Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, lokiju napisał:

Przecież w tym wpisie chodziło o to, że pis całą kasę rozdał patoli i jak teraz przyszły ciężkie czasy to już nie ma z czego brać. 

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Klakier1984 napisał:

Rozwiniesz myśl??  500+ jest już od kilku lat i jakoś wcześniej inflacja nie wystrzeliła....na obecną sytuację składa się całe mnóstwo czynników. Próba sprowadzenia wszystkiego do rozdawnictwa jest co najmniej naiwna.

To może ja rozwinę: przez kilka lat był okres gospodarczego rozwoju i się wszystko pięknie kręciło a rząd zamiast gromadzić oszczędności na cięższe czasy zwiększał wydatki stałe kosztem zaciągania coraz większych kredytów. Teraz przyszły właśnie te ciężkie czasy i w kasie państwowej wiatr hula. Utrzymywana między innymi przez rekordowo niskie stopy procentowe inflacja jest ukrytym podatkiem bo wraz z formalnym wzrostem obrotu pieniądzem, wzrastają wpływy z podatków a realna wartość zobowiązań kredytowych państwa spada.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczujnia już nadaje, to wina medyków.

hynM1fI.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Radar28 napisał:

Utrzymywana między innymi przez rekordowo niskie stopy procentowe inflacja jest ukrytym podatkiem bo wraz z formalnym wzrostem obrotu pieniądzem, wzrastają wpływy z podatków a realna wartość zobowiązań kredytowych państwa spada.

Było już tu pisane wcześniej....czyści mnie z tymi stopami ale robią tak praktycznie wszyscy. Węgrzy i Czesi postanowili podnosić ale w kwestii inflacji niewiele to poprawiło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

5 minut temu, Klakier1984 napisał:

Rozwiniesz myśl??  500+ jest już od kilku lat i jakoś wcześniej inflacja nie wystrzeliła....na obecną sytuację składa się całe mnóstwo czynników. Próba sprowadzenia wszystkiego do rozdawnictwa jest co najmniej naiwna.

Inflacja jest jedną z najwyższych w UE przez większość rządów PiSu, była wysoka jeszcze na długo przed pandemią. Na początku na rozdawnictwo przeżerano zapasy i zwiększano zadłużenie, teraz doszliśmy do ściany i nie ma już z czego brać - mimo rekordowego wzrostu długu (w 2021 i 2022 wzrośnie bardziej niż łącznie w latach 2010-2020) trzeba znacznie zwiększyć wpływy budżetowe. PiS wprowadził lub podniósł ponad 40 różnych opłat i podatków, które bardziej uderzają w firmy. To jest główna przyczyna wzrostu inflacji. I się nie zatrzyma bo koszty energii dalej będą szybować w górę, co również jest winą rządu przez stawianie na węgiel, ukatrupienie wiatraków, a teraz paneli słonecznych.

• Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cena jedzenia wystrzeli do 70% w górę nie było tak od 50lat, mówię o światowej gospodarce. Tak że ciężko będzie z cenami żywności.

Na naszą gospodarkę już nawet nie patrzę, nie ma po co.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Było już tu pisane wcześniej....czyści mnie z tymi stopami ale robią tak praktycznie wszyscy. Węgrzy i Czesi postanowili podnosić ale w kwestii inflacji niewiele to poprawiło.

Widziałem kilka wywiadów z ekonomistami. Według nich podwyższenie stóp z reguły ma na inflację wpływ dopiero po czasie. Proponowali też zapowiedzenie podwyższenia, co maiałoby spowodować reakcję rynków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Spokxik napisał:

Cena jedzenia wystrzeli do 70% w górę nie było tak od 50lat, mówię o światowej gospodarce. Tak że ciężko będzie z cenami żywności.

kurła musze zacząć te rachunki dokładniej sprawdzać....w knajpach zostawia człowiek sporo więcej pieniędzy ale zakupy w marketach nie specjalnie u mnie wystrzeliły...ulubiony serek wiejski ciągle jest po 2,50 ;) chleb też nie chce zdrożeć w piekarni -może kwestia zagęszczenia tego typu placówek w mojej okolicy.

3 minuty temu, Everyman napisał:

Widziałem kilka wywiadów z ekonomistami. Według nich podwyższenie stóp z reguły ma na inflację wpływ dopiero po czasie. Proponowali też zapowiedzenie podwyższenia, co maiałoby spowodować reakcję rynków.

Oby tak było.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
14 minut temu, Everyman napisał:

Bez pieniędzy z Unii to musi nastąpić tak jak chleb który z czasem czerstwieje. Widocznie pisiaczki to przewidzieli i obrali strategię, wg której plucie na UE i zwracanie przeciwko niej narodu zmusi ją do ustępstw.

Moja babka - fanka Kaczyńskiego rozwiązuje od 15 lat wszystkie i też jest gąbką.

No masz. Mój dziadek gdy jeszcze żył tylko krzyżówki i 1 z 10ciu oglądał, a jechał po PiSie, jak po burej suce :-)

Tyle, że on nieco lepiej wykształcony. Były dyrektor FIATa w Polsce.

Edytowane przez Winter™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Moja Babcia też jest fanką Pisu pamiętam jak moja Mama mówiła, że Babcia dzwoniła do Ojca i nie mogła wyrobić z zachwytu jak to super będzie jak wejdzie nowy ład.... 🤮

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Winter™ napisał:

No masz. Mój dziadek gdy jeszcze żył tylko krzyżówki i 1 z 10ciu oglądał, a jechał po PiSie, jak po burej suce :-)

Tyle, że on nieco lepiej wykształcony. Były dyrektor FIATa w Polsce.

Nie żebym wdawał się w jakieś przepychanki, ale moja babka jest lekarzem pediatrą od 10 lat na emeryturze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co widziałem to wcześniej coś dyskutowaliście o polityce w sporcie. Piłkarzach angielskich, klękaniu itd. Takie coś właśnie zobaczyłem.

e8cb0b00ea7d4839b4d277f92b64e99a?x-expir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, lokiju napisał:

Moja Babcia też jest fanką Pisu pamiętam jak moja Mama mówiła, że Babcia dzwoniła do Ojca i nie mogła wyrobić z zachwytu jak to super będzie jak wejdzie nowy ład.... 🤮

Heh nieźle.

A skąd jesteście dokładnie? Polska to istny wulkan nienawiści.

Pochodzę ze Śląska, choć przeprowadziliśmy się ok 1990 roku na Podkarpacie. W szkole miałem razem z siostrą jazdy o pochodzenie. Głównie stare raszple w szkole, że z Niemcami nie będą rozmawiać :D:D:D

1 minutę temu, Everyman napisał:

Nie żebym wdawał się w jakieś przepychanki, ale moja babka jest lekarzem pediatrą od 10 lat na emeryturze.

Ajjjjj, to tym bardziej zadziwia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, lokiju napisał:

Moja babcie też jest fanką pisu, przez to że ogląda non stop TVP1 i TVP2, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, lukadd napisał:

Z tego co widziałem to wcześniej coś dyskutowaliście o polityce w sporcie. Piłkarzach angielskich, klękaniu itd. Takie coś właśnie zobaczyłem.

e8cb0b00ea7d4839b4d277f92b64e99a?x-expir

adolf-hitler-r-with-the-duke-and-duchess

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Winter™ napisał:

Heh nieźle.

A skąd jesteście dokładnie? Polska to istny wulkan nienawiści.

Pochodzę ze Śląska, choć przeprowadziliśmy się ok 1990 roku na Podkarpacie. W szkole miałem razem z siostrą jazdy o pochodzenie. Głównie stare raszple w szkole, że z Niemcami nie będą rozmawiać :D:D:D

Z tego co wiem Babcia urodziła się w Warszawie a później przeprowadzka do województwa Pomorskiego i tak już zostało do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Winter™ napisał:

Czemu zadziwia ?? Chyba tylko tych, którzy uważają, że na pis tylko ludzie po podstawówce głosują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, lokiju napisał:

Z tego co wiem Babcia urodziła się w Warszawie a później przeprowadzka do województwa Pomorskiego i tak już zostało do dziś.

Dążę do tego, że w Polsce C, czyli ściana wschodnia, nadal są jakieś urazy do zachodniej części Polski i do Wawki. Nieraz takie glupoty ludzie plotą, że głowa mała. Raz słyszałem, że w Wielkopolsce domów nie remontują tylko dobre auta kupują, bo i tak Niemcy kiedyś zabiorą to po co inwestować :rotfl:

1 minutę temu, Klakier1984 napisał:

Czemu zadziwia ?? Chyba tylko tych, którzy uważają, że na pis tylko ludzie po podstawówce głosują.

Ci wykształceni powinni się wstydzić głosować na nich. Dać się omotać paskowemu z tvp info to wstyd dla człowieka myślącego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Wykształcenie ma wpływ na to jak kto głosuje i nie ma sensu z tym dyskutować. Po prostu w pewnej części wysoko wykształconych grup PiS też ma poparcie i to znaczne (co zresztą powtarzalnie pokazują statystyki).

Też a może przede wszystkim ze starszymi ludźmi jest ten szczegół że oni są starzy czyt. żyli przed wojną, podczas wojny i po wojnie. Mają dosyć specyficzne poglądy, nie wszyscy ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Winter™ napisał:

Dążę do tego, że w Polsce C, czyli ściana wschodnia, nadal są jakieś urazy do zachodniej części Polski i do Wawki. Nieraz takie glupoty ludzie plotą, że głowa mała. Raz słyszałem, że w Wielkopolsce domów nie remontują tylko dobre auta kupują, bo i tak Niemcy kiedyś zabiorą to po co inwestować :rotfl:

Myślę, że w tym wypadku po prostu 13 emerytura itd. i propaganda w tvpis zrobiła swoje, nie doszukiwałbym się tutaj niczego więcej niż ślepej wiary w to co powiedzieli w tv. 

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Winter™ napisał:

Ci wykształceni powinni się wstydzić głosować na nich. Dać się omotać paskowemu z tvp info to wstyd dla człowieka myślącego.

Tu często nie chodzi u tych wykształconych o omotanie się paskami TVPIS. Oni mają swoje układy, sam poznałem ludzi za pisem, wykształconych i na bardzo wysokich stołkach. Jeden był swojego czasu nawet prezesem jednej z największych cukrowni w Polsce. Oni mają swoje układy i mózgi przeżarte przez swoje ideologie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Klakier1984 napisał:

kurła musze zacząć te rachunki dokładniej sprawdzać....

Sprawdź ceny co się dzieje na światowym rynku żywności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, lukadd napisał:

Tu często nie chodzi u tych wykształconych o omotanie się paskami TVPIS. Oni mają swoje układy, sam poznałem ludzi za pisem, wykształconych i na bardzo wysokich stołkach. Jeden był swojego czasu nawet prezesem jednej z największych cukrowni w Polsce. Oni mają swoje układy i mózgi przeżarte przez swoje ideologie :E

No tak są tacy co dobrze żyją z pisem można by tutaj przytoczyć polsat, żabkę itp. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Winter™ napisał:

Pochodzę ze Śląska, choć przeprowadziliśmy się ok 1990 roku na Podkarpacie. W szkole miałem razem z siostrą jazdy o pochodzenie. Głównie stare raszple w szkole, że z Niemcami nie będą rozmawiać :D:D

Jestem z pomorskiego, ale część rodziny to woj. lubelskie i ci też nie cierpią Niemców.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj niezła beka była, jak usunęli Kanał Sportowy na pół dnia, wg Google przez pomyłkę.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kanal-sportowy-youtube-zniknal-dlaczego-google-wyjasnia#comments

Globalne korpo przesadza. Talibom i terrorystom pozwalają działać, a ci o odmiennych poglądach, tj. prawicowych od razu ban.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi