Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, ghostdog napisał:

Wcześniej Patkowski stwierdził, że 4000 brutto to klasa średnia, więc pracownicy administracji to są "zarobasy" ?

Wojewodowie dobrze płacą i podbijają statystyki? Bo w sanepidzie połowa ludzi jest na prawie minimalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o 11 zaczyna się proces wyjścia Polski z UE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Cytat

 

Trybunał Konstytucyjny decyduje, co z prawem UE w Polsce

Zapraszamy na transmisję, podczas której Trybunał Konstytucyjny zajmie się wnioskiem premiera Mateusza Morawieckiego ws. zasady wyższości prawa unijnego nad krajowym. Początek transmisji o godz. 11:00 na stronie głównej Onetu.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem ciekawy jak zinterpretują:

Cytat

Art. 91.

  1. Ratyfikowana umowa międzynarodowa, po jej ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, stanowi część krajowego porządku prawnego i jest bezpośrednio stosowana, chyba że jej stosowanie jest uzależnione od wydania ustawy.

     

  2. Umowa międzynarodowa ratyfikowana za uprzednią zgodą wyrażoną w ustawie ma pierwszeństwo przed ustawą, jeżeli ustawy tej nie da się pogodzić z umową.

     

  3. Jeżeli wynika to z ratyfikowanej przez Rzeczpospolitą Polską umowy konstytuującej organizację międzynarodową, prawo przez nią stanowione jest stosowane bezpośrednio, mając pierwszeństwo w przypadku kolizji z ustawami.

Dodatkowo na tyle ile znam prawo europejskie, to wszelkie dyrektywy są wdrażane poprzez ustawy w poszczególnych krajach. Zwykle też w tych unijnych przepisach są punkty o kolizji z lokalnym prawem i które zapisy mają pierwszeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Bono[UG] napisał:

No to jestem ciekawy jak zinterpretują:

Tak jak Prezes będzie kazał.

Ile właściwie osób w Polsce chce wyjścia z UE? Tylko Beton PiSowski + Kuce z Konfederacji?

EDIT: Sprawdziłem... 89% jest za Unią Europejską.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Wintereeq napisał:

Pinokio leci właśnie na Polsacie i twierdzi, że za PO bezrobocie było 14,4% a teraz jest najniższe w historii. To może niech powie, jak on to policzył, bo wyjechały miliony a gdyby wrócili to byłoby pewnie z 25% XD

Tyle, że zapomniał powiedzieć ,że w całej Europie oraz Polsce zaczęło lecieć w dół zanim jeszcze przejęli władzę, po prostu wskoczyli do pociągu w odpowiedniej chwili. Zapomniał też powiedzieć co takiego zrobił, aby było niskie (o ile cokolwiek było), a co żeby było wyższe (tu ma opowiadania na kilka wieczorów).

41 minut temu, Bono[UG] napisał:

No to jestem ciekawy jak zinterpretują:

Dodatkowo na tyle ile znam prawo europejskie, to wszelkie dyrektywy są wdrażane poprzez ustawy w poszczególnych krajach. Zwykle też w tych unijnych przepisach są punkty o kolizji z lokalnym prawem i które zapisy mają pierwszeństwo.

Tak, ale wciąż nie mamy jakiejś Konstytucji UE i najwyższym aktem prawnym danego kraju pozostaje jego lokalna konstytucja. Swoją drogą, żeby wielokrotni gwałciciele Konstytucji, zwykłe ciury z kurnej chaty  ją sobie interpretowały to naprawdę mamy czarne czasy.

EDYTA. Ogólnie to muszą stwierdzić, że albo wszystko jest ok, albo wymagana jest zmiana Konstytucji, albo opuszczamy UE. Spodziewam się natomiast jakiejś bełkotliwej , faszystowskiej publicystyki mającej stanowić podkładkę dla Pinokia oraz próbę przeciągania z liny z UE. 

Ale co będzie to tylko Kaczyński wie. 

37 minut temu, Szambo napisał:

Tak jak Prezes będzie kazał.

Ile właściwie osób w Polsce chce wyjścia z UE? Tylko Beton PiSowski + Kuce z Konfederacji?

EDIT: Sprawdziłem... 89% jest za Unią Europejską.

Pytanie ilu z nich to zwykłe cwaniaki, które po prostu widzą kasę z UE. Niby 89%, a ktoś na te brunatne partie jednak głosuje. 

Edytowane przez nemar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, nemar napisał:

Tak, ale wciąż nie mamy jakiejś Konstytucji UE i najwyższym aktem prawnym danego kraju pozostaje jego lokalna konstytucja.

A to już zależy od tych konstytucji poszczególnych państw, co dopuszczają, a czego nie.
Nasza jak widać akty prawne z umów międzynarodowych stawiają ponad prawem krajowym.

Teoretycznie taką konstytucją UE jest traktat o przystąpieniu. Umowa miedzy wszystkimi członkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bono[UG] napisał:

A to już zależy od tych konstytucji poszczególnych państw, co dopuszczają, a czego nie.
Nasza jak widać akty prawne z umów międzynarodowych stawiają ponad prawem krajowym.

Teoretycznie taką konstytucją UE jest traktat o przystąpieniu. Umowa miedzy wszystkimi członkami.

 

Ogólnie to u nas na pierwszym miejscu  jest Konstytucja, wszystko inne - ustawy, umowy międzynarodowe, rozporządzenia itp. -  musi z nią być zgodne, inaczej nie obowiązuje. Traktaty o UE to wciąż "tylko" umowy międzynarodowe.

Dlatego właśnie potrzebowaliśmy Trybunału Konstytucyjnego aby oceniał zgodność z Konstytucją. I dlatego swój zamach PiS rozpoczął od siłowego obsadzenia tego organu lojalnymi żołnierzami bez kwalifikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Skokowy wzrost cen prądu. Za rok zapłacimy 20 proc. więcej.

Wzrost cen prądu będzie wręcz "skokowy" – oceniają analitycy. Prognoza jest oparta na dzisiejszych cenach kontraktów na dostawy prądu w roku 2022. Na rynku hurtowym energia podrożała z 250 do 350 zł za MWh.

Ich zdaniem wysokie ceny hurtowe wpłyną na podwyżki cen dla firm o 15 – 30 proc. W przypadku gospodarstw domowych będzie to około 19 proc.

https://www.money.pl/gospodarka/czekaja-nas-kolejne-podwyzki-za-rok-zaplacimy-20-proc-wiecej-za-prad-6660425148660256a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisowski aparatczyk na posiedzeniu TK zrobił to samo, co jego koledzy przed nim. Kompletnie przekręcił is totę oczeczeń SN i TSUE i do tej stworzonej przez siebie odniósł się jako absurdalnej.  Nie omieszkał też się poskarżyć Przyłębskiej na "konfontacyjny ton Pana Rzecznika". Wywód - bełkot dla laików a nie argumentacja prawnicza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej widać, że werdykt może być tylko jeden.

Może i ja wreszcie ruszę dupę na te protesty. Mam nadzieje, że będą.

Nie chciałem tego robić, ale nie wyobrażam sobie życia w tym kraju bez UE. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pójdziesz i uznajo cię za eL QTs.a dostaniesz pałom po buzi i się skończy. Nie ma spółki nie ma bibułki 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Spokxik napisał:

Pójdziesz i uznajo cię za eL QTs.a dostaniesz pałom po buzi i się skończy. Nie ma spółki nie ma bibułki 

 

Ja właśnie nie lubię ruchu LGBT. Zwisa mi orientacja innych ludzi i tyle.

Po prostu zaczyna mi być przykro, że ten kraj jest prowadzony przez tych imbecyli... a tych wybiera jakieś 20% ignorantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE Ci nie pomoże, bo sami mają większe problemy ;) Dodatkowo znowu wyszła na jaw hipokryzja Francji, tego sztucznego tworu Brukseli i Niemiec. 

Kto by pomyślał, że 93% postów z "hejtem" na trzech angielskich piłkarzy, którzy nie trafili karnych będzie pochodzić spoza UK... Southgate i całą resztą race-baitingową śmietankę powinni zwolnić. No, ale przynajmniej wyklarowało się jedno, UK ma - za przeproszeniem - w d*pie kolor skóry i orientacje graczy w przeciwieństwie do narracji BBC. Większość jest wściekła na Włoską drużynę za dosłowny touchdown piłkarza... Myślałem, że to piłka kopana, a nie amerykański football...

Kuba - w końcu - zaczęła zwalczać komunizm u siebie to i Polska ma szanse... Tylko pozostaje jedno pytanie - kiedy Polskie społeczeństwo się obudzi i zrozumie, że rządcy mają ich za kurtyzany? Problem bycia kurtyzaną państwa jest taki, że te socjalistyczne najpierw pogrążają się w długu żeby ostatecznie upaść. 

@UP (oznaczanie mi buguje edytor tekstu na iPadzie... "niezawodny" sprzęt Apple psia mać)

Jeżeli protest byłby nie na rękę mościwi rządzącym to i tak by został szybko stłamszony. Nie ważne, czy byłoby to LGBTQIAMNBYTUWU (a tu mam wrażenie, że niektóym aktywistom przydałoby się posiedzieć profilaktycznie za ostatnie posty i op edy np. w WAPO), czy protest kobiet, czy taki sam protest jak obecnie na Kubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Kubie mega rozróby, nawet rząd wyłączył internet. W RPA też ostro, plądrują sklepy i mordują białych, wkroczyło wojsko. 

 

  

Cytat

 

Zamieszki w RPA. Są zabici, setki osób aresztowano

Gwałtowne rozruchy, podpalanie, plądrowanie, policja i wojsko na ulicach, kolejni zabici i wielomilionowe straty - w RPA nie słabną zamieszki po uwięzieniu byłego prezydenta Jacoba Zumy

 

https://wyborcza.pl/7,75399,27322903,zamieszki-w-rpa-sa-zabici-setki-osob-aresztowano.html

 

Cytat

 

By zapanować nad przemocą, która wybuchła w Republice Południowej Afryki po aresztowaniu byłego prezydenta Jacoba Zumy, władze wyślą wojsko do ogarniętych zamieszkami regionów – przekazało dowództwo armii RPA. W kraju od kilku dni dochodzi do starć ze służbami bezpieczeństwa oraz grabieży sklepów. Od początku zamieszek zginęło co najmniej sześć osób.

Jacob Zuma, skazany na 15 miesięcy pozbawienia wolności za obrazę sądu, został aresztowany w nocy ze środy na czwartek. Żeby wymusić jego uwolnienie, zwolennicy byłego prezydenta z KwaZulu-Natal - prowincji, z której pochodzi Zuma - oraz w regionie Gauteng organizują masowe demonstracje, które przybierają gwałtowny obrót. Policja przekazała, że dotychczas aresztowanych zostało 219 osób. Agencja Reutera zwróciła uwagę, że przestępcy wykorzystują panujący wśród zwolenników Zumu gniew, by szabrować sklepy i dokonywać licznych zniszczeń.

 

https://tvn24.pl/swiat/rpa-zamieszki-po-aresztowaniu-bylego-prezydenta-jacoba-zumy-podpalono-centra-handlowe-sa-ofiary-smiertelne-5146468

 

Cytat

Z cyklu broń ratuje życie: uzbrojeni mieszkańcy RPA bronią się przed rabującymi bandami “protestujących zwolenników byłego prezydenta RPA Jacoba Zumy”

 

lglex6Y.jpeg

 

 

 

 

https://streamable.com/b4vpl8

https://streamable.com/crdod1

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh bambusy w całej okazałości. Poznałem ich mental przez 13 lat pobytu poza Polską. Fałszywo ludzie, ciągle w głowie siedzi, że biali icj wykorzystywali. Nas Polaków traktują, jak gorszych białasów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RPA, to jest ogólnie bardzo ciekawy temat. Kraj teoretycznie dobrze rozwinięty, a nawet w mieście stojąc na światłach dużego skrzyżowania z masą ludzi dookoła, możesz zostać znienacka zaatakowany i zabity. Dochodzi jeszcze do tego wojna z białymi farmerami itp.

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, kalderon napisał:

Wojewodowie dobrze płacą i podbijają statystyki? Bo w sanepidzie połowa ludzi jest na prawie minimalnej.

Akurat urzędy wojewódzki to są na końcu stawki (zawsze mniej płacili niż samorządy np. urzędy miast lub urzędy marszałkowskie). Stawkę pewnie podbijają ministerstwa w stolicy, bo tam 6k czy 7k brutto to dość mało. do tego KPRM bo tam to jest Eldorado dla swojaków. Obstawiam też, że inspekcje skarbowe też trochę ciągną do góry średnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Miał zeznawać w sprawie "sekstaśmy Kuchcińskiego". Zatrzymało go ABW

We wtorek rano ABW zatrzymała Wojciecha Janika. To były agent CBA, który twierdzi, że widział nagrania (zarejestrowany był seks Kuchcińskiego z nastolatką) kompromitujące byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Janik jest teraz oskarżony o zdradę tajemnicy państwowej.

Janik miał we wtorek zeznawać przed sądem w sprawie, którą Kuchciński wytoczył tygodnikowi "NIE" i jego dziennikarzowi Andrzejowi Rozenkowi, dziś posłowi Lewicy. - Gdy świadek się nie stawiał, sąd zarządził przerwę. W jej trackie okazało się, że rano Wojciech Janik został zatrzymany i nie będzie mógł zeznawać - mówi "Wyborczej" Rozenek.

 

https://wyborcza.pl/7,75398,27323663,byl-agent-zatrzymany-za-ujawnienie-tajemnicy-panstwowej-mial.html

 

Szkoda chłopa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jednak Kuchciński dymał nastolatki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

To znaczy że jednak Kuchciński dymał nastolatki?

 

Ale pytasz o tą 14 latkę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo jak ten agent ujawnił tajemnicę czyli dymał. Jak nie dymał to to co ujawnił nie było tajemnicą tylko zmyśloną historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Trepcia napisał:

Jak to z tym TK, wydal juz opinie, ze wychodzimy z UE?

odroczyli rozprawe o 2 dni żeby bodnarowi sie kadencja skończyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...