Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Suchy211 napisał:

Czyli w jakiejś dziurze zabitej dechami gdzie diabeł mówi dobranoc. Wspaniały przykład aby pokazać zacofanie tego kraju. Poza tym to faktycznie Fakt. Tabloid jadący na emocjach. Ciekawe czego NIE powiedzieli o tej sytuacji.

Akurat że fakt to nic nie zmienia. To jest wioska. Na wiosce, w zdecydowanej większości, ludzie mają gruz zamiast mózgu. Konopielka idealnie pokazuje ten temat. Kosą żniwa? Jak to? Przecież kosa to narzędzie śmierci....  

 

Pytanie brzmi, gdzie policja? Gdzie prokuratura? Ludzie mogą sobie myśleć co chcą, ale za groźby bym posadził pół wioski, drugie pół by się przestraszyło. A gdyby drugie pół odwaliło kitę i zrobiłoby coś dla tego typa, to bym i resztę wsadził do mamra, wioskę z mapy usuną, a reszta może by się nauczyła że tak robić nie wolno. Dla rzecznika policji bym dał tylko informację do przekazania, że to nie jest akcja przeciwko homofobii, a przeciwko debilizmowi - za takie czyny każdego spotka sroga kara. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie :P

12 minut temu, panzar01 napisał:

w zdecydowanej większości,

To nie jest stereotyp. To fakt. Skąd ma Ci babcia wziąć info, skoro jedynym źródłem informacji jest druga co ma radio, a tam RM leci xD nowoczesne wsie, gdzie jest internet, gdzie rolnik ma 30 lat to wciąż u nas mniejsza część takich rejonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kalderon napisał:

A przed 2005 nie byli Polakami? A lewica, liberałowie czy centryści to nie Polacy? Jacyś inni, gorsi? Dlaczego tylko prawica może zawłaszczać polskie symbole? I decydować co je obraża? Na jakiej podstawie? Dlaczego reszcie odmawiasz prawa do bycia nie-obrażanym? Bo jak prawica obraża to można, a jak prawicę obrażają to "łolaboga, chamy atakują". Klasyk:

Nie, po prostu zwracam uwagę na to jakie poglądy ma dziś większość Polaków.  Nikomu nic nie odmawiam, bez sensu takie oskarżenia tylko zaogniające spór. Nie potrafisz inaczej?

Jeżeli mniejszość gryzie większość po kostkach to tak się to kończy że w końcu jest reakcja. Jako mniejszość trzeba sobie zdawać sprawę z warunków w jakich się funkcjonuje. "Przyozdabianie" symboli chrześcijańskich zdecydowanie wykracza poza domaganie się praw czy demonstrowanie poglądów.

22 godziny temu, kalderon napisał:

Czym się prosili młodzi ludzie w Białymstoku, żeby kibolskie brunatne bojówki urządzali na nich polowania po całym mieście i tłukli do nieprzytomności? Czym się prosili w tym roku, skoro praktycznie do teraz byli kompletnie niewidoczni, a maszyna nienawiści była nakręcona jak nigdy?

Dopóki się nie zorganizują powinni siedzieć cicho. Jak będą mieli siłę to niech też polują na łyse pały. Nie idzie się na zderzenie z silniejszym przeciwnikiem, bo to jest głupota.

22 godziny temu, kalderon napisał:

A wiesz, że mówimy o 2-3 % populacji? Nie będzie ich "tyle", do tego przy takim aktywnym zwalczaniu (z przemocą - fizyczną, psychologiczną/słowną, ekonomiczną - włącznie, już od najmłodszych lat).

I tutaj dochodzimy do istoty tego co pisałem. Umiejętność organizacji. Nawet te 3% przy dobrym zarządzaniu może się kumulować w jednym miejscu tak żeby nikt im nie podskoczył.  Na razie tego brak.

22 godziny temu, kalderon napisał:

Proponujesz żeby na przemoc odpowiadać przemocą? Na obelgi obelgami? To dlaczego tak się oburzasz na głupią flagę? To jest właśnie partyzantka. A pracy po cichu nikt nie docenia, organizacji tak pracujących jest wiele, o większości nigdy nie słyszałeś. I wystarczy jedna, niczym nie sprowokowana nagonka by owa praca poszła na marne, bo suwak znowu przesuwa się w prawo.

Nie oburzam się, tylko piszę jak myśli ciemnogród. Symbole religijne też mam tam gdzie światło nie dochodzi. Ale ci debile będą bronić swojego porządku do upadłego. Na początek muszą wiedzieć, że będą musieli się liczyć z odwetem. Od wielu lat polski zaścianek reaguje na wszelkie tęczowe ostentacje w sposób wykraczający poza prawo. Oni są zwykłymi tchórzami, którzy znęcają się nad słabszymi. W sposób informacyjny czy fizyczny taki jak dostanie po łbie to następnym razem 3x pomyśli zanim zaatakuje.

Ta ich partyzantka obecna jest głupia tak jak pisałem, bez organizacji ani zarządzania. O antifie w Niemczech pisałem żeby na to zwrócić uwagę jak się można zorganizować. Neonaziści tam nie mają spokojnego życia z tego powodu, a nie dlatego że państwo coś robi bo nie robi nic.

22 godziny temu, kalderon napisał:

Jeszcze raz - w tym roku w temacie była kompletna cisza, a atak był silny i brutalny jak nigdy. Siedzenie cicho tylko pogarsza sprawę.

Atak był jak nigdy bo Prezydent RP sam nawoływał do przemocy na tle orientacji seksualnej. Sygnał od 2015r. idzie z góry, a Policja ochrania demonstracje / kontrdemonstracje bojówek narodowców. W tej sytuacji nie idzie się na rzeź tylko wyciąga wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stereotypów to polecam "Czwarty Człowiek" reportaż z SuperWizjeraTVN.

Kogo dziś mamy skazać? Polaka. O to winny.

Ej czekaj, ale nie mamy żadnych dowodów że to on, dodatkowo mamy pełno nagrań z monitoringu miejskiego minuta po minucie przed zdarzeniem jak również i po zdarzeniu, a nawet była interwencja policji i chwilowe zatrzymanie tego jegomościa, zero śladów krwi, zero ran czy zadrapań. Hmmm... a co robił wcześniej?

W przedszkolu uderzył w piaskownicy łopatką inne dziecko, za łebka ukradł sąsiadowi jabłka z sadu, za młodego-gniewnego był trochę kozaczek i lał się z innymi kozaczkami, troszkę był też z niego złodziejaszek. WINNY! skoro był przestępcą wcześniej to mógł zabić!

I na takiej podstawie skazano gościa, bez najmniejszego dowodu by powiązać go z morderstwem, w dodatku przy najniższej możliwej liczbie głosów "winny" ławy przysięgłych.

Sprawa odfajkowana, a prawdziwy przestępca się rozpłynął we mgle (cała sprawa to czterech polaków, jeden nie żyje, dwóch siedzi za morderstwo którego nie dokonali a czwarty wyparował). Wymiar sprawiedliwości ma jednak mały problem, za sprawę wzięła się jedna z najlepszych kancelarii w Londynie, pro bono, nabiją sobie punkty :) 

 

No tak, Polak to zło na wyspach... bo naprawi kran za 50 funtów i z niego nie cieknie, hydraulik angielskiego pochodzenia przyjdzie z cztery razy za każdym razem weźmie po 100-200 funtów i ciągle cieknie... no musi cieknąć bo bez cieknięcia nie będzie roboty, a pracę trzeba sobie szanować :thumbup: 

Ps. Należy też pozdrowić pracowników linii 112/999 - sąsiad anglik zgłasza że jakiś człowiek jest u niego pod drzwiami cały zakrwawiony i krew z niego tryska a pracownik 112 "w co jest ten człowiek ubrany?", po chwili sąsiad "chwieje się na nogach, zaraz zasłabnie... upadł, on chyba nie żyje", pracownik 112 "jest bardzo słaby i jakby nie żyje, tak?" :rotfl: 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, panzar01 napisał:

Zacytuję sam siebie :P

To nie jest stereotyp. To fakt. Skąd ma Ci babcia wziąć info, skoro jedynym źródłem informacji jest druga co ma radio, a tam RM leci xD nowoczesne wsie, gdzie jest internet, gdzie rolnik ma 30 lat to wciąż u nas mniejsza część takich rejonów.

No to ja nie wiem gdzie ty mieszkasz, ale wychodzi na to, że jeżeli ta wschodnia Polska jest taka zacofana, to wzorem UE faktycznie wypadałoby tam pompować kasę, aby wyszła ze średniowiecza i dogoniła resztę kraju.

Edytowane przez Suchy211
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Suchy211 napisał:

No to ja nie wiem gdzie ty mieszkasz, ale wychodzi na to, że jeżeli ta wschodnia Polska jest taka zacofana, to wzorem UE faktycznie wypadałoby tam pompować kasę, aby wyszła ze średniowiecza i dogoniła resztę kraju.

Oj chyba nie chcesz mi powiedzieć że zachodnią część kraju mamy jak Dubaj. Wieś to wieś. Tam życie zawsze będzie inaczej płynąć niż w mieście, niezależnie gdzie jest ta wieś. Nic nowego ani nadzwyczajnego. Ot taka proza życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, panzar01 napisał:

Oj chyba nie chcesz mi powiedzieć że zachodnią część kraju mamy jak Dubaj. Wieś to wieś. Tam życie zawsze będzie inaczej płynąć niż w mieście, niezależnie gdzie jest ta wieś. Nic nowego ani nadzwyczajnego. Ot taka proza życia. 

Ale to zacofanie mentalne o którym ty opowiadasz. Ja jestem małomiasteczkowy otoczony przez wsie i tutaj takiego zacofania jakie przedstawiasz po prostu nie ma. Przynajmniej nie bardziej niż wypadałoby z przypadku, że niektórzy ludzie po prostu rodzą się fujarami i pozostają niereformowalni. Internet i telewizje satelitarną/kablową ma każdy, kto nie jest na samym dnie społecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Suchy211 napisał:

Czyli w jakiejś dziurze zabitej dechami gdzie diabeł mówi dobranoc. Wspaniały przykład aby pokazać zacofanie tego kraju. Poza tym to faktycznie Fakt. Tabloid jadący na emocjach. Ciekawe czego NIE powiedzieli o tej sytuacji.

Informacja pochodzi z serwisu noizz.pl, pisała  też o tym Wyborcza, ale jak bym wstawił linki do tej drugiej, to od razu byłoby, że to bzdury i nie czytam.

Nieistotne czego nie powiedzieli, przekaz jest klarowny: jakiś koleś obrywa od całej wsi za to, że jest. Możesz poszukać innych informacji na ten temat i je tu wkleić, chętnie poczytam.

Chciałeś przykład polowań na homoseksualistów to go masz. Nieważne czy to wiocha zabita dechami czy centrum Warszawy, to się dzieje za przyzwoleniem większości, która pewnie w nd leci do kościoła się rozgrzeszać, wybaczać i przekazywać sobie znak pokoju. I tak to się odbywa w tym kraju.

Możesz w takie rejony ładować każdą ilość pieniędzy ale nic to nie da, bo geograficznie jest to Europa ale mentalnie to stepy Azji gdzieś w Rosji. Tu potrzeba wymiany pokoleń i złamania dominacji Kościoła wskazującego barankom co jest dobrem a co złem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, raven18 napisał:

Podkarpackie i wszystko jasne :)

No jasne, najpiękniejszy region Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, panzar01 napisał:

Pytanie brzmi, gdzie policja? Gdzie prokuratura? Ludzie mogą sobie myśleć co chcą, ale za groźby bym posadził pół wioski, drugie pół by się przestraszyło. A gdyby drugie pół odwaliło kitę i zrobiłoby coś dla tego typa, to bym i resztę wsadził do mamra, wioskę z mapy usuną, a reszta może by się nauczyła że tak robić nie wolno. Dla rzecznika policji bym dał tylko informację do przekazania, że to nie jest akcja przeciwko homofobii, a przeciwko debilizmowi - za takie czyny każdego spotka sroga kara. 

Podbijam pytanie. Gdzie są służby, czy ktoś z tym coś robi? Czy człowiek został samopas na łasce wsiórów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Suchy211 napisał:

Czyli w jakiejś dziurze zabitej dechami gdzie diabeł mówi dobranoc. Wspaniały przykład aby pokazać zacofanie tego kraju. Poza tym to faktycznie Fakt. Tabloid jadący na emocjach. Ciekawe czego NIE powiedzieli o tej sytuacji.

Ja tam sobie fakt cenię https://milanos.pl/vid-42510-37-sposrod-najglupszych-artykulow-Super.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Trepcia napisał:

Wies wsi nie jest rowna. Mieszkam idealnie pomiedzy Krakowem i Katowicami i po domach to widac, 1/4-1/3 ma juz panele sloneczne. Co do mentalnosci to pisalem juz wczesniej jaka jest ? Tak szczerze mowiac to jest to bardzo nudna wies bo na 500 domow tylko w 2 jest pijacka rodzina.

Z racji, że 498 jest nudne, to wybiera się te dwie "ciekawe" i coś o nich pisze ;) Menelstwo, jakieś skrajności, czy zwyczajnych idiotów, znajdzie wszędzie. Ale starczy wyjść na ulicę, by zobaczyć, że to trzeba mocno szukać, że ogół jest normalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 godzin temu, panzar01 napisał:

Zacytuję sam siebie :P

To nie jest stereotyp. To fakt. Skąd ma Ci babcia wziąć info, skoro jedynym źródłem informacji jest druga co ma radio, a tam RM leci xD nowoczesne wsie, gdzie jest internet, gdzie rolnik ma 30 lat to wciąż u nas mniejsza część takich rejonów.

Obwinianie monopolu mediów to beznadziejny argument.

Skoro ci ludzie są tacy doświadczeni, znają historie bo swoje przeżyli to nauczeni licznymi przykładami powinni zdawać sobie sprawę jakie zagrożenie niesie brak zdolności do elementarnej krytyki i samodzielnej oceny sytuacji? 

No chyba, że tak naprawdę nie chodzi o dostępność i dywersyfikacje mediów?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Mr_Schrodinger napisał:

adsadas

Tacy ludzie, którzy już sobie tylko siedzą na ławeczce, mają większość rzeczy w dupie. Przykład z życia wzięty: Teściowa do mnie mówiła że ona głosuje na dudę bo on daje coś dla nas (ogółem polaków) a jej i tak wszystko jedno co się stanie bo, już widzi swój nagrobek z datą. Dużo ludzi starszych tak myśli, nie wszyscy, ale dużo.

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, panzar01 napisał:

Tacy ludzie, którzy już sobie tylko siedzą na ławeczce, mają większość rzeczy w dupie. Przykład z życia wzięty: Teściowa do mnie mówiła że ona głosuje na dudę bo on daje coś dla nas (ogółem polaków) a jej i tak wszystko jedno co się stanie bo, już widzi swój nagrobek z datą. Dużo ludzi starszych tak myśli, nie wszyscy, ale dużo.

Czy sprecyzowała co konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Myst napisał:

Czy sprecyzowała co konkretnie?

Nie :E wiem o co Ci chodzi ;D pomijając ją jako jednostkę, autentycznie dużo ludzi tak myśli w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety. U mnie w robocie to samo. A to skąd biorą na to pieniądze już ich nie obchodzi. Nie obchodzi ich to, że ich dzieci będą to spłacać i być może będą tą musztardę cały rok tylko wpieprzać bo na więcej nie będzie ich stać. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, panzar01 napisał:

Tacy ludzie, którzy już sobie tylko siedzą na ławeczce, mają większość rzeczy w dupie. Przykład z życia wzięty: Teściowa do mnie mówiła że ona głosuje na dudę bo on daje coś dla nas (ogółem polaków) a jej i tak wszystko jedno co się stanie bo, już widzi swój nagrobek z datą. Dużo ludzi starszych tak myśli, nie wszyscy, ale dużo.

Dlatego prawa wyborcze powinny być nabywane drogą zdobycia odpowiedniej kwalifikacji. Egzamin z elementarnej wiedzy o podstawach funkcjonowania państwa i ekonomii. Tak aby jasne było to, że pieniądze nie biorą się z powietrza.

Godzinę temu, Myst napisał:

Czy sprecyzowała co konkretnie?

PINIUNDZE. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być egzamin z wiedzy ogólnej o państwie lub wykazanie się znajomością minimum 3 książek przeczytanych w ostatnim roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, achron1 napisał:

Może być egzamin z wiedzy ogólnej o państwie lub wykazanie się znajomością minimum 3 książek przeczytanych w ostatnim roku.

Za dużo zamieszania. Po prostu już w podstawówce powinni uczyć zasad przedsiębiorczości oraz administracji państwowej (jedno jako osobny przedmiot, drugie jako główny materiał na wos)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile osób będzie pamiętać o tym czego uczyło się w podstawówce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Crew 900 napisał:

Ano niestety. U mnie w robocie to samo. A to skąd biorą na to pieniądze już ich nie obchodzi. Nie obchodzi ich to, że ich dzieci będą to spłacać i być może będą tą musztardę cały rok tylko wpieprzać bo na więcej nie będzie ich stać. 

Ponadto niektórzy chyba mają problem z przyjęciem do wiadomiości, "że jak Państwo daje ci do jednej kieszeni 500 zł, to z drugiej zabiera Tobie 700"  No bo jak rosną wyfdatki to jak inaczej? Budżet państwa to

nie jest perpetum mobile. Chyba, że mówimy o dodruku pieniędzy.

Co z tego, że podobno ma nie być podwyżki podatków, jak mają dojść jakieś nowe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gdy tu jeszcze Gordon bywał, to już pisałem, że powinno się ograniczyć co niektórym prawa wyborcze i przejść do takiej "wyższej formy demokracji", gdzie głos mają ci o jedynie słusznych poglądach, lub o jedynie słusznej wiedzy. Grażyny i Janusze mają być pozbawieni tych praw, bo głupio głosują :)

A najwyższa forma demokracji będzie wtedy, jak nadredaktor Michnik wyznaczy prezydenta, premiera i ministrów :)

6 minut temu, Flik napisał:

Ponadto niektórzy chyba mają problem z przyjęciem do wiadomiości, "że jak Państwo daje ci do jednej kieszeni 500 zł, to z drugiej zabiera Tobie 700"  No bo jak rosną wyfdatki to jak inaczej? Budżet państwa to

nie jest perpetum mobile.

A ci co posiedli tą tajemną wiedzę, zazwyczaj nie mają zielonego pojęcia, że UE i jej budżet działa podobnie, ich też pozbawić praw wyborczych  :)

 

edit

I zazwyczaj mnie zastanawia, dlaczego o tym ograniczaniu praw wyborczych zazwyczaj piszą ci, co to do upadłego walczyliby o demokrację, poszanowanie wszelakich inności i równości. Coś tu z szarymi zwojami nie gra? Czy może taka typowa hipokryzja? W gębie pełno frazesów, a robimy dokładnie odwrotnie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, krzyyss napisał:

Gdy tu jeszcze Gordon bywał, to już pisałem, że powinno się ograniczyć co niektórym prawa wyborcze i przejść do takiej "wyższej formy demokracji", gdzie głos mają ci o jedynie słusznych poglądach, lub o jedynie słusznej wiedzy. Grażyny i Janusze mają być pozbawieni tych praw, bo głupio głosują :)

A najwyższa forma demokracji będzie wtedy, jak nadredaktor Michnik wyznaczy prezydenta, premiera i ministrów :)

Żyją w tym kraju ludzie, którzy uważają, że nie płacą podatków. Żadnych. Wcale. Rozumiem, że według Ciebie to tylko trochę mniej "słuszna wiedza" i należy się jej tyle samo uznania bo inaczej będzie to dyskryminacja?

Świetnie, że nie masz problemów z tym kto decyduje o tym w jakim kraju żyjesz. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Mr_Schrodinger napisał:

Żyją w tym kraju ludzie, którzy uważają, że nie płacą podatków. Żadnych. Wcale. Rozumiem, że według Ciebie to tylko trochę mniej "słuszna wiedza" i należy się jej tyle samo uznania bo inaczej będzie to dyskryminacja?

Świetnie, że nie masz problemów z tym kto decyduje o tym w jakim kraju żyjesz. :) 

Żyją też ludzie nieprzydatni już społeczeństwu, tych proponuję utylizować, np przymusowa eutanazja dla osobników 70+. To skandal, bym miał płacić na leczenie i emeryturę takiego delikwenta. By ładnie brzmiało, to nazwijmy to też taką wyższą formą demokracji, gdzie prawo do życia maja wyłącznie ci, co coś wnoszą do grupy, w sensie są produktywni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...