Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniałem sobie o kanale pyta.pl :E  Właśnie oglądam, żeby zobaczyć jak to nagrał: Jednak nie tak źle to wygląda.

 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, GregM00 napisał:

Nie widziałem, żeby w tym "ataku na krk" ktoś kogoś bił.

komuś wybiórczość zarzucasz, a sam na ślepotę cierpisz. Tu na forum były wklejane dwa numery, jeden z Placu Trzech Krzyży i rzucaniem czymś w stronę stojących przed kościołem, a drugi jak ktoś spuścił łomot pilnującym jakiegoś kościoła. Powiedzmy, że robienie burd na mszach i malowanie kosciołów zostawimy, jako mniej groźne.

Od samego początku przebierasz nóżkami, by całość była winą krk i katoli, podobnie zaślepiona Lampart i nieco ciź z jej otoczenia. dopiero reakcja niektórych polityków, w tym np Hołowni, nieco otrzeźwiła skrajnych lewusków i odpuścili sobie kościoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krzyyss napisał:

komuś wybiórczość zarzucasz, a sam na ślepotę cierpisz. Tu na forum były wklejane dwa numery, jeden z Placu Trzech Krzyży i rzucaniem czymś w stronę stojących przed kościołem, a drugi jak ktoś spuścił łomot pilnującym jakiegoś kościoła. Powiedzmy, że robienie burd na mszach i malowanie kosciołów zostawimy, jako mniej groźne.

Od samego początku przebierasz nóżkami, by całość była winą krk i katoli, podobnie zaślepiona Lampart i nieco ciź z jej otoczenia. dopiero reakcja niektórych polityków, w tym np Hołowni, nieco otrzeźwiła skrajnych lewusków i odpuścili sobie kościoły.

Dobre ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, musichunter1x napisał:

To są albo prowokatorzy od burd lub zwykłe prostackie chamy niezorganizowane. Nazywanie ich narodowcami jest nieodpowiednie.
Na marszu niepodległości poradzili sobie z prowokatorami, poprzez zakazanie zakrywania twarzy oraz wytworzenie straży marszu.
Marsz 11 listopada to obecnie kiepski pomysł, chyba że straż się spisze.

Coś dużo tych wyjątków od reguły było na marszach. Na przykład ta relacja i głupie tłumaczenia redaktora oddają faktyczny obraz środowiska narodowego. Tak cię teraz martwią wulgaryzmy i ostre hasła a na marszach niepodległości standardem było skandowanie "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" (tak z tych łagodniejszych haseł). Bosak i spółka mogli się ubrać w garnitury ale nadal tkwią w tym samym środowisku i nigdy się od swoich korzeni nie odcięli. Palenie kukieł Żydów, wieszanie portretów polityków i inne takie rzeczy to nie jacyś prowokatorzy, tylko ONR jako takie.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radar28 napisał:

Coś dużo tych wyjątków od reguły było na marszach. Na przykład ta relacja i głupie tłumaczenia redaktora oddają faktyczny obraz środowiska narodowego. Tak cię teraz martwią wulgaryzmy i ostre hasła a na marszach niepodległości standardem było skandowanie "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę" (tak z tych łagodniejszych haseł). Bosak i spółka mogli się ubrać w garnitury ale nadal tkwią w tym samym środowisku i nigdy się od swoich korzeni nie odcięli. Palenie kukieł Żydów, wieszanie portretów polityków i inne takie rzeczy to nie jacyś prowokatorzy, tylko ONR jako takie.

Jak to był po prostu skandalizujący tłum na telewizję :E Gdyby mieli wyraźna flagę stacji to kto wie. Z czasem okazało się, że Republika to to samo co TVN, tylko w drugą stronę.
Obejrzałem właśnie relację z pyta.pl i jednak te protesty nie są, aż tak złe. Ludzie mają sporo własnej inwencji, ale część nadal jest przekonana płytkimi przemyśleniami lub hasłami lewicy.
"Je*** pis" mnie nie martwi tak samo jak "je***" TVN", ponieważ jest wymierzone w konkretną grupę z pełną zasadnością. Tylko że te antypisowskie często są oparte na propagandzie TVN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Trepcia napisał:

Sadyzm. Sadyzm patrzenia na cierpienie.

Nie, hipokryzja - hipokryzja nie patrzenia na cierpienie.

  edycja:

Teraz, musichunter1x napisał:

Jak to był po prostu skandalizujący tłum na telewizję :E Gdyby mieli wyraźna flagę stacji to kto wie. Z czasem okazało się, że Republika to to samo co TVN, tylko w drugą stronę.
Obejrzałem właśnie relację z pyta.pl i jednak te protesty nie są, aż tak złe. Ludzie mają sporo własnej inwencji, ale część nadal jest przekonana płytkimi przemyśleniami lub hasłami lewicy.
"Je*** pis" mnie nie martwi tak samo jak "je***" TVN", ponieważ jest wymierzone w konkretną grupę z pełną zasadnością. Tylko że te antypisowskie często są oparte na propagandzie TVN...

A widzisz, sam ich tłumaczysz. Rzucanie kamieniami, na które w marszu nikt najwyraźniej nie zwracał uwagi też masz zamiar usprawiedliwiać i mówić o jakichś prowokacjach?

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh te laski sa dobre, chca nagle iść do domu .... ta mogły z niego nie wychodzić ktos je zmuszał ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Radar28 napisał:

Nie, hipokryzja - hipokryzja nie patrzenia na cierpienie.

A cierpienie to miłość. Czyli to wszystko z miłości.

To by się zgadzało. W końcu jak się bije żonę w konkretnej narracji, to z miłości :)

 

Edytowane przez GregM00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GregM00 napisał:

A cierpienie to miłość. Czyli to wszystko z miłości.

Niedaleko już do Romeo i Juli.... Wszyscy  wiemy jak to się skończyło :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 

Najnowszy sondaż CBOS. Olbrzymi spadek poparcia dla PiS

W najnowszym sondażu CBOS Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na nieco ponad 31 proc. poparcia. Taki wynik oznacza spadek aż o 9 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.
Na PiS chce obecnie głosować 31,3 proc. respondentów. W poprzednim badaniu ten wynik wynosił 40,4 proc. Drugie miejsce w badaniu zajmuje Koalicja Obywatelska, którą popiera 18,1 proc. (wzrost poparcia o 2,4 pkt. proc.). Ostatnie miejsce na podium zajmuje ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050, które wskazało 9,7 proc. ankietowanych (wzrost o 2 pkt. proc.).

 

EllhkPtWoAAYY8I?format=jpg&name=medium

 

https://dorzeczy.pl/kraj/159248/najnowszy-sondaz-cbos-olbrzymi-spadek-poparcia-dla-pis.html

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Radar28 napisał:

 

A widzisz, sam ich tłumaczysz. Rzucanie kamieniami, na które w marszu nikt najwyraźniej nie zwracał uwagi też masz zamiar usprawiedliwiać i mówić o jakichś prowokacjach?

Organizatorzy marszu z czasem wytworzyli straż marszu, która pozbyła się prowokatorów. Gdzie były wzywania do rzucania kamieniami i okrzyki to jest wojna :E ? Byłem na 3-4 marszach, rozróby nie zaobserwowałem. Było to co prawda głównie za rządu PISu. Są filmy ze starszych marszów z policją, gdzie jacyś ludzie z tłumu wchodzą w szeregi policji, oczywiście zamaskowani.
Nie ukrywam, że na marszu 11 listopada idzie dużo chamów, bo są tacy co rzucają petardy pod nogi ludziom, ale to zrozumiałe... W końcu na marszu kobiet będzie mniej testosteronu.

Zwracam część honoru protestom kobiet, bo jednak w przypadku szarych ludzi wygląda to jeszcze lepiej niż myślałem. Szkoda że żmije rzucają się tak w oczy.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, musichunter1x napisał:

Organizatorzy marszu z czasem wytworzyli straż marszu, która pozbyła się prowokatorów. Gdzie były wzywania do rzucania kamieniami i okrzyki to jest wojna :E ? Byłem na 3-4 marszach, rozróby nie zaobserwowałem. Było to co prawda głównie za rządu PISu. Są filmy ze starszych marszów z policją, gdzie jacyś ludzie z tłumu wchodzą w szeregi policji, oczywiście zamaskowani.
Nie ukrywam, że na marszu 11 listopada idzie dużo chamów, bo są tacy co rzucają petardy pod nogi ludziom, ale to zrozumiałe... W końcu na marszu kobiet będzie mniej testosteronu.

Zwracam część honoru protestom kobiet, bo jednak w przypadku szarych ludzi wygląda to jeszcze lepiej niż myślałem. Szkoda że żmije rzucają się tak w oczy.

Jeśli przychylny reporter mówi, że tłum idzie, skanduje i rzuca w niego butelkami czy czym tam jeszcze, to ilu tam było prowokatorów? Raczej opcja numer dwa, czyli środowiska narodowe przyciągają właśnie takich ludzi, którzy tylko szukają okazji do burdy. Przypominam też, że np. spalenie kukły Żyda we Wrocławiu to była oficjalna akcja ONR a nie jakiś wybryk prowokatora. Dla tej organizacji z resztą to nic nowego nie było. Ile razy też oficjalnie były zapraszane przedstawicielstwa np. Forza Nuova, czyli zupełnie jawnych neofaszystów.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radar28 Jeszcze jeden szczegół. Narodowcy zorganizowani, zawsze idą w kolumnach marszu i tam praktycznie NIGDY nie ma burd oraz innych wypadków. Dalej są przypadkowi ludzie, gdzie może zdarzyć się prawie wszystko Kukła Żyda to akurat sprawka Piotra  Rybak, który często prowokuje.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radar28 napisał:

Ok, ale czy napisali, że wywiad był autoryzowany, czy tylko, że o to pytali? Po prostu chcę wiedzieć, jak to poszło. Nie mam abonamentu, więc widzę tylko urywek i to, że pytanie o autoryzację padło w trakcie rozmowy ale nie że wywiad został zatwierdzony. Po treści wnosząc można wręcz wnioskować, że pewnych wypowiedzi Rzepliński by tam nie chciał widzieć.

edycja: za Rzeplińskiego się bić nie zamierzam, ale wolałbym wiedzieć, jak to poszło dokładnie.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26462839,rzeplinski-mowil-o-holocie-teraz-twierdzi-ze-doszlo-do-manipulacji.html#s=BoxMMt3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Radar28 napisał:

J Przypominam też, że np. spalenie kukły Żyda we Wrocławiu to była oficjalna akcja ONR a nie jakiś wybryk prowokatora. Dla tej organizacji z resztą to nic nowego nie było. Ile razy też oficjalnie były zapraszane przedstawicielstwa np. Forza Nuova, czyli zupełnie jawnych neofaszystów.

A przypomnę że ONR nie ma prawie nic wspólnego z MW oraz Ruchem Narodowym. Nawet mieli dwa oddzielne marsze na samym początku. Ostatnio coraz bardzie dystansują się i ONR uważam za odłam na który trzeba zwrócić uwagę. Tym bardziej ze stawia na kult siły oraz zbytnie zapatrzenie w historię. Odcięli się od czynów z czasów międzywojennych (walczyli nawet z MW), ale fundament i forma jest podobna.
Dalsza izolacja od MW może prowadzić do zbierania się u nich osób skrajnych. Są przypadki, gdy ludzie wywaleni z ONR trafiają do szturmowców(czy jak się zwali).
Ale podkreślam ONR jest oddzielnym tworem, a łączy go z resztą bycie narodowcami, ale różni ich forma, korzenie i podejście. MW to kult organizacji, pracy u podstaw, umysłu, hartu ducha. ONR to głównie siła i sentyment historyczne, z nastawieniem na obronę, a żeby bronić trzeba znaleźć wroga ;) 

Jest dużo opracowań ONR, a mało MW, ponieważ ci drudzy byli dużo bardziej rozbudowani i liczni. Pisarze nie chcą podjąć się opracowania, ponieważ źródła są zbyt bogate.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te transparenty " Europa dla białych" itp czy te okrzyki, wyzwiska jakie się "przypadkowo" na tym łagodnym katolickim marszu zdarzają? To tak krótko o ONR itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Reddzik napisał:

Te transparenty " Europa dla białych" itp czy te okrzyki, wyzwiska jakie się "przypadkowo" na tym łagodnym katolickim marszu zdarzają? To tak krótko o ONR itd.

Tak to są dokładnie szturmowcy i byłem wtedy pod mostem, gdy wtrzymali marsz i rozwijali je. ONR takie jednostki właśnie wywala od siebie, mam nadzieję że tak pozostanie.

Ich symbolem jest też min. piorun :E  https://krytykapolityczna.pl/kraj/szturmowcy-przemyslaw-witkowski/
Już irytuje mnie, gdy ludzie do narodowców przypisują wszystkich z flagą lub dresem, na dodatek bez rozróżnienia. W dużym skrócie MW i RN współpracują, przy czym MW ma służyć tylko do pracy u podstaw i budowie kręgosłupa moralnego, a RN to polityka. ONR w czasach międzywojennych walczył z dużo większym MW oraz miał brudne ideały. Od czasu tworzenia wspólnego marszu próbowali się dogadać, ale ostatnio coraz bardzie dystansują się.
Szturmowcy to wszyscy co skręcili za daleko i nie mają dobrych fundamentów moralnych... przynajmniej w skrócie. Często są tam wyrzutki z ONR.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Klakier1984 napisał:

Widzisz, koleś chyba nie wie co gada. Stąd ten szok na tt po pierwszym wywiadzie. Pytanie, który Rzepliński jest prawdziwy. Mam wrażenie, że ten z wywiadu, jak się nie pilnuje to wtedy wychodzi. A jak trzeba to udaje innego.

Nic nie tak nie wkurza jak taki fałsz. Trzeba chyba powiedzieć za Yarkiem "Spieprzaj dziadu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrzyczą, pośpiewają i na tym się skończy. Gdyby Kaczka widziała w protestach jakieś zagrożenie już dawno mielibyśmy stan wyjątkowy i pacyfikacje.

Niestety Kaczka jest inteligentna i doświadczona w tego typu gierkach bo poświęciła na nie całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dzb napisał:

Pokrzyczą, pośpiewają i na tym się skończy. Gdyby Kaczka widziała w protestach jakieś zagrożenie już dawno mielibyśmy stan wyjątkowy i pacyfikacje.

Niestety Kaczka jest inteligentna i doświadczona w tego typu gierkach bo poświęciła na nie całe życie.

Na przetrzymanie to wszystko weźmie ?? Biorąc uwagę, że mamy lockdown, pogoda dopisuje, a młodzież nie ma nic lepszego do roboty to to może trwać dłuuugo. Z drugiej stronie u mnie cisza i spokój. W Wawie czy innych większych miastach niech się wydzierają choćby do wiosny :) byle dróg nie blokowali bo to miejscowych zmęczy prędzej czy później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dzb napisał:

Pokrzyczą, pośpiewają i na tym się skończy. Gdyby Kaczka widziała w protestach jakieś zagrożenie już dawno mielibyśmy stan wyjątkowy i pacyfikacje.

Niestety Kaczka jest inteligentna i doświadczona w tego typu gierkach bo poświęciła na nie całe życie.

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krzyyss napisał:

https://magazyn.wp.pl/ksiazki/artykul/aleksander-hall-pod-spokoj-spoleczny-podlozona-zostala-bomba

Taka chyba spokojna i normalna ocena tego co sie stało/co się dzieje.

Nienormalna, wybiórcza i tendencyjna, więc można sobie to darować. Co do tego kompromisu aborcyjnego w okresie Solidarności, to wcześniej usunięto z rozmów kobiety, o czym Hall się nie zająknął. Taki kompromis odnośnie kobiet bez kobiet, który uzgodnili faceci po obu stronach, bez żadnej legitymacji do reprezentowania kobiet.

"Zabiegi socjalne odczytywane są jako próba pozyskania lojalności kobiet w coraz trudniejszym dla partii czasie. Wiele z nich wciąga się wtedy w działalność opozycji demokratycznej, a potem angażuje w wydarzenia sierpniowe. Kiedy jednak przychodzi do wyłaniania liderów Solidarności w 1981 r., to udział kobiet we władzach regionów ostatecznie oscyluje tylko wokół 11 proc. W 896-osobowym gronie, które przybywa na I zjazd delegatów związku, są jedynie 64 działaczki (do składu Komisji Krajowej dostają się dwie kobiety na ponad 100 członków). Sytuacja podczas Okrągłego Stołu też wygląda fatalnie: wśród 58 uczestników obrad plenarnych są dwie kobiety (Grażyna Staniszewska z obozu opozycji i Anna Przecławska ze strony rządowej).

Na obrzeżach polityki hasło równego traktowania nieśmiało próbuje lansować wąska grupa działaczek, która w 1989 r. tworzy Komisję Kobiet NSZZ „S”. Duch epoki przemian nie działa jednak na ich korzyść. Dwa lata później komisja zostaje rozwiązana, bo jej członkinie przeciwstawiają się projektowi ustawy ograniczającej dostęp do aborcji, jednej z pierwszych inicjatyw legislacyjnych, jakimi zajmuje się Sejm po wolnych wyborach. Józef Pinior po latach powie wprost, że solidarnościowi liderzy z góry odrzucali wszelkie równościowe postulaty kobiet.

Uchwalenie ustawy antyaborcyjnej w 1993 r. przy pełnej mobilizacji prawicowych pikietowców i z Kościołem w roli sekundanta to moment, który najjaskrawiej oddaje miejsce równości płci w debacie publicznej w pierwszej dekadzie transformacji, niezależnie, kto jest u władzy."

Dalej nawet nie czytałem, jeśli Hall kłamie już na starcie jak wtedy było. Ale szukaj dalej czegoś bardziej prawdziwego.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, dzb napisał:

Pokrzyczą, pośpiewają i na tym się skończy. Gdyby Kaczka widziała w protestach jakieś zagrożenie już dawno mielibyśmy stan wyjątkowy i pacyfikacje.

Niestety Kaczka jest inteligentna i doświadczona w tego typu gierkach bo poświęciła na nie całe życie.

Nie do końca. Widać w sondażach, że coś tam pękło. A PiS czeka jeszcze długi, trudny czas najpierw pandemii, a potem próby podźwignięcia państwa na nowo. Biorąc pod uwagę, że to partia bardzo prymitywnych aparatczyków gardzących kompetencjami będzie im trudno.

Do tego cały ten autorytarny system zbudowany został na poczuciu siły, bezkarności i nieuchronności PiSowskiego walca. Wiele osób z aparatu PiSowskiego się dziś zastanawia czy to już aby nie koniec i czy ta ich bezkarność zaraz się nie skończy i czy warto robić to co dotychczas. A bez ich oddania i lojalności każdy taki paskudny reżim zaczyna się sypać.

12 minut temu, Klakier1984 napisał:

Na przetrzymanie to wszystko weźmie ?? Biorąc uwagę, że mamy lockdown, pogoda dopisuje, a młodzież nie ma nic lepszego do roboty to to może trwać dłuuugo. Z drugiej stronie u mnie cisza i spokój. W Wawie czy innych większych miastach niech się wydzierają choćby do wiosny :) byle dróg nie blokowali bo to miejscowych zmęczy prędzej czy później.

Ludzie się kiedyś zmęczą, te protesty są zbyt intensywne. Nie da rady tego utrzymać. Tyle że brunatni chyba zdali sobie już sprawę, że stracili już społeczeństwo, więc wszystko jedno. 

 

Dobre :)123321594_3642133589164519_3866815516629

Edytowane przez nemar
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...