Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Trepcia napisał:

Pokorne ciele dwie matki ssie. Ja nie widze tutaj problemu by wziac przyklad np. Z pragmatyzmu zydowskiego, wyciagnac lapki po pieniazki i utopic przepisy w stercie biurokratyzmu. Pewnie trzeba by bylo jakis teczowy piknik zrobic wiec co zlego pod teczowymi parasolkami zrobic grilla, smazyc kielbache, kegi z piwem i disco polo w tle. Zadne LGBT do takiego piknika sie nie podepnie a UE pisac, ze „teczowe pikniki byly przeciez” wiec fak of.

Właśnie ja nie słyszałem choćby o potrzebie robienia pikniku. Wygląda na to, że wystarczyło totalnie ignorować i liczyć kasę. 

No debile. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, crush napisał:

Właśnie ja nie słyszałem choćby o potrzebie robienia pikniku. Wygląda na to, że wystarczyło totalnie ignorować i liczyć kasę. 

No debile. 

Debilami to oni by byli gdyby to zauważyli i odkręcili ten cały cyrk(bo już samo wprowadzenie uchwały anty LGBT można uznać za debilizm) ale oni mimo wszystko dalej w to brną więc to już wyższy poziom wtajemniczenia ale nie wiem jak go nazwać. 

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do LGBT+ w Czechach dziś stwierdzono iż rodzina to związek kobiety i mężczyzny  co za tym idzie związki partnerskie mają blokadę adobcji dzieci gdyż tak mówi ich konstrukcja. 

I LGBT pozamiata w  pizdu, mają legalnie związki partnerskie i na tym koniec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, lokiju napisał:

Debilami to oni by byli gdyby to zauważyli i odkręcili ten cały cyrk(bo już samo wprowadzenie uchwały anty LGBT można uznać za debilizm) ale oni mimo wszystko dalej w to brną więc to już wyższy poziom wtajemniczenia ale nie wiem jak go nazwać. 

No wlasnie ponoc ma byc przygotowana nowa ustawa, tak ojciec Dudy dzisiaj powiedzial.

13 minut temu, Miton napisał:

Tak zapytam delikatnie...

Zapytaj sie Stonogi bo to jego slowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Trepcia napisał:

Pokorne ciele dwie matki ssie. Ja nie widze tutaj problemu by wziac przyklad np. Z pragmatyzmu zydowskiego, wyciagnac lapki po pieniazki i utopic przepisy w stercie biurokratyzmu. Pewnie trzeba by bylo jakis teczowy piknik zrobic wiec co zlego pod teczowymi parasolkami zrobic grilla, smazyc kielbache, kegi z piwem i disco polo w tle. Zadne LGBT do takiego piknika sie nie podepnie a UE pisac, ze „teczowe pikniki byly przeciez” wiec fak of.

Jakie znowu fak of. Co Wy macie z tym wychodzeniem z mordą do każdego. Normalnie ich nie denerwować i robić swoje a nie wszczynać nikomu niepotrzebne wojenki. Nawet jakby taki piknik miało zrobić jakieś stowarzyszenie homoseksualistów to ugadać się z nimi, żeby było pomiędzy, spokojnie i z ochroną policji przed łysymi panami.

10 godzin temu, cr1mson napisał:

Jak ja już mam dość tego kraju....nawet palcem nie kiwnę w obronie tego grajdoła.

W wizji państwa PiS każdy oprócz partii jest złodziejem, więc trza go łupić podatkami. A dla nieprawomyślnych bykowe!

9 godzin temu, lokiju napisał:

Różnica taka, że jak już napisano - utrata takich pieniędzy to popełnienie przestępstwa niegospodarności dla finansów publicznych. Tych wszystkich ludzi w normalnym państwie po prawomocnej decyzji fundującego o odmowie można by wsadzić do więzienia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Everyman napisał:

Jakie znowu fak of. Co Wy macie z tym wychodzeniem z mordą do każdego. Normalnie ich nie denerwować i robić swoje a nie wszczynać nikomu niepotrzebne wojenki. Nawet jakby taki piknik miało zrobić jakieś stowarzyszenie homoseksualistów to ugadać się z nimi, żeby było pomiędzy, spokojnie i z ochroną policji przed łysymi panami.

W Pisowej polszy (niestety) nie przejdzie oficjalny piknik LGBT. I na obstawianie takiego pikniku przez policjantow pis rowniez sie nie zgodzi bo zrobilby z nich meczenikow, ktorych trzeba chronic.

Trzeba mierzyc sily na zamiary dopoki sytuacja polityczna w kraju sie nie zmieni.

Zeby nie bylo - jak o mnie chodzi nie mam nic przeciwko "kolorowym dniom" bo jestem za otwartoscia. Ale zyjemy w kraju jakim zyjemy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 minut temu, Trepcia napisał:

W Pisowej polszy (niestety) nie przejdzie oficjalny piknik LGBT. I na obstawianie takiego pikniku przez policjantow pis rowniez sie nie zgodzi bo zrobilby z nich meczenikow, ktorych trzeba chronic.

Każdą sytuację można różnie interpretować. Te oszołomy krzyczą, że Unia zła bo dzieci nam pedali więc nie chcemy jej pikników. Ale gdyby Jędraszewski wyszedł i powiedział Mirkowi że odrzuca 10mld zł, bo geje to zuo - to by mu od razu łeb ukręcono.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
52 minuty temu, Everyman napisał:

Różnica taka, że jak już napisano - utrata takich pieniędzy to popełnienie przestępstwa niegospodarności dla finansów publicznych. Tych wszystkich ludzi w normalnym państwie po prawomocnej decyzji fundującego o odmowie można by wsadzić do więzienia.

Nie do końca. De facto nie ma żadnych stref wolnych od LGBT, to wymysł lewicowej propagandy. Są uchwały sprzeciwiające się określonym postulatom organizacji LGBT, w większości używające nieprawomyślnego określenia "ideologia LGBT" (przyznaję, że w większości przypadków te uchwały są kiepsko napisane, ale generalnie nikogo nie dyskryminują). Póki co jeszcze nie ma obowiązku zgadzania się z postulatami, więc ewentualna dyskryminacja w przyznawaniu środków z UE (odmowa przyznania ze względów pozamerytorycznych/ideologicznych) sama w sobie byłaby naruszeniem prawa. O niegospodarności można byłoby mówić, gdyby o środki w ogóle nie wystąpiono albo otrzymane środki zmarnowano/rozkradziono.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy rozumiem liczyć umie i już wiecie, że od stycznia czeka nas wzrost cen o minimum 9%?

Z każdej opłaty, z każdego paragonu... ktoś musi te 9% oddać na składkę zdrowotną.

Będziemy mieć najlepiej dotowaną służbę zdrowia na świecie?

U mnie w biurze są firmy, które płacą jakieś np. 500 000 dochodowego co miesiąc... myślicie, że zapłacą 45 000 zdrowotnej? Wczujcie się w perspektywę tych firm... oddajesz już i tak bajońskie sumy Państwu a Ci chcą jeszcze więcej... 

Już pomijam fakt tego, że czy płacisz 300 zł zdrowotnej czy 45 000 masz taki sam pakiet medyczny. :P

I jeszcze taki trep Suski Ci powie, że przecież "bogaczy" stać na prywatną służbę zdrowia!!!

Za 45 000 zł miesięcznie to niektórzy mogą se wynająć lekarza i zacząć sami kompletować sprzęt medyczny.

Początek Nowego Ładu jest końcem legalnej przedsiębiorczości w Kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, Everyman napisał:

Ale gdyby Jędraszewski wyszedł i powiedział Mirkowi że odrzuca 10mld zł, bo geje to zuo - to by mu od razu łeb ukręcono.

Nie mow mi o Jedraszewskim bo to cep i cham. Robi taka szkode KK, ze glowa mala...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Szambo napisał:

Każdy rozumiem liczyć umie i już wiecie, że od stycznia czeka nas wzrost cen o minimum 9%?

Początek Nowego Ładu jest końcem legalnej przedsiębiorczości w Kraju.

Etam już moje stawki wzrosły, to wzrosną jeszcze ;)

Poważnie mówiąc, to wygląda mi to na taką pośrednią nacjonalizację sektora prywatnego. Księgowym nie jestem, ale raczej ludzie co mają możliwości to zaczną z niego uciekać. Pozostali będą ukrywać dochody.

6 godzin temu, DjXbeat napisał:

Ustawą chcą zalegalizować zwykłą kradzież bo inaczej tego nie da się opisać.

Tak po prawdzie to wszystko zaczyna układać się w jedną całość. Skoro kasa jest pusta, to partia szuka pieniędzy gdzie może. Polski Wał może być tym, co pod względem ograbiania ludzi przez PiS przebije nawet częściową likwidację OFE przez Platformę Obywatelską czy PPK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Szambo napisał:

U mnie w biurze są firmy, które płacą jakieś np. 500 000 dochodowego co miesiąc... myślicie, że zapłacą 45 000 zdrowotnej? Wczujcie się w perspektywę tych firm... oddajesz już i tak bajońskie sumy Państwu a Ci chcą jeszcze więcej... 

Już pomijam fakt tego, że czy płacisz 300 zł zdrowotnej czy 45 000 masz taki sam pakiet medyczny. :P

I jeszcze taki trep Suski Ci powie, że przecież "bogaczy" stać na prywatną służbę zdrowia!!!

Za 45 000 zł miesięcznie to niektórzy mogą se wynająć lekarza i zacząć sami kompletować sprzęt medyczny.

Ładna manipulacja i pomieszanie firmy z dochodami pojedynczej osoby.

Jeżeli firma płaci 500k podatku miesięcznie, to ma około 2,6M dochodu, czyli po potrąceniu tego podatku i tak ma 2M w kieszeni. 45k przy tym to grosze.

Druga sprawa, skoro to firma odprowadza taki podatek, to zazwyczaj nie pojedyncza osoba i te 45k na prywatnego lekarza rozejdzie się na wiele osób. Nie wiem jak duże to firmy ale pewnie koło 100 można liczyć, więc wtedy z tego wychodzi raptem 450zł na osobę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się marzy likwidacja 500+ i przeznaczenie całości z 40 mld potrzebnych do 500+ na służbę zdrowia.

Zagłosowałbym na każdego, kto to obieca, nawet na komucha, ale nikt tego nie obieca. Nikt nie odważy się już nigdy TKNĄĆ świętego socjalu.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Ładna manipulacja i pomieszanie firmy z dochodami pojedynczej osoby.

Jeżeli firma płaci 500k podatku miesięcznie, to ma około 2,6M dochodu, czyli po potrąceniu tego podatku i tak ma 2M w kieszeni. 45k przy tym to grosze.

Druga sprawa, skoro to firma odprowadza taki podatek, to zazwyczaj nie pojedyncza osoba i te 45k na prywatnego lekarza rozejdzie się na wiele osób. Nie wiem jak duże to firmy ale pewnie koło 100 można liczyć, więc wtedy z tego wychodzi raptem 450zł na osobę.

Oczywiście, że pojedyńcza osoba może płacić 500 000 dochodowego na miesiąc bystrzaku ;) Nawet nie musi jeszcze zostawać spółką.

Wystarczy sprzedać jakąś maszynę za 500 000 i tyle ;) Nie pokryjesz tego kosztami od razu, a obowiązek podatkowy powstał.

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Assassin napisał:

Nie do końca. De facto nie ma żadnych stref wolnych od LGBT, to wymysł lewicowej propagandy. Są uchwały sprzeciwiające się określonym postulatom organizacji LGBT, w większości używające nieprawomyślnego określenia "ideologia LGBT" (przyznaję, że w większości przypadków te uchwały są kiepsko napisane, ale generalnie nikogo nie dyskryminują). Póki co jeszcze nie ma obowiązku zgadzania się z postulatami, więc ewentualna dyskryminacja w przyznawaniu środków z UE (odmowa przyznania ze względów pozamerytorycznych/ideologicznych) sama w sobie byłaby naruszeniem prawa. O niegospodarności można byłoby mówić, gdyby o środki w ogóle nie wystąpiono albo otrzymane środki zmarnowano/rozkradziono.

Tak, a "lex TVN" wcale nie dotyczy TVN. To tylko przypadek, że TVN jest jedyną stacją która na jej podstawie ma przestać w Polsce nadawać.

Dla przypomnienia deklaracja małopolska o której mowa:

• Sejmik Województwa Małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny.

Skoro tu chodzi tylko o sprzeciw określonym postulatom "organizacji LGBT", to przyjmijmy też taką deklarację:

• Sejmik Województwa wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów katolickich, których cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny.

Na pewno są ruchy katolickie które spełniają powyższe warunki, więc nie widzisz nic przeciw?

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
41 minut temu, Szambo napisał:

Oczywiście, że pojedyńcza osoba może płacić 500 000 dochodowego na miesiąc bystrzaku ;) Nawet nie musi jeszcze zostawać spółką.

Wystarczy sprzedać jakąś maszynę za 500 000 i tyle ;) Nie pokryjesz tego kosztami od razu, a obowiązek podatkowy powstał.

To chyba bardzo hipotetyczna sytuacja i ów przedsiębiorca sprzedaje maszynę, która sam wytworzył z niczego ;)

Inaczej musiałby istnieć koszt zakupu. Ponadto jeśli to była maszyna której używał to przy takiej kwocie musiała istnieć w środkach trwałych a te się amortyzuje. W takim przypadku koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży takiej maszyny to koszt zakupu - odliczenia z amortyzacji. Przy założeniu, że uległa 100% amortyzacji to koszt uzyskania przychodu będzie = 0. i przy sprzedaży owej maszyny za 500k to faktycznie będzie to taki dochód. Amortyzacja trwa jednak trochę a na takie przypadki też są sposoby ;) 

W każdym razie nie widzę, możliwości żeby nie mieć kosztów. Chyba, że mowa tu o jakiś opóźnieniach w wystawianiu faktur, ale tutaj warto zabezpieczyć się odpowiednimi terminami w umowach...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
58 minut temu, Szambo napisał:

To oddzielna kwestia, to nie są stałe przychody i wtedy dodatkowe podatki mocniej zabolą.

59 minut temu, Szambo napisał:

Pewnie że mogą ale jak wyżej i tak masz 1,5-2,1M na rękę (nie wiem jakie tam progi wchodzą i dodatkowe składki lub podatki).

Tak jeszcze do mnie doszło, że przy takiej kwocie podatku, zdrowotna nie będzie 45k, bo chyba się nie nalicza od podatku tylko przychodu. Tego będzie około 234k i w takiej perspektywie, to będzie bolało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na wszystko są sposoby.

Mi tu bardziej chodzi o jasny problem ze składką, która ma wynosić 9% dochodu. To czysty idiotyzm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak tam. Wraca stary sposób straszenia. LPG, Unja i inne strachy już nie działają to teraz grzeją temat imigrantów.

Dziwne, że PiS przyjmuje znacznie więcej i imigrantów i uchodźców niż poprzednicy ale chyba tylko to im zostało do grzania i straszenia. Bo straszenie USA to raczej słabe.

Gdzie nie czytam to spam jaka to opozycja śmieszna i jaki Kaczor wielki strateg. Wypełzło trolli jak dżdżownic po deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Mi się marzy likwidacja 500+ i przeznaczenie całości z 40 mld potrzebnych do 500+ na służbę zdrowia.

Zagłosowałbym na każdego, kto to obieca, nawet na komucha, ale nikt tego nie obieca. Nikt nie odważy się już nigdy TKNĄĆ świętego socjalu.

Konfederacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konfederacja owszem chce likwidacji 500+, ale jest przeciw dofinansowywaniu służby zdrowia.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, Zdzisiu napisał:

Konfederacja

Konfederacja nie chce publicznej służby zdrowia, a ja nie chcę, byśmy zamienili się w drugie USA, bo ten system to patologia - to jest to, do czego doprowadzi wyłącznie prywatna opieka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Zdzisiu napisał:

Konfederacja

Przestan. Narodowcy to tacy sami socjalisci co pisiory.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi