Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, _randomize_ napisał:

Ale co o czym Ty gadasz w ogóle? Bycie w Unii nie ma nic do rzeczy. Przed 89 Polska nie była suwerennym krajem, a ogromny postęp i przeskok od lat 90 do 2004 roku się dokonał BEZ UNII właśnie. Po 2004 powstało wiele niepotrzebnych inwestycji typu jakieś parki betonoza które stoją puste i za czyje to pieniadze? Ukradzione innym krajom i obywatelom a rozdane na takie rzeczy. Owszem parę trafionych inwestycji ale 90% to zmarnowane pieniądze nie UNII tylko nas wszystkich. 

Hmmm no w moim regionie są całe osiedla zbudowane i podłączone pod infrastrukturę z funsuszy UE (np. podłączenie do sieci wodociągowej i światłowodowej). Takie i podobne rzeczy w całym kraju, szczególnie na wschodniej ścianie, gdzie są przeznaczane olbrzymie środki na które centralna i zachodnia Polska nie może liczyć. Twoja niewiedza aż poraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej miejscowości (tej, w której buduję dom) są robione właśnie ulice, budowana szkoła, kładziony wodociąg i kanalizacja. Wszystko z kasy UE, bo gmina takich pieniędzy w życiu nie pozyska sama.

Prowadzę w pracy projekt na 192 miliony PLN, który jest w 100% finansowany przez UE. Z tego projektu skorzystają wyłącznie POLACY.

Ale spoko, Łunia tylko zabiera, pis "bynajmniej na bombelki dajo", elo.

Edytowane przez Kaiketsu
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, _randomize_ napisał:

Tak samo w drugą stronę gdyby te pieniądze wydawane były przez PL i nie byłoby tyle prawa unijnego ten wykres byłby logarytmiczny  

To jest wykres funkcji logarytmicznej:

funkcja_logarytmiczna_a_1.svg

Zgadzam się, tak by to wyglądało - gdyby nie wejście do UE, wspólny rynek itp. to po początkowym entuzjazmie wzrosty zaczynały by hamować. Tymczasem członkostwo w UE dało polskiej gospodarce kopa i od 2004 roku zyskaliśmy dodatkowo ok. 12% PKB.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomkowi się myli wykładniczy z logarytmicznym, właśnie dlatego zapropnowałem mu, żeby został ministrem w rządzie PIS. Ma wszelkie potrzebne kompetencje.

Teraz, Endrju1904 napisał:

dla ciebie wystarczy tabliczka, ze Łunia dała xD

Dała. Jest taka organizacja, nazywa się CUPT, która nadzoruje prowadzony przeze mnie projekt. Musimy się rozliczać z każdej pierdoły, natomiast finansownie pochodzi w 100% z funduszy UE.

Miłego życia w niewiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

Teraz, _randomize_ napisał:

Nic mi się nie pomyliło i krzywa logarytmiczna idealnie obrazuje od chwili 0 co by się działo do jakiegoś momentu (nie nieskończoności).

Tak, z pewnością o to Ci chodziło, że bez EU byłby znacznie wolniejszy przyrost, niż jest. Tylko że to argument przeciwko Twojej antyunijnej postawie, a nie za. Więc mogę tylko powinszować samozaorania.

2 minuty temu, _randomize_ napisał:

Pieniądze z unii ok bo dajo ale na pytanie skąd się wzięły

Tak trudno poczytać, zamiast zadawać durne pytania?

https://ec.europa.eu/info/strategy/eu-budget/eu-budget-added-value/fact-check_en\

Tu masz zasady np. tworzenia unijnego budżetu, jego rzeczywistego kosztu dla członków, itd. itp.

Wszystko w zasięgu paru kliknięć w google.

3 minuty temu, _randomize_ napisał:

Złodziejstwo i tyle, zabrać tym co mają i rozdać hołocie.

Ty chyba masz coś z garem. Na to, by pomagać m.in. PL, członkowie unii zgadzają się DOBROWOLNIE. Kraje, które się na to nie godzą (np. UK) występują.


Więc z łaski swojej, daruj sobie bycie adwokatem pokrzywdzonego Niemca czy Hiszpana, który najwyraźniej wcale nie czuje się tym faktem pokrzywdzony.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, _randomize_ napisał:

W sumie z tą Hiszpanią dobry pomysł mam nadzieję, że wyjadę a wam za parę lat unia zabroni wyjazdu z kraju, tfu prowincji wielkiego związku socjalistycznego hahaha

Nie lubię Unii, pojadę do innego kraju unijnego.

Yebłem.

  • Haha 5
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Endrju1904 napisał:

Gorzej on tego internetu uzywa do wysmiewania Pisowcow myslac, ze czyms sie rozni, jest od nich lepszy. I straszno i smieszno.

Jak się naczyta tych wszystkich wałków, przekrętów, dotacji dla szemranych ludzi, czy nowych danin, podatków na rzekomo rzecz lepszego zdrowia, to co ma robić? Bić oklaski, czy będąc wpienionym na obraz tego rozkładu, wyśmiewać?

Według PiSu Tusk był zdrajcą narodu na rzecz Unii. Przypomnę, że gdybyś cofnął się do odpowiednich stron tego tematu, to zdecydowana większość narzekała na tamte rządy, to tak odbijając piłeczkę. Jak widać i na prounijnego, który chapał jakże złą kasę z UE też narzekaliśmy. Tutaj nikt się za srebrniki (czy tam ojro) jak pisałeś, nie sprzedał, po prostu każdy ma dosyć już tych ucisków i farmazonów o wielkiej, prężnej gospodarce, cudzie gospodarczym itp. 

Edytowane przez zdunzdun
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Flik napisał:

W sensie, że co...Polacy ich cofają na Białoruś, a oni nie mają ochoty wracać do siebie? Dobrze rozkminiam? Skąd oni na tym lotnisku?

Nie. Hurtowo są dostarczani ze swoich mateczników, a lotnisko i miejscowe noclegownie już nie wyrabiają na Białorusi. Potem to wszystko ma na granicę dotrzeć....

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Nie lubię Unii, pojadę do innego kraju unijnego.

Yebłem.

Dodajmy jeszcze hiszpańskie bezrobocie ogólnie na poziomie ponad 15%, a wśród młodych na poziomie 37%.
Ech te marzenia młodych, gniewnych geniuszy, których nikt nie rozumie w ich rodzinnym kraju...

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Klakier1984 napisał:

Nie. Hurtowo są dostarczani ze swoich mateczników, a lotnisko i miejscowe noclegownie już nie wyrabiają na Białorusi. Potem to wszystko ma na granicę dotrzeć....

Czyli ma być jedno wielkie yebnięcie, jedna wielka fala. Oj "ciekawe" czasy nam przyszły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania ma też bardzo ciekawe prawo dot. zasiedzenia.

Wystarczy czasem 48 godzin, a Twój dom przestaje być Twój... 8:E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za zadziwiający zbieg okoliczności, iż w tym samym czasie pojawiło się w temacie dwóch antyunijnych trolli./s

Edytowane przez rainy
  • Haha 4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, zdunzdun napisał:

Czyli ma być jedno wielkie yebnięcie, jedna wielka fala. Oj "ciekawe" czasy nam przyszły ;)

Niech się KO dogada z Niemcami i ich pakują do autokarów...z jednej granicy prosto pod drugą.

Ciągnie ich do nas bo u siebie im się źle żyje. Ciekawe czy ja jak wsiądę w samolot do USA i na miejscu powiem, że mam dość życia w moim faszystowskim państwie to dostanę jakąś wizę od ręki ?

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Endrju1904 napisał:

Jezeli chodzi o bezpieczenstwo to nie wiem za bardzo co tu napisac. Ue nie posiada zadnej Armii (maja jakichstam wojakow ale to garstka jest). Nalezymy do nato i to Nato jest gwarantem naszego bezpieczenstwa nie UE. W nato jestesmy od 1999r. Tak mozna byc w Nato bez czlonkostwa w UE

Niby jesteśmy w NATO, ale sam sojusz na papierze gwarantem bezpieczeństwa nie jest. Pozostałe państwa paktu muszą mieć istotną motywację, żeby w razie konfliktu się faktycznie zaangażować a nie odwalać kolejny 1939 rok. Silne więzi gospodarcze i polityczne między innymi do tego służą, ale najwyraźniej tego nie dostrzegasz.

Godzinę temu, Flik napisał:

W sensie, że co...Polacy ich cofają na Białoruś, a oni nie mają ochoty wracać do siebie? Dobrze rozkminiam? Skąd oni na tym lotnisku?

Jest taka masa imigrantów na lotnisku w Mińsku, bo w takim tempie ich Łukaszenko zwozi z różnych krajów. a potem przenosi na granicę z Polską.

edycja: 

2 minuty temu, Endrju1904 napisał:

Tak dobrowolnie jak my sponsorujemy 500+ i 13, 14 emerytury i inne bzdety xD Moze zrobimy referendum, ze nie chcemy? xD Bajeruje sie ludzi glupotami a pozniech ich doi. Mechanizm jest wszedzie ten sam do momentu az dojony sie skapnie, ze to za jego kase. A i wtedy nie zawsze mozna cos zrobic bo sie juz papier podpisalo 

Kolejny merytoryczny argument.

Jest potężna różnica między rozdawnictwem w postaci np. 500+ a inwestycjami w konkretną infrastrukturę. To drugie ma wymierny i bardzo pozytywny wpływ na gospodarkę. Ciągle też masz ciche założenie, że jak coś się opłaca jednym krajom UE to innym z gruntu musi się nie opłacać. A numer polega na tym, że taka unia jest korzystna dla wszystkich członków, tylko trzeba umieć się w tym środowisku poruszać.

 

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Endrju1904 napisał:

Tak dobrowolnie jak my sponsorujemy 500+ i 13, 14 emerytury i inne bzdety xD Moze zrobimy referendum, ze nie chcemy? xD Bajeruje sie ludzi glupotami a pozniech ich doi. Mechanizm jest wszedzie ten sam do momentu az dojony sie skapnie, ze to za jego kase. A i wtedy nie zawsze mozna cos zrobic bo sie juz papier podpisalo 

Tak, na tym polegają rządy większości. Nazywanie tego złodziejstwem oznacza, że nie wyrosło się z korwinizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Klakier1984 napisał:

Niech się KO dogada z Niemcami i ich pakują do autokarów...z jednej granicy prosto pod drugą.

Ciągnie ich do nas bo u siebie im się źle żyje. Ciekawe czy ja jak wsiądę w samolot do USA i na miejscu powiem, że mam dość życia w moim faszystowskim państwie to dostanę jakąś wizę od ręki ?

To Niemcy jeszcze ich chcą? Już olewam ten temat, ale gdzieś widziałem (tak mi się zdaję) że oni też są już dość ostrożnie nastawieni do tego exodusu imigrantów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, _randomize_ napisał:

 

Nie k**a nie mogę do Hiszpanii jechać bo nie lubię unii hahahahahahahahahah Hiszpania tylko dla popierających unie!!!! Wszyscy co nie popierają już nigdy nie mogą zjeść paelli ani gazpacho hahaha co za durnie tu piszą hahaha

Przed Unią nikt nigdzie nie jeździł przecież xD 

No piszą tu durnie, więc idź już precz. Wróć na swój poziom. 

 

Aha. Zapomniałem. 

xD xD xD

Edytowane przez crush
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Endrju1904 napisał:

Zlodziejstwo jest zlodziejstwem bez wzgledu czy robi to jednostka czy wiekszosc.

Wyczuwam w Tobie Korwinizm, synu. ;)

Każda forma podatku na coś, z czego bezpośrednio nie korzystasz, będzie w Twojej definicji złodziejstwem, nieprawdaż?

A tak poza tym - porównywanie pisu do EU - 8:E

Pis ma w zależności od sondażowni od 28% do 38% poparcia. Ich samodzielne rządy to efekt systemu, jaki mamy w kraju, a nie reprezentacja tzw. większości.

EU w PL ma trochę więcej:

"Na pytanie, czy Polska powinna pozostać w UE, 88 proc. odpowiada „tak”, a tylko 7 proc. jest za wyjściem ze Wspólnoty. "

Tak więc wiesz.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te. Ale za 60 groszy to też trzeba jakiś standard mieć. A nie xD dzieciarnię.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Klakier1984 napisał:

Niech się KO dogada z Niemcami i ich pakują do autokarów...z jednej granicy prosto pod drugą.

Niech lepiej zostaną w Polsce, jest dużo miejsca i kóz do wypasania :E W Niemczech już jest ich wystarczająco dużo.

W jakoś ostatni weekend w Brandenburgii graniczącej z Polską na granicy zatrzymali 400 uchodźców próbujących się przedostać z Polski do tego landu :E
A teraz już się szykują na ~10k uchodźców z Polski co będą szturmować niemieckie granice.

 

W Polsce przecież tak dobrze, 500+, najtańsze paliwo w EU, zarobki tak zapierdzielają w górę, że nawet i 20% inflacji to jest pikuś. Więc kuźwa dla czego oni chcą do Niemiec i dalej do innych zachodnich krajów ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, _randomize_ napisał:

Przed 89 Polska nie była suwerennym krajem, a ogromny postęp i przeskok od lat 90 do 2004 roku się dokonał BEZ UNII właśnie. Po 2004 powstało wiele niepotrzebnych inwestycji typu jakieś parki betonoza które stoją puste i za czyje to pieniadze? Ukradzione innym krajom i obywatelom a rozdane na takie rzeczy. Owszem parę trafionych inwestycji ale 90% to zmarnowane pieniądze nie UNII tylko nas wszystkich. 

Niezbyt inteligentny młody konferderata. Stawiam że z przechyleniem na "wolnościowca"(a tak naprawdę neofaszysty) Bosaka, który karierę zrobił na tym że biegał i lizał dupę Giertychowi(czasy LPR i jej przybudówki - Młodzieży Wszechpolskiej). Powiedz czy zgadłem :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...