Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Karister napisał:

To wyższa kwota wolna nie obejmuje państwówki?

Obejmuje, ale:

 

E1axCYWXMAQv_v9?format=jpg&name=medium

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Karister napisał:

gotówka nie musi być w PLNach.

Jest jeden mały problem z "inną gotówką" - inne banki centralne też drukują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kyle_PL napisał:

Jest jeden mały problem z "inną gotówką" - inne banki centralne też drukują.

Stąd bańka na kryptowalutach i raczej nie zluzuje ona jeśli państwa nadal będą prowdzić taką politykę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jest jeden mały problem z "inną gotówką" - inne banki centralne też drukują.

Co nie zmienia faktu, że mogą to robić w sensowniejszy sposób i oszczędności w CHF stracą znacznie mniej od oszczędności w PLN, jeśli ktoś nie chce tej kasy inwestować. Naprawdę nie rozumiem problemu pod tytułem "mam pieniądze". Jak ktoś je ma, to prawdopodobnie umie nimi gospodarować. Chyba że wygrał na loterii. 

11 minut temu, Kaiketsu napisał:

Stąd bańka na kryptowalutach i raczej nie zluzuje ona jeśli państwa nadal będą prowdzić taką politykę.

Nikt nie broni dołączyć do kopaczy. ;) Póki co nie jest to nielegalne. Tematów jest o tym z tuzin na tym forum. Kopanie na GPU, kopanie na HDD, delegalizacja kopania, kopanie złe, kopanie dobre. :D 

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Karister napisał:

Nikt nie broni dołączyć do kopaczy. ;) Póki co nie jest to nielegalne.

Po co mi kopanie? Kupiłem krypto gdy kosztowało 10x mniej niż teraz :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Bez wolumenu nic to nie znaczy. Po to, że inwestujesz oszczędności w hardware, który robi pasywny dochód. Kolejna forma obrony przed inflacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Karister napisał:

I co z tego?

To z tego, żę zarobiłem na tym więcej, niż bym zarobił składając koparkę i kopiąc do dziś.

 

Twój "pasywny dochód" dostanie -50% przy EIP1559 i przestanie w zasadzie istnieć przy pełnym POS ETH. Cała zabawa polega na tym, by wykopać jak najwięcej do tego momentu. Wątpię, że górnicy zarobią więcej, niż ja: kupienie krypto przed bańką było lepszym pomysłem.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nadal bez konkretów nie da się odnieść. ROI na kopaniu jest obecnie błyskawiczny. EIP mi wisi, bo na Ethereum świat się nie kończy.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, Karister napisał:

ROI na kopaniu jest obecnie błyskawiczny.

10 miesięcy przy cenie 8000 PLN za kartę zdaje się. Przy czym już w lipcu się podwoi bo EIP1559 załatwi sprawę. Czyli masz jakieś 18 miesięcy spłacenia tylko karty, a masz jeszcze elementy dodatkowe w postaci mobo, proca, ramu, zasilacza. 20 miesięcy.

20 miesięcy przy założeniu, że obecna bańka nie zaliczy standardowej korekty 1-2 lata, bo z 20 miesięcy może się zrobić przy poważnym tąpnięciu 40 miesięcy.

Zajebista inwestycja, ziom. Zanim spłacisz koparkę to przestanie się opłacać kopać.

 

6 minut temu, Karister napisał:

EIP mi wisi, bo na Ethereum świat się nie kończy.

To oznacza, że nie rozumiesz tematu. Nie Ty pierwszy, nie ostatni.

Wiesz, jak duża jest sieć ETH w porównaniu z resztą? jest około 40-50 razy większa od sieci następnego największego ASIC-resistant coina.

Wiesz, co się stanie z trudnością, gdy wszystkie karty pracujące obecnie na ETH wyleją się na pozostałe sieci?

Pozostawiam to Tobie do przemyślenia ;)

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To posłużę się tym samym argumentem. Totalnie nie ogarniasz tematu i nie ma sensu gadać. Zapraszam do poczytania odpowiednich działów. RoI w 30dni. Oczywiście - jak to w krypto - może się ostro majtnąć z dnia na dzień.

edit: poprawka RoI.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Karister napisał:

Zapraszam do poczytania odpowiednich działów.

Stary, ja w krypto siedzę od 5 lat. I słyszałem już to samo od Was przy poprzedniej bańce na mining. Szkoda, że Was zabrakło, gdy opłacalność kopania spadła poniżej kosztów prądu i jakoś nikt wtedy nie zechciał mi napisać, że jednak miałem rację wyprzedając 1070Ti po 150% ceny zakupu.

Ale spoko, jak uważasz. Weź kredyt i kup kontener kart po 10000 PLN, przecież to takie proste, co może pójść źle...?

2 minuty temu, Karister napisał:

RoI w 70dni

Jak kupisz foundersa w scan albo LDLC w MSRP.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się - RoI jest mniej niż miesiąc. EoT dla mnie, bo gadasz od rzeczy. Są tematy o tym na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Karister napisał:

RoI jest mniej niż miesiąc

Spoko, to teraz pokaż mi, na której walucie zarobię 10000 PLN w miesiąc.

Ani whattomine, ani nicehash nie potwierdzają Twoich rewelacji. Sam kopiąc na 1080Ti jakoś nie zarabiam wartości karty.

Pozdro, fantazjuj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wompierz napisał:

A co do nowego ładu. To nie wiem jak miałoby wyglądać 100tys zł dodatku do mieszkania w małym lub średnim mieście które kosztuje 150tys zł.

Z domami bez pozwoleń to chyba będzie chodzić tylko o jedn papier mniej i nie oszukujmy się ale dom wolnostojący 70m to jakiś szałas.

Do 100 kafli, do 40%. Tak przynajmniej słyszałem w TV z ich paszcz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Spoko, to teraz pokaż mi, na której walucie zarobię 10000 PLN w miesiąc.

Ani whattomine, ani nicehash nie potwierdzają Twoich rewelacji. Sam kopiąc na 1080Ti jakoś nie zarabiam wartości karty.

Pozdro, fantazjuj dalej.

Nie widzę sensu w powtarzaniu, że kopanie nie kończy się na ETH i nie kończy się na GPU. Odpowiedni temat jest w dziale o dyskach. Albo sobie poczytaj, albo zakończ też dyskusję i głupawe docinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Karister napisał:

Albo sobie poczytaj, albo zakończ też dyskusję i głupawe docinki.

Aaa, majner CHIA. Głupie docinki? Stary, po prostu uległeś typowej fascynacji ROI z dupy jak świeżak.

https://www.chiaexplorer.com/charts/difficulty?period=1m

Napisz mi za tydzień i miesiąc, ile ROI wynosi obecnie przy podwajaniu się trudności co tydzień, pzdr. Na pewno będziesz miał z tego dochód pasywny na długie lata (odliczając koszt utylizacji dysków, ile taki SSD wytrzymuje na CHIA, 2 miesiące?) i rosnącej cenie SSD. ;)

 

Edytowane przez Kaiketsu
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak tam czytam te wasze posty to odnoszę wrażenie że najlepiej to by było tak jak było parę lat temu czyli na nic nikogo nie było stać, wszyscy jakoś tam sobie radzili bele by przeżyć od 10 do 10 i tyle

Nie będę już wspominał o biedniejszych rodzinach, i samotnych matkach (zostawionych przez "dżentelmenów") z 2 czy tam większą ilością dzieci.

Edytowane przez Damian-32
  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kaiketsu Nie rozumiesz tematu, bo znów szczekasz, zamiast poczytać. Może faktycznie nie dołączaj do tamtego tematu, bo szkoda nerwów. Nie kop, nie musisz.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Karister napisał:

Nie rozumiesz tematu, bo znów szczekasz, zamiast poczytać.

Nie bądź chamski.

Rozumiem temat znakomicie. Wszedłeś na początku bańki i wydaje Ci się, że pozjadałeś wszystkie rozumy. Zmądrzejesz za miesiąc, dwa, trzy. ;)

Dla mnie EOT, bo od lat dyskutuję z takimi, co to odkryli jakąś nową krypto i wydaje im się, że tym razem będzie inaczej. A skutek jest zawsze ten sam. Po początkowej fazie dochodowej (early adopterzy) pojawiają sie ... komplikacje.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Sam zacząłeś agresywny sposób dyskusji i teraz się skarżysz na to? W czym jest gorsze wejście na początku bańki od kupienia na początku bańki?

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Damian-32 napisał:

Jak tam czytam te wasze posty to odnoszę wrażenie że najlepiej to by było tak jak było parę lat temu czyli na nic nikogo nie było stać, wszyscy jakoś tam sobie radzili bele by przeżyć od 10 do 10 i tyle

Nie będę już wspominał o biedniejszych rodzinach, i samotnych matkach (zostawionych przez "dżentelmenów") z 2 czy tam większą ilością dzieci.

Tu piszą w większości ludzi za których matki płacą rachunki za Internet i prąd. 

Druga grupa to sieroty po korwinie i Mentzenie. Każdy z tych głupot wyrasta. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wompierz napisał:

Pewnie, że widzę.

Zależy kiedy będą wybory ale ja widzę w PO lub tym co powstanie na jej zgliszczach lub ruchu Hołowni choć tutaj za bardzo konserwatywnie.

A może będzie coś innego.

Ja mam poglądy chyba całkowicie przeciwne do pisu bo liberalne i światopoglądowo i gospodarczo ale nie wychylone tak skrajnie i bezsensownie jak u Korwina.

:rotfl:..jaja chyba sobie robisz...

34 minuty temu, Karister napisał:

To posłużę się tym samym argumentem. Totalnie nie ogarniasz tematu i nie ma sensu gadać. Zapraszam do poczytania odpowiednich działów. RoI w 30dni. Oczywiście - jak to w krypto - może się ostro majtnąć z dnia na dzień.

edit: poprawka RoI.

Wam się tematy nie pop..ły??? Idźcie gdzie babrać się w tym krypto szambie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie PiSdzielcze boty uaktywniły. :D

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Eclipse napisał:

Tu piszą w większości ludzi za których matki płacą rachunki za Internet i prąd. 

Druga grupa to sieroty po korwinie i Mentzenie. Każdy z tych głupot wyrasta. 

Posty niektórych świadczą o tym że są mega uzdolnionymi ekonomistami, na wszystkim się znają :)

 

Edytowane przez Damian-32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Damian-32 napisał:

Posty niektórych świadczą o tym że są mega uzdolnionymi ekonomistami, na wszystkim się znają :)

 

... w teorii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...