Morawiecki i Błaszczak, jeśli się nie mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bomba:

 

b1aNv5p.png

 

V2g8QAr.png

 

 


 

Cytat

 

Powrót do najostrzejszego zapisu KE

W dokumencie rezolucji jest wezwanie do powrotu do pierwotnego, najostrzejszego zapisu Komisji Europejskiej (z maja 2018 r.) w sprawie mechanizmu, czyli żeby decyzja o ewentualnym odbieraniu lub zamrażaniu pieniędzy w związku z łamaniem zasad państwa prawa -  zapadała w Radzie Unii tzw. odwróconą większością kwalifikowaną, co znacznie utrudniłoby jej odrzucenie. To oznaczałoby konieczność znalezienia odpowiedniej liczby państw (15 reprezentujących 65 proc. mieszkańców UE) nie po to, by przyjąć decyzję, lecz by ją odrzucić. W zapisach, które przyjął zakończony we wtorek szczyt UE, jest złagodzona wersja szefa rady Europejskiej Charlesa Michela, który przewiduje, że do decyzji o ewentualnych sankcjach potrzebne będzie zebranie większości kwalifikowanej państw członkowskich.


Eurodeputowani podkreślają także, że zawieszenie, czy odebranie pieniędzy nie zwalniałoby władz kraju od wypłacenia ich beneficjentowi. A więc nie traciłby np. samorząd, tylko "centrala".

PE chce mocno egzekwować tę zasadę


Parlament Europejski chce także uczestniczyć w tym procesie decyzyjnym, co jest wzmocnieniem zapisów o praworządności. W PE jest większość, która opowiada się za mocnym egzekwowaniem zasad praworządności. We wrześniu przez PE ma zostać przyjęty krytyczny raport wobec sytuacji demokracji w Polsce. Jego autorem jest hiszpański socjaldemokrata Lopez Aguilar, w którym jest wezwanie do uwarunkowania budżetu.

W raporcie Aguilara jest ponadto zapis o tym, że unijne środki nie mogą płynąć do regionów, które łamią dyrektywę UE o zakazie dyskryminacji, co jest ostrzeżeniem wobec tych samorządów w Polsce, które ogłosiły tzw. strefy wolne od LGBT.

Jutro rezolucja prawdopodobnie zostanie przegłosowana, bo na projekt zgodziło się 5 frakcji. Jak ustaliła dziennikarka RMF FM, frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów do której należy PiS, wycofała się wczoraj z prac na rezolucją. 

 


https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-pe-chce-zaostrzyc-i-doprecyzowac-zapisy-szczytu-ue-chodzi-o-,nId,4625646

 

 

 

 

1595427358528-png.329312

 

Edytowane przez Camis
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, TheMr. napisał:

Szkoda tylko że Niemcy nie mają żadnej firmy ani technologii do produkcji TV :3 

Te wszystkie nie markowe TV to prosta chińszczyzna na poziomie naszej Manty. 

Test takich TV lata po sieci, ale daleko temu TV do poziomu chociażby TCL. 

Nigdzie nie napisałem że oni to produkują w Niemczech czy w Chinach :] 

W Polsce te "nie markowe" dostają "markowe znaczki" i ludzie łapią się na np: "kiedyś 25 late temu takiego miałem, biorę bo panie toż to japończyk! bierę!!!" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Von Der Leyen: mechanizm powiązania funduszy UE z praworządnością jest gotowy

Mechanizm ma być wkrótce przegłosowany większością kwalifikowaną. Nikt nam nie wmówi że białe jest białe, a czarne jest czarne

 

Morawiecki: nie ma uzależnienia funduszy UE od praworządności. Von der Leyen: jest, i to mocne

Konkluzje ze szczytu nie zawierają jasnej zapowiedzi wprowadzenia mechanizmu rządów prawa, co skłoniło Warszawę i Budapeszt do ogłoszenia, że takiego mechanizmu nie będzie
Komisja Europejska przygotowała już jednak i wysłała do Rady UE projekt regulacji, która uzależni wypłatę funduszy europejskich od przestrzegania zasad praworządności


Von der Leyen mówi, że dokument taki był przygotowywany w Komisji od 2018 r. i teraz Rada Unii Europejskiej ma go wprowadzić do systemu prawnego Unii


Głosowanie w Radzie UE odbywa się według zasady kwalifikowanej większości, tak więc Polska i Węgry mają niewielkie szanse by zablokować ten projekt


Morawiecki uparcie twierdzi, że wprowadzenie mechanizmu praworządności wymaga jednomyślności państw członkowskich Unii, ale wypowiedź von der Leyen temu zaprzecza

 

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/fundusze-ue-i-uzaleznienie-od-praworzadnosci-morawiecki-i-von-der-leyen-komentuja/5sm01np,79cfc278

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Taki sobie suweren wybrał rząd, więc czekam na wszystkich piewców dobrej zmiany z tego wątku twierdzących że my mlekiem i miodem płynąca kraina, aby mieli choć minimum odwagi i skomentowali to wszystko:

  • podsłuchy w sztabie opozycji (tj. drugie Watergate),
  • 5 pkt które opisywał Rosati. 

Ktoś coś? Czy może czekanie na przekaz dnia? 

Z Rosatiego kpinki robią nawet jego starzy kumple partyjni (ci bardzo starzy kompani, jeszcze z czasów PZPR), nie chce mi się szukać tych jego pkt, ani traktować go poważnie.

Co do Nowaka - jeśli pójdzie siedzieć, jeśli śledztwo trwało dłużej (a wygląda na to, że trwało sporo dłużej niż kampania Trzaskowskiego), to problem ma Nowak i jego otoczenie, a nie PiS. To nie jest Watergate, to pokaz sposobu zarządzania przez Nowaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem Izba Dyscyplinarna pracuje zgodnie z planem. Niby nic nowego, ale jednak trzeba o tym cały czas pamiętać.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, EvilKillaruna napisał:

Taki sobie suweren wybrał rząd, więc czekam na wszystkich piewców dobrej zmiany z tego wątku twierdzących że my mlekiem i miodem płynąca kraina, aby mieli choć minimum odwagi i skomentowali to wszystko:

  • podsłuchy w sztabie opozycji (tj. drugie Watergate),
  • 5 pkt które opisywał Rosati. 

Ktoś coś? Czy może czekanie na przekaz dnia? 

Taka akcja idealnie wpisuje się w polityczną retorykę obecnej władzy. Używanie aparatu państwowego do osiągnięcia własnych korzyści, czego ostatnim przykładem był angaż premiera w kampanię wyborczą prezydenta czy opłacanie propisowskich trolli z pieniędzy podatników. Do tego suweren uważa, że opozycja to wrogowie, niepolacy, podludzie i co poniektórzy chcieli nawet odpalenia pieców w Majdanku, żeby się w końcu z nimi rozprawić. Więc myślę, że za tą akcję będzie tylko aplauz i zaakceptowanie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
34 minuty temu, EvilKillaruna napisał:

Czyli standardowo, ogólniki, obchodzenie szerokim łukiem clou problemu, żadnych konkretów. Przekaz dnia. Przepraszam że w ogóle pytałem, to był ostatni raz. Nie musisz na to mi już odpisywać. 

....

Lubisz szufladkować ludzi i deprecjonować ich według swojego uznania. A jak zwróci się Tobie na to uwagę, to odgrywasz ofiarę.

ps

daj sobie ostrzeżenie za wielkość liter, masz ku temu narzędzia. No chyba że uważasz, że niektórym (np tym mądrzejszym) wolno więcej?

 

edit

znalazłem owe "5 pkt Rosatiego". Ale z zasady nie polemizuje z memami, obrazkami czy jakimiś wstawkami cholera wie skąd. Ktoś to lubi, to taki fajny (i na poziomie, oczywiście tych mądrzejszych) portal jest, zwie się sokzburaka, polecam Tobie, docenią Cię tam.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności. Sprawa z Nowakiem wygląda jak głębszy temat. Ciężko dla nas, ludzi bez dostępu do akt sprawy oraz informacji gdzie zostały przekazane np kopie lub kto miał w nie wgląd, będzie odsiać syf z tej afery. Nowak na świętego nie wygląda. Byle tylko piss nie robił sobie kolejnego przyczółka do ataku na innych niż oni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, panzar01 napisał:

...Sprawa z Nowakiem wygląda jak głębszy temat....

Im gorzej będzie wyglądała sytuacja Nowaka, a chyba nie wygląda za dobrze, to tym mocniejszy będzie wrzask o to, że to śledztwo polityczne. A cóż innego PO pozostaje?

Polityczne to ono co najwyżej jest pod tym względem, że lewizny u polityków u władzy to codzienność (fundacje, doradztwo, czy jakieś wykłady). I tu PO co najwyżej możne mówić "ale jak to, dlaczego Nowaka karać, skoro kradną i inni?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, krzyyss napisał:

daj sobie ostrzeżenie za wielkość liter, masz ku temu narzędzia. No chyba że uważasz, że niektórym (np tym mądrzejszym) wolno więcej?

edit

znalazłem owe "5 pkt Rosatiego". Ale z zasady nie polemizuje z memami, obrazkami czy jakimiś wstawkami cholera wie skąd. Ktoś to lubi, to taki fajny (i na poziomie, oczywiście tych mądrzejszych) portal jest, zwie się sokzburaka, polecam Tobie, docenią Cię tam.

Zauważyłem, iż masz do mistrzostwa opanowaną technikę uników w sytuacji, gdzie jako sympatyk albo w każdym razie osoba sympatyzująca z PIS-em nie bardzo wiesz, jakbyś miał sensownie odpowiedzieć.

Btw , naprawdę nie uważasz wypowiedzi pana wicemarszałka Terleckiego w kontekście wyborów prezydenckich za oburzającą?

 

Edytowane przez rainy
  • Thanks 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, rainy napisał:

Zauważyłem, iż masz do mistrzostwa opanowaną technikę uników w sytuacji, gdzie jako sympatyk albo w każdym razie osoba sympatyzująca z PIS-em nie bardzo wiesz, jakbyś miał sensownie odpowiedzieć.

Btw , naprawdę nie uważasz wypowiedzi pana wicemaszałka Terleckiego w kontekście wyborów prezydenckich za oburzającą?

 

Wybacz, nie czuję się zobowiązany do odpowiadania na wszystko, a szczególnie na różnego rodzaju memy i obrazki.

ps

A za wielkość literek, czy nachalne "memowanie" tematu to powinny być ostrzeżenia, kłopot w tym, że tyczy to ... modów. Może gdyby (po odpoczynku) jeden z nich ochłonął nieco, to wróciłby do dyskusji z normalną czcionką. Może by też i zluzował sobie nieeleganckie zaczepki typu: "no dawać pisiory, tłumaczyć mi to i to"

edit

i nie żaden sympatyk, pisior z krwi i kości, ba nawet może faszysta. Tylko ja w odróżnieniu od tych obiektywnych i szeroko patrzących na świat, nie ratowałem Polski glosując na jedynie słusznego kandydata. Jest mi przykro więc, zacietrzewionych ideologicznie szukaj tam, gdzie ludzie czynem walczą o swoją ideologię, czy swojego idola, a nie przypisuj tego tym, którzy jednego i drugiego mają w tyłku.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, EvilKillaruna napisał:

Mówiłem że nie musisz mi odpisywać. W odpowiedzi negujesz sam siebie, obrzucasz mnie inwektywami, wysyłasz na trollowe fanpejdże i każesz dawać sobie ostrzeżenia za to że IPB przejmuje formatowanie z wklejonego cytatu z innego portalu, bawiąc się przy tym w moderatora. Niech to służy więc za komentarz. 

Z mojej strony fertig.

A mówiłem, że wpierw deprecjonowanie innych, a później ofiara. Nie po raz pierwszy to robisz. Jakie trollowe fanpejdże? Przecież tu sporo ilość memów i wstawek rodem sokuzburaka, tylu trolli tu widzisz? Rysiek pierwszy za takiego trolla by robił, pewnie ponad polowa jego memów na tym portalu będzie.

A wielkość literek sobie popraw, bo robisz syf (wizualny) w dyskusji czymś takim.

edit

Wskaż mi te inwektywy pod Twoim adresem, gdzie je zapodałem. Jak na razie Ty szufladkujesz grupy ludzi i sprowadzasz ich do idiotów, zrobiłeś to więcej niż raz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecie to tylko rekomendacja, sejm nie musi się nią przejmować :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, panzar01 napisał:

Sejm i tak to przepchnie, bo decyzje komisji nie są wiążące. Bardziej się zastanawiam, dlaczego ktoś z PiS zagłosował razem z opozycją w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Radar28 napisał:

Sejm i tak to przepchnie, bo decyzje komisji nie są wiążące. Bardziej się zastanawiam, dlaczego ktoś z PiS zagłosował razem z opozycją w tej sprawie.

Ponoć były ostre dyskusje nad tym numerem Sasina wewnątrz PiS. Sasin powinien za to jakoś beknąć, a idzie twarda jego obrona. To się odbije czkawką, podobnie jak i kasa Szumowskiego. Chyba nie wszyscy chcą za to tyłka podkładać.

Zaryzykowałbym też tezę, że wewnątrz PiS idą ostre rozgrywki między frakcjami. Wybory wszystkie wygrane, więc pozostała walka o wpływy wewnętrzne, w ramach samego PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krzyyss napisał:

Ponoć były ostre dyskusje nad tym numerem Sasina wewnątrz PiS. Sasin powinien za to jakoś beknąć, a idzie twarda jego obrona. To się odbije czkawką, podobnie jak i kasa Szumowskiego. Chyba nie wszyscy chcą za to tyłka podkładać.

Zaryzykowałbym też tezę, że wewnątrz PiS idą ostre rozgrywki między frakcjami. Wybory wszystkie wygrane, więc pozostała walka o wpływy wewnętrzne, w ramach samego PiS.

Właśnie bym stawiał na to drugie. Był już wcześniej wyskok z krytyką premiera w TVP i sądzę, że to będzie postępować. Poczuli się na tyle silni, że pełne zwarcie szeregów już nie jest potrzebne przynajmniej przez najbliższe lata.

edycja: co ciekawe tak dobra pozycja Zjednoczonej Prawicy po wyborach może osłabić pozycję Kaczyńskiego. Silny wódz jest najbardziej potrzebny, kiedy jest jakieś zagrożenie. Jeśli wszystko toczy się samo i poszczególni politycy czują się bezpieczni, to są bardziej skłonni działać na własną rękę.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kaczyński coś przebąkuje o wycofaniu się, swoje lata ma, na zdrowiu też chyba podupada. A tam jest kilka chętnych do schedy po nim, tam pewnie będzie brutalna walka. Do tego chyba trzy lata spokoju od wyborów i pełnia władzy w kraju.

edit

Jednego tylko nie potrafiłbym tu jednoznacznie określić. Nie potrafiłbym określić, na ile to "oddolna" walka "młodych" wilczków o stado, a na ile to "zarządzanie przez kryzys" nadprezesa. Takie wzajemne podgryzanie się, sprawia, że Kaczyński jednym tupnięciem nogi wywali na bruk prawie każdego. Tylko Duda, Banaś i Glapiński mogą czuć się nieco pewniej, zbyt mocno prawo ich chroni. Kurski, Morawiecki, Szydło, Brudziński, Terlecki, Witek, policmajster Antoni itd - to wszystko uniżony podnóżek nadprezesa. Wywali jednego z nich, obojętnie którego, to reszta pobiegnie z gratulacjami do niego za dobrą decyzję :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...