Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Spokxik napisał:

A trzeba o zgodę prosić kapłana czy tak po prostu można ciach :szczerbaty:

Kapłan bierze Cię najpierw na jazdę próbną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, Crew 900 napisał:

Jest. Nazywa się Wazektomia :E

Tylko ja pomyslalem o handjobach, oralu i analu? Kurla, za duzo filmow od „kolegi” :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja tam zostanę przy prezerwatywach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 minut temu, Trepcia napisał:

Tylko ja pomyslalem o handjobach, oralu i analu? Kurla, za duzo filmow od „kolegi” :E

Mogło być gorzej. 🐐

Edytowane przez crush
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Problemem jest fakt, że jest nas zbyt wielu na Ziemi, stąd też będzie coraz więcej pandemii, a czym dalej w las, to sami te pandemie będziemy wywoływali, bo mniej kosztuje niż prowadzenie III WŚ.

Z poważaniem

Pier........ Mrówek jest około milion na jednego człowieka. Myślisz że mrówek nie imają się zarazy, choroby, pasożyty? Wirusy? Tak po prostu działa natura. To jest selekcja naturalna, samoczynny proces wzmacniania życia na ziemi, bo powinni przetrwać Ci o najsilniejszych genach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, panzar01 napisał:

Ci o najsilniejszych genach. 

000-AILJ5-YNE0-T6-B4-C122-F4.jpg

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja pier. Przecież to już jest dno dna dawać takie bzdury. Ale przecież elektorat pis łyknie.

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Spokxik napisał:

Problem to nie demokracja tylko ludzie nie umiejący z niej korzystać, więc będą niewolnikami. Kali kochać, Kali robić.

System ma być dopasowany do stanu faktycznego. W praktyce sam podałeś główny powód czemu nie działa. A skoro nie działa to jest wadliwy - problemem jak najbardziej jest demokracja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Zdzisiu napisał:

System ma być dopasowany do stanu faktycznego. W praktyce sam podałeś główny powód czemu nie działa. A skoro nie działa to jest wadliwy - problemem jak najbardziej jest demokracja. 

a co byś dał w zamian? :) system centralnie sterowany?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kula w łeb kto go posiada, sorry wysiadam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polska gospodarka jest silna bo Niemcy nie mogą wpierdalać szparagów. :E :rotfl:

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, musichunter1x napisał:

Będziesz posuwał się  do demagogicznych przykładów matki z dzieckiem? Akurat mam ciotkę, która od dłuższego czasu samotnie wychowywała dwójkę dzieci, obydwa ukończyły studia, a 500+ dostała tylko przez pół roku na jedno. Jak to możliwe że sobie poradziła? Miała wsparcia rodziny, ponieważ w jednymi mieście mieszka duża część tej gałęzi rodziny. Mój ojciec też ją wspierał, mimo że mieszkaliśmy w innym mieście, ponieważ dobrze wiodła się nasza "jednoosobowa" firma, a kilka lat temu jego brat otworzył swoją firmę.... Tak wychodzi się z biedy, poprzez silne więzi społeczne oraz przedsiębiorczość. Problem samotnych matek można rozwiązać w inny sposób niż ogólnospołeczne 500+, ale wsparcie samotnych matek nie kupuje tak skutecznie głosów jak plusy ;)

Jeśli nie odpowiada ci słowo "kupić" to wstaw: przekonać, zaślepic, omamić, przypodobać, ignorować wady...

No fajnie, irytujemy się i próbujemy wyciągnąć z tego naukę na przyszłość. Przychodzą wybory i robimy z siebie intelektualistów mówiąc że "nie ma mojej partii" to nie oddam głosu albo oddam nieważny. No to ludzie tacy jak owy Damianek będą nami rządzić dopóki nie skończymy pseudointelektualnych bzdur i weźmiemy sprawy w swoje ręce.

Za upadek polityki wyborcy centrowi odpowiadają w takim samym stopniu jak Mirki i Madki.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Nowy Ład: PIT wzrośnie realnie z 17 do 26 i z 32 do 41 procent?

Ile z Was wyjdzie na ulicę?

Eksperci coraz dokładniej analizują przecieki dotyczące szykowanego przez PiS Nowego Ładu, w tym zapowiedzianego „resetu systemu podatkowego”. Rządzący przekonują, że zmiany obniżą dla wielu Polaków podatki. Wyliczenia specjalistów sugerują jednak coś wręcz przeciwnego.

Nowy Ład wciąż jeszcze jest tajemnicą. Rząd zdradził, jakie będzie obejmować obszary gdy zapowiadał zaprezentowanie programu. Ze względu na wybuch trzeciej fali premiera pomysłów na zmianę funkcjonowania Polski, została przesunięta.

Zdążyło jednak wyciec kilka szczegółów, na przykład plany podwyższenia kwoty wolnej od podatku do 30 000 zł, czy chęć odciążenia fiskalnego mniej zarabiających i przeniesienia obowiązku zasilania budżetu na tych sytuowanych lepiej. Sławomir Dudek, główny ekonomista Fundacji FOR, przyjrzał się dokładnie informacjom na temat zmiany sposobu rozliczania składki zdrowotnej i doszedł do wniosku, że będzie to ukryte podwyższenie stawki podatku PIT. 

https://biznes.radiozet.pl/News/Nowy-Lad-PIT-wzrosnie-realnie-z-17-do-26-i-z-32-do-41-procent

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, panzar01 napisał:

a co byś dał w zamian? :) system centralnie sterowany?

Monarchię konstytucyjną.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Zdzisiu napisał:

Monarchię konstytucyjną.

z jarkiem na czele xD ja pierdole, no pojebało Cię chłopie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

- usunalem, za emocjonalne.

Edytowane przez Trepcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak jak mówiłem, lepiej nie będzie. :D 

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Camis napisał:

Nowy Ład: PIT wzrośnie realnie z 17 do 26 i z 32 do 41 procent?

Ile z Was wyjdzie na ulicę?

Nikt. Ponadto wiele osób na wszystkich tych zmianach łącznie zyska jakieś gorsze, więc po mają wychodzić na ulicę? Natomiast osoby z zarobkami 15k+ brutto na UoP stracą dużo. Ci z zarobkami 20k+ bardzo dużo. Samozatrudnieni najwięcej. Powiedzmy sobie szczerze - Polacy nie potrafią protestować. No może rolnicy. Na pewno białe kołnierzyki z takim zarobkami nie wyjdą na ulicę. Ja wyjdę na B2B i tyle. I tak się opłaci pomimo liniowego zdrowotnego. Akuat odbiorę to, co wezmą. A jak pyknie IP BOX, to w ogóle bomba. Niestety wykonalne dopiero od nowego roku, więc możliwe, że kilka miesięcy będzie gorzej. No i nie ma pewności, że im się uda. Ostatnio Gowin PiSuarowi uwalił próbę zlikwidowania limitu ZUS. Teraz ma, niestety, nieco inne zdanie w temacie.

Debilne jest to, że reklamują to m.in. jako zrównanie B2B z UoP. Prywatnie się z tym zgadzam, bo sytuacja jest chora. Tylko nie bardzo rozumiem - jak - skoro i B2B, i UoP dostaną po dupie. B2B, obiektywnie patrząc, ma niskie oskładkowanie i ta zmiana ma sens. Ale dosranie jeszcze UoP zabija tę ideę i ponownie spowoduje wypad ludzi na samozatrudnienie. No chyba że czymś zaskoczą w finalnej wersji.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie czytałem tych ich planów, więc nie wiem co to za zmiany są planowane, ale warto zachować świadomość, że umowa o pracę na czas nieoznaczony to co do zasady forma w dużej mierze patologiczna, obrośnięta przedziwnymi, skomplikowanymi przepisami, wcielająca w życie socjalizm (coś jak parytety zatrudnienia).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie UoP z AKUP była (i wciąż jest) atrakcyjną formą zatrudnienia. Nie widzę tu żadnych parytetów. Natomiast polecam zmiany poczytać, bo najsmutniejsza niespodzianka szykuje się nie dla UoP, a B2B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie chcę się epatować przeciekami, bo wiem jak to działa (przynajmniej w kwestiach epi, ale myślę, że to tak u nich działa wszędzie), zmiany będą pewnie do ostatniego momentu. Po drodze się okaże, że zamierzali inaczej, ale wyszło inaczej itd.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Zdzisiu napisał:

Monarchię konstytucyjną.

Czyli system tak kiepski który doprowadził Polskę do rozbiorów xD xD xD

Szkoda że lekcje historii są tak źle prowadzone albo ludziom sie nie chce słuchać, a potem wyskakują tacy ludzie z super pomysłami...

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, Kłaczkov napisał:

Czyli system tak kiepski który doprowadził Polskę do rozbiorów xD xD xD

Szkoda że lekcje historii są tak źle prowadzone albo ludziom sie nie chce słuchać, a potem wyskakują tacy ludzie z super pomysłami...

Do rozbiorów doprowadziła demokracja szlachecka. Monarchii w Polsce nie ma wraz z końcem Jagiellonów od 1573 kiedy wprowadzono system elekcyjny. Z jednym się zgadzam, to źle że Historia jest aż tak źle prowadzona. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi