Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, crush napisał:

Gówno przegrali. Przy takiej opozycji i tym % debili w narodzie to oni nawet fałszować nie będą musieli. 

Poczekajmy jak z "koronki" wybrną bo to może mieć kluczowe znaczenie dla wyników najbliższych wyborów. Tu nawet dziadki się od nich mogą odwrócić z powodu niemożności codziennego okupowania kolejek w POZ, młodzi mogą się obrazić na lockdowny i przepis na przewalenie wyborów gotowy... no może musi się jeszcze wyklarować jakaś choćby namiastka poważnej partii, z którą mogli by te wybory przegrać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, crush napisał:

No, no. To tak jak ja słyszę samo jeżdżenie po PiSie gdzie nie pójdę. A później nie przekłada się to na wyniki w wyborach. 

Bo nie żyjesz w małych miejscowościach gdzie młodzi wyjechali, pozostali ludzie żyją w rytm kazań proboszcza, a szkołę skończyli na podstawówce. Żyjesz w bańce, oni też i zupełnie nie rozumieją miast. To kurcze nawet w tym wątku przecież widać. 

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, nemar napisał:

Bo nie żyjesz w małych miejscowościach gdzie młodzi wyjechali, pozostali ludzie żyją w rytm kazań proboszcza, a szkołę skończyli na podstawówce. Żyjesz w bańce, oni też i zupełnie nie rozumieją miast. To kurcze nawet w tym wątku przecież widać. 

No ja to wiem. Dlatego daleki jestem od stwierdzenia, że oni przegrają. 

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Camis napisał:

Kibice i kibole podobno jutro się dołączają.

oK7Gj7W.png

Ojej jak się wzruszyłem, nagle wyjdą protestować przeciwko tej władzy, która od 5 lat przymyka oko na wybryki tego bydła?

Ale to dobrze, im więcej zadymiarzy tym lepiej, niech to wszystko płonie 🤗

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najbardziej mnie smieszy to jak piszą  że to tylko Polski rząd wymyslił sobie covida ... mam rodzinę w holandi i mam też w Niemczech i tam też to jest tak że nie tylko u nas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Myst napisał:

Ale to dobrze, im więcej zadymiarzy tym lepiej, niech to wszystko płonie 🤗

Może się rozkręci. Byłoby pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Poczekajmy jak z "koronki" wybrną bo to może mieć kluczowe znaczenie dla wyników najbliższych wyborów. Tu nawet dziadki się od nich mogą odwrócić z powodu niemożności codziennego okupowania kolejek w POZ, 

Już są ostro wkurzeni za to co się odstawia w służbie zdrowia, teoretycznie od ponad pół roku "blokada państwowych przychodni", zabarykadowali się jakby ebola panowała (ale tylko w godzinach urzędowania, po skończeniu państwowej roboty nie mają już problemów z wirusem i wielu bez problemu przyjmuje w prywatnych gabinetach za prywatną kaskę... głównie +50%/+100% do starych cen "bo wirus")

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, T.m.p napisał:

Może się rozkręci. Byłoby pięknie.

No nie wiem. Raczej nie ma co się łudzić, że rząd upadnie. Eskalacja nie jest dobra, raczej da pretekst do agresji z drugiej strony. Jest ten kłopot, że do kolejnych wyborów pozostają 3 lata.

Tak jak mi się wydaje, to jest dobry moment dla opozycji, która już powinna na gorąco przygotować program odkręcania zmian i głośno o tym mówić, podając personalia, kto za co odpowie. Bo mam wrażenie, że tylko zagrożenie indywidualnej, realnej odpowiedzialności może zablokować jakieś kolejne numery przez te najbliższe lata. Przykładowo - zapowiedź odebrania emerytur tym policjantom, którzy zbyt aktywnie wykazywali się na aktualnych protestach, odpowiedzialność karną za udawanie fałszywych sędziów, itp.

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jedźcie z nimi. Jakbym był w Polsce sam bym dołączył :E Ale trzymam kciuki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, GregM00 napisał:

No nie wiem. Raczej nie ma co się łudzić, że rząd upadnie.

Sam nie upadnie.

Cytat

Eskalacja nie jest dobra, raczej da pretekst do agresji z drugiej strony. Jest ten kłopot, że do kolejnych wyborów pozostają 3 lata.

Albo eskalacja i coraz więcej ludzi na ulicach albo wszyscy grzecznie do domku i klepać komentarze na fejsbuniu jak jest źle.

Tu nie ma złotego środka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, T.m.p napisał:

Sam nie upadnie.

Albo eskalacja i coraz więcej ludzi na ulicach albo wszyscy grzecznie do domku i klepać komentarze na fejsbuniu jak jest źle.

Czyli Twoim zdaniem tylko ulica jest miejscem do załatwiania spraw ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, GregM00 napisał:

Tak jak mi się wydaje, to jest dobry moment dla opozycji, która już powinna na gorąco przygotować program odkręcania zmian i głośno o tym mówić, podając personalia, kto za co odpowie. Bo mam wrażenie, że tylko zagrożenie indywidualnej, realnej odpowiedzialności może zablokować jakieś kolejne numery przez te najbliższe lata. Przykładowo - zapowiedź odebrania emerytur tym policjantom, którzy zbyt aktywnie wykazywali się na aktualnych protestach, odpowiedzialność karną za udawanie fałszywych sędziów, itp.

Było za Schetyny już. Kpiono z nich i liczono pieniążki z transferów socjalnych.

Jedyna nadzieja w tym, że ta niegłosująca część weźmie w końcu swój wkurw i pójdzie zagłosować. Ale PiS zakłada że raczej zapomną względnie wciągną dumę jak im się znowu czerwoną zarazę i niemieckie wpływy pokaże.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Damian-32 napisał:

Czyli Twoim zdaniem tylko ulica jest miejscem do załatwiania spraw ?

A gdzie byś chciał protestować i prezentować społeczny sprzeciw? Na facebooku?

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytam, że Piecha się uruchomił. Chcą opracować nową wersję ustawy antyaborcyjnej. Mówi, że rozmawiał już o tym z kolegami.
Czyżby prezes się zreflektował i teraz będzie nowa ustawa z tym samym co było, ale już zgodna z Konstytucją? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, T.m.p napisał:

Sam nie upadnie.

Argument "eskalacja nie bo...", czy "przemoc rodzi przemoc..." to argumenty tych, co mają ochotę innych pukać w oko demona, ale nie koniecznie potem chcieliby się mierzyć z odwetem i konsekwencjami. Tymczasem, albo pozwolisz się wyruchać, albo się obronisz, albo zadbasz o karę dla gwałciciela. Będziesz się zachowywał jak worek do przyjmowania obrażeń, to będziesz bity.Tyle.

Edytowane przez Suchy211
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, lukadd napisał:

Czapka rzecz święta ;) 

Za komuny więcej dostałeś wyroku za to że czapka milicjantowi spadła na ziemię orzełkiem w dół niż faktycznie za to że milicjant dostał od ciebie "w kły". Nie, nie żartuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, lukadd napisał:

Dolaczybys do nich i co? Ostentacyjnie krzyczal, czy rzucal w policje kamieniami? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dołączył bym do protestów. Piwko na mieście z kumplami i przynajmniej bym sobie trochę pokrzyczał na pisuary :E

Filmik dołączyłem o tak jako ciekawostkę bo akurat trafiłem na niego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ci gliniarze jednak po prostu wykonują swoją pracę, polecenia wydawane przez przełożonych i tak dalej. To nie oni są tu problemem. W sumie to im współczuję bycia w obecnej sytuacji.

Edytowane przez Suchy211
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Policja wykonuje swoją pracę, ale nie każdy policjant to dzban i łatwo można ich rozróżnić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Suchy211 napisał:

Ci gliniarze jednak po prostu wykonują swoją pracę, polecenia wydawane przez przełożonych i tak dalej. To nie oni są tu problemem.

I trzeba też dodać że przy jej wykonywaniu są nad wyraz kurewsko cierpliwi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Suchy211 napisał:

Ci gliniarze jednak po prostu wykonują swoją pracę, polecenia wydawane przez przełożonych i tak dalej. To nie oni są tu problemem. W sumie to im współczuję bycia w obecnej sytuacji.

Połowa z nich zapewne sama myśli to samo co protestujący. Wczoraj na jednym ze streamow było widać po niektórych, że nie czują się z tym dobrze. Nie zazdroszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
51 minut temu, Damian-32 napisał:

Krzyczą że TK taki zły bo wydał wyrok, ale nikt nie zastanowi się czemu się takie dzieci w ogóle rodzą, czemu te płody są pouszkadzane ? może alkohol, papierosy ? 

Aborcja tylko wtedy gdy życie kobiety jest zagrozone, lub wtedy gdy doszło do gwałtu 

Nic o życie nie wiesz, jeśli wypisujesz takie bzdury. Wady genetyczne i rozwojowe nie muszą wynikać z niedbałości i niezdrowego trybu życia. Jeśli miały wpływ czynniki środowiskowe, to często nie ma w tym winy osób, które będą musiały ponieść konsekwencje. A nawet jeśli ktoś faktycznie zawinił w tym względzie, to co? Masz zamiar niedoszłą matkę karać tym, że ma donosić ciążę z pełną świadomością, że dziecko nie przeżyje, że jest nieodwracalnie zdeformowane? Tak na moje to podpada pod tortury.

Można dyskutować o tym, jakie wady są wystarczającą przesłanką do aborcji i przede wszystkim jaki wdrożyć system pomocy osobom niepełnosprawnym i ich rodzicom. Natomiast takie wrzucanie do jednego worka "bo na pewno same kobiety są sobie winne" jest wyrazem w najlepszym razie ignorancji.

Usłyszeć diagnozę typu bezmózgowie to jest wystarczające piekło.

• Upvote 7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby to było takie "przejechanie prętem po klatce". TK stwierdził co stwierdził, a teraz "partia wspaniałomyślnie ten problem rozwiąże" i wrócimy do tego co było do tej pory.

Za Radarem - jest tyle czynników, tyle składowych, gdzie coś może pójść "nie tak", że idiotyzmem byłoby w taki sposób (niedbałość o zdrowie i skutki) wiązać sprawę, znaczy tylko do tego ją sprowadzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, krzyyss napisał:

Wcale bym sie nie zdziwił, gdyby to było takie "przejechanie prętem po klatce". TK stwierdził co stwierdził, a teraz "partia wspaniałomyślnie ten problem rozwiąże" i wrócimy do tego co było do tej pory.

Za Radarem - jest tyle czynników, tyle składowych, gdzie coś może pójść "nie tak", że idiotyzmem byłoby w taki sposób (niedbałość o zdrowie i skutki) wiązać sprawę, znaczy tylko do tego ją sprowadzać.

A co powiesz gdy Kobieta bedzie chciała aborcji bo doszła do wniosku że jednak nie chce dziecka ? i tylko ta niecheć jest jedynym powodem do aborcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi