Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Patrze tylko po profilach znajomych to bedzie z kilkanascie osob tym zainteresowanym ale ile tego dokona to pewnie okaze sie, ze kilka.

A papierek do statystyk. Wtedy oficjalnie jestes wykreslony z KK.

Nie jesteś wykreślony z KK. Jesteś nadal członkiem kościoła, tylko obłożonym ekskomuniką. W Polsce nie ma prawnej możliwości wystąpienia z kościoła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, kalderon napisał:

Protesty przyczynią się to ewentualnego wzrostu za 10-14 dni. To co mamy dzisiaj to olewanie ograniczeń 2 tygodnie temu.

Też celna uwaga. Choć na pewno na lockdown wpłyną, bo przedłużą jego trwanie. Słyszałem o 2 tygodniach i ograniczeniu poruszania się do obrębu powiatu. Na Święta Bożego Narodzenia będzie pewnie dokładnie to samo. Ciekawe czego będą sobie życzyć ***owcy przy wigilijnym stole. Więcej jadu i fake newsów w reżimówce pewnie nie... a może jednak?

1 godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Ponad to odpustowy nacjonalizm

W tym znaczeniu ponadto* ;). Przepraszam, musiałem :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam protesty w waszych miastach ... ja jestem zaskoczony skalą ,sądziłem ze będzie u mnie  garstka ludzi ,a tu takie zaskoczenie .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam nie jestem zaskoczony skala, bo teraz maja idealny pretekst by móc pomaszerować .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kalderon napisał:

PS. Wrodzona delikatnośc a la PiS:

(...)

Czy nie ma więzień? A domy przytułku — mówił dalej Scrooge — byłyżby już zamknięte?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, raiders napisał:

Jak tam protesty w waszych miastach ... ja jestem zaskoczony skalą ,sądziłem ze będzie u mnie  garstka ludzi ,a tu takie zaskoczenie .

Obserwuję właśnie transmisję z Warszawy. Pojawiły się chyba wszystkie studentki z całego miasta. Przyznam, że fajnie to wygląda.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, EvilKillaruna napisał:

Dezynfekowałbyś :D

A kto nie ? 😇

A tak wracając to słucham tego co śpiewają i mam wrażenie że stężenie sfrustrowanego testosteronu w Konfederacji znowu wzrośnie. Na kobiety Ci ludzie mogą liczyć nawet mniej niż dotychczas. 

• Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ponoć kobitki chcą jechać na Częstochowę ale tam chyba będzie na nich z tego co pisza na tweeterze niespodzianka i to nie miła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
39 minut temu, Damian-32 napisał:

Ponoć kobitki chcą jechać na Częstochowę ale tam chyba będzie na nich z tego co pisza na tweeterze niespodzianka i to nie miła.

Bezmózgie krypto-homoseksualne małpy z ONRu i pochodnych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta sprawa pokaże wielu ludziom(bo kto interesował się tematem ten wie), że żyjemy w państwie wyznaniowym... nie mówię tylko o umocowaniu kościoła katolickiego u nas, o poddanych mu politykach(to nie tylko PiS), o prawie tworzonym po akceptacji hierarchów, ale w XXI wieku, w roku 2020, kobieta nie może skorzystać z nowoczesnych usług medycznych, bo publiczna jednostka ochrony zdrowia i lekarze mogą powołać się na akt zwany "klauzula sumienia". W normalnym(nie wyznaniowym) państwie ktoś taki byłby eliminowany ze służby zdrowia, a dyrekcja danej placówki zostałaby wypier... na zbity pysk. Nie mówię już o tym, że po prostu coś takiego by nie istniało. Lekarz, lekarz ma się opierać na swojej wiedzy i nauce(osiągnięciach współczesnego świata w medycynie), a nie na swojej wierze. Jeżeli nauka jest u niego na drugim miejscu to nie może praktykować. Nie chcę iść do lekarza i zastanawiać się czy on mi pomoże, czy nie, a może zaszkodzi bo będzie się kierował wiarą. To jest po prostu oburzające. Kobiety muszą szukać ośrodka, w którym zostanie im zrobiona legalna aborcja... od innych(publicznych!) są wyrzucane. Gdzie my k*rwa żyjemy? Kto to do tego doprowadził?

• Thanks 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie się ukazało:
7nIefF2.png

Od 28 października policja dostaje support, szykują się na ten planowany zjazd piątkowy w W-wie.

Od kiedy Solidarność 80 wyraziła poparcie, to zaczynam się zastanawiać, jak realne jest odstawienie PiSu od koryta w niedługiej przyszłości, a nie za 3 lata. Gdyby tak jeszcze kilka grup społecznych się przyłączyło. Całkiem to by dobrze podziałało jak kubeł zimnej wody pewnie na kolejne 20 lat rządów różnych ekip, że jak suweren się ... to nie ma przebacz. Bo to nasze państwo trzeba w wielu aspektach mocno poprawić.
Praktycznie od początku III RP politycy stworzyli taką lekko dziwną odmianę demokracji, w której wyborca niewiele może, ot, raz na 4 lata wybory, na które partie dostają kasę z budżetu, a wódz sam układa listy wyborcze (o JOWach można zapomnieć). Projekty obywatelskie - do zamrażarki, albo tak jak teraz, odwalone po pierwszym czytaniu. Referenda - nie ma. Rozwiązanie parlamentu - tylko przy braku ustawy budżetowej. Mocno zakonserwowany system, żeby obywatele za dużo nie mogli "przeszkadzać" w dojeniu koryta i układaniu państwa pod siebie.

Edytowane przez BlindObserver
Nie klnij! (ostatnie ostrzeżenie)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, forfun napisał:

Ta sprawa pokaże wielu ludziom(bo kto interesował się tematem ten wie), że żyjemy w państwie wyznaniowym... nie mówię tylko o umocowaniu kościoła katolickiego u nas, o poddanych mu politykach(to nie tylko PiS), o prawie tworzonym po akceptacji hierarchów, ale w XXI wieku, w roku 2020, kobieta nie może skorzystać z nowoczesnych usług medycznych, bo publiczna jednostka ochrony zdrowia i lekarze mogą powołać się na akt zwany "klauzula sumienia". W normalnym(nie wyznaniowym) państwie ktoś taki byłby eliminowany ze służby zdrowia, a dyrekcja danej placówki zostałaby wypier... na zbity pysk. Nie mówię już o tym, że po prostu coś takiego by nie istniało. Lekarz, lekarz ma się opierać na swojej wiedzy i nauce(osiągnięciach współczesnego świata w medycynie), a nie na swojej wierze. Jeżeli nauka jest u niego na drugim miejscu to nie może praktykować. Nie chcę iść do lekarza i zastanawiać się czy on mi pomoże, czy nie, a może zaszkodzi bo będzie się kierował wiarą. To jest po prostu oburzające. Kobiety muszą szukać ośrodka, w którym zostanie im zrobiona legalna aborcja... od innych(publicznych!) są wyrzucane. Gdzie my k*rwa żyjemy? Kto to do tego doprowadził?

Jak dobrze że napisałeś o medycynie i o nauce

Medycyna zna przypadki gdzie dziecko które miało się urodzic np bez reki czy nogi, urodziło sie całkowicie zdrowe 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie jakiś profesor się w tvn24 wypowiada, że nie można wiązać wzrostu zakażeń z demonstracjami. Potem ten sam koleś na  pytanie prowadzącego odpowiada, że to policja przyczyni się do wzrostu liczby zakażeń bo spycha demonstrantów do kupy. Cała prawda całą dobę 😁  

22 minuty temu, crush napisał:

Bezmózgie krypto-homoseksualne małpy z ONRu i pochodnych?

fight fire with fire, a niech się tam eksterminują

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, GregM00 napisał:

Bo to nasze państwo trzeba w wielu aspektach mocno poprawić.

Mógłbyś je wymienić ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Damian-32 napisał:

Mógłbyś je wymienić ? 

Dodałem do wcześniejszego postu kwestie związane z samym systemem demokratycznym.

A poza tym to, co się tutaj w miarę stale przewija, czyli pozwolenie ludziom na samostanowienie o sobie, bo to jest wartość nadrzędna. Bez tego jesteśmy cały czas cywilizacyjnym skansenem Europy. Rozwój cywilizacji nie stoi w miejscu, społeczeństwa muszą się zmieniać tak jak zmienia się zapatrywanie na rzeczywistość. Będzie to oznaczało poluzowanie związku z KK, bo ta instytucja jest wielkim hamulcowym jeśli o taki postęp idzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tak dalej będzie się to rozwijać to szykuje się jakaś wojna domowa.

2mNGUgH.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stan wyjątkowy, wszystkich pozamykają w domach i już nikt nikogo nie rozjedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Stan wyjątkowy, wszystkich pozamykają w domach i już nikt nikogo nie rozjedzie ;)

Gwoździami drzwi zabiją :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, nemar napisał:

Przyznam, że fajnie to wygląda.  

Czlowiek co roku starszy a studentki pierwszego roku nie :E

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, 209458 napisał:

Gwoździami drzwi zabiją :D

Żarty, żartami ale dziś w nocy pis się zbiera to niech tym razem coś na szybko na tym kolanie spłodzą żeby kobiety wróciły do domów ;) bo całe rodziny głodem już przymierają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Klakier1984 napisał:

Właśnie jakiś profesor się w tvn24 wypowiada, że nie można wiązać wzrostu zakażeń z demonstracjami. Potem ten sam koleś na  pytanie prowadzącego odpowiada, że to policja przyczyni się do wzrostu liczby zakażeń bo spycha demonstrantów do kupy. Cała prawda całą dobę 😁  

Zapewne powiedział tak z sympatii do protestujących. Dodatkowo jeśli powiedział dokładnie tak jak napisałeś, to miał rację w tym znaczeniu, że obecnego wzrostu zakażeń (który powinien być widoczny od jutra) nie można wiązać z tymi protestami (ich efekty będą wstępnie widoczne za 4-5 dni). 

Skala protestu jest gigantyczna, widzę to na żywo w Krakowie oraz w relacjach z innych miast. Tak więc niestety będzie to istotne źródło zakażeń. Ale mimo wszystko myślę, że warto protestować nadal, żeby ta kato-pislandia trochę otrzeźwiała. Zdrowotnie tak czy inaczej będzie przez pewien czas przewalone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi