Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, T.m.p1 napisał:

Juz wczoraj sie z tego smialismy :E

Cytat

Wydaje mi sie, ze to wlasnie jest ten moment aby posluchac Czarnka i zacznijmy sie wszyscy MODLIC aby to nie je**o :E

Co on tam bedzie robil? Sprawdzal, czy tenczowy gaz sie nie wydobywa? Nie przypominam sobie innych jego wypowiedzi jak o:

- LBGT,

- cnotach niewiescich, 

- walenia w opozycje.

Tutaj trzeba wiedzy a nie pierdololo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
50 minut temu, Everyman napisał:

To właśnie dzieje się z Polakiem jak mu się rzuci kość o kolorze znowu atakujących nas żydków, względnie imigrantów. Ludzie z niby racjonalnych zmieniają się w zwykłe szmaty, bo wychodzą najniższe instynkty.

Czytam to od przodu i od tyłu, sens w Tym pewnie jest, ale ja ni jak go nie wyławiam..

Kto rzucił kość, kto jest szmatą...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, Everyman napisał:

To właśnie dzieje się z Polakiem jak mu się rzuci kość o kolorze znowu atakujących nas żydków, względnie imigrantów. Ludzie z niby racjonalnych zmieniają się w zwykłe szmaty, bo wychodzą najniższe instynkty.

Zacytuje tutaj slowa Roberta Krasowskiego: "Polityka jako wieczny konflikt".

Polacy dali sie wciagnac w gre politykow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Spokxik napisał:

Przecież mają tak bogate emiraty arabskie, mogą do Azji zasuwać za miskę ryżu pracować. No ale głupia europa da socjal i brak kary śmierci, ja się wcale nie dziwię że to wszystko pcha się do nas.

Najniższe instynkty z ciebie wychodzą 😁

13 minut temu, Miton napisał:

Czytam to od przodu i od tyłu, sens w Tym pewnie jest, ale ja ni jak go nie wyławiam..

Kto rzucił kość, kto jest szmatą...

Jeżeli nie chcesz u siebie emigrantów leżących do góry brzuchem to jesteś szmatą 

Wilk syty i owca cała ?

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27487617,rars-wysyla-pomoc-humanitarna-na-granice-pilka-po-stronie.html#s=BoxOpImg3

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Jeżeli nie chcesz u siebie emigrantów leżących do góry brzuchem to jesteś szmatą

No to chyba jestem szmatą.

Kuźwa jak to wszystko się przewartościowało...Lata lecą, człowiek nie nadąża za tym wszystkim. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.08.2021 o 18:43, crush napisał:

Jest ich mało i mam nadzieję, że taki stan rzeczy się utrzyma.

Możliwości są nijakie bo patrz odpowiedź na punkt 1... Ale spójrzmy na kraje gdzie jest ich znaczna ilość. Francja. Rozmawiałem z osobą która pracuje jako pomoc właśnie przy imigracji. Nie dla wszystkich jest oferowana darmowa pomoc w kwestii edukacji bo tego nikt nie udźwignie, ale wśród osób które taką ofertę dostają słyszałem o odmowie na poziomie 60-70%. Z czego 2/3 to mężczyźni. Podobnie z zatrudnieniem. Pierwsze pytanie jakie pada to zakwaterowanie i kasa do ręki

Nie. Nie jestem lekarzem ani inżynierem i nie o to tu chodziło. Chodziło o ich oczekiwania. Z otwartymi rękami przyjmę prostych robotników. Tylko takich którzy chcą pracować i przy tym nie będzie z nimi konfliktów wynikających z "kultury". Idealny przykład? Ukraińcy czy Wietnamczycy. 

No, czyli używamy jako podstawy do rozważań losowych opinii, nie danych (bo danych nie podałeś, nie?).
Nie wiemy ilu ich jest i co sobą reprezentują, ale nie przeszkadza nam to czegoś zakładać.
Nie wiemy jaką realnie pomoc mogą uzyskać, ale nie przeszkadza nam to zakładać, że jej odmawiają.

Są kraje z milionami uchodźców. I co z tego?

A tak ogólnie to to jest chyba zwykły, banalny denializm.
Tzw. opinia publiczna jest nastawiona coraz bardziej negatywnie. Konflikt wewnątrz narodu narasta. Nawet służby państwowe zaczynają kombinować.
I co z tego? G****o.
W jaki sposób trzeba dotrzeć do ludzi, jak napisać o tym, że opinie publiczne nie zmniejszają liczby uchodźców? Że blokowanie ich pod koniec ich wędrówki nie ma sensu? Że jakiekolwiek akcje podjęte w Europie to akcje najbardziej kosztowne i podjęte za późno?

Na razie wszelkie działania tej inteligentnej, lepszej Europy wyglądają tak, jakbyśmy próbowali wysuszyć rzekę blokując jej odpływ do morza...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Klakier1984 napisał:

składaj CV ;)

Bende Prezydente :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Wu70 napisał:

🤣

Czyli do naszej opozycji dojdzie za jakieś dwa lata  8:E

Somalijskie Afganki, 4000 km przeszły na nogach jedząc liście, przy polskiej granicy głodują wśród drzew.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie smutne też jest to, że niektórzy albo i większość wyborców PiS wiedzą, jaki popierają rząd, bo przecież nie od dziś wiadomo, jak się PiS zachowuje i jak się zachowują politycy tego rządu, na czele z Kaczyńskim. 

A mimo to, głupi wyborcy ( bo niestety trzeba to tak określić ) dalej popierają takie rządy. 

I ja się cały czas zastanawiam z czego to wynika? Bo to, że większość wyborców popierają i widzą tylko PROGRAMY rządowe, jakie PiS wymyślił za utrzymywanie władzy, to jest już wiadome od początku właściwie rządów. Najbardziej PiS się, głupio trzymają: rodziny, emeryci i cały Episkopat, bo ci ludzie dostają za to pieniądze, bez pracy. 

Kto by nie popierał nawet najbardziej podłego, złego i egoistycznego rządu, wiedząc jaki jest rząd za pieniądze, jakie otrzymuje od rządu takiego? Głupi ludzie w kraju dają się kusić za parę złotych i tylko za to popierają zły rząd. 

A popatrzmy na program 500 plus dla rodzin? Za chwilę, za rok, za dwa lata, jeżeli dalej PiS będzie tak rządził, jak rządzi, to inflacja będzie jeszcze wyższa. Będzie większa "drożyzna", bo będą zwiększane podatki ( cały ten "ład" PiS też będzie dzielił finansowo ludzi, ponieważ ten rząd podzielił i dzieli cały czas społeczeństwo ), to wartość tych 500 zł. będzie coraz niższa. I za chwilę rodzice dzieci niewiele będą mogli za te pieniądze kupić. 

Trzeba będzie jeszcze podnieść, do 1000 zł. na jedno dziecko kwotę, co nie tylko spowoduje jeszcze większe obciążenie dla budżetu, to też jeszcze bardziej rozleniwi niektórych rodziców i przestaną pracować, bo będzie wygodniej żyć na koszt podatników. 

Ale dzieci rosną w rodzinie i tylko do 18 roku życia mogą być wypłacane pieniądze z programu. Potem już się nie będzie należało, a dalej trzeba będzie z czegoś żyć. 

Łatwo się rozdaje cudze pieniądze, kosztem czegoś. 

Czy to jest właściwa polityka PiS? Bo wiadomo, że "rozdawnictwo" publicznych pieniędzy się bardzo podoba tym, którzy do ręki dostają te pieniądze, bo nie muszą na nie pracować ciężko. I tacy zawsze będa to popierali, z wygody, ale to jest błędne. 

500 plus jest niedopracowany i skierowany również, niepotrzebnie do zamożnych rodzin. Ale to, jak PiS rządzi od sześciu już lat to można by tu więcej powiedzieć. 

Dla społeczeństwo polskie ( i ja żyję w takim społeczeństwie ) jest ogłupione przez zły i podły rząd. Konkretnie, szczególnie wyborcy i sympatycy PiS. 

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Ukryty napisał:

Bo wiadomo, że "rozdawnictwo" publicznych pieniędzy się bardzo podoba tym, którzy do ręki dostają te pieniądze, bo nie muszą na nie pracować ciężko. I tacy zawsze będa to popierali, z wygody, ale to jest błędne. 

Mam nadzieje, że doczekam się dnia w którym pieniądze na rozdawnictwo się skończą. 

Edytowane przez T.m.p1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Instynkt jest taki że Afganistan leży cztery i pół tysiąca kilometrów od nas 4324km. 

1 godzinę temu, wiktoria.boluch napisał:

Somalijskie Afganki, 4000 km przeszły na nogach jedząc liście, przy polskiej granicy głodują wśród drzew.

Napędzała je miłość do naszego wodza jedynego i tak oto zjawiły się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polski Ład zakłada wzrost składki zdrowotnej do 9%. Rząd ponoć jednak rozważa 3 procentową składkę zdrowotną.

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27488646,rzad-sie-ugnie-skladka-zdrowotna-moze-wyniesc-3-nie-9-proc.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink

Kraje, w których chociaż połowa respondentów jest zadowolona z publicznej służby zdrowia, przeznaczają na na nią ponad 7% budżetu.

Polska do tej pory przeznaczała 4% . I - jak rozumiem - ta kwota zamiast zostać zwiększona, zostanie zmniejszona. Demolka Polski przyspiesza z każdym miesiącem.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Pioneer83 napisał:

A niepełne wyższe jest?:szczerbaty:

Kurla, mam przepelne wyzsze :( Inz inz mgr.

6 minut temu, Flik napisał:

Kraje, w których chociaż połowa respondentów jest zadowolona z publicznej służby zdrowia, przeznaczają na na nią ponad 7% budżetu.

Polska do tej pory przeznaczała 4% .

Czemu mieszasz ze soba rozne pojecia, tj. procent budzetu a wysokosc skladki zdrowotnej? To jak mieszanie ze soba liczby listkow w papierze toaletowym a liczba lisci na drzewach. Wspolny mianownik to drzewo i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, Trepcia napisał:

No to sorry, nie masz kompetencji. Może jeszcze znasz angielski? Dramat... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
10 minut temu, Trepcia napisał:

To niestety nie dla ciebie prezydentura panie kolego.:glaszcze:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Trepcia napisał:

Czemu mieszasz ze soba rozne pojecia, tj. procent budzetu a wysokosc skladki zdrowotnej?....

Bo nie czaje jak zmniejszając składkę zdrowotną służba zdrowia ma mieć więcej kasy. Jak ona jest finansowana? wydaje mi się, że tylko z tych składek, ale mogę źle wiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, T.m.p1 napisał:

No to sorry, nie masz kompetencji. Może jeszcze znasz angielski? Dramat... 

Niestety, praca w firmie miedzynarodowej :( bez angielskiego sie nie obedzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Niestety, praca w firmie miedzynarodowej :( bez angielskiego sie nie obedzie.

Aha.. obcy kapitał? Weź już się nie pogrążaj. :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Flik napisał:

Bo nie czaje jak zmniejszając składkę zdrowotną służba zdrowia ma mieć więcej kasy. Jak ona jest finansowana? wydaje mi się, że tylko z tych składek, ale mogę źle wiedzieć.

Sluzba zdrowia finansowana jest z budzetu panstwa. Skladka zdrowotna to nazwa jednego z wielu podatkow, ktore tworza worek pieniedzy nazywany budzetem panstwa. A ze akurat jest taki podatek, ktory nazywa sie "skladka zdrowotna" to w duzej mierze po to aby zwizualizowac sobie "o, to jest moja czesc, moja cegielka, jaka daje na sluzbe zdrowia". Pozniej to sie rozmywa, pieniadze nie sa przeciez znaczone ;-)

1 minutę temu, T.m.p1 napisał:

Aha.. obcy kapitał? Weź już się nie pogrążaj. :E 

Bajdenowski kapital zza wielkiej wody... :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy program PiS, czyli "ład", wymyslony przez PiS, jak inne programy rządowe, dzielą, jak zwykle ludzi finansowo. 

I wyborcy, którzy taki rząd popierają też to wiedzą, ale liczy się bardziej dla nich, a szczególnie dla konkretnych ludzi, korzyść finansowa od rządu. 

Jak rząd daje "lekka reką" pieniądze do ręki, to wtedy taki jest "dobry wujek" dla tych, którym daje. 

A jak przestałby dawać, wtedy, "z automatu" byłby już złym rządem. I tak to widzą wyborcy, w większości i ci, którzy dostają pieniądze. I to jest smutna rzecz. 

Dać się skusić na marne parę złotych, które i tak za bardzo rodziny i emerytów nie ratują przy takich cenach i inflacji, jaka jest obecnie i będzie jeszcze bardziej. Natomiast, składka zdrowotna będzie wyższa dla pracujących i będą z pracy oddawali więcej na Służbę Zdrowia, co i tak nie załatwi wszystkiego, bo są inne problemy, jak np. brakujących lekarzy i pielęgniarek w niektórych przychodniach. 

Stracą na tym też samorządy w gminach, w małych miejscowościach i w miastach, bo będą miały niższe przychody do lokalnych budżetów z podatku chyba PIT i to będzie taki właśnie, wspaniały program kochanego PiS... 

Kpina po prostu i tylko tak można to powiedzieć. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Flik napisał:

Głownie ze składki zdrowotnej. Zmniejszenie składki zdrowotnej nie oznacza mniejszych dochodów do budżetu, np wtedy gdy składki zdrowotnej nie odliczymy od zaliczki na podatek dochodowy= zapłacimy wyższy dochodowy.

• Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi