Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, kwentosz napisał:

Bo zezwolenie na coś takiego spowoduje rozprężenie, upadek społeczeństw. 

Powiedz to chinczykom, ktorzy tak upadli spolecznie, ze jak sobie kichna to caly swiat choruje :)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, kwentosz napisał:

Ok, niech aborcja będzie dostępna na żądanie, co się stanie? 

W połączeniu z rzetelną nauką o biologii i seksualności człowieka liczba aborcji spadnie. Przyrost naturalny pozostanie bez zmian bo to nie ma moim zdaniem istotnego znaczenia. 

Ludzie nie decydują się na dzieci w ogóle między innymi poprzez takie durne zakazy. Bojąc sie cięzkiej choroby płodu którego nie można będzie usunąć też bym sie zastanawiał 

Edytowane przez severall
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, kwentosz napisał:

Ty masz problem z rozumieniem słów. Kultura to inaczej cywilizacja. Jeśli słowo kultura rozumiesz tylko jako zestaw jakichś schematów postępowania w społeczeństwie, to rozumiem, że nie rozumiesz moich wypowiedzi. Także zacznij rozumieć, bo potem sam bzdury piszesz.

Te pojęcia nie są zamienne i równoznaczne. To piszesz w końcu o kulturze czy cywilizacji? Której kulturze i której cywilizacji?

Jakiej zagłady i w jaki sposób?

Jeżeli uważasz że inni powinni starać się domyślić, co usiłujesz przekazać gdy Twój język jest miałki i niejasny to już Twój problem.

Edytowane przez Everyman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, kwentosz napisał:

Dlaczego stawiasz tezę na zasadzie "albo, albo"? Przecież rodzicielstwo niczego nie wyklucza.

Yyy... sam tak stawiasz swoje tezy, albo pojdziemy w ta strone albo czeka nas to (nomen-onem jak ksiadz na kazaniu).

Obecnie w Polsce jest praktycznie najostrzejsza w Europie polityka aborcyjna oraz najgorsza polityka leczenia bezplodnosci co skutkuje jednym z najnizszych przyrostow naturalnych na swiecie. Takie sa fakty. Polska umiera.

Szkoda, ze w swoich wypowiedziach nie uwzgledniasz czynnika zwiazanego ze zwiekszajaca sie bezplodnoscia mlodych ludzi oraz defektami genetycznymi spowodowanymi Czarnobylem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, kwentosz napisał:

Cywilizacja się skończy, więc co, powinniśmy być bierni albo wyrażać samowolkę?

Ja nie wiem co powinniśmy. Natomiast Ty zdaje się wiesz. Przecież chcesz przeciwdziałać temu postępującemu "upadkowi", prawda?

Cytat

Twoje życie też się skończy, więc przed tym faktem też nie uciekniesz, więc nie przeciwdziałaj temu. Prosta analogia.

To tak nie działa.

Cytat

Dlaczego stawiasz tezę na zasadzie "albo, albo"? Przecież rodzicielstwo niczego nie wyklucza.

Nigdzie nie stawiam tezy "albo, albo". Halo, Panie kwentosz, niedawno Pan mi tu pisał o czytaniu ze zrozumieniem, co jest? ;) Wymieniłeś zalety rodzicielstwa, ja zalety jego braku, stwierdziłeś wcześniej, że to pierwsze wiąże się z większą dojrzałością więc pytam czy podany wyżej przykład wpisuje się według Ciebie w brak tej domniemanej dojrzałości. No bo dziecioka brak. :D 

1 minutę temu, kwentosz napisał:

To, że dla Ciebie nie, to nie mój problem.

Twój. Bo to Ty dzwonisz. ;) 

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, kwentosz napisał:

Te pojęcia są tożsame w niektórych kontekstach. Ja użyłem go w takim kontekście, w którym jego znacznie było jasne. To, że dla Ciebie nie, to nie mój problem. Temat kultury i cywilizacji wałkowałem na pierwszym roku studiów do obrzydzenia. Nie chce mi się do tego wracać.

No właśnie nie ma żadnego kontekstu w zdaniu, o którym pisałem.  Można się najwyżej domyślać, że ma ono jakiś związek z aborcją, prawem do aborcji czy swobodą do aborcji. Nie określiłeś tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość

.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, kwentosz napisał:

Dobrze, Panowie, skończę dyskusję na stałe.

Z dwóch powodów:

1. Obecnie jestem na zwolnieniu z powodu choroby, która mnie strasznie osłabia. Ciężko zebrać mi myśli, więc moje wypowiedzi są znacznie przed granicami moich możliwości. Czuję się, jakbym miał zaburzenia percepcji. Dla lewaków na pocieszenie - tak, mimo zwolnienia dostanę za to pieniądze, więc ten socjalizm może nie taki zły?

2. Sporo osób odpowiada tutaj, a nie jestem w stanie nadążyć z czytaniem i odpisywaniem. A nie chcę spłycać swoich wypowiedzi, a to robiłem do tej pory, co kłóci się z tym, jak lubię się wypowiadać. Poddam się więc.

Dziękuję jednak za intensywną wymianę zdań. Pozdrawiam. :)

71775944.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako prawdziwy Konfederata powinieneś te pieniążki spalić, skoro dostajesz je za nic.;)

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, kwentosz napisał:

Szkoda, że Ty nie uwzględniasz tego, że jedną z przyczyn braku chęci na dziecko może być zły status materialny lub zbyt wysoki rozwój, a co za tym idzie wysoka jakość życia.

To powoduje, że w Polsce więcej ludzi proporcjonalnie będzie robiło aborcję, bo jedni nie będą mogli sobie pozwolić na dziecko, inni będą mogli, ale nie będą chcieli, bo wolą korzystać z życia. I mają do tego prawo. Sprawa jest bardziej złożona. 

Wytlumacze Ci to na zbiorach.

Osoby, ktore stac i tak czy siak dokonaja aborcji chociazby w Czechach wiec nie uwzglednialbym tej grupy i traktowalbym ja jako zbior rozlaczny. Osoby biedne czesto odczuwaja presje spoleczenstwa i rodziny wiec aborcji nie dokonaja, bo beda wyklete wiec czesc wspolna zbioru osob biednych ale dokonujacych aborcje bedzie mala.

Pozostaje klasa srednia, ktora i tak jesli tego zapragnie wyjedzie do Czech.

Pozostaja osoby, ktore maja defekty genetyczne i wiedza, ze plod moze byc obciazony wadami genetycznymi w przedziale 10-100%. To jest zbior, ktory moze dokonac aborcji ale ktory rowniez moze dac dzieci. Obecnie nie daje dzieci, nie wykonuje aborcji.

6 minut temu, kwentosz napisał:

Pozdrawiam. :)

Zdrowia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Eee... czekajcie.

Czy tutaj padła teza, że jak aborcja będzie zakazana to będzie nas się więcej rodzić o 2-3 miasta?

Skąd wy bierzecie takie banialuki?

Wiecie co jest bardziej prawdopodobne? To, że jak Konfederacja wygra wybory to po expose wstrzyma się od głosu i będzie trzeba wybierać nowy rząd. Oni to przeważnie robią... wstrzymuja się i zwalają to na różnorodność w partii.

Ja też popieram część gospodarczych postulatów tej partii, ale nie oszukujmy się... na 10 wpisów na Facebooku... 9 dotyczy maseczek i szczepień. Oni są niepoważni. Nadają się tylko do Memów, żeby dzieci mogły się brędzlować tymi mądrościami.

Change My Mind.

• Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Everyman napisał:

Brak podatków?:szczerbaty:

Podatki jak Śmierć są wieczne i być musza. Gdyby ich nie było to nie miałbym pracy :P

Ogólnie odrzucają mnie takie skrajności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Szambo napisał:

na 10 wpisów na Facebooku... 9 dotyczy maseczek i szczepień.

Właśnie wszedłem na ich facebooka i na pierwszym miejscu widzę krytykę Polskiego Ładu. Na drugim miejscu sprawa szczepień. Krytyką Polskiego Ładu chcą przyciągnąć przedsiębiorców, ale krytyką walki z covid chcą przyciągnąć zwolenników teorii spiskowych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, wamak napisał:

Właśnie wszedłem na ich facebooka i na pierwszym miejscu widzę krytykę Polskiego Ładu. Na drugim miejscu sprawa szczepień. Krytyką Polskiego Ładu chcą przyciągnąć przedsiębiorców, ale krytyką walki z covid chcą przyciągnąć zwolenników teorii spiskowych.

Tak masz rację. Teraz jest większość wpisów o gospodarce. Ale wcześniej wręcz szukałem jakiś wpisów o gospodarce, ale ich nie znalazłem... same maseczki i szczepienia.

Tylko oni robią głownie wpisy wpisy wpisy... brak działań. Tak... mówią, że Oni nie robią tak jak histeryczna opozycja...ale może powinni?

Akcją z naborami na UAM Ukraińców i nowymi podatkami jestem tak wnerwiony, że bym się udał na jakiś protest. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polski Ład raczej i tak przejdzie, ponieważ Kukiz zapowiedział, że to poprze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, wamak napisał:

Polski Ład raczej i tak przejdzie, ponieważ Kukiz zapowiedział, że to poprze.

No pewnie, że przejdzie... I wtedy Inflacja 10%

Piękna przyszłość, piękna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Szambo napisał:

No pewnie, że przejdzie... I wtedy Inflacja 10%

Piękna przyszłość, piękna.

Ciekawe czy ktokolwiek z posłów przeczytał te 650 stron tego "ładu"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, severall napisał:

Ciekawe czy ktokolwiek z posłów przeczytał te 650 stron tego "ładu"

Nawet jak umieją czytać to na pewno nie umieją liczyć.

Ceny wzrosną i będą ujadać na przedsiębiorców, że przerzucają koszty na biednych Polaków. A na kogo niby mają przerzucić jak im nagle 9% podatku dowalają?

I właściwie w imię czego?

Ktoś kto ma 20 000 dochodu miesięcznie zapłaci 1800 zł składki, a ktoś na najniższej 300 zł? I obydwaj będą czekać po 2 lata za jakimś zabiegiem? No ale przeciętny wyborca PiSi uważa, że tak powinno być...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, Szambo napisał:

Ceny wzrosną i będą ujadać na przedsiębiorców, że przerzucają koszty na biednych Polaków. A na kogo niby mają przerzucić jak im nagle 9% podatku dowalają?

I właściwie w imię czego?

W imię tego, że wszyscy mają jednakowe żołądki i powinni się podzielić :E

Ale jak zwykle Ci biedni, naiwni dostaną po d... bo to przecież głównie oni odczuwają wysoką inflację. 

Edytowane przez severall

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi