Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kto na nich stawia :E?

Ci młodsi, co mało wiedzą o polityce, ale są porywanie na jednorazowe zrywy? Stawiać na nich to nawet obciach, no ale może faktycznie ktoś lubi takie klimaty...

Masz to napisane w tym samym zdaniu, które zacytowałeś. Na początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz to napisane w tym samym zdaniu, które zacytowałeś. Na początku.

Buu, będzie dobra zmiana nie ma co :) 
Na szczęście nie znam nikogo idącego za głosem Jachiry, czy innego Budki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Buu, będzie dobra zmiana nie ma co :) 
Na szczęście nie znam nikogo idącego za głosem Jachiry, czy innego Budki.

Jachirę doceniają osoby lewicowe z dużych miast, choć to póki co szeregowa posłanka, tyle że bardzo aktywna i celnie uderzająca w pisowców. Liczę że zostanie w PO i będzie kontynuowała to co robi.

Budka należy do liderów liberalnej części PO. Póki co jego pozycja osłabła a Tusk jeszcze go dobił.

Choć nie bardzo widzę sens rozprawiania o konkretnych pojedynczych politykach platformy. Wyżej wymieniłem ich jako przykłady reprezentantów liberalnego skrzydła PO.

Długo czekałem aż to liberalne skrzydło PO się wzmocni i zacznie nadawać ton partii. Jest to efekt liberalizowania się wyborców. I to faktycznie faktycznie to bardzo dobra zmiana.

Nie rozumiem co ma do rzeczy Twój krąg znajomych. Ani na ile znasz ich preferencje wyborcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co za różnica. I tak wiadomo kto wygra. 

I nawet jaką ilością procentową, przyszłe wybory będą sfałszowane na 100% ich macki się za szeroko rozrosły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jachirę doceniają osoby lewicowe z dużych miast, choć to póki co szeregowa posłanka, tyle że bardzo aktywna i celnie uderzająca w pisowców. Liczę że zostanie w PO i będzie kontynuowała to co robi.

Chyba mamy jednak zgoła odmienne spojrzenie na jej działalność. Takiej miernoty politycznej już dawno nie widziałem, ale ok skoro cieszy się wielkim poparciem w dużych miastach...

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba mamy jednak zgoła odmienne spojrzenie na jej działalność. Takiej miernoty politycznej już dawno nie widziałem, ale ok skoro cieszy się wielkim poparciem w dużych miastach...

Ja jestem z dużego miasta i uważam, że to miernota polityczna działająca na szkodę opozycji.

Ja nie wiem po co te dywagacje o tym, że wybory będą nieuczciwe... nie muszą być nieuczciwe, bo Nasze Polskie Betonowe Ameby spokojnie dadzą tym złodziejom z PiS 30-40% i wygraną w wyborach.

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie najwyraźniej nie interesujesz się polityką. Wypowiedzi Jachiry są bardzo wyraziste i zwracają uwagę mediów jak i wyborców korzystających z internetu. Równocześnie mocno punktuje to co odwala w kraju PiS jak i przyciąga wyborców lewicowych do PO. Także to bardzo skuteczna posłanka, która bardzo szybko stała się ważnym graczem w liberalnej części PO.

Przy czym całkowicie odeszliśmy od tematu i całkowicie niepotrzebnie skupiamy się na pojedynczych posłankach czy posłach.

Ja jestem z dużego miasta i uważam, że to miernota polityczna działająca na szkodę opozycji.

Działa na szkodę Lewicy a korzyść PO. Takie jest jej widoczna rola w PO i dobrze sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PiS się nie rozpadnie po odejściu Kaczyńskiego. A przynajmniej nie przestanie istnieć jako silna partia konserwatywna. Oczywiście dojdzie do walki o władze i wpływy, ale ktoś ja wygra. Część pokonanych zaakceptuje porażkę i przyjmie role podległe grupie wygranych, część odejdzie bądź zostanie wyrzucona.

Nie wiadomo ile uda się wówczas ugrać Ziobrze i jego SP.  Sporo wskazuje że jego otoczenie od dawna się szykuje na taką batalię, by wzmocnić pozycje w ramach koalicji katokonserwatywnej.

W PO też dochodziło do ogromnych starć. Część ważnych polityków, w tym założycieli odeszła, inni zaakceptowali wyniki starć. Potem były kolejne starcia i jeszcze kolejne z ostatnich lat. A wciąż partia istnieje.

Zakładanie że PiS rozpadnie się bez Kaczynskiego jest równie naiwne jak liczenie, że po utracie władzy pisowcy "pójdą siedzieć".

Edycja: @glauks Tusk nie jest zbyt nadęty, tylko zbyt konserwatywny. A jego otoczenie to klasyczni "dziadersi". Młodsi i liberalniejsi wyborcy stawiają na Trzaskowskiego, Budkę, Szczerbę, Nowacka, Jachirę etc.

Oczywiście wieszczenie o rozpadzie PiS po śmierci Kaczyńskiego, to są życzenia, które mogą się spełnić. Nie muszą.

Pewnym jest, że jego odejście spowoduje mocne zintensyfikowanie wewnętrznych walk (nie sporów!) między trzema frakcjami wewnątrz ZP. Na pewno też pierwszym etapem będzie rozbicie ZP i to od dalszych wydarzeń będzie zależało czy uda się pozbierać. To z kolei będzie zależało od tego czy ZP szybko wyłoni niekwestionowanego przywódcę.

Moim zdaniem to się wcale nie stanie od razu, bo trzy frakcje wewnątrz ZP mają wyrównane wpływy. Są też mocno skłócone w zakresie personaliów. Będzie walka bezpardonowa prawdopodobnie z wykorzystaniem narzędzi państwowych.

W przypadku PO nie da się zaprzeczyć że odejscie Tuska spowodowało kryzys przywództwa i długofalowe mocne osłabienie PO i to samo czeka PiS po odejściu Kaczyńskiego. PO ze swoim 12 procentowym poparciem było już na progu istnienia.

Zakładanie rozpadu PiS ma wszelkie racjonalne podstawy. Choćby od strony technicznej, gdy sama nazwa PiS stanie się przedmiotem konfliktu. Idą za tym jeszcze chore ambicje bonzów tej zorganizowanej grupy przestępczej - jak niegdyś baronów SLD.

Nie ma dowodów na szerokie poparcie PO(KO) wśród wyborców zdecydowanie lewicowych. Liberalni za to idą za Konfederacją albo nie głosują (polityczna hipsterka).

Budka należy do liderów liberalnej części PO. Póki co jego pozycja osłabła a Tusk jeszcze go dobił.

Choć nie bardzo widzę sens rozprawiania o konkretnych pojedynczych politykach platformy. Wyżej wymieniłem ich jako przykłady reprezentantów liberalnego skrzydła PO.

Długo czekałem aż to liberalne skrzydło PO się wzmocni i zacznie nadawać ton partii. Jest to efekt liberalizowania się wyborców. I to faktycznie faktycznie to bardzo dobra zmiana.

Nie rozumiem co ma do rzeczy Twój krąg znajomych. Ani na ile znasz ich preferencje wyborcze.

Nic z zachowania Jachiry nie jest postępowaniem licującym z zachowaniem polityka opozycji. Nie dość że dziewczyna ma parcie na szkło to jeszcze zachowuje się jak jakiś smarkacz. Ocena jej zachowań i błaznów lewicowych przez opinię publiczną w sprawie uchodźców/imigrantów jest jednoznacznie negatywna. Z samego tego powodu popieranie jej zachowań przez partię a tym bardziej kierownictwo partii jest bez sensu. Z resztą go nie ma.

Budka jest przedstawicielem skrzydła centroprawicowego. Czyli jest w tym samym skrzydle co Tusk. Ma na koncie wybryki, ale można go schować do kieszeni, bo się przydaje.

Skręcenie PO na lewicę spowodowało utratę władzy w 2015r. Ta partia będzie uciekać od jakichkolwiek przejawów lewicowości.

• Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie najwyraźniej nie interesujesz się polityką. Wypowiedzi Jachiry są bardzo wyraziste i zwracają uwagę mediów jak i wyborców korzystających z internetu. Równocześnie mocno punktuje to co odwala w kraju PiS jak i przyciąga wyborców lewicowych do PO. Także to bardzo skuteczna posłanka, która bardzo szybko stała się ważnym graczem w liberalnej części PO.

Przy czym całkowicie odeszliśmy od tematu i całkowicie niepotrzebnie skupiamy się na pojedynczych posłankach czy posłach.

Działa na szkodę Lewicy a korzyść PO. Takie jest jej widoczna rola w PO i dobrze sobie radzi.

Ta osoba wyłącznie szkodzi swojej partii. Jej "skuteczność" to dla PO sufit w postaci 29%. Po ostatnich wydarzeniach nie przyjąłby jej w swoje szerego nawet Hołownia. Przy bardzo niskim poparciu lewicy na poziomie 6% tolerowanie wybryków Jachiry nie ma sensu. Jako przykład skrajnie odmienny mogę podać Arłukowicza, który używa prostego mocnego języka, a jednocześnie nie skupia się na pokazywaniu na każdym kroku swoich lewicowych korzeni.

Pojedynczy poseł może zrobić wiele złego dla piaru partii.

• Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta osoba wyłącznie szkodzi swojej partii. Jej "skuteczność" to dla PO sufit w postaci 29%. Po ostatnich wydarzeniach nie przyjąłby jej w swoje szerego nawet Hołownia. Przy bardzo niskim poparciu lewicy na poziomie 6% tolerowanie wybryków Jachiry nie ma sensu. Jako przykład skrajnie odmienny mogę podać Arłukowicza, który używa prostego mocnego języka, a jednocześnie nie skupia się na pokazywaniu na każdym kroku swoich lewicowych korzeni.

Zgadzam się w 100%

Mnie w ogóle odrzucają jakiekolwiek przejawy skrajnej lewicy światopoglądowej.

Rządzi nami banda debili, która działa na szkodę Państwa. Na ten moment naprawdę nie interesują mnie problemy uchodźców na granicy oraz czy Felek czuje się bardziej krzesłem czy taboretem.

Odsunięcie od władzy PiS i przywrócenie jako takiego Państwa Prawa pomoże i hetero i homo i homoniewiadomo. :)

Edytowane przez Szambo
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie interesują problemy uchodźców, ale gdybym był w opozycji to nie wypisywałbym rzeczy za które byłem na tym forum mocno atakowany.

Każda opozycja powinna skupiać się na tym czego chcą wyborcy. Powinna być umiarkowanie populistyczna. Dywagacje w temacie systemu prawnego trafiają może do 10% uprawnionych do głosowania, więc to nie może być temat wiodący. Tematem wiodącym powinien być polexit, w który należy bić do obrzygania, bo rozumieją go w zasadzie wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co paliles?

pis będziemy palić na stosie, kara musi być adekwatna do rozwoju kulturowego ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie interesują problemy uchodźców, ale gdybym był w opozycji to nie wypisywałbym rzeczy za które byłem na tym forum mocno atakowany.

Każda opozycja powinna skupiać się na tym czego chcą wyborcy. Powinna być umiarkowanie populistyczna. Dywagacje w temacie systemu prawnego trafiają może do 10% uprawnionych do głosowania, więc to nie może być temat wiodący. Tematem wiodącym powinien być polexit, w który należy bić do obrzygania, bo rozumieją go w zasadzie wszyscy.

Przydałoby się też sporo gadać o szkodliwym wpływie Nowego Ładu.

Podejrzewam, że wielu przedsiębiorców, którzy w wyborach nie głosowali obudzą się z ręką w nocniku.

I to mnie generalnie wnerwia w działalności opozycji... zajmują się jakimiś mniejszymi problemami zamiast skupić się na tych, które dotykają każdego.

• Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzecz w tym że niskie poparcie Lewicy wnika z tego, że reszta wyborców lewicowych popiera już PO. W tym dzięki skuteczności takich posłanek jak Jachira. PO juz jakiś czas intensywnie walczy o elektorat z Lewica oraz obecnie z ruchem Hołowni. Tak czy inaczej 29% to dla nich raczej sufit i to w wyborach trudny do osiągnięcia, bo sondażowo chwilowo mogą teoretycznie przebić. Bo tak Lewica jak Hołownia i PSL odpala przed nimi wszystko co maja by też coś osiągnąć i dostać się do sejmu , europarlamentu no i samorządów.

Żaden liberał nie poprze religijno-konserwatywnych zamordystów z Konfederacji.

Budka należy do liberalnego skrzydła PO, dlatego to skrzydło go wystawiło jako kandydata i wybrało na szefa partii. W trakcie kryzysu jednak sobie nie poradził.

W 2015 PO jeszcze praktycznie w żaden sposób nie skręcało w stronę liberlano-lewicową. Nie jeśli mowa o oficjalnym programie na szczeblu krajowym.

Czy Tusk by odszedł czy nie, to byłby kryzys przywództwa tylko kilka lat później, ponieważ dla liberalnego skrzydła jest on liderem ale ich partyjnych konserwatywnych przeciwników.

Popełniasz też błąd zakładając że dla PO kluczowe są wybory parlamentarne. Oni wiedzą że szanse na przejęcie władzy na poziomie krajowym są znikome. Przynajmniej były. Może kryzys z PiS vs UE coś zmieni, wraz z rosnącymi cenami. Jednak okaże się to na kilka miesięcy przed wyborami. Bo niewykluczone że PiS zdąży do tego czasu uspokoić sytuację.

Wiedzą też że PiS jest w stanie sięgnąć do każdej partii po posłów. Nawet z Lewicy już maja posłankę. Dadzą tyle stanowisk w spółkach czy dotacji na jakieś fundacje ile będzie trzeba. A i Konfederacja szybciej wejdzie w koalicje z PiSem niż Lewicą czy właśnie liberalną częścią PO.

PO nastawia się na utrzymanie wpływów w samorządach. Najważniejsze są duże miasta. Tam jest naprawdę gigantyczna kasa, a także masy stanowisk, pozwalająca utrzymać duże i lojalne struktury działaczy jaki wsparcie.

A w dużych miastach jest znacznie więcej wyborców lewicowych i po prostu liberalnych niż ogólnie w kraju.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się w 100%

Mnie w ogóle odrzucają jakiekolwiek przejawy skrajnej lewicy światopoglądowej.

Rządzi nami banda debili, która działa na szkodę Państwa. Na ten moment naprawdę nie interesują mnie problemy uchodźców na granicy oraz czy Felek czuje się bardziej krzesłem czy taboretem.

Odsunięcie od władzy PiS i przywrócenie jako takiego Państwa Prawa pomoże i hetero i homo i homoniewiadomo. :)

W tym rzecz, że ciebie to może nie interesować ale narracja jest z góry narzucana. MASZ się interesować tematem uchodźców i lgbt bo partia tak chce. PiS ma większość mediów w Polsce do tego czytałem nawet, że spółki skarbu państwa mają około 33% akcji agory.

Różne tematy są celowo narzucane i wałkowane.

Przydałoby się też sporo gadać o szkodliwym wpływie Nowego Ładu.

Podejrzewam, że wielu przedsiębiorców, którzy w wyborach nie głosowali obudzą się z ręką w nocniku.

I to mnie generalnie wnerwia w działalności opozycji... zajmują się jakimiś mniejszymi problemami zamiast skupić się na tych, które dotykają każdego.

Nie mają jak. Nie mają gdzie. Nie mają siły przebicia i własnych mediów żeby móc narzucić ten temat. Tak to już jest w państwach autorytarnych.

Edytowane przez wompierz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to nie pis jest problemem.. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to nie pis jest problemem.. :) 

No nie.

To ludzie... niepełnosprytni ludzie są problemem.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pis będziemy palić na stosie, kara musi być adekwatna do rozwoju kulturowego ;)

- Co palisz?

- Swieza kaczka z lepszego sortu, takiego towaru jeszcze nie miales!

:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzecz w tym że niskie poparcie Lewicy wnika z tego, że reszta wyborców lewicowych popiera już PO. W tym dzięki skuteczności takich posłanek jak Jachira. 

Jak ty tak serio z tą jachira to już nie mam więcej pytań 🙃

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzecz w tym że niskie poparcie Lewicy wnika z tego, że reszta wyborców lewicowych popiera już PO. W tym dzięki skuteczności takich posłanek jak Jachira. PO juz jakiś czas intensywnie walczy o elektorat z Lewica oraz obecnie z ruchem Hołowni. Tak czy inaczej 29% to dla nich raczej sufit i to w wyborach trudny do osiągnięcia, bo sondażowo chwilowo mogą teoretycznie przebić. Bo tak Lewica jak Hołownia i PSL odpala przed nimi wszystko co maja by też coś osiągnąć i dostać się do sejmu , europarlamentu no i samorządów.

Żaden liberał nie poprze religijno-konserwatywnych zamordystów z Konfederacji.

Budka należy do liberalnego skrzydła PO, dlatego to skrzydło go wystawiło jako kandydata i wybrało na szefa partii. W trakcie kryzysu jednak sobie nie poradził.

W 2015 PO jeszcze praktycznie w żaden sposób nie skręcało w stronę liberlano-lewicową. Nie jeśli mowa o oficjalnym programie na szczeblu krajowym.

Czy Tusk by odszedł czy nie, to byłby kryzys przywództwa tylko kilka lat później, ponieważ dla liberalnego skrzydła jest on liderem ale ich partyjnych konserwatywnych przeciwników.

Popełniasz też błąd zakładając że dla PO kluczowe są wybory parlamentarne. Oni wiedzą że szanse na przejęcie władzy na poziomie krajowym są znikome. Przynajmniej były. Może kryzys z PiS vs UE coś zmieni, wraz z rosnącymi cenami. Jednak okaże się to na kilka miesięcy przed wyborami. Bo niewykluczone że PiS zdąży do tego czasu uspokoić sytuację.

Wiedzą też że PiS jest w stanie sięgnąć do każdej partii po posłów. Nawet z Lewicy już maja posłankę. Dadzą tyle stanowisk w spółkach czy dotacji na jakieś fundacje ile będzie trzeba. A i Konfederacja szybciej wejdzie w koalicje z PiSem niż Lewicą czy właśnie liberalną częścią PO.

PO nastawia się na utrzymanie wpływów w samorządach. Najważniejsze są duże miasta. Tam jest naprawdę gigantyczna kasa, a także masy stanowisk, pozwalająca utrzymać duże i lojalne struktury działaczy jaki wsparcie.

A w dużych miastach jest znacznie więcej wyborców lewicowych i po prostu liberalnych niż ogólnie w kraju.

Puste słowa prawisz, nie ma dowodów na to, że ostatnio jest napływ lewicowych wyborców na konto PO.

W wyborach 2019 wskazano na rozbicie całego elektoratu SLD na PO/PSL/PiS. Ta sytuacja się nadal utrzymuje, bo elektorat lewicowy jest niejednorodny.

Ten sufit 29% może zostać przebity tylko trzeba gadać bardziej populistycznie : licytować się na rozdawnictwo i nie mówić ludziom komu mają współczuć albo wpuszczać do kraju. Z resztą PiS wpuszcza imigrantów na potęgę zdaje się kilka milionów już, ale to skrzętnie ukrywa toteż nikt nie ma mu tego za złe. To jest różnica jaką robi sprawna propaganda.

Mnóstwo osób nabiera się stale na wolnościową maskę zakładaną przez posłów Konfederacji. Taki elektorat.

Budka miał zachować tor Tuska bez Tuska, po tym jak skręt w lewo okazał się klęską.

A tu się mylisz, bo sam Tusk mówił o ciepłej wodzie. On osobiście blokował drażliwe tematy typu kompromis antyaborcyjny, fundusz kościelny czy związki partnerskie, ale inne stopniowo doszły do głosu i prawicowi wyborcy się odwrócili do bardzo słabej Kopacz, która była figurantem.

To jest właśnie ta wina Tuska. Odszedł nie pozostawiając nikogo podobnego. Najpierw była Kopacz, później podłjął Grzesiu Schetyna któremu się wydawało że może być liderem. Równia pochyła.

Kuriozalny paragraf. Oczywiście, że najważniejsze są parlamentarne i o nie właśnie walczy PO mając gotowego koalicjanta w kształcie P2050/PSL.

PiS kupił już prawie wszystkich co byli do kupienia. Teraz musi sobie radzić z poważnymi kłopotami. Oni nie chcą silnej Konfederacji.

Błąd. Samorządy są stopniowo zwijane poprzez centralizację wszystkiego. Bez przejęcia większości w Sejmie będzie rozkład samorządów.

Może i w miastach jest dużo wyborców lewicowych, ale oni są bardzo słabi i niezdecydowani. Oprócz tego, że nie głosują. Kij w oko takiemu wyborcy.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103090,27710003,wysoka-inflacja-wladzy-nie-martwi-glowny-ekonomista-mf-o-korzysciach.html

I cyk. 9 mld na pincyt plusy jak znalazł.

Kurła Pjoter, jak gorzoła łod nowygo roku podrożeje to może ni byndzie jednak tak źle, dostaniem dodatyk na ciebie jaki znowu i się wyrówna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103090,27710003,wysoka-inflacja-wladzy-nie-martwi-glowny-ekonomista-mf-o-korzysciach.html

I cyk. 9 mld na pincyt plusy jak znalazł.

Kurła Pjoter, jak gorzoła łod nowygo roku podrożeje to może ni byndzie jednak tak źle, dostaniem dodatyk na ciebie jaki znowu i się wyrówna. 

No tak, rząd zarabia... tylko naród biednieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bogaci się a nie biednieje. Na bombylki dajo, za peło nic nie doli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bogaci się a nie biednieje. Na bombylki dajo, za peło nic nie doli.

No jednak wysoka oblewalność Matury z Matematyki o czymś świadczy.

Po co nam Nauka i Postęp... skoro banda Baranów ma większą wiedzę o kolorach Baboli z Nosa niż o podatkach.

PS. Albo po prostu Oni z całą premedytacją chcą, żeby było źle, bo są po prostu złymi ludźmi.

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi