Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za coś bardziej wyszukanego trzeba dać więcej bo nie oszukujmy się większość koncerniaków smakuje tak samo czyli jałowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lokiju napisał:

Za coś bardziej wyszukanego trzeba dać więcej bo nie oszukujmy się większość koncerniaków smakuje tak samo czyli jałowo.

A kto to w skali kraju kupuje? 10% w porywach?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Ekonomiści: Nie można wykluczyć mocniejszej podwyżki stóp w listopadzie

W styczniu inflacja może zbliżyć się do 8 proc., a na posiedzeniu RPP w przyszłym tygodniu nie można wykluczyć podwyżki stóp proc. nawet o 75 pb. - napisali w komentarzu do odczytu flash inflacji ekonomiści Citi Handlowego.

W piątek Główny Urząd Statystyczny podał w szacunku flash, że inflacja CPI w październiku wyniosła 6,8 proc. rdr. Rynek oczekiwał wzrostu o 6,4 proc.

"Seria niespodzianek inflacyjnych oraz perspektywy zbliżenia się CPI do poziomu 8 proc. w styczniu będzie wywierać istotną presję na RPP. Choć ostatnie komentarze jej członków sugerują, że Rada preferowałaby zaczekać z kolejnymi podwózkami do przyszłego roku, uważamy że trudno będzie utrzymać takie nastawienie w obecnej sytuacji. Dlatego też oczekujemy podwyżki stóp proc. o 50 pb do 1,0 proc. na najbliższym posiedzeniu 3 listopada, przy czym nie można wykluczyć nawet mocniejszej podwyżki o 75 pb" - napisano.

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Ekonomisci-Nie-mozna-wykluczyc-mocniejszej-podwyzki-stop-w-listopadzie-8214664.html

 

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby w tym RPP ktoś myślał, bo podnieść to sobie mogą i na 200%, ale to nic nie da na podwyżki cen prądu, gazu, ropy (z których wynika cała reszta), bo to są czynniki zewnętrzne.

Za to będzie stagflacja i Turcja 2.0 jak nic.

20% stopy procentowej w Turcji sprzed paru m-cy dało wielkie gówno... inflacja dalej rośnie. Stopy zaczęli obniżać już, bo to nic nie daje (chyba ostatnio na 18%).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

No wlasnie piwa :D a nie siki pingwina :E

Btw.

Cornelius z posmakiem Whisky mnie pozytywnie zaskoczyl. Do piatkowego wieczoru wszedl jak zloto. Ale wiecej niz jedno to ciezko wypic bo lekko slodkie.

Ja mam ten problem, że dla mnie cytrusowość/owocowość = bleee. Więc te wszystkie IPY, DIPY, APY i pochodne odpadają. Czyli de facto 80% kraftu. Przygarnę portery i stouty wszelakie od risów po milk stouty ale to znowu nie są dla mnie piwa do większego spożycia. Za bardzo zamulają. Poza tym pszeniczniaki. A tak to pilsy i lagery. Jasne, że do większego spożycia prędzej sięgnę po Budweisera, Pilsnera czy Becksa ale nie oszukujmy się. Od biedy i szczocha w stylu Lecha czy Carlebsrga się wciągnie. :E

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o DDH IPA itd. to zamiast "owocowo" to one mi strasznie kwiatowo smakują nie wiedzieć czemu ale takie mam odczucie.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Camis napisał:

Mam nadzieję że Dziadek Glapiński beknie za niszczenie złotówki i galopującą inflację, szczerze mu tego życzę. Dziadzio robi z podstaw ekonomii kurtyzanę, tak jakbyśmy mogli wszystkie podręczniki o ekonomii wrzucić do pieca bo Glapa i tak robi co jemu pasuje i możemy "mu naskoczyć".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, RyszardGTS napisał:

 tak jakbyśmy mogli wszystkie podręczniki o ekonomii wrzucić do pieca bo Glapa i tak robi co jemu pasuje i możemy "mu naskoczyć".

Podwyższonej inflacji i tak byśmy nie uniknęli, po prostu nie nie wystrzeliłaby tak w kosmos. 

A Glapiński jest po prostu emanacją tego jak działa państwo autorytarne. To komisarz PiS, chwilowo oddelegowany do banku centralnego. On nie ma dbać o powierzone mu zadania, instytucje czy nawet kraj, on ma dbać i pilnować interesu PiS. Inflacja rozgrzewała się już wcześniej, on całe lata odmawiał podwyższenia stóp procentowych, aby tylko wspomóc rząd we wzroście gospodarczym. Potem jeszcze obniżył i ignorował sygnały, że to prowadzi do złego. Teraz w końcu podwyższa, za późno i za mało. Ale co zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, nemar napisał:

Podwyższonej inflacji i tak byśmy nie uniknęli, po prostu nie nie wystrzeliłaby tak w kosmos. 

3,0-3,5% do 4,0% "chętnie" przyjmę. "Chętnie" bo trudno się mówi (inne kraje UE, szczególnie strefa euro mają poniżej 4,0%, średnia w okolicach 3,0-3,5%) więc podwyższona inflacja rzędu max 4,0% jak w innych krajach.... no ale nie taka (!!!kurczaczek!!!) że niedługo przebijemy 10%!!! :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że w Turcji 20% stopy procentowej gówno dało. Inflacja nadal rośnie i wymagane są dalsze rewizje celi inflacyjnych, bo obecne nie zostaną spełnione :> A one oczywiście są ponad 10% rdr.

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskie stopy przyczyniły się do zwiększenia zakupu kredytowanych mieszkań, w wyniku czego wzrosły ceny mieszkań, co też doprowadziło do wysokiej inflacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, wamak napisał:

Niskie stopy przyczyniły się do zwiększenia zakupu kredytowanych mieszkań, w wyniku czego wzrosły ceny mieszkań, co też doprowadziło do wysokiej inflacji.

Mieszkania wzrosły symbolicznie w tym roku w porównaniu z działkami budowlanymi, ciekawe, czemu o tym nikt nie pisze :>

Mieszkania +10%, stos artykułów o bańce.

Działki +50%, cisza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kaiketsu napisał:

Mieszkania wzrosły symbolicznie w tym roku w porównaniu z działkami budowlanymi, ciekawe, czemu o tym nikt nie pisze :>

Mieszkania +10%, stos artykułów o bańce.

Działki +50%, cisza.

Pewnie dlatego, że zakup ziemi dotyczy znacznie mniejszej liczby osób niż zakup mieszkania.

Co do przeciwdziałania inflacji, to Kaczyński powinien posłuchać siebie sprzed wielu lat i zmniejszyć opodatkowanie paliw. Ale jak się rozdęło wydatki państwa poza granice możliwości i nawet przy dobrej koniunkturze PiS jechał na ostrych kredytach, to teraz nie ma już pola do manewrów. Z dedykacją dla rządu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, wamak napisał:

Niskie stopy przyczyniły się do zwiększenia zakupu kredytowanych mieszkań, w wyniku czego wzrosły ceny mieszkań, co też doprowadziło do wysokiej inflacji.

Nie niskie stopy procentowe są winne tylko system rezerw cząstkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc mój kredyt mieszkaniowy traci 9% rocznie na wartości. Bardzo mnie to martwi, zwłaszcza że przeszedłem na stałe oprocentowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Kaiketsu napisał:

Przypominam, że w Turcji 20% stopy procentowej gówno dało. Inflacja nadal rośnie i wymagane są dalsze rewizje celi inflacyjnych, bo obecne nie zostaną spełnione :> A one oczywiście są ponad 10% rdr.

poniewaz na pewnym poziomie inflacji podnoszenie stop nic nie daje tu jest w duzej mierze efekt zbyt duzej ilosci gotowki na rynku - bez pokrycia - w pracy , aktywach stalych -zmiennych i mamy syf - wychodzi 14 emerytury , 500 plu i inne rozdawnictwo - echhh ebane tumany ekonomiczne 

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, nemar napisał:

Podwyższonej inflacji i tak byśmy nie uniknęli, po prostu nie nie wystrzeliłaby tak w kosmos. 

A Glapiński jest po prostu emanacją tego jak działa państwo autorytarne. To komisarz PiS, chwilowo oddelegowany do banku centralnego. On nie ma dbać o powierzone mu zadania, instytucje czy nawet kraj, on ma dbać i pilnować interesu PiS. Inflacja rozgrzewała się już wcześniej, on całe lata odmawiał podwyższenia stóp procentowych, aby tylko wspomóc rząd we wzroście gospodarczym. Potem jeszcze obniżył i ignorował sygnały, że to prowadzi do złego. Teraz w końcu podwyższa, za późno i za mało. Ale co zrobić. 

Lepiej późno niż wcale. Jeszcze się okaże, że w przeciągu pół roku dobijemy do 6-7 % 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kalderon napisał:

comment_1635539003Dk3K1AETkopvW3idPEEaux

Konfederacja to gospodarka, wolny rynek! A nie, czekaj...

Akurat tych gagatków było wyraźnie więcej https://www.money.pl/podatki/akcyza-w-gore-przy-wiekszej-mobilizacji-opozycja-mogla-zablokowac-podwyzke-6699298214325088a.html

 

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, zen3x napisał:

Napisz chociaż jedno przewinienie "totalne opozycji". Pominąć możesz zdradę interesów Polski, haniebne działania w parlamencie UE, czy też blokowanie możliwości  świętowania odzyskania niepodległości 11 listopada pod flagą bialo-czerwoną.

Na tym forum to jest poważna grupa specjalistów z zakresu ekonomi, polityki i nawet rozwiązań komputerowych . Oczywiście ślepo wierzących w to, że są nieomylni.

11 listopada to dzien przyglupow z naziolskim zabarwieniem.

  • Thanks 7
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, zen3x napisał:

Napisz chociaż jedno przewinienie "totalne opozycji". Pominąć możesz zdradę interesów Polski..

Jaką zdradę interesów Polski? :rotfl:

Cytat

Na tym forum to jest poważna grupa specjalistów z zakresu ekonomi, polityki i nawet rozwiązań komputerowych..

Takie złe to forum to co tu jeszcze robisz? 

Edytowane przez T.m.p1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie kiedy wchodzi ta gówno-składka zdrowotna dla jdg ? To startuje od stycznia 2022 ? Jak to rozliczać? Jak zus ma wiedzieć ile zarabiam jak jestem zwolniony z vat i nie rozliczam jpk ? Gdzieś to mam wysyłać? To ile w końcu przyklepali dla liniowców 19% ?

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A potem się dziwią że kobiety nie chcą rodzić dzieci...

 

 

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zigu17 napisał:

Ktoś wie kiedy wchodzi ta gówno-składka zdrowotna dla jdg ? To startuje od stycznia 2022 ? Jak to rozliczać? Jak zus ma wiedzieć ile zarabiam jak jestem zwolniony z vat i nie rozliczam jpk ? Gdzieś to mam wysyłać? To ile w końcu przyklepali dla liniowców 19% ?

Masz sobie zostawić na miskę ryżu resztę oddać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kalderon napisał:

A potem się dziwią że kobiety nie chcą rodzić dzieci...

https://twitter.com/JolBudzowska/status/1454133919847174149

Nawet nie wiem, jak to skomentować, bo żadne słowa nie wydają się wystarczająco dosadne. Przypomina mi się za to jak z powodu medialnej krucjaty Ziobry przeciwko jednemu lekarzowi liczba wykonywanych transplantacji w kraju momentalnie spadła. Co tam ludzkie życie - ważne, żeby dobrze wyglądać przed własnym elektoratem.

17 minut temu, Spokxik napisał:

Masz sobie zostawić na miskę ryżu resztę oddać. 

A myślałem, że należy oddać wszystko i być wdzięcznym, że łaskawie dadzą miskę ryżu. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...