Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Everyman napisał:

Wiele osób nosi coś tęczowego żeby wyrazić poparcie, co jeszcze nic nie oznacza

Jak znasz takich co OK. Ja takich nie znam. Znam za to mnóstwo osób, którym NORMALNE LGBT nie przeszkadza jednak nikt z nich nie wpadł na pomysł żeby chodzić przez to w tęczowych koszulkach i raczej długo nikt na taki pomysł nie wpadnie bo u nas tęcza kojarzy się głównie z paradowym oszołomstwem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi tęcza nie przeszkadza, jak widzę taką na niebie to śmieje się "widzę LGBT", to jedyna tęcza, do której PiS się nie przyczepi.:szczerbaty: Bo jedna już była (s)palona, bo komuś przeszkadzała.

Nie od dziś wiadomo, że PiS wprowadza szariat, "zakaz" aborcji to potwierdza. W końcu "obiady czwartkowe" nie poszły na marne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Radar28 napisał:

A ja się w sumie przy skali tych protestów zaczynam zastanawiać, czy rządzącym nie są one przypadkiem na rękę, bo można wszelkie problemy z opanowaniem epidemii zwalić na protestujących. Oczywiście taki przekaz to ma sens wyłącznie do własnego elektoratu, ale im to do zachowania władzy w zupełności wystarczy.

Zaczną pokazywać większą ilość zakażeń a później korelację między zakażeniami a strajkującymi. Nie będą dusić zbyt mocno strajków. Tylko na tyle żeby pokazać, że coś robią.

Winni będą głupi strajkujący i opozycja bo mogli zachować się rozważnie i siedzieć w domach.
Później będą zrzucać winę za tragiczny stan gospodarki na wirusa.

Tajemnicą poliszynela jest to, że przy pierwszej fali nie było prawie w ogóle zakażeń w Polsce a teraz jest ich bardzo dużo. Według informacji które podawali. Dziwne,  że przed wyborami mała ilość zakażeń była rządzącym na rękę a teraz duża ilość jest im na rękę.

Ech. Gdzie te czasy w których przy dużo poważniejszym kryzysie Polska potrafiła się bardzo dobrze rozwijać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zadyma pod PKiN. ZOMO otoczyło protestujących i nawołują przez megafon do rozejścia ale nie chcą ich wypuścić. Ludzie na zewnątrz kordonów wykrzykują na nich przezwiska jak zdrajcy, pachołki, ORMO, ZOMO etc. 

Grubo ponad 100 vanów i kilkaset siepaczy. Co najmniej dwa działka wodne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam przy tym nadzieję, że ludzie mają mniej gówna w głowach niż hołota w USA i nie przerodzi się to w dziecinadę z ACAB/HWDP na czele. 

Pomazać siedzibę posła, jasne. Ale mam nadzieję, że nie zaczną rozpierniczać miast. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poki co jest spokojnie. Policja tworzy napieta sytuacje. Jest ich zwyczajnie za dużo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Bono[UG] napisał:

No a jak wygląda obecnie? Jesteś na bieżąco z procedurami medycznymi, czy bazujesz na tym co kiedyś dawno temu w szkole na religii pokazali?
Z tego co wiem, to obecnie większość aborcji wykonuje się farmakologicznie, wymuszając poronienie.

Poczytaj o UK i aborcjach wśród nastolatek. Nie wiem czy to nadal aktualne ale zaczynali tam mieć z tym problem, że zamiast używać gumki, to szły masowo aborcje.

1. Nie na religii, tylko na "przygotowaniu do życia w rodzinie" Choć fakt, prowadziła ten przedmiot lekko niestabilna emocjonalnie katechetka :E

2. Mniej więcej wiem, aczkolwiek bardziej z popkultury (zachodniej) niż własnych doświadczeń czy szczegółowych studiów w tym temacie.

3. Dalej uważam, że użycie prezerwatywy czy innej antykoncepcji jest a) tańsze b) prostsze c) przyjemniejsze d) bezpieczniejsze więc jeżeli ktoś sięga po aborcję to jest to wynikiem braków wiedzy lub innego problemu społecznego. I zakazanie aborcji nie nadrobi tych braków ani nie rozwiąże problemów które są źródłem.

4. Nie jestem na bieżąco z UK, ale jak widać nie tylko nasz kraj ma problemy z edukacją.. Tym niemniej podejście "No to niech za karę rodzą te dzieci i wychowują" wydaje mi się dość niehumanotarne

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest marsz anty covidowy a ja myślałem ze to o te aborcje :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znam Justyna, osobiście. Nie wierzcie w żadne teorie mówiące, że Jarek nie wiedział, że to ktoś za jego plecami, itd. To było celowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Andree napisał:

Ale technologie medyczne się stale rozwijają, np. w cywilizowanych krajach dzieci z syndromem Downa już się nie rodzą, bo żeby wykryć tą wadę wystarczy prosty test krwi ciężarnej matki.

Dopiero po uzyskaniu pozytywnego wyniku w tym teście, jest on potwierdzany przez znacznie bardziej ryzykowną amniopunkcję czyli pobranie płynu owodniowego.

Z tym brakiem rączki/nóżki to się wygłupiłem oczywiście. To raczej nie jest wada kwalifikująca się do legalnej aborcji. Mnie chodziło o to, jak stwierdzić "ciężkość" wady. To jest określenie nieostre.

I jeszcze jedna uwaga. Diagnozowanie to jedno, a leczenie to zupełnie inna sprawa.

W ogóle w cywilizowanych krajach chyba jest tak, że aborcja ze względu na uszkodzenia płodu jest stosowana na szerszą skale niż u nas. Tak słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, chartkor napisał:

To jest marsz anty covidowy a ja myślałem ze to o te aborcje :E

Te o aborcję były wczoraj. :) Trzeba śledzić na bieżąco, bo się łatwo pogubić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, wompierz napisał:

Ciekawe czy to co tutaj napisali prezes TK jest prawdą. Ocena z egzaminu sędziowskiego dostateczny.

https://www.wykop.pl/artykul/5759801/kilka-nie-znanych-faktow-o-prezes-tk-julii-przylebskiej/

Jak najbardziej prawdziwe i ta ocena z egzaminu to małe piwo w porównaniu z negatywną opinią co do jej pracy w sądach powszechnych (błędy w orzekaniu, notoryczna absencja w pracy i tak dalej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co w tym dziwnego, struktura PiS się na tym opiera, że słabi i przeciętniacy dostają stołki, takimi łatwo sterować. Do tego dochodzą różne kwiatki z życiorysu i mamy oddanego pracownika. Te fakty z życia prezes TK są ogólnie dostępne, to żadna tajemnica. To samo dotyczy jej męża. Oni będą oddani do końca, wiedzą że w każdej chwili Jaro może pozbawić ich stołków, a nawet wsadzić za kratki. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza Gilowską (którą bardzo lubiłem jako polityka) nie wiem czy w otoczeniu Kaczyńskich (teraz jednego) były jakieś inne osoby, które miały i wiedzę o tym co robią, i niezależność w podejmowaniu decyzji, też mocną osobowość. Koalicjantów tu pomijam, bo tych Kaczyńscy znosili z przymusu. W to się doskonale Przyłębska (wraz z jej mężem) wpisuje - mierna i uległa wobec tych, którzy mają władzę, a jej moga coś dać. A materiały o niej od dawna dostępne, o jej mężowi też.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Radar28 napisał:

Te o aborcję były wczoraj. :) Trzeba śledzić na bieżąco, bo się łatwo pogubić.

Panie, ja tylko na zakupy wyszedłem, wysiadam z metra na srodmiesciu a tu dup więcej bagiet na ulicach niż narodu :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, chartkor napisał:

Panie, ja tylko na zakupy wyszedłem, wysiadam z metra na srodmiesciu a tu dup więcej bagiet na ulicach niż narodu :E

To nie ma znaczenia po co tam byłeś. Byłeś w złym miejscu,o złej porze, to kilka razy pałą się należy i już ;) Na Białorusi praktykowane chyba solidnie, tak jakby norma spałowanych miala być wyrobiona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś czuję że po dzisiejszych protestach skrajne emocje w narodzie rosną, i następne protesty będą wygladały jak kiedyś Marsz Niepodległości

Który tak BTW za niecały miesiąc :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czarni w USA pojechali z pomnikiem Kościuszki, widać im w czymś zawinił, to protestujący w sprawie TK też nie gorsi i po Reganie pojechali, też pewnie coś im zawinił ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I to jest właśnie to o czym pisałem wcześniej - je**na dzicz. I potem zdziwienie, że ktoś nie popiera protestów mimo, że się zgadza z tematem tychże. :heu:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam takie poczucie, że to może być początek końca kato-prawicy (rozumiem przez to osoby typu posła Brauna na przykład). Oni teraz być może czując słabą pozycję rządu (wszyscy zdają sobie sprawę, że kryzys zdrowotny jest nieunikniony, pytanie jest tylko takie czy potrwa kilka tygodni czy kilka miesięcy), będą próbowali ugrać swoje, jednak jak patrzę na porównanie skali dzisiejszych manifestacji antycovidowców (wspieranych dodatkowo przez kato-prawicę, rozżalonych przedsiębiorców i antyszczepów) oraz tych rozzłoszczonych po ogłoszeniu oświadczenia woli grupy osób podających się za pełny skład TK, to różnica skal jest dość dramatyczna. Obstawiam scenariusz, że oni nie znajda poparcia i zacznie się ich stopniowy marsz na dno.

Powstaje pytanie kto będzie beneficjentem tego zjawiska. Ano chyba lewica, bo kto inny? Jeżeli będą się potrafili odpowiednio dobrze zdystansować do agresywnego rgb+/- to chyba wszystko przed nimi.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy Karakan zlecił już jakieś badania sondażowe, jestem ciekaw kolejnych ruchów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polsat właśnie nadaje ze pierwsze aresztowania i policja gaz miotała w odpowiedzi na petardy. Mogę potwierdzić ze petardy bylo słychać i to nie byle jakie tylko takie konkretne hukowe.

Edytowane przez chartkor

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, krzyyss napisał:

Czarni w USA pojechali z pomnikiem Kościuszki, widać im w czymś zawinił, to protestujący w sprawie TK też nie gorsi i po Reganie pojechali, też pewnie coś im zawinił ;)

Jakaś fasada kościoła rozwalona, inny kościół sobie pomalowali. Zaczynają się rozkręcać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Klakier1984 napisał:

Jakaś fasada kościoła rozwalona, inny kościół sobie pomalowali. Zaczynają się rozkręcać

Kościół to jeszcze rozumiem ale co ma kutwa pomnik do tego? A jeszcze gorzej, że znając życie trasa przemarszu też będzie zdewastowana. Bo przecież powszechnie wiadomo, że prywatne kamienice i sklepy to największy wróg aborcji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi