Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Szambo napisał:

Mnie najbardziej martwi ten Nowy Ład.

Jako księgowy przecieram oczy ze zdumienia. Ja się w ogóle już nie łapie co i jak. Powprowadzali jakieś abstrakcyjne wzory i nadal wciskają kity.

Myślę, że 90% raczej straci na tym, a nie zyska.

Mnie bardziej martwi, ze jest aprobata ze strony SLD i Razem na propozycje PiSu. Czyli musi byc mocno czerwony plan.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat

Polski Ład PiS pełen sztuczek. Fiskus wyciągnie pieniądze na inne sposoby

Stawki podatków pozostaną bez zmian, ale fiskus wyciągnie pieniądze na wiele innych sposobów. Z dokumentu opublikowanego przez MF wynika prosta prawidłowość: za pomocą wielu pozornie drobnych ograniczeń przedsiębiorcy będą musieli zapłacić realnie większe podatki, mimo że ich stawki nie wzrosną.

https://www.rp.pl/Podatek-dochodowy/307279897-Polski-Lad-PiS-pelen-sztuczek.html

Cytat

Polski Ład bardziej dotkliwy dla przedsiębiorców niż w zapowiedziach

"Przykre zaskoczenie", "najbardziej agresywne posunięcie podatkowe w historii III RP", "wzrost podatków dla milionów obywateli" - to tylko niektóre z komentarzy przedstawicieli organizacji przedsiębiorców

https://biznes.interia.pl/firma/news-polski-lad-bardziej-dotkliwy-dla-przedsiebiorcow-niz-w-zapow,nId,5383786

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

została tylko błoga obojętność. Wiara w to, że cokolwiek tutaj może zmienić się na lepsze już wyparowała, nigdy nie sądziłem, że dołączę do tych, którym wszystko jedno a tu prosze. Minimum czujności aby w razie czego brać nogi za pas. Tyle. 

I to też jest część ich planu... tych rozumnych wprowadzić w obojętność.. wtedy nie będą protestować i walczyć z tym co się dzieje. 

Nie mam już żadnych wątpliwości że będą próbować zniszczyć każdy przejaw niezależności w tym kraju i nie EU, ani USA nam nie pomoże jeśli sami, my obywatele nie pokażemy że tej pomocy chcemy. 

• Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, severall napisał:

..EU, ani USA nam nie pomoże jeśli sami, my obywatele nie pokażemy że tej pomocy chcemy. 

A niby dlaczego ktokolwiek miałby się nami przejmować? I jacy "my, obywatele" skoro popierających wiadomo co i kogo jest od groma. :) 

Z UE w ostateczności wylecimy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, T.m.p1 napisał:

jacy "my, obywatele" skoro popierających wiadomo co i kogo jest od groma. :) 

Niepopierających mimo wszystko jest więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rewolucja bedzie i to kaczy dobrze wie, a czemu bedzie? ...bo zawsze byla na koncu. Mimo wad jakie mamy. Potrafimy sie jednoczyc jak juz jest duzo za pozno... przelewac morze krwi... i odzyskac co nasze... na kolejne 20-30 lat az kolejny smiec to zniszczy oplacaja przekupny gorszy sort.

Pamietacie powiedzenie polacy cwaniacy. No to przez to zawsze dajemy sie przekupic. Za kilka srebrnikow tracimy wolnosc. Dlaczego tacy niemcy nie daja sie tak brutanie omotac, dlaczego szwedzi sie nigdy nie sprzedali np. polsce.

No wlasnie tylko my tak mamy i to od setek lat. Juz na sejmach setki lat temu krol gowno mogl jak temu nie dal i temu nie posmarowal, a jak za bardzo skakal to sie go wymienialo. Plan byl prosty szlachta miala byc tylko bogatsza, a Polska... hmmm jaka Polska, a co to?!?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Radziuwilk napisał:

Rewolucja bedzie i to kaczy dobrze wie, a czemu bedzie? ...bo zawsze byla na koncu. Mimo wad jakie mamy.

Jaka znowu rewolucja, ludzie litości, ja chyba od 20 lat o niej słyszę. Nie będzie żadnej rewolucji.

Bez urazy ale czas przestać żyć fantazjami.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będzie żadnej rewolucji.

Ci, co są pierwsi do burd - mają socjal.

"Klasa średnia" zakredytowana i nie będzie fikać.

Bogaci mają to w dupie, oni na ulicy gardłować nie będą.

Kaczor ma milczące przyzwolenie na każdą niegodziwość.

Dosłownie, nie ma takiej rzeczy chyba, poza odebraniem 500+, której pis nie może zrobić - moim zdaniem przejdzie wszystko, zawsze utrzymają władzę do 2023 przynajmniej.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Kaiketsu napisał:

Dosłownie, nie ma takiej rzeczy chyba, poza odebraniem 500+, której pis nie może zrobić - moim zdaniem przejdzie wszystko, zawsze utrzymają władzę do 2023 przynajmniej.

Z ekonomią jeszcze nikt nie wygrał, jeśli przez ich durne pomysły zacznie się hiperinflacja i załamanie gospodarcze to na to nic nie poradzą. Ale zapłacimy za to wszyscy. 

Chodź jest to dla mnie dość smutne że liczą się tylko pieniądze... wartości i idee nie mają już żadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, severall napisał:

Z ekonomią jeszcze nikt nie wygrał, jeśli przez ich durne pomysły zacznie się hiperinflacja i załamanie gospodarcze to na to nic nie poradzą. Ale zapłacimy za to wszyscy. 

Tylko kiedy zapłacimy? za 10-20 lat? Bo konsekwencje będą, ale do tego czasu Kaczyńskiego raczej nie będzie już na świecie. Chociaż ja tam mu źle nie życzę, niech żyje i 150 lat, byle z dala od polityki.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, severall napisał:

Myślę, że należy zwolnić realizatora za takie niedopatrzenie. 

A potem na reedukacje!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, T.m.p1 napisał:

Jaka znowu rewolucja, ludzie litości, ja chyba od 20 lat o niej słyszę. Nie będzie żadnej rewolucji.

Bez urazy ale czas przestać żyć fantazjami.

Jakimi fantazjami?

Polacy zawsze jak byli uciskani wzniecali rewolte. 20 lat temu ta ja nie widzialem powodu do rewolucji.

A kiedy bedzie no na pewno nie w ciagu 10 lat. Bedzie powtorka z Bialorusi. Duze manifestacje i Ziobro szalenczo pragnacy wydac rozkaz do strzelania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
18 godzin temu, Radziuwilk napisał:

Jakimi fantazjami?

Polacy zawsze jak byli uciskani wzniecali rewolte.

Nie będzie żadnej rewolty.  A czemu to między innymi jeden z przedmówców zdążył napomknąć.

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, T.m.p1 napisał:

Nie będzie żadnej rewolty.

3 minuty temu, Radziuwilk napisał:

bedzie

Aż mi się klasyk przypomniał :E

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będzie dopóki nie ruszą internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej całej aferze z TVN PIS ponoć boi się tak naprawdę tylko jednej rzeczy: że Amerykanie w odwecie wycofają stąd swoje wojska (ponoć u nas w tej chwili stacjonuje ok 4,5 tys żołnierzy amerykańskich).

Mają ponoć jakiś plan B (jeśli ustawa nie przejdzie). Chcą, by TK stwierdził niekonstytucyjność jakichś tam przepisów.

Wówczas Ameryka zostałaby zmuszona do sprzedaży swoich udziałów (najpewniej polskiemu podmiotowi)

Ale tak na marginesie....Wydaje mi się, że nie jest tak prosto nie przedłużyć koncesji. PIS musiałby mieć poważne powody i zarzuty w stosunku do TV. To, że TVN 24 jest wrogo nastawiony do obozu rządzącego

takim powodem nie jest.

2 minuty temu, crush napisał:

Co to znaczy ruszyć Internet? Co musieliby zrobić?  Jest już dyrektywa  ACTA II ( unas jeszcze nie ma jednak ustawy wprowadzającej to w życie).

Może być jeśli: zabiorą/ograniczą 500+ (gdzieś czytałem, że chcą wprowadzić 900+ i ponoć nie dla wszystkich. Czytałem tylko nagłówek tego newsa). Szczegółów nie znam.

Drugi powód to jakaś hiperinflacja, puste półki itp...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cenzura w stylu Chin. Od newsów po rozrywkę. 

12 minut temu, Flik napisał:

Ale tak na marginesie....Wydaje mi się, że nie jest tak prosto nie przedłużyć koncesji. PIS musiałby mieć poważne powody i zarzuty w stosunku do TV. To, że TVN 24 jest wrogo nastawiony do obozu rządzącego

takim powodem nie jest.

Ty mówisz, że oni są wrogo nastawieni do rządu, a oni nazywają to wrogim nastawieniem do POLSKI. Widzisz różnicę? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, Flik napisał:

W tej całej aferze z TVN PIS ponoć boi się tak naprawdę tylko jednej rzeczy: że Amerykanie w odwecie wycofają stąd swoje wojska (ponoć u nas w tej chwili stacjonuje ok 4,5 tys żołnierzy amerykańskich).

Mają ponoć jakiś plan B (jeśli ustawa nie przejdzie). Chcą, by TK stwierdził niekonstytucyjność jakichś tam przepisów.

Wówczas Ameryka zostałaby zmuszona do sprzedaży swoich udziałów (najpewniej polskiemu podmiotowi)

takim powodem nie jest.

Co to znaczy ruszyć Internet? Co musieliby zrobić?  Jest już dyrektywa  ACTA II ( unas jeszcze nie ma jednak ustawy wprowadzającej to w życie).

Może być jeśli: zabiorą/ograniczą 500+ (gdzieś czytałem, że chcą wprowadzić 900+ i ponoć nie dla wszystkich. Czytałem tylko nagłówek tego newsa). Szczegółów nie znam.

Drugi powód to jakaś hiperinflacja, puste półki itp...

Jak niby maja wycofac wojska, jesli podpisana zostala umowa jeszcze za Trampka?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aż nie chce mi się wierzyć żeby Amerykanie nie mieli możliwości innych nacisków żeby uwalić tę ustawę. Jakby to wyglądało w świecie, że wielkie USA nie potrafi obronić swojej inwestycji w tak słabym kraju jak Polska? Który dodatkowo podobno jest ich sojusznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Cytat

Prętem po kratach. TVN puszcza bez komentarza propagandę Wiadomości w Faktach.

Gorący materiał z dzisiejszych Faktów TVN. Aby pogrążyć debila, wystarczy pozwolić mu mówić. Dziś do tego wniosku doszedł redaktor Sobieniowski, pokazując, co może się stać z przekazem prywatnych nadawców, jeśli ustawa Lex TVN zostanie przegłosowana 11 sierpnia. Symulacja TVP. Für Deutschland!

https://streamable.com/579v9r

:rotfl::rotfl::rotfl:

Edytowane przez Camis
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, Wintereeq napisał:

Jak niby maja wycofac wojska, jesli podpisana zostala umowa jeszcze za Trampka?

Dokladnie w taki sam sposob jak PIS zmienia zasady wlasnosciowe dla nadawcow TV. Zab za zab, reka za reke. Z reszta, wojska amerykanskie nie braly sluby z Polska. Z reszta, na przykladzie Kurskiego wiemy, ze sluby i tak nic nie znacza i legalnie mozna dostac rozwod po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, crush napisał:

Mówisz, a tak nie było?

1363092113_by_Trolololo666_500.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi