Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Echo.. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Oni niedługo sami się rozegrają, takiej hipokryzji to dawno nie pamiętam. Unieważnienie 24 letniego małżeństwa z którego jest trójka dzieci, a na ślub Kurskiego wjechała cała śmietanka PiSu, ślub kościelny round two.

Ale ten pierwszy to pewnie był w jakimś lokalnym kościółku pariafialnym, a teraz to bazylika w Łagiewnikach. Zupełnie nie ma co porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Trepcia napisał:

Kiedyś poruszany był temat drożyzny odnośnie spożywki. Byłem dzisiaj na targu zrobić zakupy i chciałbym się dowiedzieć jakie ceny są w innych częściach polski, dla przykładu (ceny za kilogram, chyba że inaczej to napisane w nawiasie):

- marchew 2zł,

- buraki 2zł,

- cebula 3zł,

- jabłka 6.5zł,

- wiśnie 7zł,

- bób (worek) 9zł,

- ziemniaki młode (worek, jak wiem, z 12kg) - 16zł,

- główka kapusty 2zł,

- pierś z kurczaka z ubojni (nie jakiś pseudokurczak z biedry/lidla) - 13.5zł,

- kiełbasa (dobra, z lokalnej masarni) 30zł,

- jajka z chowu lokalnego - 45-80gr,

- jagody (jak dobrze pamiętam za 1litr, z okolicznego lasu) - 9zł,

- eee... było tego więcej ale zapomniałem :/

Co do cen w marketach to widać, że powoli wszystko drożeje, np. puszka kukurydzy kiedyś spokojnie dało się kupić za 2-2.4zł a teraz poniżej 3zł nie ma. Dobry porter za 9zł gdzie kiedyś był poniżej 8zł :/

Jeśli chodzi o chleb to totalnie nie wiem jakie są ceny na rynku bo od dawna piekę sobie sam.

U mnie w warzywniaku obok. Jeden z najtańszych w okolicy

Marchew - 3.9 (2 zł to już cena hurtowa) 

Buraki - 3.9

Cebula - 3.5

Jabłka 6.5-7.5

Wisnie - 7.5-11.9

Bob - 6.5

Ziemnaki - 1.5/kg 

Kapusta - 3-4.5 główka 

Jagody - 23/kg, w litrze masz okolice 650g.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

Cytat

 

Zdobyliśmy "pakiety Sasina". Władza ukryła je nawet przed posłami [ZDJĘCIA]

 

"Wyborcza" ujawnia: byliśmy w magazynie, gdzie Poczta Polska ukrywa pakiety przygotowane na "niewybory" planowane na 10 maja. Karty do głosowania są tak źle zabezpieczone, że można je łatwo skopiować

 

https://wyborcza.pl/7,75398,26154318,zdobylismy-pakiet-sasina-wladza-ukryla-je-nawet-przed-poslami.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobry narodowy czempion.

comment_1595584102r9Qbg4b2o5F9ijPicdslQC

To dobry narodowy czempion.

comment_1595584102r9Qbg4b2o5F9ijPicdslQC

To dobry narodowy czempion.

comment_1595584102r9Qbg4b2o5F9ijPicdslQC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

Cytat

 

Zdobyliśmy "pakiety Sasina". Władza ukryła je nawet przed posłami [ZDJĘCIA]

 

"Wyborcza" ujawnia: byliśmy w magazynie, gdzie Poczta Polska ukrywa pakiety przygotowane na "niewybory" planowane na 10 maja. Karty do głosowania są tak źle zabezpieczone, że można je łatwo skopiować

 

https://wyborcza.pl/7,75398,26154318,zdobylismy-pakiet-sasina-wladza-ukryla-je-nawet-przed-poslami.html

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Otrzymaliśmy 200 pakietów wyborczych, które z powodu braku ofoliowania (folia zabezpieczająca przy transporcie) nie mogą być wystawione do użycia

Z tego powodu wylosujemy 200 osób, które udostępnią ten status i polubią naszą stronę. 

 

:E

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-2020-media-cba-zakonczylo-podsluchiwanie-slawomira-nowaka-przed-kampania-6535326811744385a

Tadam. Mówiłem że za mało wiemy. Teraz już można mówić o Watergate. Nie przypominam sobie aby wcześniej podano do kiedy był oficjalnie obserwowany, dodatkowo wstrzymanie się z aresztowaniem? Co za różnica, skoro on ma za uszami, to przecież nie wszyscy muszą to wiedzieć i nie wszyscy muszą robić to co on. Chwalić się wszystkim dookoła jakie wałki się robi? Bezsensowne zachowanie, on nie jest aż tak glupi. Były podstawy, było aresztować. Teraz dla rozsądnego człowieka cała ta sprawa wygląda parszywie. 

Edytowane przez panzar01
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, krzyyss napisał:

@kalderon

n/t nacjonalizmu było tu już sporo dyskusji. Jest też ta definicja z wiki. Jeśli brać nacjonalizm wolny od patologii, które często idą z nim w parze, to granica między patriotyzmem, a nacjonalizmem jest cienka/mglista. Tu moim zdaniem ważniejsze co rozumiemy przez ten nacjonalizm, lub co się za nim kryje. Za samym pojęciem "nacjonalizm" jeszcze nic specjalnego. Na wiki masz też opisane zwyrodniałe formy nacjonalizmu, to do czego ta ideologia tez może prowadzić, z czym się wiązać. Ale to już nie jest nacjonalizm, a nacjonalizm plus coś jeszcze.

W tej definicji patriotyzmu aż roi się od sformułowań, które wprost można przypisać pod nacjonalizm.

Dla mnie idąc ku skrajności: patriotyzm -> nacjonalizm -> szowinizm

Dla mnie np. jest fenomenem, że grupy "patriotyczne" (dla mnie co najmniej nacjonalistyczne) idą z hasłem "Bóg, honor, ojczyzna". Przecież jakiekolwiek stawianie jednego narodu nad innymi, godzi wprost w podstawy chrześcijaństwa, jest sprzeczne z naukami Jezusa.
Drążąc głębiej, to powstanie narodów ma swój początek w grzechu -> wieża Babel, pomieszanie języków. Tym bardziej jest to jakiś fikołek logiczny w wykonaniu narodowców.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Poczta Polska z rekompensatą. Dostanie 70 mln zł za wybory prezydenckie, które się nie odbyły

Krajowe Biuro Wyborcze poniesie 70 mln zł kosztów za organizację wyborów, które ostatecznie nie odbyły się w pierwotnym terminie. Rekompensatę otrzymają Poczta Polska i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, które uczestniczyły w przygotowaniu wyborów.

Ostatecznie wybory prezydenckie nie odbyły się w pierwotnym terminie, co nie przeszkodziło spółkom Skarbu Państwa przygotowywać się do nich. Ostatecznie karty do głosowania musiały trafić na makulaturę, co wiązało się wielomilionowymi wydatkami.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26156018,poczta-polska-z-rekompensata-dostanie-70-mln-zl-za-wybory-prezydenckie.html#s=BoxOpMT

 

 

 

500+ działa jak trzeba:

 

KWejCXi.png

 

 

 

 

 

Edytowane przez Camis
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Nowaka jeszcze, głupi kurde że nie palił tej kasy w Polsce, przecież od wprowadzenia tarczy 1.0 można bez przetargu wygrywać przetargi na grube mln vide Szumowski, Sasin:E

Faktury przecież leciały na ostro przez covid. 

Nie pomyślał że tarcza stała się istną pralnią pieniędzy. 

Oczywiste że nie zatrzymali go podczas kampanii, panowie z PiS chociaż raz pomyśleli o swoim PR, tutaj nalezy złożyć gratulacje. 

Ale już nie pomyśleli żeby zatrzymać go np. w październiku i podać do informacji że potrzebowali kilku miesięcy więcej na zebranie dodatkowych dowodów. Wtedy już opozycja nie łączyłaby tego z kampania być może tak bardzo. 

Dziwne że US potrafi zbierać dowody długo, żeby jak najwięcej dana osoba przeskrobała a tutaj CBA zaregowalo praktycznie w pół roku. 

 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale panie @TheMr. (:rotfl:) Przecież on z peło. Jak on mógłby wygrać przetarg bez przetargu :E. Na jego miejscu, po zajumaniu hajsu i wzięciu do łapy, zapadł bym się pod ziemię i odczekał z 10 lat :E 

13 godzin temu, Bono[UG] napisał:

Dla mnie idąc ku skrajności: patriotyzm -> nacjonalizm -> szowinizm

Dla mnie np. jest fenomenem, że grupy "patriotyczne" (dla mnie co najmniej nacjonalistyczne) idą z hasłem "Bóg, honor, ojczyzna". Przecież jakiekolwiek stawianie jednego narodu nad innymi, godzi wprost w podstawy chrześcijaństwa, jest sprzeczne z naukami Jezusa.
Drążąc głębiej, to powstanie narodów ma swój początek w grzechu -> wieża Babel, pomieszanie języków. Tym bardziej jest to jakiś fikołek logiczny w wykonaniu narodowców.

Hajs panie, hajs. Po co zagranica ma się dorwać do koryta. Pal licho że nie istotne czyj jest kapitał, grunt aby podatki płynęły. Całe te nacjonalistyczne biadolenie przyprawia mnie o mdłości. A najlepszy jest Bosak i jego pomysł na zmniejszenie liczby napływających imigrantów. Nacjonaliści powinni mu pomnik postawić. Z chęcią bym potem poszedł i go szprajem potraktował.......

 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrrrrr.  Kiedy to forum zacznie normalnie działać.

Później na kompie poprawię.

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam co robisz, że ci wypluwa takie zwielokrotnione? Klikasz do upartego w "dodaj odpowiedź" aż się pojawi?
Wystarczy raz i odczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Camis napisał:

500+ działa jak trzeba:

No i elo. Trza muzułmanów ciągnąć :E jak Niemcy. 

2 minuty temu, Bono[UG] napisał:

A ja się zastanawiam co robisz, że ci wypluwa takie zwielokrotnione? Klikasz do upartego w "dodaj odpowiedź" aż się pojawi?
Wystarczy raz i odczekać.

Nic. Dosłownie nic. Wysyłam wiadomość i czasami gaszę komórkę. Odpalam i widzę że nie wysłane. Wychodzę z dodawania odpowiedzi a tutaj echo i jeszcze mam kopię roboczą w dodawaniu odpowiedzi, tak jakby nic się nie wysłało

No i co 5 minut błąd badgej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Bono[UG] napisał:

A ja się zastanawiam co robisz, że ci wypluwa takie zwielokrotnione? Klikasz do upartego w "dodaj odpowiedź" aż się pojawi?
Wystarczy raz i odczekać.

Na co mam czekać jak wywala 504 i biała stronę? :E

15 minut temu, Bono[UG] napisał:

A ja się zastanawiam co robisz, że ci wypluwa takie zwielokrotnione? Klikasz do upartego w "dodaj odpowiedź" aż się pojawi?
Wystarczy raz i odczekać.

Na co mam czekać jak wywala 504 i biała stronę? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, EvilKillaruna napisał:

Jak to jest możliwe to ja nie mam pytań..

:E To z chęcią ogłoszę że od dziś pocztą jest moja. Wyciągam hajs i ogłaszam upadłość :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 godzinę temu, Bono[UG] napisał:

...

Dla mnie np. jest fenomenem, że grupy "patriotyczne" (dla mnie co najmniej nacjonalistyczne) idą z hasłem "Bóg, honor, ojczyzna". Przecież jakiekolwiek stawianie jednego narodu nad innymi, godzi wprost w podstawy chrześcijaństwa, jest sprzeczne z naukami Jezusa.
Drążąc głębiej, to powstanie narodów ma swój początek w grzechu -> wieża Babel, pomieszanie języków. Tym bardziej jest to jakiś fikołek logiczny w wykonaniu narodowców.

No jest to spory "fikołek logiczny". Chrześcijaństwo z definicji jest internacjonalistyczne (wszyscy braćmi, nie ma różnic), jest też wręcz modelową komuną. Tak na dobrą sprawę, to ma też swego rodzaju wroga, to ci bogaci (niekoniecznie trzeba go niszczyć/zwalczać, ale bogactwo w NT ma pejoratywne zabarwienie). I tak gdyby szukać najbliższego mu odpowiednika w systemie politycznym, to pewnie byłby ... radziecki internacjonalistyczny komunizm :)

A katolików (czy szerzej, tego co z chrześcijaństwa wychodzi) za wiele "odstępstw" można rozliczać, nie tylko w kwestiach "narodowościowych". Tylko nie wiem, czy to sensowne i potrzebne. Ja bym to oddzielał od polityki i wzajemnych relacji, zostawiałbym to jako prywatną sprawę każdego z nas. A wzajemne relacje rozpatrywałbym w odniesieniu do prawa cywilnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TVP, Wiadomości, Rzecznik Milicji Ciarka: "Policja ma najwyższe uznanie i zaufanie wśród obywateli, cieszymy się największym poparciem społecznym ze wszystkich służb, policja jest numerem jeden"

 

Mój komentarz:

HAHAHA

3vKJqc7.gif

 

 

  • Thanks 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś, że przed tym spotkaniem z policją był wjazd zamiast na trzaska tym razem na włodarzy Gdańska :E Jak wiadomo ostatni bastion PO, więc coś czuje, że tydzień będzie lane same gęste w stronę tego miasta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie na czystką logikę, na chłopski rozum, jakim trzeba być delikatnie to ujmując kretynem by rzucić takim hasłem wiedząc że największe poparcie ma zawsze Straż Pożarna. Nie znam kraju (jeżeli ktoś zna to niech poda, człowiek uczy się całe życie) gdzie Straż Pożarna nie cieszyła by się największym poparciem wśród obywateli tego kraju, strażacy zawsze byli (i pewnie będą) numerem jeden, zawsze mają pełny szacunek i poparcie wśród obywateli.

Ciarka to jest jednak stan umysłu, to nie człowiek to ideologia... :rotfl: 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt. :) U nas strażacy mają ogromne poparcie społeczne. Policja to chyba zamyka stawkę. Nie wiem skąd on wziął ten stuff, ale podzielił by się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...